Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasze regiony turystycznie (czyli co warto zobaczyć)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.10.2006 13:23

No i o to chodzi :D żeby pokazać naszą Polskę :D nie sądzę żeby znalazł się ktoś taki kto przemierzył i poznał ją w całości :!: więc może zróbmy to tutaj a może ktoś z nas zdecyduje się pojechać i odwiedzić miejsce które wyda mu się warte odwiedzenia, zobaczenia, w którym jeszcze nie był :D

Pozdraviam :D

P.S. A swoją drogą wymieniłeś bardzo ciekawe miejscowości :D
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 18.10.2006 13:32

no tow takim razie zwracam honor i tylko przyklasnac tej inicjatywie. Tylko widzisz, odzew jakis mizerny... :(
linki
- do Parku Dolnej Odry
http://www.pkddo.hg.pl/pkddo/pkddo.html
- kamienne kregi
http://www.pomorzezachodnie.pl/opcja/16 ... 6771.dhtml
- drawienski park narodowy
http://www.dpn.pl/content.php?cms_id=16&lang=pl
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 18.10.2006 18:23

RobCRO napisał(a):Leszek, ale prowokujesz...a co jest w Bialymstoku? Zamosciu? Chelmie? mozna tak bez konca... :twisted:


Zamościu? Proszę bardzo :-)

Kolegiata w środku
Obrazek Obrazek

Staw Echo w Zwierzyńcu, Uroki Roztocza
Obrazek Obrazek

Uroki Roztocza oraz Ratusz nocą
Obrazek Obrazek

Kamieniołomy na Roztoczu, Zwierzyniec
Obrazek Obrazek

Polecam gorąco wycieczki po Roztoczu, wspaniałe krajobrazy. Niestety jako kierowca nieczęsto miałem okazję je "cyknąć'.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 19.10.2006 09:28

Pięknie pięknie .. no to może ktoś z tamtego rejonu się odezwie żeby przedstawić coś więcej :D

Kielce pozdraviają Zamość :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.10.2006 09:10

Że jeszcze jedno pytanie zadam ... A gdzie się podziewają ludzie z naszych pięknych Mazur i cudownej Warmii :) :?: Kiedyś bardzo dawno temu (jak dla mnie to już prahistoria) z całą ekipą znajomych przeszliśmy na piechotę od Mikołajek przez Ruciane Nida przez Niedźwiedzi Róg nad Śniardwami do Pisza co dało łącznie ok 80 km w dwa tygodnie na piechotę targając na plecach cały swój dobytek. Ciekaw jestem co tam teraz słychać :?:

Pozdraviam :papa:

P.S. Czy ktoś wie czy w Bełdanach można jeszcze łapać raki :?:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 22.10.2006 22:22

Gdyby ktoś miał ochotę to zapraszam na kresy

http://forum.przemysl24.pl/showthread.php?t=1829

Pozdrav.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 23.10.2006 08:57

W tę niedzielę byliśmy całą rodzinką w Ujeździe (woj. świętokrzyskie) i zwiedzaliśmy zamek Krzyżtopór. Największy zespół zamkowo-pałacowy (do czasów wybudowania Wersalu) w Europie. Jego obszar to aż 1,3 ha. Można tam spędzić cały dzień a bilety wstępu kosztują 6 zł od osoby dorosłej a ulgowe nas nie interesowały bo za młodego nie płaciliśmy :lol: dzieci do lat 6 wchodzą za darmo.
Kilka zdjęć z zamku:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zamek został zdobyty i zniszczony w czasie potopu szwedzkiego, aczkolwiek w stanie w jakim znajduje się obecnie jest dopiero od ok 200 lat. Ciekawostka - miał 365 okien :lol:, a na wewnętrzym dziedzińcu było 16 tablic ku pamięci całego rodu Ossolińskich, szwagrów, teściowych i w inny sposób z nimi spokrewnionych. Ocalało tylko kilka. Zamek jest potężny i robi wrażenie.

Pozdraviam zapraszam i życzę miłego zwiedzania :hut: :papa:
Ostatnio edytowano 23.10.2006 09:13 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 23.10.2006 09:09

no ten zamek chcialbym zwiedzic, z tego, co wiem, to zbudowany jest on wg schematu kalendarza...
Zamek "Krzyżtopór" miał tyle okien ile dni w ciągu roku. W przypadku roku
przestępnego odsłaniano dodatkowe 366 okno.
Zamek miał tyle pokoi ile tygodni w ciągu roku (52 lub 53).
Miał sal tyle ile miesięcy, wież tyle ile kwartałów.
ciekawe...
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 23.10.2006 09:20

Pewno co trochę będę dorzucał o nim jakieś informacje, które mi się przypomną ;)

Nazwa Krzyżtopór wywodzi się od krzyża - chrześcijańskiego symbolu wiary i toporu - herbu Ossolińskich, które to oba symbole umieszczone są nad wejściem do zamku. Kiedyś był on otoczony głęboką fosą a jego mury dość dobrze zachowane w najwyższym miejscu mają ok 25 m.
dallaska
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1390
Dołączył(a): 03.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dallaska » 23.10.2006 11:01

Polecam polskie góry i polskie morze,najpiękniejsze molo w Sopocie. :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 23.10.2006 11:29

Do zobaczenia Krzyżtoporu (byłem tam pierwszy raz w życiu mimo, że to tylko ok 60 km od Kielc) nakłoniła mnie Mama Kapiszonka zamieszczając link do strony o nim.

Wielkie Dzięki Mamo Kapiszonka.

Czyli sprawdza się :D to co napisałem 18.10.2006.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 23.10.2006 12:41

To moje prywatne zdjecia.Kiedys chodziłam po roznych trasach,mam zdjecia czarno białe.Ale wspomnienia wspaniale.Ciekawe jak porownuje z teraznieszoscią. No moze ktos chce zobaczyc??
http://petris.fajnafotka.dobrebopolskie.com/
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 23.10.2006 13:13

Oooo widzę i Święty Krzyż i Krzyżtopór i kielecką katedrę, ale jest też kilka miejsc, których nie poznaję :oops: . Ciekawa galeria :D Ciekawe miejsca.

Pozdraviam :hut: :papa:
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 23.10.2006 16:34

RobCRO napisał(a):no i jest morze...
i nic wiecej nie przychodzi mi na mysl...mam nadzieje,ze na forum sa jeszcze jakies osoby z tego regionu, co moglyby mnie wspomoc...
:D


Ja mogę Cię wspomóc :D Co prawda nie podzielę się fotkami ze Szczecina, choć to moje miasto akademickie, nie posiadam żadnych ładnych widoczków stamtąd. Natomiast ostatni weekend spędziliśmy z moim Chłopakiem nad Bałtykiem, w urokliwej, o tej porze roku, zachodniopomorskiej miejscowości - Międzyzdroje :) Polskie wybrzeże przed i po sezonie naprawdę ma swój urok i staramy się z tego dobrodziejstwa korzystać. Długie spacery brzegiem morza, kolorowe kamienie, piasek, łabędzie, meduzy, klify w Międzyzdrojach i ta morska bryza i powietrze nasycone jodem :) W sobotę spacerowaliśmy 6 godzin, a po spacerku zwabieni zapachami dochodzącymi z przystani rybackiej, gdzie smażą i wędzą swieżo złowione rybki, oczywiście wybraliśmy się na przepyszny rybny obiadek. Smażalnia z przesmacznymi rybkami nazywa się "Złota Wydma" (reklama ;-) ). Pyszności. Ja uwielbiam sandacza, bo ma takie chudziutkie mięsko, ale okoń też jest smaczny, no i klasyczny dorsz - te smażone. A wędzona - maślana. Mniam, mniam. Już tęsknię za tymi smaczkami.

A tu kilka zdjęć z opisanego jesiennego weekendu :

http://foto.onet.pl/1221627,8328322,zdjecie_d.html

[/img]
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 23.10.2006 16:40

Hmm, chyba jednak nie zobaczycie tych zdjęć :? Muszę przysiąść i nauczyć się wklejać tu zdjęcia, albo też umieścić je w jakiejś galerii dostępnej dla wszystkich do oglądania. Niestety jestem zielona w tym temacie. Może ktoś mi doradzi, gdzie mogę umieścić swoje zdjęcia, tak żeby były ogólnodostępne ? Coś mi z tym onetem nie wyszło chyba :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Nasze regiony turystycznie (czyli co warto zobaczyć) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone