Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiary na mechaników samochodowych w Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 24.07.2016 11:19

Brutaka napisał(a):
euromissile napisał(a):wody w chłodnicy?


miałeś na myśli płynu .. no ale przecież zabytkiem też można do CRO pojechać :papa:

PS. Nie śmiej się, czasami nie da się wszystkiego przewidzieć, ale faktycznie podróż z układem hamulcowym na granicy swojej sprawności to jak loteria.



Pisząc 'wodę' mialem na myśli płyn u nas tak się mówi, źle się wyraziłem ;)

Co do przewidywalności to jasne że się wszystkiego nie przewidzi - obrócona panewka, zerwany pasek osprzętu, zatarte łożysko piasty po dojechaniu do Hr itp, tego możesz nie przewidzieć, ale takie rzeczy jak stan klocków i tarcz (tym bardziej jadąc tam gdzie są górki ;] ), wymiana oleju, stan opon i to co jeszcze daje o sobie znać to raczej podstawa.

rafal1435 napisał(a):
Brutaka napisał(a):
euromissile napisał(a):wody w chłodnicy?


miałeś na myśli płynu .. no ale przecież zabytkiem też można do CRO pojechać :papa:

Nie smiej sie bo niektórzy leja wode, znam takich.


Tak, chyba do pierwszych mrozów
Gofer83
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 09.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gofer83 » 26.07.2016 17:40

Witajcie. Od niedzieli jestem w Tucepi. Na trasie wysiadlo mi wspomaganie . Okazało się ze mam wyciek płynu. Dolalem i ruszyłem dalej a do celu było 350km. Auto powstało noc i na drugi dzień dolalem 100ml a do układu wchodzi ok 500ml. Znalazłem prawdopodobne miejsce wycieku. Wydaje mi się że płyn wycieka w miejscu gdzie przewody są przykręcane do maglownicy za pomocą takiej stopki gdyż uszczelki wokół aluminiowych przewodów są popękane. I teraz mam dylemat czy jechać tak do domu i liczyć że sie nie rozszczelni bardziej czy naprawiać tu. Tylko gdzie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2016 17:43

Gofer83 napisał(a):Witajcie. Od niedzieli jestem w Tucepi. Na trasie wysiadlo mi wspomaganie . Okazało się ze mam wyciek płynu. Dolalem i ruszyłem dalej a do celu było 350km. Auto powstało noc i na drugi dzień dolalem 100ml a do układu wchodzi ok 500ml. Znalazłem prawdopodobne miejsce wycieku. Wydaje mi się że płyn wycieka w miejscu gdzie przewody są przykręcane do maglownicy za pomocą takiej stopki gdyż uszczelki wokół aluminiowych przewodów są popękane. I teraz mam dylemat czy jechać tak do domu i liczyć że sie nie rozszczelni bardziej czy naprawiać tu. Tylko gdzie.

Na pierwszej stronie znajdziesz adres mechanika w Tučepi.
Gofer83
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 09.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gofer83 » 26.07.2016 17:52

Janusz Bajcer napisał(a):
Gofer83 napisał(a):Witajcie. Od niedzieli jestem w Tucepi. Na trasie wysiadlo mi wspomaganie . Okazało się ze mam wyciek płynu. Dolalem i ruszyłem dalej a do celu było 350km. Auto powstało noc i na drugi dzień dolalem 100ml a do układu wchodzi ok 500ml. Znalazłem prawdopodobne miejsce wycieku. Wydaje mi się że płyn wycieka w miejscu gdzie przewody są przykręcane do maglownicy za pomocą takiej stopki gdyż uszczelki wokół aluminiowych przewodów są popękane. I teraz mam dylemat czy jechać tak do domu i liczyć że sie nie rozszczelni bardziej czy naprawiać tu. Tylko gdzie.

Na pierwszej stronie znajdziesz adres mechanika w Tučepi.

Dzięki ale użytkownik joanna&miki 2 strony wcześniej stanowczo odradzam tego mechanika
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2016 17:53

No to pytaj gospodarza apartamentu o innego mechanika.

namiary-na-mechanikow-samochodowych-w-cro-t37314-255.html#p1743117
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 26.07.2016 18:03

Gofer83 napisał(a):Witajcie. Od niedzieli jestem w Tucepi. Na trasie wysiadlo mi wspomaganie . Okazało się ze mam wyciek płynu. Dolalem i ruszyłem dalej a do celu było 350km. Auto powstało noc i na drugi dzień dolalem 100ml a do układu wchodzi ok 500ml. Znalazłem prawdopodobne miejsce wycieku. Wydaje mi się że płyn wycieka w miejscu gdzie przewody są przykręcane do maglownicy za pomocą takiej stopki gdyż uszczelki wokół aluminiowych przewodów są popękane. I teraz mam dylemat czy jechać tak do domu i liczyć że sie nie rozszczelni bardziej czy naprawiać tu. Tylko gdzie.



Jak będziesz pilnował żeby olej był w układzie to dojedziesz. Naprawa może się okazać ciężka a nawet niemożliwa bo te przewody mają to do siebie że lubią się ukręcić przy maglownicy i jest po zawodach. Wtedy prawdopodobnie zostaje wymiana maglownicy ;) Przerabiałem to kilka razy w różnych autach :|
Jak już pęknie na dobre to pozostanie Ci zrobić (albo raczej mechanikowi) układ zamknięty z pompy do zbiorniczka i wrócisz bez wspomagania, ale z niezatartą pompą. Tak czy inaczej dolewaj płynu (a raczej oleju) i obserwuj co się dzieje. Powodzenia.
ryba21
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryba21 » 27.07.2016 12:52

Witam! Zna ktoś warsztat w Splicie zajmujący się naprawami skrzyń automatycznych?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.07.2016 16:27

ryba21 napisał(a):Witam! Zna ktoś warsztat w Splicie zajmujący się naprawami skrzyń automatycznych?

tu próbowałeś?:
ul. Baruna Trenka 31
tel.021325781
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 27.07.2016 16:48

Gofer83 napisał(a):Witajcie. Od niedzieli jestem w Tucepi. Na trasie wysiadlo mi wspomaganie . Okazało się ze mam wyciek płynu. Dolalem i ruszyłem dalej a do celu było 350km. Auto powstało noc i na drugi dzień dolalem 100ml a do układu wchodzi ok 500ml. Znalazłem prawdopodobne miejsce wycieku. Wydaje mi się że płyn wycieka w miejscu gdzie przewody są przykręcane do maglownicy za pomocą takiej stopki gdyż uszczelki wokół aluminiowych przewodów są popękane. I teraz mam dylemat czy jechać tak do domu i liczyć że sie nie rozszczelni bardziej czy naprawiać tu. Tylko gdzie.

W Polsce dostępne są płyny do uszczelniania układu wspomagania. Tutaj pewnie też, więc warto spróbować :-)
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 27.07.2016 19:52

ryba21 napisał(a):Witam! Zna ktoś warsztat w Splicie zajmujący się naprawami skrzyń automatycznych?


Wiem, że nie w temacie ale czy możesz podać szczegóły co się stało i jaki rodzaj skrzyni?
bjs
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.07.2016
Re: Cała Chorwacja Pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) bjs » 01.08.2016 09:41

Witam
Ma ktoś namiar na jakiś serwis klimatyzacji w okolicach Splitu,Trogiru ?
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 05.08.2016 13:51

koko01 napisał(a):
kojacek napisał(a):
koko01 napisał(a):Jak nie sraczka to przemarsz wojsk klocki wymienione 550kun ale zepsuł osłonę tłoczka - założyłem wprawdzie jakieś oringi które u niego znalazłem - aby chodź trochę chroniła ale....? no cóż zrobić...-:-(

To może da się znaleźć jakiś zestaw naprawczy gdzieś w sklepie motoryzacyjnym? To nie powinno dużo kosztować a Chorwaci też jeżdżą samochodami.

Tak sobie myślę aby podjechać do może Vodice albo Sibenika i zapytac o zestaw naprawczy - może kupie coś pasujacego ?



bez tej osłony na tłoczek możesz jechać spokojnie do domu, to osłona przeciwpyłowa, dojedziesz i zrbobisz w domu, koszt zestawu naprawczego to okolo 30 zl
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Cała Chorwacja Pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.08.2016 14:43

bjs napisał(a):Witam
Ma ktoś namiar na jakiś serwis klimatyzacji w okolicach Splitu,Trogiru ?


Auto kuća Lorena
Josipa Jovića 1
21000 Split, Hrvatska

szukając czegokolwiek, dobrze przetłumaczyć poszukiwaną frazę na chorwacki i tłumaczenie wpisać w google'a
np. servis auto klima uređaj Split
nitomen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitomen » 08.08.2016 00:21

Brutaka napisał(a):
ryba21 napisał(a):Witam! Zna ktoś warsztat w Splicie zajmujący się naprawami skrzyń automatycznych?


Wiem, że nie w temacie ale czy możesz podać szczegóły co się stało i jaki rodzaj skrzyni?



ja tez mialem maly problem z automatem gdzies w okolicy Karlovac , zamiast zredukowac bieg , szarpnela i sygnal pii + komunikat PRND awaria skrzyni biegow,...naszczescie po wylaczeniu zaplonu blad i tryb awaryjny skrzyni zniknal i do dzis dzial ok , trafialo sie jej to raz na rok , akurat musialo w Chorwacji mnie nastraszyc..Naprawa Automatu to trudny temat w Polsce, w Chorwacjii w ogole bym sie za to nie bral ..tylko lawete kombinowal do Polski...
dextus
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dextus » 15.08.2016 09:31

Cześć,
Dojechalem wczoraj do Bristu z padnietym lozyskiem przedniego kola. Nie widzę powrotu z tym do Polski, tak juz halasuje ze nawet radio nie pomaga...
Macie gdzieś tutaj sprawdzone miejsce gdzie mi to zrobią dobrze i za rozsądne pieniądze? Auto jezdzi więc pare kilometrow stad gdzies moge pojechac.

Z góry dziękuję,

Paweł
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Namiary na mechaników samochodowych w Cro - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone