Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Obowiazkowe kamizelki odblaskowe w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 01.06.2007 18:16

Guzior napisał(a):
maadoox napisał(a):
rich72 napisał(a):Przepis stanowi mniej więcej tak: Każda osoba opuszczająca pojazd musi być ubrana w kamizelkę odblaskową (zarówno w Austrii jak i Chorwacji).
Z tym przepisem łączy się inny przepis, który mówi coś w stylu:
W przypadku awarii, kolizji bądź wypadku pojazdu wszystkie osoby będące w pojeździe powinny ten pojazd niezwłocznie opuścić.

:!: Wszystkie :!: czyli jeśli jedziesz w 4 osoby musisz mieć 4 kamizelki (również dzieci choćby miały roczek) - ale jeśli się zlitujesz nad autostopowiczem i go zabierzesz masz mieć 5 szt kamizelek. :lol:
To by było na tyle
PozdraV

O rany!!! To ja założę kamizelkę dopiero na granicy słoweńsko-chorwackiej i wcześniej w Mikulovie ale już jak będę wjeżdzał do Słowenii to ją zdejmę. Przecież nie pojadę w niej całą drogę!!!:( Dobrze ze przynajmniej jadę w nocy...


Dobrze, że nie jedziesz na Białoruś bo musiał byś założyć jeszcze prezerwatywe :lol: :lool: :devil:

Poważnie?!!! Nie byłem nigdy na Białorusi:(. Nie ma się z czego śmiać. Można sobie w prezerwatywie odparzyć w lecie:(.
twardy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twardy » 20.06.2007 05:05

kupiłem ostatnio na giełdzie w Lubinie kamizelki odblaskowe ,
koszt bardzo mały :D za trzy zapłaciłem 9zł i poczestowałem sprzedającego papieroskiem :D widać bardzo chciało mu się puścić dymka.
latarnik
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) latarnik » 08.07.2007 21:06

uboot napisał(a):Wróciłem właśnie z Cro i muszę wam powiedzieć, że Croacjanie grzecznie wożą na tylnych półkach kamizelki lub fantazyjnie założone na fotel. No i jeszcze jedno, w zalezności od tego ile macie kamizelek w aucie tyle osób w razie awarii może wyjść z tego auta!!!
:oops: czesc ubot fajny nick masz napisz cos jak wiesz gdzie dobrze kampa szukac jedziemy pod namiot z dzieciakami ma byc tanio i czysto zapodaj cos pozdrowionka gapilem sie ostatni tydzien na strony internetowe o chorwacji i napisali ze w istri jest oky , co ty na to
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 08.07.2007 21:13

JasioJasio napisał(a):Otrzymałem kilka dni temu potwierdzenie rezerwacji na moje wakacje w Chorwacji. Jest tam info o wymaganiach w sprawie kamizelek i również o obowiązku posiadania w Chorwacji DWÓCH trójkątów odblaskowych.

Zweryfikuje to ktoś?

Już od dwóch, trzech lat wiadomo, że w Chorwacji są wymagane 2 trójkąty odblaskowe. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2007 21:17

krakuscity napisał(a):
JasioJasio napisał(a):Otrzymałem kilka dni temu potwierdzenie rezerwacji na moje wakacje w Chorwacji. Jest tam info o wymaganiach w sprawie kamizelek i również o obowiązku posiadania w Chorwacji DWÓCH trójkątów odblaskowych.

Zweryfikuje to ktoś?

Już od dwóch, trzech lat wiadomo, że w Chorwacji są wymagane 2 trójkąty odblaskowe. :D


W dołaczonej do zeszłotygodniowej "Wyborczej" mapie, jest również taka informacja - 2 (dwa) trójkąty... i kamizelki odblaskowe.
micz43
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) micz43 » 24.07.2007 07:50

A jak jest z kamizelkami np dla 3 latków, czy wszyscy jadácy samochodem powinni je miec?
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 24.07.2007 15:48

hm właśnie .. takie pytanie ( należy mieć kamizelke , nie trzeba w niej jechać ? ) --> niby zakładamy ją dopiero w momencie kiedy samochód ma awarie i chcemy wyjść na drogę tak ? a ci kórzy nie mają zostają w samochodzie lub wychodzą na pobocze ;) :D
twardy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twardy » 25.07.2007 20:31

Kupiłem kilka dni folie sciemniajaca i chce ikleic tylne szyby w aucie (golf variant) , nie znalazłem nigdzie informacji czy po drodze do Cro i w samej Chorwacji policia nie doczepi sie do mnie . bardzo bede wdzieczny za jakies info na ten temat.
szyby oklejam ze wzgledu na dzieci które podruzuja z tyłu.

Juz za kilka dni wyjazd - cel primosten lub Trogir :D
PiTTer
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 31.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiTTer » 31.07.2007 22:35

Witam Wszystkich
Wybieram sie 10.08 do Chorwacji i też mam kilka pytań
1. Mam w aucie wszystkie przyciemnione szyby - czy gdzieś po drodze lub już na miejscu mogą się przyczepić?
W PL tak samo nie można mieć wszystkich przyciemnionych, ale tak jeżdzę.
2. Jeśli mam xenony to logicznie myśląć nie trzeba mieć chyba zapasowych żarników? :)
Z góry dzięki za odp.
Pozdr.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 31.07.2007 22:56

Bylem rok temu w HR na ciemnej szybie,przod tez i nikt sie nie czepial,jechalem Polska,Slowacja,Wegry,Corwacja...
wilku
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilku » 03.08.2007 21:28

W TESCO koszt kamizelki 5,99 PLN - dwa kolory do wyboru - dziś stałem się dumnym posiadaczem zielonej :D
koteczek03
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) koteczek03 » 20.08.2007 22:47

fajnie, że prowadzicie to forum, bo dzięki niemu wiem, że muszę wziąść dwa trójkaty i 4 kamizelki.. :) ( na to w PL jeszcze nie wpadli i dzięki Bogu....) no cóż bezpieczeństwo najważniejsze :)
see you in Chorwacja :P
wyjazd 25.08 cel Crkvenica :)


jesli chodzi o praejazd przez Słowację to oprócz trójkąta, kamizelki w apteczce nalezy mieć KREDĘ!!!!!!!!!!!! policja lubi się tego czepiać!
Piotrekfire
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 30.05.2008
kamizelki odblaskowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrekfire » 30.05.2008 12:32

Przepisy tego rodzaju jak- kamizelki, apteczka czy gaśnica, zapasowe żarówki - obowiązują tylko mieszkańców danego kraju w jakim ten przepis obowiązuje.
wlodek61
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek61 » 30.05.2008 19:49

To "lubię". :lol: Znowu nic nie wiadomo. :?:
Sanchez
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 29.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sanchez » 12.06.2008 13:15

Witam wszystkich na forum

Chciałbym się dowiedzieć, czy można wjechać do Chorwcji, a także Słowenii i Bośni i Hercegowiny pożyczonym samochodem b e z konieczności posiadania pozwolenia, w odatku tłumaczonego przez tłumacza przysięgłego - co przecież, niestety, kosztuje.

Także chciałbym się dowiedzieć, czy koncówki do LPG sa takie same jak w Polsce

dziękuję za pomoc
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Obowiazkowe kamizelki odblaskowe w Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone