Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Obowiazkowe kamizelki odblaskowe w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 05.07.2008 21:12

krakuscity napisał(a):Już od dwóch, trzech lat wiadomo, że w Chorwacji są wymagane 2 trójkąty odblaskowe. :D

Nieprawda, oto odpowiedź z ambasady PL w Chorwacji:

"Odpowiadając na Pańskie pytanie z dnia 1 lipca 2008 r., dotyczące przepisów ruchu drogowego w Chorwacji informuję, że 1 trójkąt ostrzegawczy w samochodzie bez przyczepy jest wystarczający. Także apteczka używana w krajach UE jest wystarczająca podczas pobytu w Chorwacji. Pamiętać należy o posiadaniu kamizelek odblaskowych dla każdego pasażera. Polecam także stronę internetową www.zagrzeb.polemb.net/."
WIKI
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.07.2008
:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIKI » 04.08.2008 18:21

:P)
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 16.08.2008 10:46

A jak te wszystkie zalecenia dotyczące kamizelek i trójkątów.... mają się do tego co w w równoległym waątku o apteczkach jest.. napisane.
forum/viewtopic.php?t=18334
Po krótce tam kilka osób przekonuje, że samochód zarejestrowany w Polsce jadący zagranicę obowiązują przepisy dotyczące wyposażenia obowiązujące w kraju...rejestracji pojazdu - czyli w Polsce:) A w myśl polskich przepisów wystarczy jeden trójkąt....

Mam totalny mętlik:(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2008 06:20

Mam totalny mętlik:(


Wskazane jest podejście zdroworozsądkowe czyli jeden trójkąt,apteczka(niekoniecznie ze sklepu Wszystko za 4 złote) i kamizelki dla każdego.
Wykorzystano juz morze bajtów na roztrząsanie tematu a tak prawdę mówiąc jeszcze nie spotkałem nikogo,kto był faktycznie ukarany za braki w tym zakresie.
Najczęściej ktoś coś słyszał,coś przeczytał...
starosta
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) starosta » 07.09.2008 19:57

Sanchez napisał(a):Chciałbym się dowiedzieć, czy można wjechać do Chorwcji, a także Słowenii i Bośni i Hercegowiny pożyczonym samochodem b e z konieczności posiadania pozwolenia, w odatku tłumaczonego przez tłumacza przysięgłego - co przecież, niestety, kosztuje.

Przeczytaj tu: http://www.pzmtravel.com.pl/dokumenty-b ... a-pzm.html i poszukaj na forum - już było o tym np. tu: forum/viewtopic.php?t=20416&highlight=yczonym+autem
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 19.09.2008 18:34

Przed wyjazdem do Chorwacji zapytałem patrol policji drogowej czy nie orientują się ile kamizelek odblaskowych trzeba mieć na Chorwację . Odpowiedż mnie zdumiała bo pan policjant uświadomił mnie że w Polsce jest wymagana ilość kamizelek zgodna z liczbą przewożonych pasażerów , tak więc pytamy o przepisy zagraniczne a nie znamy własnych.
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 20.09.2008 21:50

waldi-ia napisał(a):Przed wyjazdem do Chorwacji zapytałem patrol policji drogowej czy nie orientują się ile kamizelek odblaskowych trzeba mieć na Chorwację . Odpowiedż mnie zdumiała bo pan policjant uświadomił mnie że w Polsce jest wymagana ilość kamizelek zgodna z liczbą przewożonych pasażerów , tak więc pytamy o przepisy zagraniczne a nie znamy własnych.
bzdura
WIKI
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.07.2008
j.w.:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIKI » 29.09.2008 16:31

Darmar napisał(a):
waldi-ia napisał(a):Przed wyjazdem do Chorwacji zapytałem patrol policji drogowej czy nie orientują się ile kamizelek odblaskowych trzeba mieć na Chorwację . Odpowiedż mnie zdumiała bo pan policjant uświadomił mnie że w Polsce jest wymagana ilość kamizelek zgodna z liczbą przewożonych pasażerów , tak więc pytamy o przepisy zagraniczne a nie znamy własnych.
bzdura


przeczytajcie link wyjaśniający w/w problem:)
http://www.v10.pl/prawo/Obowiazek,posiadania,w,pojezdzie,kamizelki,odblaskowej,na,terytorium,Polski,254.html
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006
Re: j.w.:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 29.09.2008 17:53

WIKI napisał(a):
Darmar napisał(a):
waldi-ia napisał(a):Przed wyjazdem do Chorwacji zapytałem patrol policji drogowej czy nie orientują się ile kamizelek odblaskowych trzeba mieć na Chorwację . Odpowiedż mnie zdumiała bo pan policjant uświadomił mnie że w Polsce jest wymagana ilość kamizelek zgodna z liczbą przewożonych pasażerów , tak więc pytamy o przepisy zagraniczne a nie znamy własnych.
bzdura


przeczytajcie link wyjaśniający w/w problem:)
http://www.v10.pl/prawo/Obowiazek,posiadania,w,pojezdzie,kamizelki,odblaskowej,na,terytorium,Polski,254.html


Do d... z takim tekstem, który nie jest opatrzony datą zamieszczenia na stronie :?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.09.2008 18:50

Kolejny zdublowany wątek na 5 stronach o niczym... :roll:
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 29.09.2008 18:55

FUX napisał(a):Kolejny zdublowany wątek na 5 stronach o niczym... :roll:


i tu się zgadzam .... to już woła o pomstę do ........ Admina? :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.09.2008 19:41

Jacek L napisał(a):
FUX napisał(a):Kolejny zdublowany wątek na 5 stronach o niczym... :roll:


i tu się zgadzam .... to już woła o pomstę do ........ Admina? :D

A bo to pierwszy... :roll:
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 29.09.2008 19:59

FUX napisał(a):A bo to pierwszy... :roll:


Odnoszę wrażenie że gdzieś już to widziałem :D Hmmm - ale niektórzy są pamiętliwi :D :D :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 29.09.2008 20:34

Jak jest potrzeba pogadania sobie o kamizelkach, to niech się toczy tak jak tu w jednym temacie przez ponad 2 lata 8) Nowego nie strzymam :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 29.09.2008 21:09

Dla starych wilków morskich to bzdury, a dla tych co pierwszy raz do Cro jadą i są przewrażliwieni czy lubią pomyśleć o wszystkim, by się nie stresować całą drogę, lub być przygotowanym na wszystko to taka informacja cenna i jeden kłopot z przygotowaniami z głowy :wink:

Na mapie Cro (DEMART), którą kupiłem przed wyjazdem jest dodatkowe info dla kierowców.

Wyposażenie obowiązkowe: pasy, 2trójkąty, apteczka, kamizelki odblaskowe, komplet żarówek, gaśnica, linka holownicza.

Dzięki tym informacją pożyczyłem linkę i wziąłem oraz kupiłem żarówki. Na szczęście się to nie przydało.

Przykład - ilu ma kamizelki?
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Obowiazkowe kamizelki odblaskowe w Chorwacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone