Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Obowiazkowe kamizelki odblaskowe w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 03.07.2006 15:00

Proszę o źródło - dlaczego muszę mieć w samochodzie dwa trójkąty?
Przeczytałam wiele postów, ale nie znalazłam na podstawie czego muszę mieć dwa trójkąty. Gazeta, poradniki, itp. wg. mnie nie jest prawem.


proponuję akty prawne krajów w których to podobno obowiązuje (ja wolę nie testować prawdziwości tekstów w poradnikach i gazetach).
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 03.07.2006 15:38

Prawo to jedno a zdrowy rozsądek drugie. Akurat wydaje mi się, że potrzeba wożenia dwóch trójkątów w KAŻDYM samochodzie ma głębokie uzasadnienie z uwagi na kręte chorwackie drogi, o czym już pisałem.
I dlatego ja będę miał dwa trójkąty, niezależnie od prawnych niuansów.

PozdraV
J.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 03.07.2006 16:04

Jacunio - popieram w 100% - koszt zakupu trójkąta od 15 zł - warto się zastanawiać??
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 03.07.2006 16:29

Życze wszystkim,aby nie były nigdy potrzebne. :D :!:
prazek
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) prazek » 03.07.2006 22:09

Jacunio napisał(a):Prawo to jedno a zdrowy rozsądek drugie. Akurat wydaje mi się, że potrzeba wożenia dwóch trójkątów w KAŻDYM samochodzie ma głębokie uzasadnienie z uwagi na kręte chorwackie drogi, o czym już pisałem.
I dlatego ja będę miał dwa trójkąty, niezależnie od prawnych niuansów.

PozdraV
J.

Nie spieram się nad zasadnością tych trójkątów. Nie dyskutuję czy mają być czy nie. Lubię zanać podstawy prawne, taka moja natura. Przekazując tę informację dalej chcę być wiarygodna , a nie jedna pani drugiej pani .....................
kim
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 28.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kim » 04.07.2006 21:25

Witam,
odwiedziłem dzisiaj pzm, zakupiłem winietki na Słowację i Austrię i przy okazji nabyłem aktualne info pzm. Stoi tam jasno, że w skład obowiązkowego wyposażenia pojazdu wchodzi "trójkąt ostrzegawczy, pojazd z przyczepą - 2 trójkąty".
Z trójkatami jak z nalepką PL - koszt niewielki zakupu a głowa spokojna.
Do zobaczyska w Cro.
Pozdrav
Lilianna
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 20.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lilianna » 09.07.2006 14:42

niedługo jadę do cro zabieram dwa trójkąty i 4 kamizelki dzięki za info może koś mógłby polecić mi dobrą trasę z ostrowa wlkp na brać lilianna :lol:
piła
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) piła » 10.07.2006 21:42

Witaj kiedy sie wybierasz do Cro bo MY jestesmy z Twoich strona moze wspólnie założymy te kamizeli odblaskowe.Pozdrawiam
uboot
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) uboot » 12.07.2006 17:01

Wróciłem właśnie z Cro i muszę wam powiedzieć, że Croacjanie grzecznie wożą na tylnych półkach kamizelki lub fantazyjnie założone na fotel. No i jeszcze jedno, w zalezności od tego ile macie kamizelek w aucie tyle osób w razie awarii może wyjść z tego auta!!!
pogodna
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pogodna » 13.07.2006 17:07

uboot napisał(a):Wróciłem właśnie z Cro i muszę wam powiedzieć, że Croacjanie grzecznie wożą na tylnych półkach kamizelki lub fantazyjnie założone na fotel. No i jeszcze jedno, w zalezności od tego ile macie kamizelek w aucie tyle osób w razie awarii może wyjść z tego auta!!!

Z auta mogą wyjść wszyscy pasażerowie , ale na pobocze lub "za rów", w kamizelce muszą być osoby przebywające na drodze.Kamizelki należ wozić w przedziale pasażerskim, za wożenie kamizelki w bagażniku mandat np. w Austrii 80 euro
Tomek kr
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek kr » 28.07.2006 22:12

Jacunio napisał(a):
Tomek kr napisał(a):ogladasz sie za tirowkami i to jeszcze w kusych spodniczkach..?

Ależ o tym nie ma mowy! :boss:
Jako rozsądny i świadomy kierowca, podczas kierowania pojazdem mechanicznym zwracam bowiem baczną uwagę zarówno na inne pojazdy uczestniczące w ruchu drogowym, jak i na pieszych znajdujących się poza wydzielonymi pasami ruchu, dla swojego i ich bezpieczeństwa, oczywiście. :roll:

PozdraV
J. :D

Jacunio, jestes moim ULUBIENCEM na Forum...przypominam Ci wiec zebys podczas jazdy nie sluchal glosnej muzyki...zawsze zapinal pasy, nie palil w aucie w wydychanym powietrzu 0.0% nie rozmawial przez tel.kom i za wszelka cene nie wyprzedzal Niewiast...nawet gdyby byla to moja przyjaciolka Grazyna jadaca jednokierunkowa pod prad...Pozdr i cmoki
Tomek i Grazyna-znikajacy punk
:lol: :lol:
mANO
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 19.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mANO » 19.08.2006 12:43

jakosc chorwacji na autostradzie nawet w nocy wlaczaja tylko awaryjne, nie uzywaja trojkata ani kamizelek
patart
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 18.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) patart » 13.09.2006 08:45

mozesz miec 1 kamizelka ale 2 trojkaty
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 31.05.2007 15:59

rich72 napisał(a):Przepis stanowi mniej więcej tak: Każda osoba opuszczająca pojazd musi być ubrana w kamizelkę odblaskową (zarówno w Austrii jak i Chorwacji).
Z tym przepisem łączy się inny przepis, który mówi coś w stylu:
W przypadku awarii, kolizji bądź wypadku pojazdu wszystkie osoby będące w pojeździe powinny ten pojazd niezwłocznie opuścić.

:!: Wszystkie :!: czyli jeśli jedziesz w 4 osoby musisz mieć 4 kamizelki (również dzieci choćby miały roczek) - ale jeśli się zlitujesz nad autostopowiczem i go zabierzesz masz mieć 5 szt kamizelek. :lol:
To by było na tyle
PozdraV

O rany!!! To ja założę kamizelkę dopiero na granicy słoweńsko-chorwackiej i wcześniej w Mikulovie ale już jak będę wjeżdzał do Słowenii to ją zdejmę. Przecież nie pojadę w niej całą drogę!!!:( Dobrze ze przynajmniej jadę w nocy...
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 01.06.2007 12:16

maadoox napisał(a):
rich72 napisał(a):Przepis stanowi mniej więcej tak: Każda osoba opuszczająca pojazd musi być ubrana w kamizelkę odblaskową (zarówno w Austrii jak i Chorwacji).
Z tym przepisem łączy się inny przepis, który mówi coś w stylu:
W przypadku awarii, kolizji bądź wypadku pojazdu wszystkie osoby będące w pojeździe powinny ten pojazd niezwłocznie opuścić.

:!: Wszystkie :!: czyli jeśli jedziesz w 4 osoby musisz mieć 4 kamizelki (również dzieci choćby miały roczek) - ale jeśli się zlitujesz nad autostopowiczem i go zabierzesz masz mieć 5 szt kamizelek. :lol:
To by było na tyle
PozdraV

O rany!!! To ja założę kamizelkę dopiero na granicy słoweńsko-chorwackiej i wcześniej w Mikulovie ale już jak będę wjeżdzał do Słowenii to ją zdejmę. Przecież nie pojadę w niej całą drogę!!!:( Dobrze ze przynajmniej jadę w nocy...


Dobrze, że nie jedziesz na Białoruś bo musiał byś założyć jeszcze prezerwatywe :lol: :lool: :devil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Obowiazkowe kamizelki odblaskowe w Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone