Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Lokva 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 23.11.2017 16:38

amatus1 napisał(a):
raptorf22 napisał(a):
amatus1 napisał(a):Czesiek ceny oczywiście w porównaniu do Włoch, Słowenii czy nawet Grecji są niższe ale obserwuje niestety, że z roku na rok diametralnie idą do góry:(


Zgadza się, aktualnie szukam kwater i z tego co widzę w okolicach Lokvy min. 60E za apartman 2+2 i nie zawsze z 2 pokojami. Duża większość 70 E i wzwyż, dla mnie to już przegięcie bo jak doliczyć resztę tj: paliwo, opłaty za autocestę, wyżywienie i na wydatki to niejednokrotnie dokładam z 500 zł i lecę do Grecji na 7 dni. Przywiozą, nakarmią, posprzątają i nic mnie nie interesuje, nie muszę jechać 16 godzin samochodem.
Także w moim odczuciu te zwyżki cen będą do czasu , bo nie tylko sami właściciele podnoszą ceny ale i koszty dróg rosną itd. Chorwacja jest piękna ale widać że każdy wyjazd jest trochę droższy od poprzedniego.

60-70 euro to już mega przegięcie! Też ma wrażenie że niedługo balon pęknie bo nikt poza Polakami i Czechami tam nie przyjeżdża...no może czasami Słowacy, Węgrzy. Żaden Niemiec, Anglik, Francuz nie przyjedzie na takie warunki i do takich dziur...wykorzystują sytuację że w naszym kraju jak i u naszych południowych sąsiadów sytuacja materialna poprawiła się i windują ceny z racji tego że więcej nas podróżuje. Moim zdaniem to też zmowa cenowa, są cwani i nie spuszcja z ceny a apartamentów sporo stoi pustych, w Lokvie w lipcu jestem w czym wybierać.. mnóstwo stoi i nagrania na ulicy z drogi a wtedy i cenę można utargować...


Witam,
Wdaje mi się iż cena za apartament 60E(2+2) jest spoko. Dla przykładu w te wakacje w naszym słynnym "Władku" teściowa płaciła za "apartament"(duży pokój z balkonem i łazienką) w bliskości do morza 300m (widok na centrum) po 75PLN za osobę (czyli 100E) !!! To jest dopiero przegięcie. A wracając słów kolegi raptorf22 "dokładam 500zł i lecę do Grecji na 7 dni..." Wszystko dobrze jak to będą pełne siedem dni, a nie wylot o 19:00 a powrotny wylot o 3:00 rano i z 7 dni robi się 5 dni ale każdy powie byłem 7 dni :D A jeszcze jak się nie wykupi opcji All inclusive (automatycznie wycieczka droższa) to dopiero poznaje się drożyznę. Nie wspomnę o jakimś zwiedzaniu.

Pozdrawiam
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.11.2017 16:48

Ceny 60-70 euro za pokój w zapyziałych dziurach, 300 metrów od morza to już lekka przesada moim zdaniem. Patrząc na 2-3 lata wcześniej to już przebitka ok 40-50%:(. Chorwaci się "wyżarli" ale ciekawi mnie kto by ich odwiedzi w tych dziurach gdyby nie było Polaków...co do kosztów to niedługo to się zrówna z wyjazdem do Grecji...Turcja, Egipt wychodzi taniej...dolicz dojazd (paliwo, winiety, nocleg po drodze jeśli ktoś oczywiście śpi, ubezpieczenie auta, przegląd auta), koszty obiadów to dla rodziny 2+2 spokojnie 60 euro dziennie, do tego śniadania+ kolacje...wyjdzie wyjdzie troche:(
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 23.11.2017 17:34

Pierwszy raz byliśmy w Chorwacji w 2014r. Powiedzieliśmy sobie-drogo,daleko,gorąco ale jak tu pięknie. I tak byliśmy już 4 razy i wybieramy się 5 raz w przyszłym roku i znowu ponarzekamy i znowu jakimś innym miejscem się zachwycimy. Nigdy nie byliśmy,nie jesteśmy i pewnie nie będziemy krezusami a mimo tego jakoś udaje nam się co roku pojechać do Baskiej Vody i jeszcze zawsze coś pozwiedzać. Najdrożej wychodzi koszt dojazdu -marzę aby jak najszybciej powstała porządna autostrada w Bośni,którą można będzie znacznie taniej dojechać na rivierę makarską. Mam nawet taki ekonomiczny plan by kilka noclegów zarezerwować w Trebinje-serbskie miasto należące do Bośni- są tam noclegi w bardzo korzystnych cenach i to przez booking i może to być świetna baza wypadowa do zwiedzenia Kotoru w Czarnogórze i Dubrownika i Cavtatu w Chorwacji. Jedyne co mnie odstręcza od tego pomysłu to ponoć olbrzymie korki na granicach na których traci ale sporo czasu. Ponieważ wątek jest o Lokvie to na koniec napiszę ,że byliśmy tam kilka razy na plaży -fajnie bo można gratisowo parkować samochód.
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 23.11.2017 18:04

amatus1 napisał(a):Ceny 60-70 euro za pokój w zapyziałych dziurach, 300 metrów od morza to już lekka przesada moim zdaniem. Patrząc na 2-3 lata wcześniej to już przebitka ok 40-50%:(. Chorwaci się "wyżarli" ale ciekawi mnie kto by ich odwiedzi w tych dziurach gdyby nie było Polaków...co do kosztów to niedługo to się zrówna z wyjazdem do Grecji...Turcja, Egipt wychodzi taniej...dolicz dojazd (paliwo, winiety, nocleg po drodze jeśli ktoś oczywiście śpi, ubezpieczenie auta, przegląd auta), koszty obiadów to dla rodziny 2+2 spokojnie 60 euro dziennie, do tego śniadania+ kolacje...wyjdzie wyjdzie troche:(


Wyjdzie wyjdzie..nie mowie że nie. Do zeszłego roku (rok temu było Lignano Sabbiadoro) trochę się latało tu i ówdzie i na nas 2+2 średnio na dwa tygodnie (lipiec-sierpień) to zawsze wychodziło ok. 13tys.zł sama wycieczka w opcji all inclusive. Do tego trzeba dodać np. wycieczki fakultatywne, wypożyczenie auta i inne wydatki z życia codziennego. A jak nie chce się zwiedzać to siedzi człowiek na basenie albo na plaży i się smaży :D (nie wspomnę o ranny wstawaniu aby zająć leżaki..to dopiero jest chore) i do baru lata co chwila i cały odpoczynek spędzony w "murach".
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.11.2017 18:10

Na plażach w Chorwacji niesty poodbnie bywa...wiele razy po godz. 10 miejsca można było nie uświadczyć:(, my raczej jeździliśmy ok 09 juz ale Janusz jeździł z rodzinka troszkę później i problemy już bywały:).
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 23.11.2017 18:35

9 czy 10 to nie piąta rano !!!! A tak niestety bywało jak poszedłeś koło śniadania koło 6.30 to mogłeś sobie pomarzyć o wolnym leżaku w dogodnym miejscu.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 23.11.2017 18:56

Tak jest Cała Prawda :D
Wyjazd Grecja Zakinthos 11 dni trzy osoby all inclusive + auto 5dni + motorówka od 10 do 16 wszystkie atrakcje wyspy zaliczone hotel Anastazja Beach jeden pokój - 14.000
Chorwacja Ivo 11 dni salon + dwie sypialnie 9.000
cały koszt to dojazd jak liczymy na jedną rodzinne :oczko_usmiech:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.11.2017 19:06

Czyli różnica dosyć optymalna, jednak w Grecji jedzenie było na gotowe i codziennie a w Lokvie nie sadze:)...do tego sama podroż tez daje w kość...zapewne pokój codziennie sprzątany...mi sie wydaje ze różnice w cenie są coraz mniejsze z roku na rok...wszystko zależy od tego co się chce, co się lubi:). Jeden lubi jeść hotelowe jedzenie a drugi lubi jechać za obiadem 10 km:) i patrzeć jak przy sąsiednim stoliku popija ktoś piwko... albo samemu gotować;).Czesiek to muszę powiedzieć, że nie wyniosło Was to w Grecji bardzo dużo. Sporo zwiedziliście przez te 5 dni?Dosyc ciekawie ten hotel wyglada na itace...
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 23.11.2017 19:21

O tak jedna i powtórzę jedna wycieczka z hotelu u rezydenta to koszt dla nas trzech 100e a auto na 5 dni jak pamiętam 130e i wszystko i wszędzie jak długo chcesz na przykład Navagio czyli zatoka wraku 100e dla nas trzech a w porcie po drodze zatrzymali nas 40 wszyscy + blue caves a tam tylko zatoka
U Iva też nie gotowałem no może dwa razy bo syn chciał oczywiście śniadania były i to obfite ale nic z Polski nie wziąłem byłem gdzie chciałem auto moje co chcieć więcej piwo po tyle jak w Polsce - mówię o restauracji i bar plaża to co tutaj jest drożej tylko jeździć :mrgreen:
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 23.11.2017 19:34

A nikt nie wspomni o natłoku ba nawet kolejek do "michy" w hotelach i "walce" o lepszy stolik.
Co do sprzątania pokojów codziennie to bym polemizował nawet w hotelach z 5-cioma gwiazdkami .
I jeszcze jedna ważna rzecz jak Ci się nie chciało jeść o wyznaczonych godzinach czy to zostawały Ci jakieś przekąski itp......
A nie zawsze się chciało zbierać z plaży i lecieć na michę :)
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 23.11.2017 19:40

Jak amatus1 słusznie zauważył, czesiu76 Grecja allinclusive z samochodem na 5 dni + wynajem motorówki na 6 godzin za 14k zł kontra Lokva za 9 k zł to jednak nie to samo, w drugiej opcji jednak auto masz swoje, jedzenie robisz sam lub kupujesz w knajpie, allinclusive też kosztuje za wygodę itd.
Płącąc za wycieczkę w biurze opłacasz ludzi, którzy zawiozą, przygotują, posprzątają, pilot dba abyś dotarł cało na lotnisko i wrócił to wszystko kosztuje.
Jadąc samemu zwalniasz innych z takiego obowiązku więc jest taniej.
Jakby nie patrzeć dla mnie apartament w Lokvie za 60E to przegięcie bo nie czarujmy się to jest wiocha z słabą ofertą gastronomiczną czy inną ofertą na wieczór, mówię jak jest. Przyznacie że miło jest gdzie wyjść na spacer wieczorem i wrócić oświetloną drogą. Mimo wszystko Lokva jest ciekawa i jeszcze tam wrócimy jak ceny nie poszybują niewiadomo ile.
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 23.11.2017 19:49

raptorf22 napisał(a):Jak amatus1 słusznie zauważył, czesiu76 Grecja allinclusive z samochodem na 5 dni + wynajem motorówki na 6 godzin za 14k zł kontra Lokva za 9 k zł to jednak nie to samo, w drugiej opcji jednak auto masz swoje, jedzenie robisz sam lub kupujesz w knajpie, allinclusive też kosztuje za wygodę itd.
Płącąc za wycieczkę w biurze opłacasz ludzi, którzy zawiozą, przygotują, posprzątają, pilot dba abyś dotarł cało na lotnisko i wrócił to wszystko kosztuje.
Jadąc samemu zwalniasz innych z takiego obowiązku więc jest taniej.
Jakby nie patrzeć dla mnie apartament w Lokvie za 60E to przegięcie bo nie czarujmy się to jest wiocha z słabą ofertą gastronomiczną czy inną ofertą na wieczór, mówię jak jest. Przyznacie że miło jest gdzie wyjść na spacer wieczorem i wrócić oświetloną drogą. Mimo wszystko Lokva jest ciekawa i jeszcze tam wrócimy jak ceny nie poszybują niewiadomo ile.

Marcin
Jak pisałem wcześniej w tym roku nad naszym Bałtykiem teściowa płaciła we Władysławowie duży pokój z łazienką i 300m od morza 75zł od osoby. W/g mnie to to jest przegięcie nie uważasz ? W Lokvie jeszcze nie byłem i płacę mniej niż w Polsce w opcji 2+2 (córki lat 16).
A we "Władku" co jest do "roboty" tylko spęd ludzi.....
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 23.11.2017 19:50

Cała prawda jak nie zostawisz Euro to ci hu...... po sprzątają Lokva - Mi tam się podoba bo na plażach gdzie jest bar + prysznice jest mniej ludzi niż na takiej co nic nie ma i taka jest prawda jak ktoś chce mogę wysłać zdjęcia na priv zdjęcia i filmy mam przez cały dzień
I dlatego wolę Lokve bo jest luz może dziura ale na co dzień mieszkam i pracuje jak mrówka i taki klimat wakacyjny mi pasuje :lol:
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 23.11.2017 19:57

Pytanie jest jak darmo chcesz mieć 50e czyli na trzech 70zł to co dużo ? pogoda gwarantowana +35 czyli o co chodzi ?
za darmo można siedzieć w domu ludzie co jest z wami to jest drogo ????
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 23.11.2017 20:12

Uważam iż to nie jest drogo zważywszy na pogodę i inne atrakcje Chorwacji.
Czesiu a dla innych może być drogo. Tylko zastanawiam się....mimo drogo i tak tam jeżdżą....to po co narzekają ???
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Lokva 2016 - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone