Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze regiony turystycznie (czyli co warto zobaczyć)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 26.10.2006 23:10

a ja w sobote "uderzam" na Olsztyn a w niedziele chyba beda zabytki Gdanska. co do Olsztyna, w stolicy Warmii jeszcze nie bylem. ale jest tam zamek, wiec pewnie kolezanka z firmy mnie tam zaprowadzi...no i oczywiscie piwo Jurand. koniecznie do sprobowania.
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 26.10.2006 23:14

PS a ja dzis sie bawie na szkoleniu w Pobierowie, zupelnie pustki nad Baltykiem, zreszta nasz Baltyk niemal jak Adriatyk, gdyz niemal zupelnie bez fal. Angie dzieki za pomoc...Szczecin to nie do konca moje miasto rowniez. mieszkam w mniejszej "dziurze" w Grodzie Gryfa pracuje. moje miasto to Nowogard, tam skad pochodzil Otto von Bismarck (jego grod w pobliskich Kulicach). gdzie jest zaklad karny (kto nie ryzykuje, w Nowogardzie nie siedzi). i gdzie dwie dziewczynki jakis czas temu spalily wieze kosciola...
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 27.10.2006 08:48

Ja mieszkam w Częstochowie i oczywiści polecam zwiedzenie Jasnej Góry (jeśli jeszcze ktoś tam nie był). :) http://www.jasnagora.pl/ tu możecie sobie poczytać i pooglądać. :)

Poza tym tym którzy lubia muzea polecam Muzeum Zapałek, w którym produkuje sie zapałeki jeszcze dziś. http://www.zapalki.pl/

A w okolicach Częstochowy polecam zwiedzanie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a dokładnie podczęstochowski Olsztyn,Bobolice, Ogrodzieniec oraz Złoty Potok z pałacem Krasińskich.
Więcej na stronie http://jurajskie.strony.pl/start.html

Miłego oglądania nie tylko na forum ale także w rzeczywistości. :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.10.2006 09:08

RobCRO napisał(a):a ja w sobote "uderzam" na Olsztyn a w niedziele chyba beda zabytki Gdanska. co do Olsztyna, w stolicy Warmii jeszcze nie bylem. ale jest tam zamek, wiec pewnie kolezanka z firmy mnie tam zaprowadzi...no i oczywiscie piwo Jurand. koniecznie do sprobowania.


Rob :D liczę na szeroką relację ze zdjęciami. Olsztyn jest pięknie połozony a i w Olsztynku jest skansen ... może i tam pojedziecie :?: ;)

Pozdraviam
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.10.2006 09:57

zmrol napisał(a):Ja mieszkam w Częstochowie...


A stoi tam jeszcze akademik Herkules :?: Moja żona tam studiowała a raz mi się zdarzyło z Kielc do Niej do akademika do Częstochowy na rowerze pojechać jak nie miałem pieniędzy na bilet PKP :lol: Poza tym to przez 5 lat bywałem w Częstochowie prawie co tydzień... no może co dwa ;) A Jasną Górę widziałem i w dzień i w nocy... piękna jest o każdej porze roku. Niesamowite jest to drzewo, które stoi na placu przed murami po prawej stronie od Alei Najświętszej Maryi Panny jak się idzie do klasztoru. Takie samotne... robi wrażenie jakby przetrwało wszystko wokół ;)

Pozdraviam :hut: :papa:
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 27.10.2006 10:51

Dziękuję Wojanowi i Leszkowi za pomoc i naukę ładowania zdjęć. Robię zatem jeszcze jedno podejście ;) Koniecznie chcę podzielić się z Wami wspaniałym posezonowym nadbałtyckim klimatem. Naprawdę polecam wszystkim polskie wybrzeże po sezonie :!: Jest cudownie, zacisznie, spokojnie, tylko spacerować, spacerować i spacerować, a w przerwie wybrać się na przepyszną rybkę u rybaków, posiedzieć na przystani i jedząc rybne frykasy, posłuchać szumu fal i poobserwować mewy. Wspaniały odpoczynek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... jeszcze odrobina nadmorskiego piaseczku :)

Obrazek

... i ostatnie widoki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To są właśnie Międzyzdroje :D
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 27.10.2006 12:04

[b][i][color=green]A stoi tam jeszcze akademik Herkules :?: Moja żona tam studiowała a raz mi się zdarzyło z Kielc do Niej do akademika do Częstochowy na rowerze pojechać jak nie miałem pieniędzy na bilet PKP :lol: Poza tym to przez 5 lat bywałem w Częstochowie prawie co tydzień... no może co dwa ;) A Jasną Górę widziałem i w dzień i w nocy... piękna jest o każdej porze roku. Niesamowite jest to drzewo, które stoi na placu przed murami po prawej stronie od Alei Najświętszej Maryi Panny jak się idzie do klasztoru. Takie samotne... robi wrażenie jakby przetrwało wszystko wokół ;)

A owszem akademik stoi i miewa sie całkiem dobrze - ostatnio to tam nawet remonty robią. A Jasna Góra rzeczywiscie jest piekna o kazdej porza. Ostatnio otworzyli podziema można pozwiedzac stare mury obronne. Sama jeszcze tam nie byłam ale podobno robi wrażenie. :)
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 27.10.2006 12:31

Nasze wybrzeze jest piekne .Od Swinoujscia po granice wschodnia.
Podrózowałam kiedys ,sladami Kopernika i nad Zalewem Wislanym probowałam swoich sił na zaglówkach.Mamy piekna plaze,klify,piaseczek.Hel itd .itd. :) :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.10.2006 13:44

zmrol napisał(a):...A Jasna Góra rzeczywiscie jest piekna o kazdej porza. Ostatnio otworzyli podziema można pozwiedzac stare mury obronne. Sama jeszcze tam nie byłam ale podobno robi wrażenie. :)


Namawiam Cię do tego żebyś się tam wybrała w zbliżający się weekend i wstawiła tu trochę fotek i podzieliła się z nami tymi wrażeniami ;). Może się okazać, że ktoś właśnie dzięki Twoim zdjęciom zechce zobaczyć "na żywo" dopiero co otwarte mury :D.

Pozdraviam :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.10.2006 13:47

Angie napisał(a):Dziękuję Wojanowi i Leszkowi za pomoc i naukę ładowania zdjęć...


Nie ma problemu ;) a fotki są super. Niezłe makro masz w aparacie, że zrobiłaś taki piaseczek ... no chyba, że to kamienna plaża Chorwacji :lol: ;)

Pozdraviam :papa:
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 27.10.2006 14:18

Leszek Skupin napisał(a):
Namawiam Cię do tego żebyś się tam wybrała w zbliżający się weekend i wstawiła tu trochę fotek i podzieliła się z nami tymi wrażeniami ;). Może się okazać, że ktoś właśnie dzięki Twoim zdjęciom zechce zobaczyć "na żywo" dopiero co otwarte mury :D.



Postaram sie w weekend odwiedzic jasnogorskie mury obronne, ale zobaczymy na co czas pozwoli a dokladnie co bedzie miala w planach moja córcia. A jesli nie mury w ten weekend to katakumby 1 listopada.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.10.2006 14:35

Zaczyna się robić ciekawie :D. Rob zda nam relację z pobytu w Olsztynie, a zmrol z murów Jasnej Góry. :D:D:D Czekamy czekamy. Chyba wszyscy ;)

Pozdraviam :hut: :papa:
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 27.10.2006 15:10

Leszek Skupin napisał(a):Niezłe makro masz w aparacie, że zrobiłaś taki piaseczek ... no chyba, że to kamienna plaża Chorwacji


:D Mój niepozorny aparacik nieraz sam mnie zadziwia. To naprawdę nie są kamienie z chorwackiej plaży ;) Jak na Chorwację są za bardzo kolorowe ;) Piaseczek jest najprawdziwszym bałtyckim piaseczkiem. Fotografowany z obiektywem prawie w piasku :wink:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 27.10.2006 15:28

Angie extra zdjęcia.Dawaj więcej. :lol:
Pozdrav.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 27.10.2006 23:05

Angie napisał(a):... Piaseczek jest najprawdziwszym bałtyckim piaseczkiem...

... i on właśnie podoba mi się najbardziej ...
Ten na Twoim zdjęciu :D .
Czy mogłabyś przesłać mi tą fotkę w pełnym wymiarze? - nie będę ukrywać, że ... chciałabym ją wykorzystać jako element "dekoracyjny". Pasuje mi baaardzo - tematycznie i kolorystycznie 8)
Proszę - daj znać na priva.
Pozdraviam
Dorota
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Nasze regiony turystycznie (czyli co warto zobaczyć) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone