Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewolucji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.06.2020 12:13

Trajgul napisał(a):Jak Ty te wszystkie szczegóły spamiętałaś? Improwizujesz? ;)


Hmmm...część pamiętam ja, część Mąż, do tego dochodzą szczegółowe opisy zdjęć i wszystko układa się w głowie i pamięci w jedną całość :smo:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 05.06.2020 12:40

Moja żona prowadziła też zapiski - każdego wieczora zasiadaliśmy z winem (bezcycowym, zwykle butelkowym, bądź z nalewaka), gadaliśmy, a ona robiła notatki. Teraz to jak znalazł, bo się okazuje, że pewne rzeczy inaczej pamiętamy :)
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3284
Dołączył(a): 11.12.2007
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 05.06.2020 14:28

Kapitańska Baba napisał(a):Najbliżej jest Crikvenica.

To chodźmy.

.


Jak teoretycznie byliśmy mnie więcej w tym samym czasie , a co się okazuje całkiem blisko, to moja jedna z dwóch wycieczek z tamtego lata ( a pamiętamy brak prawa jazdy :oczko_usmiech: ) poza Senj na twierdzę Nehaj, była właśnie do Crikvenicy. Wnioskuję, że istnieje możliwość, że gdzieś tam się mogliśmy spotkać :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.06.2020 14:55

Melduję się. Też jestem ciekawy tej ewolucji. :)

Gratulacje z okazji rocznicy i najlepsze życzenia na kolejne wspólne lata. My za kilka miesięcy będziemy obchodzić srebrną. :wink:
maxredaktor napisał(a):Moja żona prowadziła też zapiski - każdego wieczora zasiadaliśmy z winem (bezcycowym, zwykle butelkowym, bądź z nalewaka), gadaliśmy, a ona robiła notatki. Teraz to jak znalazł, bo się okazuje, że pewne rzeczy inaczej pamiętamy :)

Od 97' prowadzę taki elektroniczny pamiętnik. Często robię "konkursy" na jego podstawie. Po 10, 15, czy 20 latach miło się czyta. :)
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 05.06.2020 15:11

Kapitańska Baba napisał(a):
:hearts: :hearts: :hearts: Cudo!!!!!!!! :hearts: :hearts: :hearts:
Masz raj a nie ogród!!!!! 8O
Podziwiam!!!!!


Dziękuję pięknie, ogród stworzyła żona przy mojej skromnej pomocy, w tym roku zaprezentował się wyjątkowo okazale, duża część różaneczników i azalii została posadzona 15 lat temu.

Kończy się powoli okres najpiękniejszego rozkwitu różaneczników i azalii, w okolicy Bielska-Białej najpiękniejsze ogrody to Pudełek http://www.azalia.pl/ po zwiedzaniu (bezpłatnym) można wypić tam dobrą kawę i zjeść pyszne domowe ciasta.
Obrazek


Nasz pierwszy kontakt z Adriatykiem też był w Selce i odczucia podobne jak Wasze.

Kapitańska Baba napisał(a):W końcu jest woda.
Widać ją.
Ale gdzie to morze????
Bo to wygląda jak jakieś nieco większe jezioro???
Gdzie fale?
Gdzie plaża?
Gdzie widok bez końca???
Co to jest :?: :?: :?:
Ale skoro tyle tu jechaliśmy – trudno, zostaniemy przez chwilę, co niektórzy nawet się wykąpią.
I ta kąpiel zmieniła im punkt widzenia bo ta woda jest ciepła, dno jest ciekawe, są ryby i inne stwory...tu jest jakieś życie!!!
I na brzegu pusto!!!
Tu jest......... całkiem fajnie!!!! :wink:
Siedzimy na kamienistej plaży ze dwie godziny – jedni się kąpią, inni opalają.
Klasyczne plażowe lenistwo.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 05.06.2020 16:43

No tak, zapiski robią swoje. A ja nigdy tego nie robiłam na wakacjach.
:D Widzę, że pozowanie na skałach na tle morza to zaczęło się wtedy i już Ci tak zostało do teraz. :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 05.06.2020 19:53

Jestem i ja :D Super, że piszesz o takich wspomnieniach. Zazdroszczę wszystkim, którzy mogli być w Chorwacji te 20-25 lat temu, kiedy jeszcze nie była tak masowo odwiedzana przez turystów.

Beatko, Ty jak zwykle pięknie wyglądasz na tych fotografiach. Nic się nie zmieniłaś. Tylko pozazdrościć ;)
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 05.06.2020 22:25

Kapitańska Baba napisał(a):Najbliżej jest Crikvenica.

To chodźmy.

305.jpg


Robię sobie pierwsze w życiu zdjęcie pod palmą!!

306.jpg


307.jpg


Jakie malutkie były!!!

Jest bardzo gorąco, chce się pić.

Tu jest jakieś źródełko, na chwilę pomoże.

308.jpg


Temperatura nas zaskoczyła – spodziewaliśmy się ciepła, ale że aż tak będzie grzało???

Spacerujemy uliczkami.

309.jpg


Crikvenica nam się podoba – w końcu to pierwsze chorwackie miasteczko w jakim byliśmy.

310.jpg


Idziemy popatrzeć nad wodę.

311.jpg


Wracamy na kemping.

Trzeba zjeść jakiś obiad, jeszcze może wykąpać się w morzu bo na popołudnie i wieczór mamy plan :!: .


No co tu dużo mówić,...foty nie kłamią; olśniewająca młodość Beaty i jej męża.
Po latach w innym wątku widzimy; Ta sama olśniewająca młodość całej rodzinki x dwa (powiększona przecież o dwie młode kobiety, co wiadomo, że jeszcze bardziej odmładzają).
Mam pytanie, dlaczego tylko mąż jest posypywany popiołem po włosach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A tam przy tym poidełku, to zaraz miałem takie skojarzenie; :oczko_usmiech: po co ten gość wtedy nosił maseczkę :mrgreen: Chhhmmm, co ten świrus robi z człowiekiem :mrgreen:
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 05.06.2020 23:52

Super wspomnienia i relacja sentymentalna "z łezką w oku" :D Będę tu stałym bywalcem :!:

Czytając wzbudziłaś i w moich wspomnieniach nasz "pierwszy raz" w 2004 w Pakoštane 8) ... to były czasy :oczko_usmiech:

Oczywiście dołączam się do gratulacji rocznicowych i dodam również, że czas na Ciebie nie ma wpływu, wyglądasz na fotkach jak teraz 8)
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 348
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 06.06.2020 17:50

Nasze pierwsze wakacje w Cro też zaczęły się w Crikvenicy...sentyment pozostał...kiedys musimy tam wrócić...pozdrawiam
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.06.2020 10:56

maxredaktor napisał(a):Moja żona prowadziła też zapiski - każdego wieczora zasiadaliśmy z winem (bezcycowym, zwykle butelkowym, bądź z nalewaka), gadaliśmy, a ona robiła notatki. Teraz to jak znalazł, bo się okazuje, że pewne rzeczy inaczej pamiętamy :)

Podziwiam za notatki - z moim lenistwem nie byłabym w stanie 8O :wink: Nie powiem - winko, pogaduchy i zapiski brzmi fajnie tylko ciekawe co po tym winie z tych notatek by nam wyszło :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.06.2020 10:57

labusm napisał(a):Jak teoretycznie byliśmy mnie więcej w tym samym czasie , a co się okazuje całkiem blisko, to moja jedna z dwóch wycieczek z tamtego lata ( a pamiętamy brak prawa jazdy :oczko_usmiech: ) poza Senj na twierdzę Nehaj, była właśnie do Crikvenicy. Wnioskuję, że istnieje możliwość, że gdzieś tam się mogliśmy spotkać :papa:


Popatrz na swoich zdjeciach - kto wie :wink: Choć musielibyście byc dokładnie tego opisanego juz dnia bo wiecej do Crikvenicy nie zawitaliśmy :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.06.2020 11:01

"walp"]Melduję się. Też jestem ciekawy tej ewolucji. :)


Witam serdecznie :smo:

Gratulacje z okazji rocznicy i najlepsze życzenia na kolejne wspólne lata. My za kilka miesięcy będziemy obchodzić srebrną. :wink:


Dziękujemy :hearts:
Staż macie wcale nie dużo większy od nas :mrgreen:

Od 97' prowadzę taki elektroniczny pamiętnik. Często robię "konkursy" na jego podstawie. Po 10, 15, czy 20 latach miło się czyta. :)


Takie wspominki genialnie się czyta :wink:
Po to zaczęłam pisac te wszytskie relacje - zeby poskładać, poprzypominać sobie jak to wszytsko było, odkopać emocje :D
Ale zapiski od 97r - szacun 8O
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.06.2020 11:05

"surfing"]
Dziękuję pięknie, ogród stworzyła żona przy mojej skromnej pomocy, w tym roku zaprezentował się wyjątkowo okazale, duża część różaneczników i azalii została posadzona 15 lat temu.


Pogratuluj Żonie ode mnie!!!! :hearts:

Kończy się powoli okres najpiękniejszego rozkwitu różaneczników i azalii, w okolicy Bielska-Białej najpiękniejsze ogrody to Pudełek http://www.azalia.pl/ po zwiedzaniu (bezpłatnym) można wypić tam dobrą kawę i zjeść pyszne domowe ciasta.
Obrazek


Dzięki za namiar - bedąc w Bielsku na pewno wpadniemy - uwielbiam patrzeć na takie kwiaty :hearts:
Nasz pierwszy kontakt z Adriatykiem też był w Selce i odczucia podobne jak Wasze.


:mrgreen: Adriatyk - morze "nie morze"
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewoluc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.06.2020 11:06

pomorzanka zachodnia napisał(a): :D Widzę, że pozowanie na skałach na tle morza to zaczęło się wtedy i już Ci tak zostało do teraz. :wink:


:mrgreen: Mnie po prostu podświadomie ciągnęło do morza - a że po drodze były skały :roll: ... :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Od lądowego szczura do Kapitańskiej Baby – 15 lat ewolucji - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone