Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiary na mechaników samochodowych w Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 27.08.2016 11:49

banankochan napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):w potrzebie nie kopcie leżącego, już teraz za późno...
a samochodzik pewnie jeździ "na miejscu" lub robi kilka tys. km rocznie więc...wszystko było przed wyjazdem ok...




no rozumiem ale czy klocki są lub czy się kończą to widać :) takie rzeczy sprawdza się przed takim wyjazdem


pewnie że tak,mi się nie zdarzyło jak na razie aby szukać mechanika na miejscu,były dwa małe przypadki lecz sam ogarnąłem temat,w zeszłym roku koło mi się odkręciło od przyczepki w Wiedniu.W tym przypadku zawinił tępy wulkanizator który zmieniał opny przed Wiedniem :x
Alik123
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alik123 » 27.08.2016 21:44

Witam,

Jeżeli chodzi o mechaników w Split to mogę polecić Marko Anćić d.o.o.
Jadąc na chorwację padł wąż w mojej Lagunie II od płynu chłodzącego. Koleś naprawił w sumie w 4 godziny
razem z zamówieniem lawety (koszt 300 kun a samochód był jakieś 15km od warsztatu). Naprawa kosztowała 1200kun.
Sporo ale cóż nie mieliśmy dużego wyboru i czasu na szukanie (zresztą znaleziony przez to forum ale adresy są błędne).
Adres:
Put Sirobuje 51A
OCT Tuning
21000 Split

telefony do gościa po wpisaniu adresu są na necie między innymi +385 21 325 028

pozdrawiam
Andrzej
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 27.08.2016 22:38

Alik123 napisał(a):Witam,

Jeżeli chodzi o mechaników w Split to mogę polecić Marko Anćić d.o.o.
Jadąc na chorwację padł wąż w mojej Lagunie II od płynu chłodzącego. Koleś naprawił w sumie w 4 godziny
razem z zamówieniem lawety (koszt 300 kun a samochód był jakieś 15km od warsztatu). Naprawa kosztowała 1200kun.
Sporo ale cóż nie mieliśmy dużego wyboru i czasu na szukanie (zresztą znaleziony przez to forum ale adresy są błędne).
Adres:
Put Sirobuje 51A
OCT Tuning
21000 Split

telefony do gościa po wpisaniu adresu są na necie między innymi +385 21 325 028

pozdrawiam
Andrzej



To byl chyba twoj najdrozszy waz od chlodnicy w zyciu :-) no ale bywa i tak
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.08.2016 23:15

Z napisał(a):
banankochan napisał(a):
Z napisał(a):
Crasher78 napisał(a):Witam,
Pilnie poszukuję sprawdzonego mechanika do wymiany przednich klocków hamulcowych w Ford Mondeo MK4. Kwateruję w połowie drogi pomiędzy Biogradem n. moru, a Zadarem. Polecicie Państwo sprawdzonego mechanika? W Zadarze usłyszałem w ASO Forda propozycję wymiany za 160 E... :(


Dwa młotki,parę kluczy,odkręcić zbiorniczek i ogień :D



Mlotek do klockôw? Cos nowego, przed wyjazdem nie bylo widac ze klocki sie koncza?

Jak się trochę nauczysz to będziesz wiedział do czego,krzyżujesz dwa młotki i wciskasz tłoczek,ale żeby to wiedzieć trzeba przynajmniej raz wymienić klocki.


Jest dokładnie tak jak piszesz, właśnie się dzisiaj nauczyłem :) 1,5 godziny pracy, satysfakcja na cały dzień gwarantowana. Co do tematu jednak, to mogę polecić w Zadarze hurtownię części samochodowych Tokić przy ulicy Ugljanska 39
Tel: 023/242 270

Duży wybór części samochodowych w normalnej cenie. Miałem 3 zestawy klocków do wyboru :)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.08.2016 00:20

banankochan napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):w potrzebie nie kopcie leżącego, już teraz za późno...
a samochodzik pewnie jeździ "na miejscu" lub robi kilka tys. km rocznie więc...wszystko było przed wyjazdem ok...


no rozumiem ale czy klocki są lub czy się kończą to widać :) takie rzeczy sprawdza się przed takim wyjazdem

doświadczeni sprawdzają...autko pewnie przez ostatnie kilka lat przejechało w sumie 20 tys. km i nic się z nim nie działo, to i nie było "potrzeby" coś sprawdzać...
dodatkowo wiele osób w bieżącym roku zamiast "samolotowej" Turcji itp. wybrało się do Chorwacji...
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 28.08.2016 05:17

Z napisał(a):
banankochan napisał(a):
Z napisał(a):
Crasher78 napisał(a):Witam,
Pilnie poszukuję sprawdzonego mechanika do wymiany przednich klocków hamulcowych w Ford Mondeo MK4. Kwateruję w połowie drogi pomiędzy Biogradem n. moru, a Zadarem. Polecicie Państwo sprawdzonego mechanika? W Zadarze usłyszałem w ASO Forda propozycję wymiany za 160 E... :(


Dwa młotki,parę kluczy,odkręcić zbiorniczek i ogień :D



Mlotek do klockôw? Cos nowego, przed wyjazdem nie bylo widac ze klocki sie koncza?

Jak się trochę nauczysz to będziesz wiedział do czego,krzyżujesz dwa młotki i wciskasz tłoczek,ale żeby to wiedzieć trzeba przynajmniej raz wymienić klocki.



Uuuu to ja ci wcisne tloczek plaskim srubokretem;-) wciskasz miedzy klocek a tarcze i rozpychasz i tloczek wchodzi bez problemu:-P a jak wcisniesz tloczekw tylnych zaciskach ktory zazwyczaj jest wciskano wkrecany, tez mlotkiem:-P
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 28.08.2016 06:44

banankochan napisał(a):
Z napisał(a):
banankochan napisał(a):
Z napisał(a):
Crasher78 napisał(a):Witam,
Pilnie poszukuję sprawdzonego mechanika do wymiany przednich klocków hamulcowych w Ford Mondeo MK4. Kwateruję w połowie drogi pomiędzy Biogradem n. moru, a Zadarem. Polecicie Państwo sprawdzonego mechanika? W Zadarze usłyszałem w ASO Forda propozycję wymiany za 160 E... :(


Dwa młotki,parę kluczy,odkręcić zbiorniczek i ogień :D



Mlotek do klockôw? Cos nowego, przed wyjazdem nie bylo widac ze klocki sie koncza?

Jak się trochę nauczysz to będziesz wiedział do czego,krzyżujesz dwa młotki i wciskasz tłoczek,ale żeby to wiedzieć trzeba przynajmniej raz wymienić klocki.



Uuuu to ja ci wcisne tloczek plaskim srubokretem;-) wciskasz miedzy klocek a tarcze i rozpychasz i tloczek wchodzi bez problemu:-P a jak wcisniesz tloczekw tylnych zaciskach ktory zazwyczaj jest wciskano wkrecany, tez mlotkiem:-P


A kto pisał o tylnych klockach?,spytaj się jak wymienię klocki w Kamazie bo przecież nie jest napisane że w Mondeo :D ,kiedyś większość kierowców umiała takie naprawy na poboczu drogi ogarnąć,a wypuść teraz takiego w trasę to bez serwisu się rozpłacze :cry:, i śrubokrętem powiadasz?,to chyba masz jakiś z tytanu :D .Może Ci napiszę po co te dwa młotki?,wkładasz je rękojeściami każdy z innej strony między tłoczek a obudowę zacisku i w ten sposób równomiernie rozkładasz siłę nacisku na tłoczek,młotki muszą mieć drewniane rączki ponieważ drewno jest wytrzymałe i elastyczne i nie pęknie tak szybko jak wspomniany przez Ciebie śrubokręt.Śrubokrętem to możesz wkręt dokręcić(ponieważ ma końcówkę utwardzoną) a nie tłoczki wciskać.
rafal9626
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal9626 » 28.08.2016 22:45

Witam wszystkich. Wybaczcie jak juz bylo ale jestem na telefonie i ciezko znaleźć jakieś informacje. Jechaliśmy do breli i zagrzal nam sie silnik. Po gorkach w Austrii zaczął gotowac sie nam olej i płyn w chłodnicy. Jak trochę postal i sie ostudzil to udalo mi sie dojechac do breli. Dzisiaj znow to samo , zagotowuje sie olej i plyn na gorkach.. potrzebuje namiary na mechanika w breli lub okolicach, jestem laikiem strasznym.. help
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.08.2016 06:38

rafal9626 napisał(a):Witam wszystkich. Wybaczcie jak juz bylo ale jestem na telefonie i ciezko znaleźć jakieś informacje. Jechaliśmy do breli i zagrzal nam sie silnik. Po gorkach w Austrii zaczął gotowac sie nam olej i płyn w chłodnicy. Jak trochę postal i sie ostudzil to udalo mi sie dojechac do breli. Dzisiaj znow to samo , zagotowuje sie olej i plyn na gorkach.. potrzebuje namiary na mechanika w breli lub okolicach, jestem laikiem strasznym.. help


było:
Riddick82 napisał(a):Ja mogę polecić Auto Servis Biser z Breli. W Vectrze padła mi pompa. Najpierw próbował naprawić bez wymiany. Niestety nie udało się. Załatwił nówkę sztukę z gwarancją i szczęśliwie dojechałem do domu. Pobyt wydłużył się o 8 dni (w sumie 18 dni spędziliśmy w cro). Namiary: Breljanska cesta 31 21322 Brela. Tel. +385/21-618-666, komórka +385/959039931. Mechanik nie mówi po angielsku, ale można spróbować dogadać się po niemiecku
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 29.08.2016 08:10

rafal9626 napisał(a):Witam wszystkich. Wybaczcie jak juz bylo ale jestem na telefonie i ciezko znaleźć jakieś informacje. Jechaliśmy do breli i zagrzal nam sie silnik. Po gorkach w Austrii zaczął gotowac sie nam olej i płyn w chłodnicy. Jak trochę postal i sie ostudzil to udalo mi sie dojechac do breli. Dzisiaj znow to samo , zagotowuje sie olej i plyn na gorkach.. potrzebuje namiary na mechanika w breli lub okolicach, jestem laikiem strasznym.. help

Spójrz czy załącza Ci się wentylator,jak temperatura wchodzi na czerwone pole to w tym momencie musi chodzić wiatrak a jeśli nie to można to załatwić łącząc na krótko,nie wiem jakie to auto lecz niektóre miały problem z głowicami i to już nie w kij dmuchał.
rafal9626
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal9626 » 29.08.2016 08:17

Problem w tym ze zegar pokazuje mi 90 stopni a po jezdzie na gorkach gdy otworze maske wszystko sie gotuje
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 29.08.2016 08:41

rafal9626 napisał(a):Problem w tym ze zegar pokazuje mi 90 stopni a po jezdzie na gorkach gdy otworze maske wszystko sie gotuje

Niemieckiego nie znam niestety, ale jestem w Breli na Frankopanskiej, więc w razie potrzeby mogę Ci pomóc zaholować auto do tego mechanika w Breli.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 29.08.2016 09:07

rafal9626 napisał(a):rafal9626


Jak będzie ostudzony odkręć korek wlewu oleju i zobacz czy olej jest czysty czy jest spieniony - taka maź.
Jak jest "czysty" to dobrze - jak nie to idzie Ci uszczelka pod głowicą. To diesel czy benzyna ?
Sprawdź poziom płynu chłodniczego - może masz poniżej minimum.
Jak zegar pokazuje 90 i masz gotowanie to jest dziwne, ze nie załącza sie wentylator.

W sytuacji ekstremalnej proponuj Ci odkręcic ogrzewanie na max i właczyć dmuchawe. Wiem, że będzie gorąco ale pozwoli Ci przebyc odcinek drogi w sytuacji awaryjnej. nie dopuszczaj jazdy z brakiem płyny chłodniczego. Jak go nie bedziesz miał - lej zwykłą wode.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 29.08.2016 12:22

Na chama można odizolować przewody od wiatraka i podłączyć na krótko do akumulatora i tak wymusić jego pracę,tak jak napisał poprzednik spójrz czy masz kisiel w wyrównawczym zbiorniku.Jeśli tak jest,czego nie życzę to trzeba lawetę z kraju ściągać.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 29.08.2016 16:16

Miałem kiedyś podobną akcję,wentylator chodził,uszczelka w porządku a woda się gotowała,dwa dni kombinowałem i okazało się że korek wlewu był zapchany,bo mało kto wie lecz jest tam odpowietrznik.I przez taką pierdołę mało silnika nie zatarłem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Namiary na mechaników samochodowych w Cro - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone