Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nigdy nie mów "nigdy" - Costa Brava 2009

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
gregoma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 03.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregoma » 08.07.2009 21:36

Witam, co do zwiedzania Barcelony to sugeruję zwiedzić zabytkowe centrum Bari Gotic oraz przejśc się la Rambla ,którą dochodzimy do pomnika Kolumba.Zwiedzanie Sagrada Familia nie wnosi za wiele,zobaczymy plac budowy.Przeczytałem w biuletynie ,że planują zakończyć budowę ok 2020 roku.Bardziej wytrwałych zachęcam do podrózy na Costa del Sol.Bardzo duzo zabytków oraz blisko do Gbraltaru.
moscatel
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 13.07.2009 12:03

Wieczorem, na zakończenie naszego zbyt krótkiego pobytu w Barcelonie udaliśmy się w stronę Placa d'Espanya, żeby podziwiać magiczne fontanny (informacja - w sezonie turystycznym spektakle świetlno-muzyczne odbywają się od czwartku do niedzieli co pół godziny od 21 do 23).

Dzieci były zachwycone, zwłaszcza grą kolorów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mnie bardziej spodobał się widok z w drugą stronę

Obrazek

i widok z samej góry schodów górujących nad fontanną

Obrazek

Tutaj dwa filmiki, gdyby ktoś chciał zobaczyć, co zachwyciło moje dzieci :)



.

Tak im się podobało, że przesiedziały na schodach dwa pokazy i do domu dotarliśmy po północy. A następnego dnia trzeba się już było pakować i ruszać w stronę Costa Brava.

Znów opuszczałam Barcelonę z lekkim niedosytem, ale jadąc z dziećmi i na tak krótko miałam świadomość, że nie będzie to takie zwiedzanie, o jakim marzyłam. Trudno, takie będę uprawiać, jak dzieci nie będą już chciały jeździć z nami na wakacje.
Tu muszę napisać, że jako mieszkanka miasta, w którym komunikacja miejska mocno kuleje, a ruch w godzinach szczytu praktycznie uniemożliwia swobodne przemieszczanie się samochodem, byłam jak zwykle zachwycona metrem. Dzięki niemu przemieszczaliśmy się sprawnie, a dzieci nie były ani w połowie tak zmęczone, jak byłyby, gdybyśmy wszystko chcieli przejść na piechotę.

Gdyby ktoś potrzebował, to tutaj jest strona komunikacji miejskiej w Barcelonie, tutaj cennik wszystkich biletów, tu zaś mapka linii kolejki podmiejskiej, którą bez najmniejszych problemów dostaliśmy się z dziećmi, walizkami i plecakami do Blanes. W ogóle świetna organizacja komunikacji w Barcelonie i na Costa Brava zachwyciła mnie, zatwardziałą miłośniczkę podróży samochodowych :)

I jeszcze parę słów o locie - z Wrocławia (z tego co wiem, to z Poznania też) można dolecieć bezpośrednio na lotnisko w Gironie, skąd lekko, łatwo i przyjemnie można przejechać autobusem do Barcelony. Z tego co zauważyłam, są też autobusy jadące bezpośrednio na Costa Brava
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 01.08.2009 13:59

Ze sporym opóźnieniem dotarłam i proszę o ciąg dalszy :D
jarop11
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarop11 » 01.08.2009 14:07

Jestem i ja i też czekam :D
Pozdrawiam
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 01.08.2009 14:22

Piękne zdjęcia. Wspomnienia wróciły.
W Barcelonie jest jeszcze jedno wzgórze "widokowe" - Montjuic w sąsiedztwie stadionu olimpijskiego. Gdybyś miał jakieś fotki stamtąd... 8) też poproszę...
moscatel
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 01.08.2009 17:42

Ciąg dalszy będzie jak wrócę z Kaszub :) A przestój dlatego, że przeciągnęłam dzieci jeszcze przez pół Kotliny Kłodzkiej (w sumie też okolice warte opisania :) ).

Na Montjuic niestety nie zdążyliśmy dotrzeć - pierwotnie Barcelona była zaplanowana na cztery dni, ale zmiana środka transportu już po zarezerwowaniu i opłaceniu noclegów spowodowała, że jeden dzień nam urwało. A szkoda :(
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.08.2009 06:59

Nadrabiam zaległości i czekam na c.d.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 03.08.2009 09:00

Dawne czasy przypomniałaś mi w swojej relacji :) :!:
Samochodem na Costa Brava to kawał świata... Samolot ma pewne plusy :wink:
My kiedyś byliśmy twardzi... dojechaliśmy na Gibraltar :lol:
Ale to był wyjazd bez dzieci.
Czekam na cd.

pozdr
alurka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alurka » 07.05.2010 14:43

Barce kocham niezmiennie i Hiszpanię też :oops:
Ostatni raz byłam pod koniec pazdziernika-tu śnieg a tam 20st. i krótki rękaw :lol:
zawsze jednak samolot-3h i już;)
alurka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alurka » 07.05.2010 14:46

gregoma napisał(a):Witam, co do zwiedzania Barcelony to sugeruję zwiedzić zabytkowe centrum Bari Gotic oraz przejśc się la Rambla ,którą dochodzimy do pomnika Kolumba.Zwiedzanie Sagrada Familia nie wnosi za wiele,zobaczymy plac budowy.Przeczytałem w biuletynie ,że planują zakończyć budowę ok 2020 roku.Bardziej wytrwałych zachęcam do podrózy na Costa del Sol.Bardzo duzo zabytków oraz blisko do Gbraltaru.


Popieram..
poti
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 30.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) poti » 18.11.2012 19:15

To o Blanes nic nie będzie?
Poprzednia strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nigdy nie mów "nigdy" - Costa Brava 2009 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone