Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nocleg tranzytowy w Serbii (okolice Belgradu lub Nisu)

Obszar dzisiejszej Serbii zamieszkiwany był przez ludzi już od czasów paleolitu. W starożytności tereny te pokrywały osady m.in. Celtów, Ilirów i Rzymian. W Serbii produkowany jest najdroższy ser świata. Ser Pule wytwarzany jest z mleka oślego, a jego cena to około 5000 zł za kilogram. Na wytworzenie takiej ilości sera potrzeba aż 25 litrów świeżego mleka pozyskiwanego od specjalnej, bałkańskiej odmiany osłów.
Ewelizarda
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewelizarda » 10.09.2012 15:06

No za pierwszym razem jedliśmy sniadanie na miejscu, ale nie biorąc karty tylko mówiąc, że zamawiamy zestaw śniadaniowy razy 4. Nie pamiętam ile zapłaciliśmy ale zdziwiliśmy się, że to jakieś śmieszne pieniądze. Zestaw zawierał jajco sadzone, kosteczka sera do smarowania w stylu bryndza, pomidor, wielka ciepła buła, mocna mała herbata. Następnym razem jedliśmy śniadania na stacji benzynowej obok jest fajne bistro, w porze rannej cieple bułki z szynką i serem i duży wybór drożdżówek w różnych smakach. No i kawa, tankowanie i dalej do Bułgarii. Nam osobiście nie zdarzyło się skubanie na nie działającą kartę przy jakichkolwiek płatnościach w Serbi, a byliśmy 4 razy. Podczas małej przygody z pobłądzeniem Serbowie poprowadzili nas do właściwej drogi i okazywali sympatię, a atmosfera była gorąca, bo była 23 godzina i 2 dzieci na pokładzie i wQrwiona żona (czyli ja). Dziki nie dziki kraj, ja tam nie mam nic do nich, mnie nikt nie skubnął, nie okradł, nie obraził. Na granicy spoko, kazali iść na osobny pas i bez kolejki puścili jak zobaczyli numery z Polski, Bułgarzy też. A Tutkowie se stali i stali....
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 11.02.2015 22:07

Witam. Odkurzę temat.
Mam prośbę, czy ktoś może mi podać namiary na w miarę tanie noclegi w Serbii w okolicach Novi Sad? Czytałam, że noclegi w Serbii nie są drogie, ale różnie to bywa ze standardem... Oczywiście, nie chodzi mi o nie wiadomo jakie luksusy - raczej o to, żeby było czysto. Będę wdzięczna za odpowiedź :) Pozdrawiam.
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 12.02.2015 15:37

Eunike1984 napisał(a):Mam prośbę, czy ktoś może mi podać namiary na w miarę tanie noclegi w Serbii w okolicach Novi Sad?


http://goo.gl/maps/Jg3QA

Wyżej już polecany hotelik Sidro
Byliśmy tam zeszłego roku, dojazd może nieszczególny (my tam dojechaliśmy jak już się szarzyło) jedzie sie około 10 minut wąską dróżką pomiędzy polami.
Za 2-osobowy pokój - 20€, pełen komfort klima, internet, w restauracji muzyczka na żywo (6-osobowy zespól folk.) żarełko przepyszne, polecam "najlepsze piwo z Wojwodiny" - Jelen Pivo.

Naprawdę warto

pzdr.
:papa: :papa: :papa:
omoz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) omoz » 12.02.2015 16:20

Ja nocowałem w drodze do Grecji w Niš-u, hotel Grani w cenie 50€ ze śniadaniem dla czterech osób. Hotel rezerwowany przez booking. Hotel, obsługa i śniadanko ok. W drodze powrotnej nocowaliśmy w Nowym Sadzie, kasa taka sam zamawiane wszystko przez booking.
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 12.02.2015 16:40

Hotel Gros w Leskovacu. Taki sobie, ale czysty i duże pokoje. Na nocleg w trasie w sam raz. Ogrodzony parking. Rezerwowaliśmy przez booking.

Przy hotelu genialna knajpa z bałkańskimi specjałami.

Latem 2013 płaciliśmy 40 euro za 4-osobowy pokój ze śniadaniem.

Kawałek dalej na trasie do Macedonii jest duży Predeljane. Przy samej drodze, ale w sezonie mocno zatłoczony i chyba droższy.

Wracjąc nocowaliśmy w Suboticy. Hotel Aleksander na skraju miasta. Niedaleko dwa spore supermarkety gdzie można zrobić ostatnie bałkańskie zakupy.

W centrum Suboticy jest fajna knajpa Boss. Parasole rozsatwione na dziedzińcu kamienicy. Dobre i niedrogie jedzenie.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 15.02.2015 23:33

w okolicy Belgradu polecę:
http://www.novellauno.rs/pl/
rezerwowałem przez booking, świetny dojazd, 150 m od autostrady...
p.s. w razie zainteresowanie pytać...;)
Poprzednia strona

Powrót do Serbia - Србија


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nocleg tranzytowy w Serbii (okolice Belgradu lub Nisu) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone