Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Odczarowane, Osobiste ... KORFU

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 25.11.2016 22:38

Potter, oczarowałaś mnie relacją, chcę więcej i więcej..
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.11.2016 23:03

Potter napisał(a):Będzie odcinków :devil: .

No i co z tym będzie? Już weekend więc liczymy, że w pracy nie będziesz siedziała...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.11.2016 22:58

Potter, dawaj kolejny odcinek.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.12.2016 10:18

piekara114 napisał(a):Potter, dawaj kolejny odcinek.
No właśnie, wrzodaku ... :roll:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.12.2016 09:20

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Potter, dawaj kolejny odcinek.
No właśnie, wrzodaku ... :roll:


Dawaj odcinek, a potem olej komentarze




8O :lool: :lool: :lool:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 16.12.2016 14:04

Skoro tak ładnie prosicie, nie pozostaje mi nic innego jak olać komentarze :smo: i zakończyć wreszcie tę relację ...

Ostatni dzień mojego pobytu na Korfu ma się powoli ku zachodowi, czas powoli zmierzać do wypożyczalni coby oddać autko. Jako, ze samolot do domku miałam z samego rana, wymyśliłam sobie, że skoro samochód oddaję na lotnisku to dobrze byłoby ostatni nocleg znaleźć gdzieś niedaleko. I tak tez uczyniłam ...

Ale póki co jadę w kierunku stolicy wyspy, zahaczając po drodze o ostatni pkt programu jakim jest wizyta w pewnej knajpce.
Wyszukałam ja sobie gdzieś w necie. A co było w niej specjalnego ? Ano to. że posiłki serwowane są tam na ... papierze pergaminowym :D . Ot taka ciekawostka. A skoro jeszcze chwalono tamtejsze menu ....

Do knajpki wcale nie jest tak prosto trafić ... Schowana jest głęboko w centrum wyspy w miejscowości Temploni.
Parkuję pod drzewkiem i siadam przy stoliku. Jest bosko. Cicho, gorąco...tylko greckie głosy przy dwóch sąsiednich stolikach ...

Obrazek

Obrazek

Okolica też całkiem przyjemna ...

Obrazek

Obrazek

Nie jestem specjalnie głodna ... bardziej ciekawa. Stoliki przykryte są pergaminem. Są też na nich talerze, jeżeli ktoś zechce jeść "bardziej kulturalnie" :D ...
Po chwili na sąsiednim stoliku ląduje jakieś wielkie zawiniątko. Tak właśnie wygląda serwowanie potraw w pergaminie. Pani rozkłada zawiniątko na środku stolika i każdy częstuje się czym chce i ile chce ...

Sama zamawiam jakieś małe mięsko ...i coś zimnego do picia ... Za moment dostaję sprajta :D i koszyczek z przepysznym jeszcze ciepłym chlebkiem . Chyba kukurydzianym, bo takim żółtawym ... Niedługo później pojawia się moje zamówienie ...

Obrazek

Obrazek

Jedzonko jest naprawdę smaczne. W dodatku za wszystko płacę jakieś 3,5 euro 8O ... Najs siurpryza :D

Uprzejma pani sprzątając ze stołu (razem z obrusem :lol: ) pyta czy mam ochotę na coś słodkiego. Odpowiadam, że nie, dziękuję. Pani pyta ponownie. Ja ponownie dziękuję.... Po chwili jednak przed moim nosem ląduje cos takiego ...

Obrazek

Zupełnie jak w "Samych swoich" ... "- Pomóc ci ? ... - Nie ! ... - Pomóc ci ? ... - Nie ! ... - No to ci pomogę ! :mrgreen: "

Nie za bardzo mam ochotę spróbować, przewidując przeokropnie słodki ulepek ... Okazuje się jednak, że deser jest kwaskowy, lekko cytrynowy, jogurtowy i mocno schłodzony. Jednym słowem - PYYYCHA ! :hearts: .

Proszę o rachunek. Podchodzi mąż właścicielki, odbiera kasę i pyta skąd dowiedziałam się i ich knajpie. Mówi, że rzadko zdarzają mu się goście inni niż miejscowi .... Nie chciało mi się tłumaczyć, że jestem specjalistką od wynajdywania różnych takich ciekawostek :oczko_usmiech: i mówię, że ktoś mi po prostu to miejsce polecił :D .

W tym momencie miała miejsce jeszcze jedna przygoda. Widząc, że powoli zbieram się do wyjścia, podchodzi do mnie pani właścicielka i kładzie przede mną rachunek 8O 8O 8O ... No heloł...O co kaman ... Chyba nie chcą zepsuć tak dobrego wrażenia ...
Tłumaczę pani, że już uregulowałam należność u tamtego pana ... Pani zdziwiona podchodzi do niego, 2 sekundy wymiany słownej i po chwili wraca do mnie z przepraszającym uśmiechem oraz takim czymś ...

Obrazek
:D :P :D

Oczywiście bardzo przeprasza i w ramach drobnej rekompensaty ..... Mówię, że ja chętnie, ale niestety jestem samochodem. Na to kobieta macha lekceważąco ręką mówiąc, że przecież jestem w Grecji :lol: :lol: :lol: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.12.2016 14:10

No mało nie spadłam z krzesła, jak zobaczyłam żeś odcinek napisała 8O ,
widać nowy gabinet Ci służy :oczko_usmiech: :smo:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 16.12.2016 14:48

mysza73 napisał(a):...widać nowy gabinet Ci służy :oczko_usmiech: :smo:


Grabisz sobie ... :evil: :evil: :evil:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.12.2016 15:12

mysza73 napisał(a):No mało nie spadłam z krzesła, jak zobaczyłam żeś odcinek napisała 8O ,
widać nowy gabinet Ci służy :oczko_usmiech: :smo:


Potterówna została PREZESEM??? 8O 8O 8O 8O 8O

ps. AM BEK

:)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.12.2016 15:17

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):No mało nie spadłam z krzesła, jak zobaczyłam żeś odcinek napisała 8O ,
widać nowy gabinet Ci służy :oczko_usmiech: :smo:


Potterówna została PREZESEM??? 8O 8O 8O 8O 8O

ps. AM BEK

:)

Jak byś się nie włóczył po dziwnych wyspach, to byłbyś na bieżąco :roll: ,

ps. dzięki za wszystkie ememeski :evil:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.12.2016 15:32

mysza73 napisał(a):Jak byś się nie włóczył po dziwnych wyspach, to byłbyś na bieżąco :roll: ,

ps. dzięki za wszystkie ememeski :evil:


Ja CHYBA....nie mam znowu tego no.... "roumingu'
Zmieniałem taryfę jakiś czas temu na niższą... i nie wiem czy włączyłem

W KAŻDYM razie NIE DOCHODZIŁY mmsy do nikogo :(

A krótka relacja MOŻE BYĆ??

8)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.12.2016 15:39

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):Jak byś się nie włóczył po dziwnych wyspach, to byłbyś na bieżąco :roll: ,

ps. dzięki za wszystkie ememeski :evil:


Ja CHYBA....nie mam znowu tego no.... "roumingu'
Zmieniałem taryfę jakiś czas temu na niższą... i nie wiem czy włączyłem

W KAŻDYM razie NIE DOCHODZIŁY mmsy do nikogo :(

A krótka relacja MOŻE BYĆ??

8)
A krótka bo ... cały czas lało? :roll: :nice:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.12.2016 15:43

mysza73 napisał(a):
8)
A krótka bo ... cały czas lało? :roll: :nice:[/quote]

PRAWIE W OGÓLE NIE PADAŁO i było 8-10 stopni :)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 20.12.2016 10:19

Teraz już naprawdę nie pozostało mi nic innego jak tylko jechać na lotnisko, oddać autko (nie bez obaw, jak może pamiętacie :roll: ) i spędzić ostatni wieczór i noc w stolicy wyspy, która zdecydowanie mnie urzekła :hearts: ...

Podjeżdżając na parking wypożyczalni wyszukałam sobie miejsce gdzie krawężnik był najwyższy :lol: . Żabkę zaparkowałam mniej więcej w odległości 0,000000000001 mm od krawężnika :oczko_usmiech: tak, żeby nie sposób było zobaczyć rysy której nie byłam sprawczynią a o spowodowanie której mogłam być posądzona ... Na szczęście pan z wypożyczalni nie miała żadnych uwag ufffff ... i już po chwili maszerowałam z walizką w kierunku hotelu, który położony był naprawdę niedaleko ...

Po drodze próbowałam znaleźć skrót na następny dzień, .... ale nie do końca byłam pewna, czy go wykorzystam biorąc pod uwagę fakt, że będę tędy szła jutro ok. 5 rano ...

Obrazek

Obrazek

Rozlokowawszy się w hotelu postanowiłam ostatnie godziny pobytu spędzić szlajając się bez większego celu po mieście ...

Śródziemnomorscy panowie chyba wszędzie lubią tak spędzać czas ...

Obrazek

A Kerkyra ? No cóż ... Spacerując już zaczynałam tęsknić ... :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Łaziłam i łaziłam ... Zachciało mi się pić ... Miałam ochotę na jakieś zimne pifffffko .... Heloł 8O ... Przeciez ja już mogę ! Autko już oddane !!! Klapnęłam w jakiejś knajpce i oddałam się błogiemu lenistwu .....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

THE KONIEC :(
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.12.2016 10:33

Anula
Bardzo ładna relacja
Nawet masz wybaczone że nadal nie odpowiadasz na komentarze

8) :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Odczarowane, Osobiste ... KORFU - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone