Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze regiony turystycznie (czyli co warto zobaczyć)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 28.10.2006 09:28

Angie napisał(a):... Naprawdę polecam wszystkim polskie wybrzeże po sezonie :!: Jest cudownie, zacisznie, spokojnie, tylko spacerować, spacerować i spacerować, a w przerwie wybrać się na przepyszną rybkę u rybaków, posiedzieć na przystani i jedząc rybne frykasy, posłuchać szumu fal i poobserwować mewy. Wspaniały odpoczynek.
... To są właśnie Międzyzdroje :D


A jak z kwaterami po sezonie :?: ceny spadają :?: Jest duży wybór :?:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 30.10.2006 10:15

RobCRO napisał(a):a ja w sobote "uderzam" na Olsztyn a w niedziele chyba beda zabytki Gdanska. co do Olsztyna, w stolicy Warmii jeszcze nie bylem. ale jest tam zamek, wiec pewnie kolezanka z firmy mnie tam zaprowadzi...no i oczywiscie piwo Jurand. koniecznie do sprobowania.


zmrol napisał(a):...Postaram sie w weekend odwiedzic jasnogorskie mury obronne, ale zobaczymy na co czas pozwoli a dokladnie co bedzie miala w planach moja córcia. A jesli nie mury w ten weekend to katakumby 1 listopada.


To co z fotkami i relacjami :?: :D. Czekamy ;)
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 30.10.2006 10:37

Leszek Skupin napisał(a):A jak z kwaterami po sezonie :?: ceny spadają :?: Jest duży wybór :?:


Myślę, że wybór jest spory, choć po sezonie nadal sporo ludzi, bo wielu kuracjuszy i emerytów niemieckich ;) Ale oni zajmują pewno inne miejsca, gdzieś w sanatoriach lub droższych hotelach. My znaleźliśmy ofertę noclegu przez net. 30 zł od osoby. Warunki średnie, nienajgorsze, nienajlepsze. Zależy kto czego oczekuje. Łazienka w pokoju (nienajgorsza), skrzypiące łóżko ;), domek w centrum miejscowości, więc blisko wszędzie. Przy jednej z głównych ulic, ale na szczęście okna nie od ulicy. Przy samym netto, więc zakupy np. śniadaniowe ułatwione, nie trzeba dużo chodzić. Tylko, że rano szybko też ruch i hałasy pod tym netto.

Kiedyś byliśmy w Międzyzdrojach przed sezonem, na długi majowy weekend. Wtedy nocowaliśmy w lepszych warunkach, bo w nowym domku, więc wszystko było świeżutkie. Ale płaciliśmy 45 zł. od osoby i mieliśmy o wiele dalej do centrum miejscowości. Do plaży mniej więcej podobna odległość. W tym roku w tym samym domku zawołali już 50 zł. od osoby, więc zdecydowaliśmy się poszukać czegoś tańszego.
Oczywiście ceny są za sam nocleg, bez wyżywienia, nawet śniadania.

Rybka na przystani kosztuje w granicach 4,50-6 zł za 100 gram. Frytki - 3 zł. Ziemniaczki zasmażane - 3,50. Surówka - 3,50. Za obiad dla dwóch osób z piwkiem płaciliśmy około 50 zł. (w zależności od gramatury rybek). Nie wiem, czy są to inne ceny niż w sezonie, bo od dawna nie byłam w sezonie nad Bałtykiem.

Na koniec jeszcze specjalnie dla Wojana :D i by podtrzymać nadbałtycki klimat :

Bałtycka meduza (pełno ich jesienią przy brzegu)
Obrazek

Zarośnięty zielony głaz (też można ich spotkać wiele, stwierdziliśmy, że wyglądają jak nogi mamuta ;) )

Obrazek

I jesienny widoczek

Obrazek
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 30.10.2006 11:07

Leszek Skupin napisał(a):
RobCRO napisał(a):a ja w sobote "uderzam" na Olsztyn a w niedziele chyba beda zabytki Gdanska. co do Olsztyna, w stolicy Warmii jeszcze nie bylem. ale jest tam zamek, wiec pewnie kolezanka z firmy mnie tam zaprowadzi...no i oczywiscie piwo Jurand. koniecznie do sprobowania.


zmrol napisał(a):...Postaram sie w weekend odwiedzic jasnogorskie mury obronne, ale zobaczymy na co czas pozwoli a dokladnie co bedzie miala w planach moja córcia. A jesli nie mury w ten weekend to katakumby 1 listopada.


To co z fotkami i relacjami :?: :D. Czekamy ;)


:( No niestety nie pozwoliła aura, było zimno i mokro. Ale obiecuje że jak tylko bedzie ciepełko w weekend to napewno odwiedzę Jasną Górę, a tu wkleje zdjęcia.

Pozdrawiam wszystkich podróżników :) :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 30.10.2006 11:18

zmrol napisał(a)::( No niestety nie pozwoliła aura, było zimno i mokro. Ale obiecuje że jak tylko bedzie ciepełko w weekend to napewno odwiedzę Jasną Górę, a tu wkleje zdjęcia.

Pozdrawiam wszystkich podróżników :) :papa:


Spokojnie, napewno jeszcze nie jeden weekend będzie piękny ;) a zimno i mokro pewno było w całej Polsce. Fakt pogoda była koszmarna. Jak na złość dzisiaj świeci piekne słoneczko w Kielcach. :D

Na chwilę obecną wiemy, że warto tam pojechać, a brak zdjęć tylko wzmaga ciekawość ;)
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 30.10.2006 11:23

No właśnie u nas słoneczko też dziś świeci - a nie mogło tak być wczoraj??
Trudno nic straconego jak mówiesz pewie zdarzy sie jeszcze niejedna okazja.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 30.10.2006 11:35

Do Angie
Czy Twoje milczenie jest wymowne?
Jeśli tak - to ... trudno! :)
A piasek i tak mi się nie przestał podobać :D
Pozdraviam
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 30.10.2006 12:19

Dorotko wysłałam Ci maila z zapytaniem o Twój adres e-mail. Nie wiem, dlaczego nie mogłam wysłać do Ciebie wiadomości na priv, ale na maila niby poszło. Jeśli go nie otrzymałaś, to przepraszam, wina chyba systemu. Najlepiej będzie, jak podasz adres e-mail tutaj, a zdjęcie zaraz u Ciebie będzie. Jeśli nie chcesz się ujawniać, to napisz do mnie adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, a ja odeślę zdjęcie na Twój adres.
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 30.10.2006 12:25

OK, odebrałam pocztę i tam w wysłanych do Ciebie przez forum moich wiadomościach, widzę Twój adres e-mail. Na ten sam posyłam piaseczek. Ciekawa jestem, jak chcesz wykorzystać to zdjęcie ? Może też mogłabym skorzystać z ciekawego pomysłu.
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 30.10.2006 13:09

ja myslalem ze to zielone to wisniewski, ktory z piasku sie wylania :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 30.10.2006 13:11

slawek66 napisał(a):ja myslalem ze to zielone to wisniewski, ktory z piasku sie wylania :D


hahahaha :lol: :lol: dajcie to do "Trochę Humoru" hahahaha.

Pozdraviam :papa:

P.S. Monitor oplułem :lol:
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 30.10.2006 14:42

Zatem niech nasz mamut będzie Wiśniewskim ;) Swoją drogą, świetne skojarzenie. Nie wpadłam na to.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 30.10.2006 18:27

Angie napisał(a):Dorotko wysłałam Ci maila z zapytaniem o Twój adres e-mail...

Angie!
Doszły ... trzy maile.
W trzecim był wypatrywany przeze mnie piaseczek :D
Hvala Ci za to :lol:
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 31.10.2006 13:44

a to ja napisał(a):Angie!
Doszły ... trzy maile.
W trzecim był wypatrywany przeze mnie piaseczek :D
Hvala Ci za to :lol:


Ależ nie ma za co. Cieszę się, że w końcu udało nam się w tym wszystkim połapać ;)
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 31.10.2006 14:11

hej, hej, no to tutaj ja, ktos sie dopominal o moja relacje, hmm...przede wszsytkim, wczoraj nie moglem wejsc na nasza ulubione strone, mialem odpowiedz z komputera, ze ten serwer nie obsluguje tej strony, az mnie zatkalo. :o
no, ale dzis juz dziala, ale od razu powiem, ze talent moj pisarski spada na psy, wiec duzo nie bedzie, nie bedzie tez zdjec, toc ja len i nie potrafie ich wklejac, wiem, wiem wystarczy znalezc link, bo tu juz wiele osob uczylo sie to robic, ale na tym akurat komputerze (przedwojenny) byloby to i tak chyba niemozliwe. inna sprawa, ze fotki akurat z Olsztyna wyszly srednie, moj aparat tez za skomplikowany dla mnie i zamiast nieba w kolorze niebieskim wyszlo ono jakies szare...ale Olsztyn warto zobaczyc, jest zamek (ale nie krzyzacki, jak wczesniej myslalem, raczej biskupi), sa koscioly np bazylika mniejsza (gotycka), fajne uliczki na starym miescie, szczegolnie wieczorem milo to wyglada (iluminacja). polecam swietny pub - Bohema Jazz, daja swietnie jesc, i nie kosztuje to zbyt drogo. do Olsztynka nie dojechalismy, no coz czasu nie bylo za wiele, ale kto wie, co bedzie nastepnym razem, jesli chodzi o gdansk, no coz, tam wiecej zmoklem niz widzialem. no i jeszcze rpzewialo mnie, ale na szczescie grypa zadna mnie nie zlapala. jak wrzuce zdjecia na inny komputer, moze cos wybiore i tutaj zalacze, o ile oczywiscie jak naucze sie wklejac fotki.

PS jesli chodzi o kwatery nad morzem, to np teraz w Pobierowie byly zupelne pustki, w naszym osrodku bylo troche Niemcow, ale hotel prowadzi uslugi rehabilitacyjne, wiec stad ich ta obecnosc. w tym hotelu, gdzie ja bylem, teraz biore 95zl/ os. doba, w tym pelne wyzywienie, dwa zabiegi, basen, jaccuzi. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Nasze regiony turystycznie (czyli co warto zobaczyć) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone