Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 24.05.2022 15:50

Chris_M napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Tak, doczytałem ale czy ktoś mimo wszystko tedy jechał? Złapali go czy się udało? Jakie mandaty i czy w ogóle wystawiane.

Na żeglarskiej grupie na FB ktoś opisywał właśnie taki przypadek.
Człowiek wracał z Chorwacji i chciał przekroczyć granicę w Cvetlinie, ale przegapił skrzyżowanie w centrum Cvetlina i pojechał prosto, a GM posłusznie zaprowadziło go na następne przejście graniczne, właśnie w Paradiżu.
Granicę przekroczył bez problemu, ale w samej miejscowości Paradyż, zaraz za przejściem granicznym, czekała już na niego słoweńska policja, która - jak się okazało - na przejściu granicznym miała zainstalowaną kamerę i policjanci na ekranie obserwowali to przejście.
Nałożyli mu mandat w jakieś kosmicznej wysokości, bo policzyli coś po kilkaset EUR od każdej osoby w samochodzie (a facet jechał busem!), w dodatku z informacją, że jeśli mandatu nie zapłaci na miejscu, to w postępowaniu administracyjnym jego wysokość wzrośnie o 100%.
I jak tu nie "kochać" Słoweńców? :evil:


I jeszcze na przyczepce miał dwa psy bez paszportu... heheh i tak tworzą się legendy internetu, gdzie ktoś coś wyczytał i potem dalej pisze.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 24.05.2022 18:10

Garo&Justa napisał(a):Tak, doczytałem ale czy ktoś mimo wszystko tedy jechał? Złapali go czy się udało? Jakie mandaty i czy w ogóle wystawiane.

Informacja Polskiej Ambasady w Zagrzebiu kara za nielegalne przekroczenie granicy 2000-10000HRK (info. z 2018r. https://www.facebook.com/PolishEmbassyZ ... 863727059/ )
Informacja z gov.pl Polska w Słowenii kara za nielegalne przekroczenie granicy od 800Euro od osoby (info z 2021r. https://www.gov.pl/web/slowenia/wjazd-do-slowenii )
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 24.05.2022 18:19

endryu napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Tak, doczytałem ale czy ktoś mimo wszystko tedy jechał? Złapali go czy się udało? Jakie mandaty i czy w ogóle wystawiane.

Informacja Polskiej Ambasady w Zagrzebiu kara za nielegalne przekroczenie granicy 2000-10000HRK (info. z 2018r. https://www.facebook.com/PolishEmbassyZ ... 863727059/ )
Informacja z gov.pl Polska w Słowenii kara za nielegalne przekroczenie granicy od 800Euro od osoby (info z 2021r. https://www.gov.pl/web/slowenia/wjazd-do-slowenii )

Właśnie o takich kwotach pisał ten człowiek, którego na tym przejściu Paradiż złapali!
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 24.05.2022 19:02

Try3ek napisał(a):
Chris_M napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Tak, doczytałem ale czy ktoś mimo wszystko tedy jechał? Złapali go czy się udało? Jakie mandaty i czy w ogóle wystawiane.

Na żeglarskiej grupie na FB ktoś opisywał właśnie taki przypadek.
Człowiek wracał z Chorwacji i chciał przekroczyć granicę w Cvetlinie, ale przegapił skrzyżowanie w centrum Cvetlina i pojechał prosto, a GM posłusznie zaprowadziło go na następne przejście graniczne, właśnie w Paradiżu.
Granicę przekroczył bez problemu, ale w samej miejscowości Paradyż, zaraz za przejściem granicznym, czekała już na niego słoweńska policja, która - jak się okazało - na przejściu granicznym miała zainstalowaną kamerę i policjanci na ekranie obserwowali to przejście.
Nałożyli mu mandat w jakieś kosmicznej wysokości, bo policzyli coś po kilkaset EUR od każdej osoby w samochodzie (a facet jechał busem!), w dodatku z informacją, że jeśli mandatu nie zapłaci na miejscu, to w postępowaniu administracyjnym jego wysokość wzrośnie o 100%.
I jak tu nie "kochać" Słoweńców? :evil:


I jeszcze na przyczepce miał dwa psy bez paszportu... heheh i tak tworzą się legendy internetu, gdzie ktoś coś wyczytał i potem dalej pisze.

Straciłem godzinę czasu żeby w szambie fejsbuka ten wątek odnaleźć, ale w końcu się udało:

Mandaty na przejściu w Paradiż.jpg

A na przyszłość miej na uwadze, że czasami lepiej wstrzymać się z głupim komentarzem, żeby nie wyjść na kompletnego idiotę.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 25.05.2022 08:44

Mi chodziło o przejazd do Cro jako, że jadę z piątku na sobotę i czy Chorwaci łapią. W drugą stronę wracam w tygodniu więc już zwykłym przejsciem.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.05.2022 08:50

Garo&Justa napisał(a):Mi chodziło o przejazd do Cro jako, że jadę z piątku na sobotę i czy Chorwaci łapią. W drugą stronę wracam w tygodniu więc już zwykłym przejsciem.

Ja jechałem w stronę Chorwacji i mnie nikt nie zatrzymał, ale nie wiem czy to norma.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 25.05.2022 09:20

Ja w zeszłym roku jechałem przez Cvetlin w obie strony. Druga połowa lipca. W obie strony GM z uporem maniaka kazało zawracać. Przed nami Austriacy i Czesi. Wszyscy przekroczyliśmy granicę bez problemu. Jest tam znak informujący, że przejście graniczne dla ruchu wewnętrznego UE, czyli dla obywateli UE. Można przekraczać granicę bez problemu.
3 lata temu też jechałem przez Cvetlin i też bezproblemowo.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.05.2022 13:18

Garo&Justa napisał(a):Mi chodziło o przejazd do Cro jako, że jadę z piątku na sobotę i czy Chorwaci łapią. W drugą stronę wracam w tygodniu więc już zwykłym przejsciem.

Czyli co, planujesz przejazd w miejscu bez przejścia granicznego? Trudno znać plan służby policji czy w danym czasie łapią czy piją kawę w barze :D . Planuj przejazd np. przez Cvetlin lub Rogatec lub Dobovec pri Rogatcu.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 25.05.2022 16:12

endryu napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Mi chodziło o przejazd do Cro jako, że jadę z piątku na sobotę i czy Chorwaci łapią. W drugą stronę wracam w tygodniu więc już zwykłym przejsciem.

Czyli co, planujesz przejazd w miejscu bez przejścia granicznego? Trudno znać plan służby policji czy w danym czasie łapią czy piją kawę w barze :D . Planuj przejazd np. przez Cvetlin lub Rogatec lub Dobovec pri Rogatcu.

Wszystko zależy od ruchu w Macelj.
Będę w okolicy 4, może 5 rano.
Nie planuję ale zachowuję opcję ;)
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 26.05.2022 20:11

Chris_M napisał(a):
Try3ek napisał(a):
Chris_M napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Tak, doczytałem ale czy ktoś mimo wszystko tedy jechał? Złapali go czy się udało? Jakie mandaty i czy w ogóle wystawiane.

Na żeglarskiej grupie na FB ktoś opisywał właśnie taki przypadek.
Człowiek wracał z Chorwacji i chciał przekroczyć granicę w Cvetlinie, ale przegapił skrzyżowanie w centrum Cvetlina i pojechał prosto, a GM posłusznie zaprowadziło go na następne przejście graniczne, właśnie w Paradiżu.
Granicę przekroczył bez problemu, ale w samej miejscowości Paradyż, zaraz za przejściem granicznym, czekała już na niego słoweńska policja, która - jak się okazało - na przejściu granicznym miała zainstalowaną kamerę i policjanci na ekranie obserwowali to przejście.
Nałożyli mu mandat w jakieś kosmicznej wysokości, bo policzyli coś po kilkaset EUR od każdej osoby w samochodzie (a facet jechał busem!), w dodatku z informacją, że jeśli mandatu nie zapłaci na miejscu, to w postępowaniu administracyjnym jego wysokość wzrośnie o 100%.
I jak tu nie "kochać" Słoweńców? :evil:


I jeszcze na przyczepce miał dwa psy bez paszportu... heheh i tak tworzą się legendy internetu, gdzie ktoś coś wyczytał i potem dalej pisze.

Straciłem godzinę czasu żeby w szambie fejsbuka ten wątek odnaleźć, ale w końcu się udało:

Mandaty na przejściu w Paradiż.jpg

A na przyszłość miej na uwadze, że czasami lepiej wstrzymać się z głupim komentarzem, żeby nie wyjść na kompletnego idiotę.


Szczerze to nie chce mi się wierzyć że tak ktoś płaci kilka tyś zł tak poprostu, jak już zapłacili to nic nie zdziałają a jak by się nie zgodzili i pojechali na komisariat wtedy mają szanse się odwołać. To że ktoś napisał na FB nie oznacza że tak było, ludzie różnie rzeczy wypisują. Szczególnie że nie napisał ile zapłacił tylko że wcześniej toś zapłacić po 250e od osoby.

Tak z ciekawości napisałem do osoby która to zamieściła na FB z zapytaniem jak to się skończyło, jak odpisze dam znać. I oczywiście bez urazy do Ciebie bo nie to było moim zamiarem.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003
Re: Aktualne ceny paliwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 27.05.2022 18:49

Chris_M napisał(a):Ale za to w Słowenii na turystów czekają policjanci z mandatami w wysokości po kilkaset EUR!


Fobia.

Dziesiątki przejazdów, i po A, i po Hitnych, i po krajowych/powiatowych, o każdej porze dnia i nocy...nic! null! zero! cero! kontroli...rada: jeździj zgodnie z przepisami lub co najwyżej 'jak wszyscy' i policja nie będzie twoim problemem.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 27.05.2022 19:07

Panowie, wyjazd przede mną. Troszkę zgłupiałem przez te wszystkie wątki, może ktoś polecić sprawdzoną/szybką trasę ominięcia autostrady?
DIds76 co polecasz, tę trasę którą kiedyś wklejałeś?
https://www.google.com/maps/dir/Spielfe ... m1!2b1!3e0
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.05.2022 19:34

rocker napisał(a):Panowie, wyjazd przede mną. Troszkę zgłupiałem przez te wszystkie wątki, może ktoś polecić sprawdzoną/szybką trasę ominięcia autostrady?
DIds76 co polecasz, tę trasę którą kiedyś wklejałeś?
https://www.google.com/maps/dir/Spielfe ... m1!2b1!3e0

W dalszym ciągu jest to dobra i polecana alternatywa ominięcia słoweńskiej autostrady. Opuszczenie A9 zjazdem 226 lub 228 (ostatnim przed granicą).
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Aktualne ceny paliwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 27.05.2022 19:45

el_guapo napisał(a):
Chris_M napisał(a):Ale za to w Słowenii na turystów czekają policjanci z mandatami w wysokości po kilkaset EUR!


Fobia.

Dziesiątki przejazdów, i po A, i po Hitnych, i po krajowych/powiatowych, o każdej porze dnia i nocy...nic! null! zero! cero! kontroli...rada: jeździj zgodnie z przepisami lub co najwyżej 'jak wszyscy' i policja nie będzie twoim problemem.

I na podstawie tego, że Tobie się nic takiego nie przytrafiło, to uważasz, że masz prawo twierdzić, że takie przypadki w ogóle nie mają miejsca?

Za przejechanie przez zbudowane pod estakadą autostrady rondo w Pesnicy policjanci nakładali na zagranicznych kierowców wysokie mandaty z tytułu "jazdy po autostradzie bez winiety". Czy ludzie, którzy zostali w ten sposób ukarani łamali przepisy?

Ostatnio dyskutowany na Forum temat karania kierowców mandatem w wysokości 800 EUR za jazdę rzekomo "bez winiety" na liczącym 500 metrów odcinku drogi krajowej 109, wraz z cała późniejszą dyskusją, w której DARS wbrew stanowi faktycznemu usiłuje nam wmówić, że na tym odcinku winiety są obowiązkowe - https://www.cro.pl/post2256986.html#p2256986
Czy ukarani tam kierowcy łamali przepisy?

Albo przypadek, którego opis zamieściłem w tej wiadomości:
https://www.cro.pl/post2260485.html#p2260485
Czy wracający z Chorwacji turysta musi mieć na bieżąco w głowie prawodawstwo wszystkich krajów przez które przejeżdża żeby wiedzieć, które przejścia graniczne są ogólnodostępne, a które tylko dla ruchu lokalnego?
Czy to kierowca z opisanego przykładu był winnym tego, że na otwartym drogowym przejściu granicznym nie było żadnej informacji o tym, że nie jest to przejście ogólnodostępne lecz tylko dla ruchu lokalnego?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Aktualne ceny paliwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 28.05.2022 08:37

Chris_M napisał(a):
el_guapo napisał(a):
Chris_M napisał(a):Ale za to w Słowenii na turystów czekają policjanci z mandatami w wysokości po kilkaset EUR!


Fobia.

Dziesiątki przejazdów, i po A, i po Hitnych, i po krajowych/powiatowych, o każdej porze dnia i nocy...nic! null! zero! cero! kontroli...rada: jeździj zgodnie z przepisami lub co najwyżej 'jak wszyscy' i policja nie będzie twoim problemem.

I na podstawie tego, że Tobie się nic takiego nie przytrafiło, to uważasz, że masz prawo twierdzić, że takie przypadki w ogóle nie mają miejsca?

Za przejechanie przez zbudowane pod estakadą autostrady rondo w Pesnicy policjanci nakładali na zagranicznych kierowców wysokie mandaty z tytułu "jazdy po autostradzie bez winiety". Czy ludzie, którzy zostali w ten sposób ukarani łamali przepisy?

Ostatnio dyskutowany na Forum temat karania kierowców mandatem w wysokości 800 EUR za jazdę rzekomo "bez winiety" na liczącym 500 metrów odcinku drogi krajowej 109, wraz z cała późniejszą dyskusją, w której DARS wbrew stanowi faktycznemu usiłuje nam wmówić, że na tym odcinku winiety są obowiązkowe - https://www.cro.pl/post2256986.html#p2256986
Czy ukarani tam kierowcy łamali przepisy?

Albo przypadek, którego opis zamieściłem w tej wiadomości:
https://www.cro.pl/post2260485.html#p2260485
Czy wracający z Chorwacji turysta musi mieć na bieżąco w głowie prawodawstwo wszystkich krajów przez które przejeżdża żeby wiedzieć, które przejścia graniczne są ogólnodostępne, a które tylko dla ruchu lokalnego?
Czy to kierowca z opisanego przykładu był winnym tego, że na otwartym drogowym przejściu granicznym nie było żadnej informacji o tym, że nie jest to przejście ogólnodostępne lecz tylko dla ruchu lokalnego?


Ja z reguły jestem oszczędny i po dwóch objazdach Słowenii wyleczyłem się z oszczędzania.... ( nie przez mandat, tylko przez męczącą jazdę i rozglądanie sie dookoła )
Jeśli mandat za brak winiety to kilkaset Euro , to jadąc autostradą mam na jakieś 15 lat zapłacone winiety. Jadę spokojniej, na tempomacie, nie grozi mi sarna , ani policja, nie zaprzątam sobie o 4 rano rano głowy jakimiś rondami, mostami.... Jadę z rodziną więc odpoczywam za kierownicą
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 360
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone