Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kris86k
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kris86k » 02.06.2022 19:47

Chyba nie specjalnie mi się to opłaca.
Co myślicie o takiej trasie?
goo.gl/maps/BV72iHgit6piDGULA
Oczywiście głównie pod kątem Słowenii.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 02.06.2022 20:13

rocker napisał(a):Panowie, wyjazd przede mną. Troszkę zgłupiałem przez te wszystkie wątki, może ktoś polecić sprawdzoną/szybką trasę ominięcia autostrady?
DIds76 co polecasz, tę trasę którą kiedyś wklejałeś?
https://www.google.com/maps/dir/Spielfe ... m1!2b1!3e0


a więc POZDRAV z Loviste :) morze OK, piwo zimne, a kobiety ... same emerytki :)

wracając do tematu, przejazd przez Czechy generalnie OK, ale zaznaczam wyjechałem ze Śląska po 19, ale za Ołomuńcem zaczęły się roboty i ograniczenia w prędkości a te praktycznie do samego Brna i kawałek za nim. Austria minęła spoko, bez żadnych przeszkód. Zjechałem z autostrady w Spiefeld i dalej jechałem trasą z linka powyżej. Przyjemna i bez żadnych problemów, na tym przejściu nie byłem już kilka lat ale nic się nie zmieniło. Przed samą granicą wjazd małymi serpentynami na górkę, a tam przejście z tablicą "FOR EU CITIZENS", pogranicznik: jeden spał a drugi został oderwany od gry na komórce. Wjazd do Chorwacji już bez przeszkód, jedyny minus to taki że kawałek autostrady był zamknięty i objazdem trzeba było jechać na następny.
chrom6
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 11.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrom6 » 02.06.2022 22:09

czyli Czesi pozostaja wierni tradycji remontu tej @#$%&^*& drogi od chyba 25 lat. to już nasi drogowcy są lepsi
kris86k
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) kris86k » 02.06.2022 22:10

Czy to tylko u mnie google nie pozwala przekroczyć granicy w miejscu z linku powyżej?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 02.06.2022 22:26

kris86k napisał(a):Czy to tylko u mnie google nie pozwala przekroczyć granicy w miejscu z linku powyżej?

Nikomu nie pozwala, stary problem.
Należy w tym miejscu ignorować googla.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 02.06.2022 23:04

empire13 napisał(a):
kris86k napisał(a):Czy to tylko u mnie google nie pozwala przekroczyć granicy w miejscu z linku powyżej?

Nikomu nie pozwala, stary problem.
Należy w tym miejscu ignorować googla.


google po prostu wie że to nie ma najmniejszego sensu:)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Aktualne ceny paliwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 03.06.2022 00:12

el_guapo napisał(a):[...Wycięte dwa ekrany złośliwości i kłamstw...]

Ponieważ szkoda mojego czasu na tę absurdalną dyskusję, więc ograniczę się tylko do ostatniego przypadku, gdzie kilkoma zdjęciami mogę wykazać, jak bezczelnie mijasz się z prawdą.

el_guapo napisał(a):
Chris_M napisał(a):Ostatnio dyskutowany na Forum temat karania kierowców mandatem w wysokości 800 EUR za jazdę rzekomo "bez winiety" na liczącym 500 metrów odcinku drogi krajowej 109, wraz z cała późniejszą dyskusją, w której DARS wbrew stanowi faktycznemu usiłuje nam wmówić, że na tym odcinku winiety są obowiązkowe - https://www.cro.pl/post2256986.html#p2256986
Czy ukarani tam kierowcy łamali przepisy?


Widziałem, czytałem, jestem żywotnie zainteresowany...wracając do meritum: jak wyglądało oznakowanie?

Gdybyś czytał tę dyskusję do której link podałem, to byś nie pytał, bo byś wiedział.
Cały czas twierdziłeś, że na tej drodze było oznakowanie nakazujące posiadanie winiet. A jak było w rzeczywistości, to już za moment się przekonasz.

el_guapo napisał(a):
Chris_M napisał(a):Kierowca nie miał obowiązku znać rozporządzenia, on miał tylko obowiązek dostosowania się do istniejącego znakowania, a ono nie nakładało obowiązku posiadania winiety na odcinku drogi krajowej od przejścia granicznego aż do ronda.


Do znudzenia: jakie było oznakowanie?

Proszę bardzo, tutaj masz zdjęcie z GM przedstawiające pierwszy znak drogowy za przejściem granicznym, na odcinku drogi krajowej nr 109, prowadzącej od granicy do ronda:

Droga 109 od strony granicy.jpg


Czy widzisz tu gdzieś oznaczenie tej drogi jako H7 lub znak nakazujący posiadanie na niej winiet?
Na wszelki wypadek zamieszczam jeszcze podobne zdjęcie przedstawiające wjazd na tę samą drogę od strony przeciwnej, czyli od strony ronda:

Rondo Dolga Vas + droga 109.jpg


Gdyby na tym odcinku drogi był obowiązek posiadania winiet, odpowiedni znak musiałby być umieszczony także z tej strony, przy wjeździe z ronda na tę drogę.
Czy dostrzegasz taki znak gdzieś na tym zdjęciu?
Bo po przeciwnej stronie ronda, przy wjeździe na prowadząca w kierunku południowo-zachodnim trasę H7 taki znak jest:

Rondo Dolga Vas + droga H7.jpg


i identyczny znak powinien być umieszczony przy wjeździe na drogę prowadzącą od ronda do granicy, gdyby na tej drodze winiety były obowiązkowe.

el_guapo napisał(a):
Chris_M napisał(a):Natomiast policjant, który jeśli zdecydował się na nałożenie mandatu, to miał obowiązek wiedzieć, na jakiej podstawie go nakłada.

Bingo - nałożył go na podstawie tabliczki "H2" przyczepionej do słupa na jednopasmowym odcinku drogi od przejścia do ronda.

Wdzięczny będę, jeśli wskażesz mi tę tabliczkę na którymś ze zdjęć!!!

A żeby wykluczyć już jakiekolwiek wątpliwości w tej sprawie, to tutaj masz jeszcze zrzut z oficjalnej strony DARS, gdzie ten odcinek drogi łączący rondo z przejściem granicznym jest oznakowany jako droga krajowa nr 109, a nie trasa szybkiego ruchu H7!

Przejście graniczne Dolga Vas - 2b.jpg
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 03.06.2022 07:05

Że Wam chce się jeszcze dyskutować o tym bezwinietowym odcinku... Macie zdrowie, podziwiam.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.06.2022 08:41

kris86k napisał(a):Chyba nie specjalnie mi się to opłaca.
Co myślicie o takiej trasie?
goo.gl/maps/BV72iHgit6piDGULA
Oczywiście głównie pod kątem Słowenii.

Fajna, jak jeździłem przez Słowenię to właśnie w Ilz zjeżdżałem na drogę B66 na Bad Radkersburg, potem Lenart i Ptuj. Jedyny minus w Twojej trasie to taki że i tak potrzebujesz winiety na Słowenię bo za Ptuj prowadzi Cię autostradą do granicy. Żeby nie płacić winiety musisz kierować się na Cvetlin.
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021
Re: Aktualne ceny paliwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 03.06.2022 19:08

ziemniak napisał(a):
Xp1717 napisał(a):Nie chodzi o 15€, ale o zasady.
Nie zapłacę słoweńcom ani grosza, ponieważ uważam to co robią za obrzydliwe.
Kiedyś płaciłem tam za drogi, tankowałem, korzystałem z hoteli, restauracji.
Odkąd wystartowali ze scamem autostradowo-winietkowym na rondach i drogach dojazdowych, czyli wymuszaniem kasy na masową skalę nie wydałem tam ani grosza.


Ale o jakie zasady? To, że próbujesz przejechać przez ich kraj i ich orżnąć?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Poza tym tak jak ktoś napisał, można jechać przez Węgry i zaoszczędzić jeszcze więcej ;)


Czytanie nie jest twoją mocną stroną. To oni chcą mnie oszukać i orżnąć. Pisałem wyraźnie, że płaciłem za drogi w Słowenii i inne usługi. Przestałem, kiedy okazało się, że polują na kierowców w miejscach, gdzie nie ma opłat, albo nie ma odpowiedniego oznakowania. CELOWO i z PREMEDYTACJĄ prowokują pobieranie karnych opłat. Tak nie zachowują się cywilizowane państwa.
Nie jeżdżę przez Węgry, bo mieszkam na zachodzie Polski.
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 03.06.2022 19:14

ziemniak napisał(a):Ale kto Cię okrada? Kto Cię zmusza do jazdy autostradą? Kto Cię zmusza do łamania przepisów? Wcale nie dziwię się słoweńskiej policji... postaw się w sytuacji mieszkańca wioski przez którą przejeżdża w sezonie tysiące samochodów chcących zaoszczędzić parę euro. Dla mnie winieta jest jasna i bardzo sprawiedliwa, na pewno bardziej niż bramki. Szczególnie np. na odcinku Valencia - Barcelona.

Nad Bałtykiem też można zjeść Dorsza w smażalni po 160 zł kg, lub kupić w Biedronce za 30-50 zł kg i usmażyć samemu, bo chodzi o zasady.
W Chorwacji też nie mają zasad, bo noclegi w BiH kosztują 20-30 E.

Rozumiem, że te 15-30 EURO to dla kogoś może być dramatyczna lub nieuczciwa suma w kwestii całego wyjazdu, ale właśnie chodzi o ZASADY, które są jasne - płacisz 15 E i jeździsz spokojnie cały tydzień po całej Słowenii, lub tłuczesz się bocznymi drogami, na których czekają policjanci, którzy nie rozdają mandatów za nic. Oni też mogą czuć się pokrzywdzeni, bo chodzi o zasady - wydajesz na wczasy setki euro, a korzystając z ich infrastruktury chcesz żeby oni dokładali do twoich wczasów.


Wciąż nie rozumiesz ani słowa. Mam PRAWO jechać lokalnymi drogami. Słowenia nie ma za to prawa organizować bandyckiego systemu opartego na złym oznakowaniu i dowolnym interpretowaniu prawa przez policję. Nie chodzi o to, że wjechałeś na autostradę i nie zapłaciłeś, ale o sytuację, kiedy przejeżdżasz w pobliżu autostrady i to już liczone jak wjazd na nią. Nawet w sytuacji, kiedy nie ma żadnego oznakowania. Nigdzie nie ma takiego systemu.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 03.06.2022 22:02

Xp1717 napisał(a):Czytanie nie jest twoją mocną stroną. To oni chcą mnie oszukać i orżnąć. Pisałem wyraźnie, że płaciłem za drogi w Słowenii i inne usługi. Przestałem, kiedy okazało się, że polują na kierowców w miejscach, gdzie nie ma opłat, albo nie ma odpowiedniego oznakowania. CELOWO i z PREMEDYTACJĄ prowokują pobieranie karnych opłat. Tak nie zachowują się cywilizowane państwa.
Nie jeżdżę przez Węgry, bo mieszkam na zachodzie Polski.


Za to w naszym pięknym kraju (bez sarkazmu) nie jest mocną stroną to, że wszędzie próbujemy widzieć spisek i oszustów. Jeśli miałbyś w ten sposób podchodzić to nic byś nie kupił i nigdzie nie pojechał, bo czy to Słowenia czy to Polska czy Chorwacja - wszędzie tego biednego turystę chcą orżnąć.

Zachowujesz się tak jakby tylko w Słowenii zdarzały się przypadki polowania policji na biednych turystów. Na tym forum już było pełno horrorów z Austrii, Słowacji, Czech. Relacje pokrzywdzonych osób są świetne, w Naddniestrzu też na granicy mieli nam przystawiać kałachy do głowy i żądać łapówek po nawet 100 euro za wjazd, a pod pomnikiem Lenina w Tyraspolu mieli nas rzucać kamieniami. Zawsze turysta biedny, inni źli. Może mam szczęście, ale jeździłem setki kilometrów po świecie w tym Rosji, Białorusi, Ukrainie, Mołdawii, Kosowie i jedyny mandat jaki dostałem na świecie to w Rumunii. Czy przekroczyłem przepisy? Tak, jak inne auta (około 15 aut) jechałem 112 na 90 i z całej kolumny, a jechałem w środku wyłapali tylko mnie (zagranicznego). Też mogłem protestować i pisać na forum jacy to są... W 'TWOIM' przypadku jeśli dobrze umiem czytać ze zrozumieniem to też był znak drogi płatnej, a że policja nie jest od stawiania znaków tylko od ich egzekwowania...

Xp1717 napisał(a):Wciąż nie rozumiesz ani słowa. Mam PRAWO jechać lokalnymi drogami. Słowenia nie ma za to prawa organizować bandyckiego systemu opartego na złym oznakowaniu i dowolnym interpretowaniu prawa przez policję. Nie chodzi o to, że wjechałeś na autostradę i nie zapłaciłeś, ale o sytuację, kiedy przejeżdżasz w pobliżu autostrady i to już liczone jak wjazd na nią. Nawet w sytuacji, kiedy nie ma żadnego oznakowania. Nigdzie nie ma takiego systemu.


Ty masz PRAWO, a oni NIE MAJĄ PRAWA.

Tak, masz prawo jechać lokalnymi drogami jeśli one są ogólnodostępne, a Słowenia ma również prawo organizować płatne drogi jak chce jeśli one są równe dla wszystkich obywateli UE i nie ważne, że nigdzie takiego systemu nie ma!

Policja nic dobrowolnie nie interpretuje. Jeśli dany odcinek był oznaczony jako płatny to o czym Ty w ogóle piszesz. Nie możesz mieć pretensji do policji, oni egzekwują prawo (słusznie czy nie słusznie). Ty jako pokrzywdzony możesz szukać sprawiedliwości w DARS, sądzie, UE itp. lub możesz po prostu ominąć ten 'bandycki' kraj (w twoim mniemaniu).

Dodatkowo jeśli się nie mylę to ten słynny odcinek płatnej drogi został zniesiony, a Ty dalej odgrzewasz stare konflikty?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 03.06.2022 22:37

ziemniak napisał(a):Policja nic dobrowolnie nie interpretuje. Jeśli dany odcinek był oznaczony jako płatny to o czym Ty w ogóle piszesz. Nie możesz mieć pretensji do policji, oni egzekwują prawo (słusznie czy nie słusznie). Ty jako pokrzywdzony możesz szukać sprawiedliwości w DARS, sądzie, UE itp. lub możesz po prostu ominąć ten 'bandycki' kraj (w twoim mniemaniu).

Dodatkowo jeśli się nie mylę to ten słynny odcinek płatnej drogi został zniesiony, a Ty dalej odgrzewasz stare konflikty?

Ten odcinek od granicy do ronda NIGDY PŁATNY NIE BYŁ, więc nie pisz, że "odcinek płatnej drogi został zniesiony"!
Jeśli policjanci do spółki z pracownikami DARS zrobili tam sobie miejsce do polowania na zagranicznych kierowców, to robili to całkowicie nielegalnie, łamiąc prawo i nie rozumiem, dlaczego ich bronisz?
I nie próbuj ustawiać w jednym rzędzie policjantów słoweńskich z policjantami z innych państw UE, bo w żadnym innym państwie Unii Europejskiej tego typu korupcyjne działania policji nie stały się tolerowaną przez władze praktyką, tak jak to się stało w Słowenii.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 04.06.2022 19:57

Dla zainteresowanych - ominięcie dyskutowanego króciutkiego odcinka od przejścia w Redics do ronda jest możliwe przez Genterovci, droga jest bardzo dobra, poza obniżeniem na samej granicy. Wracając za dwa tygodnie zobaczę, czy od ronda do granicy jest aktualnie jakieś oznakowanie autostradowe.
PS. [tu był długi wywód nt. powyższej dyskusji, ale stwierdziłem, że na urlopie nie będę się angażować osobiście, ale Chris_M, popieram Twój punkt widzenia.]
wojtekx37
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekx37 » 04.06.2022 20:52

czy na tym odcinku od ronda w Redics do Genterovci które google nie pokazuje jest przejście graniczne?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 363
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone