Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiary na mechaników samochodowych w Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 15.08.2016 09:35

dextus napisał(a):Cześć,
Dojechalem wczoraj do Bristu z padnietym lozyskiem przedniego kola. Nie widzę powrotu z tym do Polski, tak juz halasuje ze nawet radio nie pomaga...
Macie gdzieś tutaj sprawdzone miejsce gdzie mi to zrobią dobrze i za rozsądne pieniądze? Auto jezdzi więc pare kilometrow stad gdzies moge pojechac.

Z góry dziękuję,

Paweł



Ciężko było w Polsce przed wyjazdem wymienić?Skoro teraz tak wyje to na pewno przed wyjazdem było słychać. Podnies samochód na lewarku i poruszaj kołem i sprawdź jaki masz luz, jak duży to uważaj aby Ci nie odpadło koło podczas jazdy, jak lekki albo w ogóle nie wyczuwalny to spokojnie,
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 15.08.2016 09:39

Najlepiej zapytaj gospodarza u którego jesteś, powinien znać jakiegoś majsterka, tylko najlepiej aby miał prasę a nie młotkami Ci wbije nowe łożysko, żeby nie było jeszcze gorzej :) pozdrawiam i życzę udanej naprawy aby powrót był spokojny :papa:
dextus
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dextus » 15.08.2016 09:40

Ciężko nie ciężko, auto glownie po miescie ostatnio jeździło nikt sie w nie nie wsluchiwal. Ale to juz nie istotne teraz, trzeba to ogarnąć tutaj na miejscu, luz sprawdze później, ale obawiam sie ze jest, drgania na kierownice nawet przenosi.
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 15.08.2016 11:43

dextus napisał(a):Ciężko nie ciężko, auto glownie po miescie ostatnio jeździło nikt sie w nie nie wsluchiwal. Ale to juz nie istotne teraz, trzeba to ogarnąć tutaj na miejscu, luz sprawdze później, ale obawiam sie ze jest, drgania na kierownice nawet przenosi.


to raczej jest luz :( mechanika znajdziesz, zawsze ich wielu widziałem tak jak i sklepy motoryzacyjne tylko ciekawe jak tam z cześciami, a jakie to auto?
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 15.08.2016 12:03

dextus napisał(a):Cześć,
Dojechalem wczoraj do Bristu z padnietym lozyskiem przedniego kola. Nie widzę powrotu z tym do Polski, tak juz halasuje ze nawet radio nie pomaga...
Macie gdzieś tutaj sprawdzone miejsce gdzie mi to zrobią dobrze i za rozsądne pieniądze? Auto jezdzi więc pare kilometrow stad gdzies moge pojechac.

Z góry dziękuję,

Paweł


takie coś znalazłem do makarskiej masz 37 km

"Jadę więc dalej, jest kolejny warsztat, duży i pusty więc zajeżdżam i znowu litania, że puka, że stuka, jest głośno i ogólnie strach jechać, mechanik po namyśle każe wjechać na stanowisko i zaczyna oglądać pierwsze co sprawdził to czy koła dokręcone (nadal były dokręcone :D ) więc podniósł auto i sprawdza coś szarpie puka,stuka,przeguby dokręca, w końcu opuścił auto wyjechał z warsztatu i stwierdził że wszystko jest ok bo on nic nie widzi i nic nie słyszał, na nic tłumaczenia że to podczas jazdy po nierównym i przy szybszej jeździe, następny "FACHOWIEC" nawet kasy nie chciał 8O.
Trudno, jadę więc do dobrze mi znanego servisu w Splicie, niestety z autkiem coraz gorzej, zastanawiam się czy nie zjechać już na pobocze i dzwonić po pomoc, jadąc zobaczyłem kolejny warsztat, niestety wszystkie stanowiska zajęte, ok jadę na parking zapytam czy będą mieli czas i ochotę zajrzeć, jak nie dzwonie po pomoc.
W warsztacie trzech młodych chłopaków, jeden świetnie mówi po angielsku, więc znowu tłumaczenie,bla bla bla...... i tu zaskoczenie!!! Jeden z mechaników od razu prosi o klucze i wsiada przejechać się autem i zobaczyć co dokładnie się dzieje.
Po przyjeździe stwierdził że najprawdopodobniej przeguby, chłopaki znowu mnie zadziwiają, od razu podnoszą auto i sprawdzają co tam tak puka, niestety to nie przeguby, szukają dalej pukają stukają, dokręcają wszystkie śruby ,nakrętki i co tam jeszcze można, założyli koło i jeden znowu jedzie się przejechać, niestety nic to nie dało dalej stuka,mam już tego dosyć i mowie im że prowadzę auto do serwisu.....nie pozwolili mi :D stwierdzili ze dadzą sobie radę i to nie może być nic poważnego, troszkę mnie to podbudowało, więc niech robią dalej.
Auto znowu na lewarku, bez koła i dalej nic nie widać, jeden z mechaników stracił chyba cierpliwość i kopnął w tarczę hamulca..... BRZDĘK, chłopaki zaczęli się śmiać, teraz naprawa zajęła im 15 minut :D
okazało się że podczas przygotowania auta do przeglądu "fachowcy" norwescy założyli mi nieodpowiednie klocki hamulcowe :evil:
Nareszcie autko jedzie jak powinno :D
Koszta naprawy to 400 kun klocki, i 200 kun robocizna no i oczywiście napiwek dla chłopaków za chęci do pracy,warsztat znajduje się na ulicy Vukowarskiej w Makarskiej Polecam!!!!!!
Jadę na kwaterę, dzisiaj już za późno na zwiedzanie,ale jutro DUBROWNIK!!!!!! :D"
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 15.08.2016 12:12

Jeszcze coś takiego

Lista serwisow w Makarskej
AUTO - PEKO
Kralja Petra Krešimira IV, 21 300 Makarska
Tel: +385(0)21 615 981



AUTO-VUKADIN
Kralja Petra Krešimira IV 25, 21 300 Makarska
Tel: +385(0)21 611 239



AUTOMEHANICAR ANTUNOVIĆ
Vukovarska 16B, 21 300 Makarska
Tel: +385(0)21 615 633


AUTOSERVIS LASIĆ
Vukovarska 82, 21 300 Makarska
Tel: ++ 385 (0) 21 611 848



AUTOSERVIS STIPČEVIĆ
Kotiška 34, 21 300 Makarska
Tel: +385(0)21 617 259, 098 433 474




DADO
Vukovarska 28, MAKARSKA
Tel: +385(0)21 611 812



PETRIC COMMERCE
Vukovarska 10, MAKARSKA
Tel: +385(0)21 690 067



VOLKSWAGEN SERVIS
Vukovarska 82, 21 300 Makarska
Tel: +385(0)21 611 848
dextus
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dextus » 15.08.2016 18:41

Dzięki za namiary , na telefonie nie za łatwo przeglada mi sie forum. :D
Jutro właścicielki brat ma sie za to wziąć, a przynajmniej zobaczycr czy to zrobi. Jak nie to jedziemy z autem do makarskiej pod te powyzsze adresy.
Auto to Touran z 2006 roku wiec mam nadzieje ze problemu z czesciami nie będzie.
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 15.08.2016 19:57

Nie powinno być ale wiesz jak jest, w polsce kupisz w pierwszym lepszym sklepie kto wie jak w cro:-)
zbychu1023
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbychu1023 » 16.08.2016 22:16

Ja polecam
Put Topića 5, 21320, Baška Voda, Chorwacja
Cztery lata temu naprawiałem u nich samochód walnęły mi hamulce a ściślej klocku hamulcowe gość skasował jak w tanim dobrym warsztacie w Polsce.
dextus
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dextus » 18.08.2016 23:45

Touran zrobiony, 150eur całkowity koszt- łożysko przednie plus wymiana.Mecanicar nawet odwiozl auto pod apartmani. Ogólnie ciesze się ze udalo sie ogarnąć temat tutaj na miejscu, namiarow nie podaje bo...zrobił to na fuche chyba pracownik Mercedes service w gradacu :)
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 18.08.2016 23:59

Nie bój nic my nie wydajemy takich co : bez rachunku, na fuchę itd. My Polacy - całe życie w podziemiu:)
kryniu1
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kryniu1 » 19.08.2016 22:01

Mój pierwszy wypad do Cro zakończył się 200 km przed metą awarią kompresora klimatyzacji. Padło łożysko bo strasznie hałasowała i grzała się na potęgę.
Jakoś dojechaliśmy do celu, ale o powrocie z takim defektem nie było mowy. Assistance odmówiło pomocy. Zacząłem szukać mechanika na własną rękę. Najbliżej nam było do Omisia. Dzięki forum Cro.pl trafiłem na super warsztat. Znajduje się na wylocie z Omisia w stronę Makarskiej za nowo wybudowanym wiaduktem.
Sprężarkę zamówiłem z Polski, wymiana trwała kilka godzin i dwa dni przed powrotem auto było gotowe do jazdy. Klima wypłukana, nabita i super chłodząca. Gorąco polecam Gorana i Mate Becić - mechanik Omiś. Za wszystko skasowali 800 kun.
I to była uczciwa cena.
Załączniki:
DSC_0908.JPG
jacekjacek1992
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekjacek1992 » 20.08.2016 12:16

Na trasie do Chorwacji pękł mi termostat egr, z którego wylewał się płyn chłodniczy. Jestem kompletnym laikiem i nawet narzędzi ze sobą nie wożę.
Jechałem do miejscowości Nin koło Zadaru i zwiedzając okoliczne miejscowości trafiłem zupełnie przez przypadek na skromny garaż samochodowy wypełniony narzędziami. W środku Pan Marian, który na pytanie "English? Deutsch?" odpowiedział "Nie. Problem?". Pokazałem mu wlew płynu chłodniczego. Popatrzył, pokazał że woda się gdzieś tam zbiera porozkręcał osłony silnika pokazał skąd leci, jakiś jego przejezdny znajomy służył za tłumacza w języku angielskim. Kazali przyjechać następnego dnia o godz. 18. Przyjeżdżam a tam nowa oryginalna część. Mówi przyjdź za godzinę. I wszystko załatwione. Cena części jak w Polsce a za robociznę ok. 60zł.
To taka krótka historyjka a ogólnie to bardzo sumienny Pan i polecam go z całego serca na drobne naprawy bo zrozumiał, że jestem w potrzebie i nie skosił mnie jak turystę. Chyba nawet jest jedynym mechanikiem w okolicy.
Namiary:

Ulica Hrvatskih branitelja 21, Zaton, Chorwacja
10km od Zadaru.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.08.2016 22:23

kryniu1 napisał(a):Mój pierwszy wypad do Cro zakończył się 200 km przed metą awarią kompresora klimatyzacji. Padło łożysko bo strasznie hałasowała i grzała się na potęgę.
Jakoś dojechaliśmy do celu, ale o powrocie z takim defektem nie było mowy. Assistance odmówiło pomocy. Zacząłem szukać mechanika na własną rękę. Najbliżej nam było do Omisia. Dzięki forum Cro.pl trafiłem na super warsztat. Znajduje się na wylocie z Omisia w stronę Makarskiej za nowo wybudowanym wiaduktem.
Sprężarkę zamówiłem z Polski, wymiana trwała kilka godzin i dwa dni przed powrotem auto było gotowe do jazdy. Klima wypłukana, nabita i super chłodząca. Gorąco polecam Gorana i Mate Becić - mechanik Omiś. Za wszystko skasowali 800 kun.
I to była uczciwa cena.

koniecznie napisz jakie assistance odmówiło pomocy i z jakiego powodu...zamieścimy to odpowiednim wątku o ubezpieczeniu...
ubezpieczenie-moto-assistance-t18870-1080.html
kryniu1
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kryniu1 » 21.08.2016 19:43

Sol-Wagon napisał(a):
kryniu1 napisał(a):Mój pierwszy wypad do Cro zakończył się 200 km przed metą awarią kompresora klimatyzacji. Padło łożysko bo strasznie hałasowała i grzała się na potęgę.
Jakoś dojechaliśmy do celu, ale o powrocie z takim defektem nie było mowy. Assistance odmówiło pomocy. Zacząłem szukać mechanika na własną rękę. Najbliżej nam było do Omisia. Dzięki forum Cro.pl trafiłem na super warsztat. Znajduje się na wylocie z Omisia w stronę Makarskiej za nowo wybudowanym wiaduktem.
Sprężarkę zamówiłem z Polski, wymiana trwała kilka godzin i dwa dni przed powrotem auto było gotowe do jazdy. Klima wypłukana, nabita i super chłodząca. Gorąco polecam Gorana i Mate Becić - mechanik Omiś. Za wszystko skasowali 800 kun.
I to była uczciwa cena.

koniecznie napisz jakie assistance odmówiło pomocy i z jakiego powodu...zamieścimy to odpowiednim wątku o ubezpieczeniu...
ubezpieczenie-moto-assistance-t18870-1080.html


Ubezpieczenie Axa. zakres jak w załączeniu.
W owu było zapisane, że awaria to– zdarzenie losowe powodujàce unieruchomienie pojazdu, wynikajàce
z przyczyn wewn ́trznych pochodzenia mechanicznego, pneumatycznego,
hydraulicznego, elektrycznego lub elektronicznego (w tym awarie alarmu),
które miało miejsce w okresie ubezpieczenia; za awari ́ nie uwa ̋a si ́uszkodzenia ogumienia lub braku paliwa;
Zgłosiłem zerwany pasek - czyli awaria powodująca unieruchomienie pojazdu, wykpili się. Axy nie polecam.
Ostatnio edytowano 24.08.2016 06:41 przez kryniu1, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Namiary na mechaników samochodowych w Cro - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone