Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiary na mechaników samochodowych w Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafal9626
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal9626 » 29.08.2016 22:08

Dziękuję wszystkim za rady. Polecam z calego serca mechanika wymienianego wyzej w breli. Dwie godziny grzebal, zrobil i wszystko dziala. Nie znam się wiec nie napisze dokładnie co bylo nie tak. Jednak wnoszac cos do tematu , bardzo polecam tego mechanika z breli, w zakładzie jest ich z 5 , na parkingu same cro auta, jeden z mechaników gada po ang nazywa sie bogdan, po robocie powiedział NOTHING! A mogl nam wkrecic wszystko. Przynieslismy mu sporo polskiego alko.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.08.2016 07:35

rafal9626 napisał(a):Dziękuję wszystkim za rady. Polecam z calego serca mechanika wymienianego wyzej w breli. Dwie godziny grzebal, zrobil i wszystko dziala. Nie znam się wiec nie napisze dokładnie co bylo nie tak. Jednak wnoszac cos do tematu , bardzo polecam tego mechanika z breli, w zakładzie jest ich z 5 , na parkingu same cro auta, jeden z mechaników gada po ang nazywa sie bogdan, po robocie powiedział NOTHING! A mogl nam wkrecic wszystko. Przynieslismy mu sporo polskiego alko.


to super, że się udało, podając namiar, w sumie nie wiedziałem co to za mech. ale spróbować trzeba i na szczęście mech okazał się godny zaufania (choć nic nie napisałeś o kosztach naprawy)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 30.08.2016 08:36

te kiero napisał(a):
to super, że się udało, podając namiar, w sumie nie wiedziałem co to za mech. ale spróbować trzeba i na szczęście mech okazał się godny zaufania (choć nic nie napisałeś o kosztach naprawy)


Zdaje się że powiedział NOTHING :) Czyli wnioskuję że jakiś drobiazg to musiał być.
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 30.08.2016 22:06

Drobiazg nie drobiazg dwie godziny walczył a te tanie nie są.
aherok
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) aherok » 05.09.2016 18:39

Czy ktoś z obecnych w Baśka Voda jest mechanikiem i chciałby pomóc? Mój mechanik telefonicznie zasugerował problem z EGR i podobno można to samemu przetestowac, ale niestety nie mam do tego talentu ani narzędzi.

A w serwisie Tupić powiedzieli mi że absolutnie nie można zablokować EGR bo auto nie pojedzie i koniec tematu. Chyba są cięci na Polaków, bo "przyjeżdżają starymi, zgniłymi autami".
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 05.09.2016 20:29

aherok napisał(a):Czy ktoś z obecnych w Baśka Voda jest mechanikiem i chciałby pomóc? Mój mechanik telefonicznie zasugerował problem z EGR i podobno można to samemu przetestowac, ale niestety nie mam do tego talentu ani narzędzi.

A w serwisie Tupić powiedzieli mi że absolutnie nie można zablokować EGR bo auto nie pojedzie i koniec tematu. Chyba są cięci na Polaków, bo "przyjeżdżają starymi, zgniłymi autami".



Jakie auto? I co sie dzieje moze bys napisal
aherok
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) aherok » 05.09.2016 21:13

banankochan napisał(a):
aherok napisał(a):Czy ktoś z obecnych w Baśka Voda jest mechanikiem i chciałby pomóc? Mój mechanik telefonicznie zasugerował problem z EGR i podobno można to samemu przetestowac, ale niestety nie mam do tego talentu ani narzędzi.

A w serwisie Tupić powiedzieli mi że absolutnie nie można zablokować EGR bo auto nie pojedzie i koniec tematu. Chyba są cięci na Polaków, bo "przyjeżdżają starymi, zgniłymi autami".



Jakie auto? I co sie dzieje moze bys napisal


Audi A4 1.9
Traci losowo moc i kopci przy tym. Mechanik zasugerował spróbować zaślepić EGR żeby się upewnić, jak już pisałem wyżej. Serwis Tupić stwierdził że wymieni jakiś układ elektr. Za 560 kun i najwyżej nie zapłacę jak nie pomoże
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 05.09.2016 21:24

Mozesz to zrobic zaslepiajac to jest malysz 1.9 tdi? Czy jakie a4?
aherok
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) aherok » 05.09.2016 21:33

banankochan napisał(a):Mozesz to zrobic zaslepiajac to jest malysz 1.9 tdi? Czy jakie a4?

Tak, 1.9 tdi. Zaślepić mógłbym ale nie mam narzędzi (chyba klucz 13 i śrubokręt) ani talentu
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 05.09.2016 21:37

Nie musisz.nic odkrecac a na pewno nie kluczem 13;-) jak otworzysz maske to po lewej stronie jest taki srebrny grzybek bynajmniej powinien byc to jest zawor egr, do niego idzie podcisnienie takie cienki czarny przewod, zdejmij go i zaslep jakas.sruba aby podcisnienie z ukladu nie uciekalo,komp nie.lapie.bledow i auto jedzie normalnnie, idz teraz zobacz i daj.znac bo jak nie dasz rady tak to jeszcze co inego ci powiem
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 05.09.2016 21:41

Tylko to tez zalezy jaki masz egr ale powinien byc taki jak mysle jak to a4 do 2004 roku
aherok
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) aherok » 05.09.2016 21:42

banankochan napisał(a):Nie musisz.nic odkrecac a na pewno nie kluczem 13;-) jak otworzysz maske to po lewej stronie jest taki srebrny grzybek bynajmniej powinien byc to jest zawor egr, do niego idzie podcisnienie takie cienki czarny przewod, zdejmij go i zaslep jakas.sruba aby podcisnienie z ukladu nie uciekalo,komp nie.lapie.bledow i auto jedzie normalnnie, idz teraz zobacz i daj.znac bo jak nie dasz rady tak to jeszcze co inego ci powiem

Dzięki za podpowiedź, ale auto stoi dziś w serwisie. Sam też nie chce grzebać, bo gdyby nie trzeba było rozkręcać, to mechanik by mi powiedział. Samych "wersji" 1.9 jest kilka i każda ma inaczej zamontowany EGR. ja grzybka nie widziałem u mnie.

Edit: auto po 2004.
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 05.09.2016 21:44

To wtyczke z zaworu sterujacego egrem mozna odpiac tez mozna by sprawdzic w ten sposob, bo pewnie to wymienia jak chcieli wymienic jakis zawor elektryczny
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 05.09.2016 21:46

aherok napisał(a):
banankochan napisał(a):Nie musisz.nic odkrecac a na pewno nie kluczem 13;-) jak otworzysz maske to po lewej stronie jest taki srebrny grzybek bynajmniej powinien byc to jest zawor egr, do niego idzie podcisnienie takie cienki czarny przewod, zdejmij go i zaslep jakas.sruba aby podcisnienie z ukladu nie uciekalo,komp nie.lapie.bledow i auto jedzie normalnnie, idz teraz zobacz i daj.znac bo jak nie dasz rady tak to jeszcze co inego ci powiem

Dzięki za podpowiedź, ale auto stoi dziś w serwisie. Sam też nie chce grzebać, bo gdyby nie trzeba było rozkręcać, to mechanik by mi powiedział. Samych "wersji" 1.9 jest kilka i każda ma inaczej zamontowany EGR. ja grzybka nie widziałem u mnie.

Edit: auto po 2004.



Zamontowany jest podobnir kazdy egr ale w tym po 2004 roku jetst juz inny egr i nie kojarze tak na szybko
aherok
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) aherok » 05.09.2016 21:49

banankochan napisał(a):To wtyczke z zaworu sterujacego egrem mozna odpiac tez mozna by sprawdzic w ten sposob, bo pewnie to wymienia jak chcieli wymienic jakis zawor elektryczny

Jeśli zawór się blokuje, to może pozostać w stanie otwartym lub zamkniętym i tego nie przewidzę, więc wtyczka pewnie też nie pomoże.
W serwisie chcą chyba wymienić przepływomierz jeśli dobrze ich zrozumiałem.
Mechanik mówił o kluczu 13 i faktycznie widziałem że jakiś tak go w serwisie wykręcali aby wyczyścić.

W każdym razie - dzięki za kontakt. Nie zaśmiecajmy tematu. Jak serwis nie podoła, to jadę do wspomnianego niedawno serwisu w Breli.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Namiary na mechaników samochodowych w Cro - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone