Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze regiony turystycznie (czyli co warto zobaczyć)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.10.2006 09:30

Alek a Czantoria? Tam uczyłem się jeździć na nartach (mając 6 lat) :oops: , tam zaciągnąłem żonę pierwszy raz na narty w górach :oops:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.10.2006 14:36

krakuscity napisał(a):Jadąc do Chorwacji przez Słowację ....


Obiecałeś, że wkleisz zdjęcia i może coś napiszesz w temacie "Słowacja na weekend:-)" po powrocie ze Słowacji ;). Czekam na relację :D

Pozdraviam :papa:
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 17.10.2006 14:40

Jeżeli chodzi o Czantorię to można wyjść piechotą albo skorzystać z kolejki krzesełkowej, u góry jest letni tor saneczkowy, a na samym szczycie znajduje się wieża widokowa (już po czeskiej stronie). Widoki są super! Można też pójść na czeskie piwo, zrobić sobie wycieczkę na Stożek (jak ktoś lubi łazić po górach) później zejść do Wisły i odwiedzić A. Małysza :wink: , a jak się nie chce łazić to można też skorzystać z atrakcji w Tyrollia Prak (jest to kolejny park linowy podobne są już na Równicy w Wiśle w Bielsku-Białej i w Szczyrku) jest on oddalony od górnej stacji kolejki zaledwie o kilkadziesiąt metrów, a po tych atrakcjach zjechać kolejką na dół. Jeżeli chodzi o sporty zimowe to mnie osobiście Czantoria nie pasuje, jeżdżę do Wisły albo jeszcze dalej(zależy od ilości wolnego czasu), ale jak mowa o Czantorii to tu są szczegóły http://www.czantoria.com.pl/wyciag/. Pozdrawiam i służę radą.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.10.2006 14:47

Może i są fajniesze trasy narciarskie niż zjazdy z Czantorii aczkolwiek ja tę górę traktuję raczej sentymentalnie. Wiążą się z nią moje dwa pierwsze razy, o kórych pisałem już ;)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 17.10.2006 19:40

Leszek Skupin napisał(a):
krakuscity napisał(a):Jadąc do Chorwacji przez Słowację ....


Obiecałeś, że wkleisz zdjęcia i może coś napiszesz w temacie "Słowacja na weekend:-)" po powrocie ze Słowacji ;). Czekam na relację :D

Pozdraviam :papa:

Obiecałem :) ciekawych fotek raczej nie mam , zaraz coś napiszę. :D
(wcześniej były zdjęcia z podrózy do i ze Słowacji.)
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 18.10.2006 07:40

w "Czarcim Kopycie" podawaja swietne grzane piwo..smakuje jak nigdzie indziej.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.10.2006 09:14

RobCRO napisał(a):w "Czarcim Kopycie" podawaja swietne grzane piwo..smakuje jak nigdzie indziej.


A co ze Szczecinem i okolicami :?:, a Świnoujście, a Goleniów z lotniskiem wojskowym :?: , a te wszystkie miejscowości turystyczne na wybrzeżu :?: , a jakieś zabytki :?: ...

Pozdraviam :papa:
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 18.10.2006 10:34

kurcze kolega zna Goleniów...z tego, co wiem, to tam nie ma lotniska wojskowego, kiedys bylo, teraz zwykle pasazerskie. Kiedys byla blisko jednostka wojskowa w Mostach. a co na Pomorzu Zachodnim mozna zobaczyc? powiem tak...slabo znam swoj region. w wielu miejscach nie bylem, a kilka chcialbym zobaczyc, mamy np Prak Krajobrazowy Dolnej Odry, gdzie podobno mozna za darmo splynac kajakiem i podziwiac rozne szuwary jak rowniez ptactwo. mamy tez np miejsce zwane Grzybnica, gdzie sa kamienne kregi (cos jak Wesiory na Kaszubach, ktore widzialem...),
sa jeziora (pojezierze np drawskie), sa rzeki (mozna splynac Drawa - co slyszlaem, ze tez nie jest takie proste). w Szczecinie mamy jedyna ulice w Polsce o nazwie "Ku sloncu", w tym tez miescie jest Zamek, sa Waly Chrobrego (gdzie za 2 lata bedzie zlot najwiekszych zaglowcow swiata), sa male miasteczka (Trzebiatow, Kamien Pomorski - ale to tak tylko na chwile...).
no i jest morze...
i nic wiecej nie przychodzi mi na mysl...mam nadzieje,ze na forum sa jeszcze jakies osoby z tego regionu, co moglyby mnie wspomoc...
:D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.10.2006 10:46

No no ... czekamy na Szczecin i okolice :D

a że trochę podróżowałem po Polsce to może znajdzie się również ktoś z Lądka Zdrój lub okolic gdzie jest Złoty Stok a w nim stara kopalnia złota :D. Tak tak mamy w Polsce KOPALNIĘ ZŁOTA :!: :!: Co prawda nieczynną, ale zwiedzać można :D. Może ktoś ma szersze informacje na jej temat :?: może jakieś zdjęcia :?:
Ja mam kilka skanów z 2002 roku:

Obrazek

Obrazek
Tu wyraźnie widać jeszcze żyłki złota ale nie opłaca się go już wydobywać ze względu na niewielkie ilości tego kruszcu w skale.

Kielce pozdraviają Szczecin :D i czekają na ciąg dalszy...
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 18.10.2006 11:02

Szczecin pozdrawia Kielce...bylo sie tam bylo...widzialo sie Jaskinie Raj i zamek w Checinach...
do Pomorza zach. mozna dodac poszukiwanie skarbu Templariuszy w Marianowie, podobno taki istnieje...poszukiwacze skarbow z wykrywaczem metali jezdzili do sosnowic k. Golczewa k. Kamienia Pomorskiego, gdzie w czasi II wojny swiatowej byl oboz jeniecki, gdzie jency pracowali w fabryce broni. byly smiertelne wypadki w tym miejscu, bo szczperacze ntarfiali na rozne miny i inne (tak na margnesie rok temu tez sie w to "bawilem" na estonskiej Saaremie. ale nie powiem co wykopalismy...
oo....jest tez Wolin (slynna Vineta czy Jomsborg) ze swoim festiwalem wikingow...
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.10.2006 11:08

RobCRO napisał(a):... ale nie powiem co wykopalismy...


Nie mów ... napisz :lol:. No nie bądź taki :!: :lol:
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 18.10.2006 11:09

cos Ty o tej porze nie mozna...KRRiT sie przyczepi... :D
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 18.10.2006 11:14

RobCRO napisał(a):w "Czarcim Kopycie" podawaja swietne grzane piwo..smakuje jak nigdzie indziej.


ROBCRO - Zgadzam się w 100%, :twisted: koniecznie tam spróbujcie pstrąga – w lekkiej marynacie, którego upieczecie sobie sami nad ogniskiem - nie spalcie!!!!!!!!


http://www.czarciekopyto.pl/


Pozdrav
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.10.2006 14:17

A czy w Opolu jest coś jeszcze godnego uwagi oprócz amfiteatru, w którym co roku odbywają się festiwale :?:

Obrazek
Skan zdjęcia z 2001 roku

A co poprowokuję trochę. Tyle mamy pięknych miejsc w Polsce...
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 18.10.2006 14:20

Leszek, ale prowokujesz...a co jest w Bialymstoku? Zamosciu? Chelmie? mozna tak bez konca... :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Nasze regiony turystycznie (czyli co warto zobaczyć) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone