Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewolucji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.06.2020 12:41

"smoki3"]
Czechosłowacja,Węgry , Rumunia, Bułgaria może nie Stambuł lecz Saloniki , Ateny i Peloponez :mrgreen: Dwa tygodnie spędzone nad lodowatym Vardarem (rzeka) 70 km od granicy Jugosławi (dzisiejsza Macedonia) z Grecją. Bida tam wtedy była porównywalna do Rumuńskiej nawet dla nas niedawnych kartkowiczów. Lecz ludzie jak ZŁOTO! Gościnni i wspaniali. Namiot mieliśmy rozstawiony niedaleko pola arbuzów. Ojciec chciał kupić od chłopa kilka. Nie było o tym mowy, przynieśli ledwo we czterech CHŁOPA tak ogromnego , DOSŁOWNIE jak pół przyczepki niewiadowskiej :!: :!: :!: :mrgreen: Skończyło się na rakiji, utknęliśmy na dwa tygodnie. Potem była Grecja,trzepanie na granicy do szkieletu auta(przez Greków), błamy, pozbycie się ( za 100 dolarów- ile to było wtedy forsy :!: ) własnego czteroosobowego willowego "Legionowa", Peloponez...................


Sprzedaliście wakacyjny domek?? 8O Ale 100 dolarów.... trudno się dziwic, w Polsce kupisz nowy :mrgreen:
To prawda - tam ludzie byli bardzo serdeczni i ciepli - teraz niektórych trochę zmieniłą komercja...ale nie wszystkich. Zdarza sie spotkać Perły :wink:

Wyjazd tamtego roku był niesamowity pod Neseberem poznałem swoja drugą połowę :mrgreen: :boss:


:hearts: To dopiero historia 8O 8O 8O Cudo :hearts:

Ciotka Agata (polonistka) czytając tablicę ogłoszeń na kempingu przez prawie godzinę klnąc szpetnie po francusku poprawiała błędy ortograficzne w ogłoszeniu skierowanym do kempingowców. Wtedy zorientowała się,................ że poprawia SŁOWACKI na polski. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (1988 r. miałem wtedy 20 lat)


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: O matko, umarsłam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Słowacki - w sumie...trochę podobny, nieprawdaż? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

biseptol.


To też pamietam niestety :cry: I cukierki krówki które sprzedawałam na sztuki :cry:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.06.2020 12:45

"Epepa"]
Ja przyznam, że też za bardzo nie wiem, o co chodzi. :( Mogę się tylko domyślać. :wink:


Jeszcze trochę tu popiszemy to zapoznasz się dokładnie z tajnikami dawnych wyjazdów :oczko_usmiech:
Rajstopy, jeansy, garsonki - towary bezcenne :mrgreen: Pozwalały cieszyć się wyjazdem bez kosztów :mrgreen:

A wiesz jak się czułam gdy nocą przekraczaliśmy granicę bułgarsko-turecką a tam kolorowe telewizory, coca cola w puszkach 8O, czekolady w stu gatunkach 8O 8O 8O Zastanawiałm sie gdzie ja jestem - i czy na pewno to nie jest sen :roll:

Widzę, że już kilka osób powyżej napisało to, na co i ja zwróciłam uwagę. Jak to możliwe, że przez tyle lat nic się nie zmieniłaś? :D Czas się dla Ciebie zatrzymał. 8O


Dziękuję :hearts: :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.06.2020 12:46

Magda O. napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):
Tak, to ten sam Kapitan - mój osobisty mąż od 20 lat (dziś o 15:00 ta piękna rocznica :hearts: )



Gratuluję :D Życzę Wam kolejnych szczęśliwych lat :smo:


Dziękuję :hearts: :hearts: :hearts:
Użytkownik usunięty
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2020 12:46

Kapitańska Baba napisał(a):
smoki3 napisał(a):Ciotka Agata (polonistka) czytając tablicę ogłoszeń na kempingu przez prawie godzinę klnąc szpetnie po francusku poprawiała błędy ortograficzne w ogłoszeniu skierowanym do kempingowców. Wtedy zorientowała się,................ że poprawia SŁOWACKI na polski. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (1988 r. miałem wtedy 20 lat)


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: O matko, umarsłam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Słowacki - w sumie...trochę podobny, nieprawdaż? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Rzeczywiście podobny, čo bolo, to bolo - past vedle pasti :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.06.2020 12:46

Epepa napisał(a):Dołączam się do gratulacji. Wszystkiego dobrego i wielu pięknych przygód na morzu i nie tylko! :D


Dziękuję :hearts: :hearts: :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.06.2020 12:48

pääkäyttäjä napisał(a):Rzeczywiście podobny, čo bolo, to bolo - past vedle pasti :oczko_usmiech:


Trzeba sie bardzo mocno skupić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 03.06.2020 14:17

Kapitańska Baba napisał(a):dziś o 15:00 ta piękna rocznica :hearts:


Gratulacje i miłego celebrowania (szkoda, że nie tam gdzie miało być).
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 03.06.2020 14:22

Kapitańska Baba napisał(a):Tak, to ten sam Kapitan - mój osobisty mąż od 20 lat (dziś o 15:00 ta piękna rocznica :hearts: )


Oooooo, to już za niecałą godzinkę, czyli czas szykować lamki do szampana :)
Moje gratulacje :)
Użytkownik usunięty
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2020 14:35

Kapitańska Baba napisał(a):Tak, to ten sam Kapitan - mój osobisty mąż od 20 lat (dziś o 15:00 ta piękna rocznica :hearts: )



Gratulacje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kapitańska Baba napisał(a):
Wyjazd tamtego roku był niesamowity pod Neseberem poznałem swoja drugą połowę :mrgreen: :boss:


:hearts: To dopiero historia 8O 8O 8O Cudo :hearts:


Pobraliśmy się w sierpniu 1993 r :boss: A ile najeździłem się na Śląsk, to moje. :P :hut:


Kapitańska Baba napisał(a):

...................... I cukierki krówki które sprzedawałam na sztuki :cry:


My rozdaliśmy mydło i szampon i krem. Takie czasy były, aby nie wróciły 8) .

pääkäyttäjä napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):
smoki3 napisał(a):Ciotka Agata (polonistka) czytając tablicę ogłoszeń na kempingu przez prawie godzinę klnąc szpetnie po francusku poprawiała błędy ortograficzne w ogłoszeniu skierowanym do kempingowców. Wtedy zorientowała się,................ że poprawia SŁOWACKI na polski. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (1988 r. miałem wtedy 20 lat)


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: O matko, umarsłam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Słowacki - w sumie...trochę podobny, nieprawdaż? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Rzeczywiście podobny, čo bolo, to bolo - past vedle pasti :oczko_usmiech:


Wialiśmy stamtąd, aż się kurzyło. Opowieść w rodzinie pozostała do dnia dzisiejszego. :mrgreen:
Ostatnio edytowano 03.06.2020 14:41 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 03.06.2020 14:38

Kapitańska Baba napisał(a):
"Trajgul"]Skoro można się śmiać i masz poczucie humoru to zapytam. Ten facet ze zdjęcia, a Kapitan, to ten sam facio?


Tak, to ten sam Kapitan - mój osobisty mąż od 20 lat (dziś o 15:00 ta piękna rocznica :hearts: )


Najszczersze gratulacje!
Mamy identyczny staż, a rocznicę już 24 czerwca :)
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 03.06.2020 14:48

Kapitańska Baba napisał(a):
"Epepa"]
Ja przyznam, że też za bardzo nie wiem, o co chodzi. :( Mogę się tylko domyślać. :wink:


Jeszcze trochę tu popiszemy to zapoznasz się dokładnie z tajnikami dawnych wyjazdów :oczko_usmiech:
Rajstopy, jeansy, garsonki - towary bezcenne :mrgreen: Pozwalały cieszyć się wyjazdem bez kosztów :mrgreen:

A wiesz jak się czułam gdy nocą przekraczaliśmy granicę bułgarsko-turecką a tam kolorowe telewizory, coca cola w puszkach 8O, czekolady w stu gatunkach 8O 8O 8O Zastanawiałm sie gdzie ja jestem - i czy na pewno to nie jest sen :roll:

Dokładnie pamiętam te wyjazdy turystyczne Wtedy za drugim takim wyjazdem kupiłem swój pierwszy samochód, zaś za kolejne wybudowałem dom. Dodać trzeba, że było to jeszcze w czasie bytu Jugosławii, zaś w Rumunii rządził Nicolae Ceaușescu. Było tzw. małe kółko kończące się na Jugosławii, i duże kółko zahaczające o Turcję. Marszruta i cała logistyka to był majstersztyk opracowany prze mojego kolegę, zwanego z tego powodu profesorem :mrgreen: Niektóre nasze przygody były jak z filmu kryminalnego. Dziś jak opowiadam o tym dzieciom czy znajomym, to nie mogą się nadziwić jak z tego wyszedłem cały i zdrowy :roll: :oczko_usmiech: Było i straszno i smieszno :mrgreen: :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.06.2020 14:48

Morski Pas napisał(a):
Gratulacje i miłego celebrowania (szkoda, że nie tam gdzie miało być).


Dziękuję :hearts:

Wierzę że co się odwlecze.....może będzie jeszcze fajniej?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.06.2020 14:49

pavlo napisał(a):Oooooo, to już za niecałą godzinkę, czyli czas szykować lamki do szampana :)
Moje gratulacje :)


Tak :wink:
Ech, jak ten czas leci 8O

Dziękuję :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.06.2020 14:53

"smoki3"]
Gratulacje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Dzięki :hearts:

Pobraliśmy się w sierpniu 1993 r :boss: A ile najeździłem się na Śląsk, to moje. :P :hut:


Jeździłeś, jeździłeś aż........wyjeździłeś. Warto było :wink:

My rozdaliśmy mydło i szampon i krem. Takie czasy były, aby nie wróciły 8) .


:cry: Tak.....nigdy..... :cry:

Wialiśmy stamtąd, aż się kurzyło. Opowieść w rodzinie pozostała do dnia dzisiejszego. :mrgreen:


Wcale się nie dziwię że została :mrgreen: Pewne wpadki ciężko zapomnieć - i dobrze :!: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.06.2020 14:54

maxredaktor napisał(a):Najszczersze gratulacje!
Mamy identyczny staż, a rocznicę już 24 czerwca :)


Dziękuję :hearts:

24 mówisz? To znaczy że w czasie Twojego weselicha w najlepsze bawiłam sie na....weselu :mrgreen: To był szalony czerwiec - co weekend to ślub i zabawa do białego rana :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewolucji - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone