Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Lokva 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 23.11.2017 20:22

Bo taki jest Polak zawsze drogo zawsze źle :mrgreen: ja piwo piję w PL za 12 zł lub 15 zł w restauracji lub przy plaży i takie samo piję w Chorwacji więc gdzie drogo tam gdzie zimno czy tam gdzie ciepło :oczko_usmiech:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.11.2017 20:51

czesiu1976 napisał(a):Pytanie jest jak darmo chcesz mieć 50e czyli na trzech 70zł to co dużo ? pogoda gwarantowana +35 czyli o co chodzi ?
za darmo można siedzieć w domu ludzie co jest z wami to jest drogo ????


Czesiek spokojnie, nie denerwuj się tak...:). Ja stwierdzam z własnego doświadczenia, że niestety w ciągu 3-4 lat w Chorwacji ceny bardzo wywindowały w szczególności jeśli chodzi o wynajem apartamentów. Wystarczy spojrzeć na ceny np na ceny Hotelii np Sagitta, opcja na 7 dni All inc. to koszt 9977 tys zł dla 2+1, hotel jest na bookingu, wjeżdża sie do niego przy Studenacku. Do tego dochodzi dojazd we własnym zakresie, hotel ma tylko 3 gwiazdki.Za te pieniądze masz w całej Europie 4-5 gwiazdek. Byłem na ich plaży i powiem szczerze szału nie ma...nie wiem jak w środku. Podobnie jest z prywatnymi apartamentami-60 euro wołają za pokój gdzie jeszcze 2-3 lata temu za 30 -40 euro można było w całej Dalamcji wybierać i przebierać. Z pogodą też róznie bywa, znam ludzi, którzy mieli przez 4 dni bore a byli 7 wiec szału nie mieli albo takich co pożary przegoniły, niestety taki potężny pożar był kilka lat temu w Lokvie co widać po tych hektarach wypalonych połaci lasów i łąk, przez ludzką głupotę kilkanaście lat krajobraz a przede wszystkim przyroda będzie cierpieć.
Co do cen w PL to różnie bywa:). Mieszkam nad morzem i dosyć często jeżdżę na piwko w sezonie, na promenadzie w Ustce to koszt około 6-7 zł:). Zapraszam jak będziesz w okolicy chodż w Polskim morzu nie gustuję, jedynie na spacerki:)
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 23.11.2017 21:19

I ty to mówisz co tobie się cenna nie zmienia ?od lat ? to chyba żart Ivo jest naprawdę spoko gościem i dalej mówię 70 zł do dużo na osobę powiedz to tym w PL :D nie przekonasz mnie że jest drogo i koniec jest tanio i fajnie i jeszcze Gospodarz co informuje cię że za chwilę jest brak miejsc no proszę cię to jest podejście do klienta i już wiem że biorę oliwę i wino i co najlepsze wiem co biorę i jakie to jest po porostu gospodarz pełna gębą brawo dla Iva :hut:
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 23.11.2017 21:24

8) A tak a propos ja się nie denerwuje 8)
Jak jestem zdenerwowany wkracza moja żona :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.11.2017 21:36

czesiu1976 napisał(a):I ty to mówisz co tobie się cenna nie zmienia ?od lat ? to chyba żart Ivo jest naprawdę spoko gościem i dalej mówię 70 zł do dużo na osobę powiedz to tym w PL :D nie przekonasz mnie że jest drogo i koniec jest tanio i fajnie i jeszcze Gospodarz co informuje cię że za chwilę jest brak miejsc no proszę cię to jest podejście do klienta i już wiem że biorę oliwę i wino i co najlepsze wiem co biorę i jakie to jest po porostu gospodarz pełna gębą brawo dla Iva :hut:

Cesław jednak się denerwujesz:(, Czy ja gdziekolwiek piszę, że Ivo czy apartament jest do bani czy za drogi?Piszę ze w Chorwacji, Dalmacji ceny od kilku lat poszły sporo do góry i jest to niestety niewspółmierne z konkurencją co podałem na przykładzie hotelu, który znajduję się w okolicy...chyba nie czytałeś tego wątku...ale skończmy ten temat bo widzę, że relacja skupiła się głownie na jednym wątku.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 23.11.2017 21:50

Jak nie korzystasz to skąd wiesz jak jest na prawdę jakbyś pisał byłem w Berlinie zawsze sex rano sex po południu sex wieczorem to fajnie a co byłeś nie siostra kolegi była
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.11.2017 21:57

fish74 napisał(a):teraz pytanie jak ceny w GR - noclegi itd
Zajrzyj do mnie, podawałam ceny i dałam na końcu podsumowanie. Kosztowo: podobne warunki noclegów w Cro i GR + dojazd+wydatki na miejscu w lipcu cenowo wyszły mnie na porównywalnym poziomie.... Cro 12 razy, ale na razie pas, zdecydowanie im odbija.... w planach Gr lub Al...

czesiu1976 napisał(a):Z tymi cenami w Chorwacji to nie przesadzajcie byłem w Grecji i jest o wiele drożej :D
Nie zgodzę się z tym, jedzenie w tawernach tańsze od Cro...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.11.2017 22:05

czesiu1976 napisał(a):Jak nie korzystasz to skąd wiesz jak jest na prawdę jakbyś pisał byłem w Berlinie zawsze sex rano sex po południu sex wieczorem to fajnie a co byłeś nie siostra kolegi była

Nie rozumiem o co Ci chodzi?Piszę chyba wyrażnie, że z roku na rok jest wcro drożej, nieproporcjonalnie drożej do kolejnych lat? Nie potrafisz czytać, napisałem ze jest to moje subiektywne odczucie z lat 2013-2017 :papa:
Ostatnio edytowano 23.11.2017 22:11 przez amatus1, łącznie edytowano 1 raz
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 23.11.2017 22:11

czesiu1976 napisał(a):Tak jest Cała Prawda :D
Wyjazd Grecja Zakinthos 11 dni trzy osoby all inclusive + auto 5dni + motorówka od 10 do 16 wszystkie atrakcje wyspy zaliczone hotel Anastazja Beach jeden pokój - 14.000
Chorwacja Ivo 11 dni salon + dwie sypialnie 9.000
cały koszt to dojazd jak liczymy na jedną rodzinne :oczko_usmiech:

Trochę to porównanie stronnicze ...weż w Cr >all inclusive + auto 5dni + motorówka od 10 do 16 wszystkie atrakcje wyspy zaliczone hotel Anastazja Beach < to sie pewnie zdziwisz :-)
porównujesz hotel do zwykłego pokoju , plażing do zwiedzania motorówką ...nie chcę zapeszać ale myslę że syn sie trochę zaskoczy , pewnie ktoś tu wie o czym piszę ...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.11.2017 22:12

fish74 napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):Tak jest Cała Prawda :D
Wyjazd Grecja Zakinthos 11 dni trzy osoby all inclusive + auto 5dni + motorówka od 10 do 16 wszystkie atrakcje wyspy zaliczone hotel Anastazja Beach jeden pokój - 14.000
Chorwacja Ivo 11 dni salon + dwie sypialnie 9.000
cały koszt to dojazd jak liczymy na jedną rodzinne :oczko_usmiech:

Trochę to porównanie stronnicze ...weż w Cr >all inclusive + auto 5dni + motorówka od 10 do 16 wszystkie atrakcje wyspy zaliczone hotel Anastazja Beach < to sie pewnie zdziwisz :-)
porównujesz hotel do zwykłego pokoju , plażing do zwiedzania motorówką ...nie chcę zapeszać ale myslę że syn sie trochę zaskoczy , pewnie ktoś tu wie o czym piszę ...

Hej Janusz:).Na pewno wszyscy razem przyznamy ze Chorwacja jest piękna i tyle...Zgodzę się z Toba Januszu, podałem ceny Sagitty-3 gwiazdki, 7 dni bez transportu 10 tys zł dla 2+1
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 23.11.2017 22:20

Jest piękna i ma dużo w sobie oczywiście.Chętnie powrócę tam i to choćby w przyszłym roku jak sie uda , jeszcze plany nie sprecyzowane w 100 %...Ale jest też drogo począwszy od autostrad przez wyżywienie a skończywszy na kwaterach .I nie żeby ktoś płakał ( nie chcesz - nie jedź )tylko trzeba ocenić to obiektywnie że tak po prostu jest .A w wioskach typu Lokva...cóż jest klient to czeny w górę czemu nie ?
Ps ciekaw jestem jak w sklepiku na dole , też w górę bo i tak kupią a i czasem na reszcie trochę skubną ?
Piekara dzięki za wtrącenie sie w dyskusję .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.11.2017 22:24

Mnie powaliła informacja o wzroście cen do PN Plitvice i Krka na przyszły rok: cena wejściówki ma osiągnąć poziom 250 kn, a jeszcze 4 czy 5 lat temu było to 110 kn, a w 2011 90 kn.... Sorry, ale Louvre, który ma setki wspaniałych dzień sztuki jest tańszy....
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.11.2017 22:25

fish74 napisał(a):Jest piękna i ma dużo w sobie oczywiście.Chętnie powrócę tam i to choćby w przyszłym roku jak sie uda , jeszcze plany nie sprecyzowane w 100 %...Ale jest też drogo począwszy od autostrad przez wyżywienie a skończywszy na kwaterach .I nie żeby ktoś płakał ( nie chcesz - nie jedź )tylko trzeba ocenić to obiektywnie że tak po prostu jest .A w wioskach typu Lokva...cóż jest klient to czeny w górę czemu nie ?
Ps ciekaw jestem jak w sklepiku na dole , też w górę bo i tak kupią a i czasem na reszcie trochę skubną ?
Piekara dzięki za wtrącenie sie w dyskusję .

Sklepik na dole to ceny miał niezłe ale na szczęście sa studenacki i kozumy:). Ja tam chodziłem każdego ranka i to po same pieczywo i croissanty...sniadanko zakupione tam kosztowało nie mało...ale nie ma co się dziwić jedyny sklepi i do tego funkcjonujący tylko w sezonie.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.11.2017 22:31

piekara114 napisał(a):Mnie powaliła informacja o wzroście cen do PN Plitvice i Krka na przyszły rok: cena wejściówki ma osiągnąć poziom 250 kn, a jeszcze 4 czy 5 lat temu było to 110 kn, a w 2011 90 kn.... Sorry, ale Louvre, który ma setki wspaniałych dzień sztuki jest tańszy....

Albo cena murów w Dubrowniku, samo wejście na mur kosztowało w tym roku 150 kun w 2014 roku tylko 70 kun!Wejscie na sam mur:). Parking w Dubrowniku 40 kun godzina:).Nic dodać nic ująć:)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.11.2017 22:33

W Gr w większości miejsc parkingi za free (no oczywiście poza dużymi miastami), a większość wejściówek dla dzieci i studentów też jest free.... Spora różnica zwłaszcza przy rodzinach 2+2 i więcej....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Lokva 2016 - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone