Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Obowiazkowe kamizelki odblaskowe w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 29.09.2008 21:10

Światła: obowiązkowe przez całą dobę. hmmm... większość Chorwatów jeździ bez włączonych świateł. Austryjaka z włączonymi światłami też próżno szukać, i sam tym bardziej w korkach gasiłem żarówki.

Przepisy swoje, a życie swoje. Nadal gro Chorwatów motorami jeździ bez świateł, nawet widziałem w nocy obok policji i nic, a u nas coraz więcej motocyklistów i rowerzystów zakłada kamizelki i HVALA im za to bo, już nie jednego w nocy samobójcę bez oświetlenia czy kamizelki bym przyspieszył... :devil:

Obrazek
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 24.10.2008 15:17

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.10.2008 16:53

Od niedzieli zjełczały światła na samochód i dzień

Business.hr / Hina 24.10.2008 14:06
Czytaj komentarze (0)
Oceń ten artykuł (0)

Z początkiem zimy informatyki czasowych w niedzielę, 26 Październik zmian i termin dziennych stawek celnych w odniesieniu do energii elektrycznej, i kierowców pojazdów silnikowych i podczas jazdy w ciągu dnia muszą mieć ból światła w pojeździe.


Zgodnie z dekretem w 2008 r. na czas.
roku Daylight Saving Time kończy się w niedzielę, 26
Października, w 3 godziny i przenieść jeden godzina - w czasie 3 godzin oblicza się jako 2 godzin.

Z początkiem zimy czas, priopćili dzisiaj z chorwacki elektryczne, zmiany i termin dziennych stawek celnych w odniesieniu do energii elektrycznej.
Kontynuuj czytanie Ad:




Więc będzie niedziela, 26
Października, energii elektrycznej do wyższej stawki obliczonej na okres 7-21 ustawić, według niższej stawki, od 21 do 7 godzin, przypominają nam o HEP-a.

Z początku zimy jest związane liczenia i świadczenia Artykuł 102
Ustawa o bezpieczeństwo ruchu na drogach, które w okresie zimowym informatyki czasowych w sprawie pojazdów silnikowych i jazdy w ciągu dnia należy ból dzień lub krótkie światła.

Dokładniej mówiąc, nowa ustawa, z wyjątkiem motocykli i motorowerów, zniesione obowiązków codziennego użytku lub krótkich świateł w pojazdach silnikowych w czasie jazdy z czasu letniego.
W tym okresie na światłach w ciągu dnia konieczne w przypadku zmniejszonej widoczności, a nie jest zakazane, lub może być czas letni dysk jest reflektory i dzień.

Jednakże przy obliczaniu okresu zimowego wysiąść na lekkich pojazdów są zobowiązane, a podczas jazdy w ciągu dnia, i zapomnieć o tym kierowcom, którzy grożą grzywny w wysokości 300 kun.


Czy ten tekst nie jest wzruszający? :wink:
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 26.10.2008 22:17

Popiel napisał(a):Światła: obowiązkowe przez całą dobę. hmmm... większość Chorwatów jeździ bez włączonych świateł. Austryjaka z włączonymi światłami też próżno szukać, i sam tym bardziej w korkach gasiłem żarówki.

Przepisy swoje, a życie swoje. Nadal gro Chorwatów motorami jeździ bez świateł, nawet widziałem w nocy obok policji i nic, a u nas coraz więcej motocyklistów i rowerzystów zakłada kamizelki i HVALA im za to bo, już nie jednego w nocy samobójcę bez oświetlenia czy kamizelki bym przyspieszył... :devil:

g][/URL]


Austryjaki doszły do wniosku że te światła w dzień to głupota i znieśli ten przepis
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 26.10.2008 22:42

Przepis jest jak najbardziej zasadny. W dzień cięzko zauważyć z daleka szare samochody, zlewają się z tłem. Natomiast po światłach można rozpoznać samochód z daleka.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 26.10.2008 22:54

Na ten temat nie warto dyskutować, jest wiele za i wiele przeciw. Widocznie Austryjaki miały jakiś argument.
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 20.11.2008 13:45

dziwny temat.........włączać i koniec......albo nie włączać i koniec....płacić...albo nie płacić....... :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.11.2008 14:06

Ja dla własnego komfortu i bezpieczeństwa cały rok na światłach jeżdżę bez względu na to gdzie jestem...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.11.2008 14:07

alessandro1977 napisał(a):Ja dla własnego komfortu i bezpieczeństwa cały rok na światłach jeżdżę bez względu na to gdzie jestem...

AMEN
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.11.2008 14:10

JacYamaha napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Ja dla własnego komfortu i bezpieczeństwa cały rok na światłach jeżdżę bez względu na to gdzie jestem...

AMEN


A przynajmniej Jac wydaje mi się, że jestem bezpieczniejszy...zresztą jak jakiś wariat z naprzeciwka jedzie to i światła nie pomogą...
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 20.11.2008 17:39

Jasnym jest, że po wprowadzeniu obowiązkowych świateł ilość wypadków wzrosła. Wszyscy to widzą oprócz władzy. A Niemcy z tego pomysłu zrezygnowali po przeliczeniu ile więcej CO2 i raków się wyhoduje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.11.2008 18:01

MWN napisał(a):Jasnym jest, że po wprowadzeniu obowiązkowych świateł ilość wypadków wzrosła. .


To jeszcze trzeba by udowodnić,że to "dzięki" światłom a nie np przez wzrost ilości samochodów albo wzrostu spożycia alkoholu ,albo wzrostu ilości dziur w jezdni,albo.... i tak mozna dyskutować w nieskończoność przytaczając argumenty na tak i na nie :wink:

A jedyny konkret taki,że na stacji benzynowej w Cro żarówka H4 70 kun kosztuje.
Kolejne chorwackie bandyctwo cenowe :lol:
Nie dałem się ograbić i nie kupiłem a druga żarówka wysiadła dopiero tydzień temu.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 20.11.2008 19:42

Dlatego pisałem że na ten temat nie warto się rozpisywać. Jeden napisze że bardzo dobrze go widać a inny że jak ktoś nie widzi to niech nie jeździ, przecież w domu też się świateł w dzień nie zapala. Może i pojazdy są lepiej widoczne, ale w terenie nie zabudowanym, w mieście to nie ma znaczenia, a nawet ma znaczenie bo dzięki temu że wszyscy świecą to ci malutcy (motocykliści) oraz ci więksi (poj. uprzywilejowane) są zupełnie niewidoczni. Na autostradzie to głupota cały dzień na światłach jeździć , no bo po co? Z przeciwka i tak nikt nam nie nadjedzie, a jak jedzie jakiś szaleniec to i tak ma światła włączone aby mu się wszyscy usuwali. Generalnie w większości świata nie ma obowiązku jazdy na światłach w dzień, ale szlag mnie trafia jak podczas śnieżycy czy nawet normalnej burzy auta jeżdżą bez włączonych świateł. Dlatego przez idiotów cierpią wszyscy, tak było i tak będzie.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Obowiazkowe kamizelki odblaskowe w Chorwacji - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone