Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze regiony turystycznie (czyli co warto zobaczyć)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 23.10.2006 18:44

Angie napisał(a):Hmm, chyba jednak nie zobaczycie tych zdjęć :? Muszę przysiąść i nauczyć się wklejać tu zdjęcia, albo też umieścić je w jakiejś galerii dostępnej dla wszystkich do oglądania. Niestety jestem zielona w tym temacie. Może ktoś mi doradzi, gdzie mogę umieścić swoje zdjęcia, tak żeby były ogólnodostępne ? Coś mi z tym onetem nie wyszło chyba :(


Poczytaj tutaj
forum/viewtopic.php?t=13679&highlight=

Pozdrav.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.10.2006 09:26

mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 25.10.2006 09:43

Nikogo nie namawiałam na Krzyżtopór ;-) Ale fajnie, że się podoba.

Na fotkach Petris widać jeszcze naszą świętokrzyską perłę renesansu...tak przynajmniej mi się wydaje.

Mówcie, co chcecie, ale pomysł ministra edukacji odnośnie szlaku patriotycznego: obowiązkowego zwiedzania Krakowa, Gdańska, Warszawy, Oświęcimia uważam za dobry. Wielu uczniów nie jeździ na wycieczki, bo rodzin na to nie stać. Nie wiem tylko po co obowiązkowa wycieczka do Izraela...
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.10.2006 11:20

Jeszcze kilka zdjęć z Krzyżtoporu - wywołałem film :D

Zdjęcia z serii: "Okien tam jest wiele"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdraviam i będę bardzo rad jeśli ktoś, dzięki tym fotkom, Krzyżtopór jednak odwiedzi
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.10.2006 11:24

Brama główna - krzyż i topór

Obrazek
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.10.2006 11:55

Przeglądając temat "FotoCroClub - Dyskusja" trafiłem na galerie Dusi. Pokazuje w niej zamki polskie. Mam nadzieję, że nie będzie miała nic przeciwko temu jeśli zamieszczę tutaj link do jej galerii :roll: ...

http://travel.webshots.com/album/465055 ... BU?start=0

Pozdraviam :papa:
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 25.10.2006 13:07

http://www.ga.com.pl/index.htm
http://www.ga.com.pl/zamki.htm

Mozna wpisywac wiele stron,lecz najciekawsze jest nasze spojrzenie na piekno naszego kraju ,jaki i całego swiata.To jest dopiero ciekawe. :) Kazdy z nas widzi i chce zapamietac, to co JEGO wzruszyło,zostało mu w oczach i duszy,zapisał to w zdjeciach widokowkowych, czy zwykłych osobistych,takiech ,ktore mu dadza wspaniałe wspomnienia.
W tym wieku, mam wiele wspomnien z podrozy.I zdjec ,moze nie do atrystycznych,ale takich, co cos dla nas znacza. :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.10.2006 13:17

petris napisał(a):...Mozna wpisywac wiele stron,lecz najciekawsze jest nasze spojrzenie na piekno naszego kraju ,jaki i całego swiata.To jest dopiero ciekawe. :) Kazdy z nas widzi i chce zapamietac, to co JEGO wzruszyło,zostało mu w oczach i duszy,zapisał to w zdjeciach widokowkowych, czy zwykłych osobistych,takiech ,ktore mu dadza wspaniałe wspomnienia...


I właśnie dlatego między innymi chcę, żeby tutaj ludzie prezentowali miejsca przez siebie odwiedzone, przez siebie polecane z własnego regionu, poparte kilkoma swoimi zdjęciami.

Mam nadzieję, że tymi linkami nie zakończyłaś tego tematu, bo strony są dość wyczerpujące jeśli chodzi o prezentację miesc. :D

Pozdraviam :hut: :papa:
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 25.10.2006 13:48

O....pojawił się i mój ulubiony eklektyczny Zamek Książ. Będąc tam po raz pierwszy zakradliśmy się do ogrodów. Koniec maja - zieleń w pełni. Nasz "dziki przewodnik" opowiada o muflonach, które sprowadzono tu z Korsyki i które są bardzo płochliwe. Wyglądam za mur i ... widzę dwa cudne muflony...to się nazywa mieć fart :-)

Generalnie to ja się dziwię, że tu nikt nie zachwala Dolnego Śląska. Ja się w tamtych regionach rozkochałam. I wiem, że któreś z kolei wakacje poświęcimy właśnie na te okolice (łącznie z przygranicznymi czeskimi atrakcjami). A do tej pory muszą mi wystarczyć moje wspomnienia ze starych dobrych czasów i o super ekipie, którą tam poznałam (akademio trenerska (z cromaniakiem niezrzeszonym na czele) - serdecznie pozdrawiam :-) ).
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.10.2006 16:04

A jak wygląda muflon :?: :?: :?: :oops: :oops: :oops:

Masz może jakieś zdjęcia tego stworzenia z tamtego zamku :?:
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 25.10.2006 16:07

Leszek Skupin napisał(a):A jak wygląda muflon :?: :?: :?: :oops: :oops: :oops:

Masz może jakieś zdjęcia tego stworzenia z tamtego zamku :?:




http://www.republika.pl/anad/muflon.htm :) :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.10.2006 16:09

Dzięki :D ciągle zapominam o używaniu wyszukiwarki google'a :oops: :oops: :oops: ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.10.2006 16:20

To ja muflony przebijam lamą z jednej z kieleckich knajpek, która na powietrzu ma mini ZOO.

Obrazek

Prawda, że ślicznie pozowała do zdjęcia :?: ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 26.10.2006 10:37

Tokarnia koło Kielc raz jeszcze...

Tak mieszkali bogaci na początku XIX w.
Za nami dworek z Suchedniowa z 1812 roku :) (zdjęcia robione tydzień po przyjeździe z Chorwacji ;))
Obrazek

Naprzeciwko wejścia na ścianie wisi obrzymie trofeum z polowań.
Obrazek

Wnętrze tego dworku - sypialnia...
Obrazek

...jadalnia
Obrazek

Dworek wewnątrz można obejść wokół. Wszystkie pokoje są połączone holem. Jadalnia jest przechodnia. Pokoje dla służby umieszczone są w prawym tylnym rogu budynku, także jeśli ktoś zajeżdżał od frontu nie widział ich.
W dworku tym znajdują się również bawialnia z fortepianem, gabinet i kuchnia.

Pozdraviam :hut: :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 26.10.2006 10:55

Zaroiło się od legend na forum :D. To i ja postanowiłem pokopać za legendami o świętokrzyskim i oto co wykopałem:

LEGENDA O OKRUTNEJ PANI Z ZAMKU KRZYŻTOPÓR l LOCHU NA TRZY KLUCZE ZAMKNIĘTYM

Kiedy jeszcze zamek Krzyżtopór - największy i najdziwniejszy w Polsce, olśniewał swoim bogactwem i przepychem mieszkała w nim krewna wojewody, stara panna. Przeżyty niegdyś zawód miłosny zmienił piękną pannę w bogatą i okrutną jędzę.

Poddani cierpieli z tej przyczyny, bo chora z nienawiści do ludzi kobieta, nie szczędziła im razów, kar i awantur. Jedynym jej ulubieńcom był biały, kudłaty piesek, który nie odstępował swej pani na krok. Ona zaś wymyśliła sobie, że piesek rozpoznaje złych ludzi. Kogo tylko obwącha - ten jest uratowany. Ale jeżeli zaszczeka - biada temu nieszczęśnikowi. Znaczyło to, ze człowiek taki jest nieżyczliwy pannie. Na jej rozkaz, siepacze wtrącali biedaka do lochu, gdzie konał bez jedzenia i wody. Długie lata trwały te okrutne zabawy.

Pewnego dnia do zamku zawitał dworzanin z dalekich stron. Ujrzawszy go w progu komnaty, piesek skoczył doń i głośno zaszczekał. Pani zadzwoniła na swoich siepaczy. Dworzanin, który znał jej zwyczaje, dobył miecza, zgładził pannę, psa i przybyłych dwóch oprawców. Ciała całej czwórki zepchnął do lochu - tego samego, w którym z kaprysu złej kobiety zginęło wielu niewinnych ludzi.

W ten to sposób zamek został uwolniony od katów. Dworzanin spiesznie odjechał, a po czterech latach zginął na polu bitwy.

Legenda głosi, że w lochu zamku ukryte są skarby, schowane za potrójnymi drzwiami. Pierwsze z nich to drzwi żelazne, drugie -dębowe, trzecie -jesionowe. Na drzwiach jesionowych widnieje krzyż i topór. Na pierwszych drzwiach wiszą trzy klucze. Żelazny otwiera żelazne drzwi, srebrny dobowe, złoty zaś jesionowe. Za jesionowymi drzwiami stoją trzy beczki - napełnione złotymi, srebrnymi i miedzianymi monetami. Beczek strzeże jakieś licho. Gasi lampy, śmieje się szatańskim śmiechem. Nikt jeszcze nie przeżył spotkania z piekielnym stróżem skarbów.

Ludzie mówią, że bogactwa zgromadzone były kosztem ludzkiej biedy łez i krzywdy. Wtedy dopiero ktoś do nich trafi, kiedy te krzywdy naprawione zostano.


Pozdraviam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Nasze regiony turystycznie (czyli co warto zobaczyć) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone