Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Muzyka chorwacka

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VC4R
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 26.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) VC4R » 22.04.2005 14:08

bazyl napisał(a):Vaald , a czy w Cro graja heavy metal ? Znasz lub masz coś w tym stylu ?

Grają :)
Dziś np.zaczyna się Oluja 7 w Zagrzebiu http://www.oluja.org/hr/oluja7.php
A tu http://www.cmar-net.org/bandovi/bandovi_main.php lub tu http://www.scarskin.com/hr/demo.htm możesz zacząć poszukiwania.
Odkurzasz wiosło?
VC4R
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 26.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) VC4R » 22.04.2005 14:13

Na marginesie.....wszyscy wiedzą ,że największy heavy-metalowiec w Cro to GORAN KARAN.
No z taką ,zamiatającą deski ,fryzurką MUSI BYĆ !!! :lol:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 22.04.2005 14:19

:lol:

Bazyl, zdaje sie ze w radiu Bis w nocy czasem jest audycja 'Nocne Mocne' gdzie puszczaja rozne alternatywne kapele z nietypowych krajow. Jak jestem w Polsce to mi sie zdarza sluchac. Kiedys pamietam lecial metal z krajow ex-yugo.
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 22.04.2005 14:25

VC4R napisał(a):Na marginesie.....wszyscy wiedzą ,że największy heavy-metalowiec w Cro to GORAN KARAN.
No z taką ,zamiatającą deski ,fryzurką MUSI BYĆ !!! :lol:


Teraz ma chyba trochę krótszą i nie sięgającą podłogi fryzurkę :lol: Ale skoro tak ...to ja jestem największą wielbicielką ...heavy metalu 8O :lol: :D
Hmmm Szefie - chcesz heavy metal ??? 8) To polecam Ci oczywiście Big Blue :wink: :D Nie tak bardzo "heavy" ale podobno metal :lol:
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 22.04.2005 15:46

http://muzyka.onet.pl/mr,1085339,wiadomosci.html
jeszcze o powrocie Bijelo Dugme :lol:

pzdr :papa: :papa:
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 22.04.2005 17:56

zawodowiec napisał(a)::lol:

Bazyl, zdaje sie ze w radiu Bis w nocy czasem jest audycja 'Nocne Mocne' gdzie puszczaja rozne alternatywne kapele z nietypowych krajow. Jak jestem w Polsce to mi sie zdarza sluchac. Kiedys pamietam lecial metal z krajow ex-yugo.


no to pięknie , tylko ja nie mam radia w domu ... :cry: a nocą w aucie to głupio tak ... :wink:
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 22.04.2005 20:47

bazyl napisał(a): no to pięknie , tylko ja nie mam radia w domu ... :cry: a nocą w aucie to głupio tak ... :wink:

:lol: :lol: :lol:
To zależy od poziomu determinacji. :wink:

Powiem ci, że kiedyś słuchałam w aucie muzyki o... piątej nad ranem.
Dla sowy to środek nocy.
Rozumiesz...
W domu nie mogłam złapać tego programu. A ja chciałam BARDZO posłuchać.
Specjalnie wstałam... No i posłuchałam... parę razy.

Więc...
Jak ktoś chce to... nema problema. :wink:

Pozdrav
Jola
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 22.04.2005 22:14

Jola , a może kiedyś razem sobie posłuchamy ? :wink:
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 25.04.2005 00:41

:wink:
antek
Cromaniak
Posty: 1031
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek » 07.05.2005 12:54

Luuuuuudzie!!!!!!!!!!!!!!
wiemze to temat o hrvatskiej muzie, ale byłem wczoraj na koncercie Marka Knopflera!!! 20 lat czekania na koncert!!!!!!!!!

czy jest ktoś sobie w stanie wyobrazić jak kilka tysięcy ludzi śpiewa Money for nothing czy telegrapf road???

ale była jazda!!!!!
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 07.05.2005 14:24

antek napisał(a):Luuuuuudzie!!!!!!!!!!!!!!
wiemze to temat o hrvatskiej muzie, ale byłem wczoraj na koncercie Marka Knopflera!!! 20 lat czekania na koncert!!!!!!!!!

czy jest ktoś sobie w stanie wyobrazić jak kilka tysięcy ludzi śpiewa Money for nothing czy telegrapf road???

ale była jazda!!!!!

Jeejku, Piotrek :!:
Też chciałam tam być ... .
ZAZDROSZCZĘ Ci bardzo i ... wyobrażam sobie, jak te kilka tysięcy ludzi śpiewało nie tylko te kawałki ... .
Moje marzenie poczekać musi na swoje spełnienie ... .

Dość niedawno był w Polsce na koncercie jego brat, David - ale to była tylko mała namiastka... .
Echhhh ... chyba sobie coś ICH wrzucę do posłuchania (dla odmiany z muzyką hrvatską :), którą od zlotu słychać u nas niemal na okrągło).

A propos MUZYKI CHORWACKIEJ:
Kiedyś próbował mnie ją zarazić Vaald.
Potem była Brenna - ale większość tańców jakoś wtedy ... umknęła mojej uwadze ;).
Później był konkurs na forum i ... przesyłka od volumena z dziesięcioma płytami mp3 . Aż wstyd się przyznać, ile udało mi się z tego przesłuchać...

Zważywszy na to, że MUZYKA nie jest mi obca z tego względu, że poza namiętnym słuchaniem "swoich ulubionych kawałków" kiedyś czynnie ją "uprawiałam" ( kilka lat skrzypiec, potem - pianino <gitara miała...za dużo strun;)> ) - to jakoś nie mogłam złapać TEGO CZEGOŚ, co brzmi w muzie chorwackiej.

Po Borach wszystko uległo zmianie ... . A tajemnicą "powodzenia" jest chyba to, że ... w utworach oprócz słów i melodii "słyszę" teraz jeszcze coś. To, co niektórzy słyszą już od dawna ... . A mianowicie ... odczucia przywołujące wspomnienia i wywołujące skojarzenia z chwilami, które zakodowują się w naszych głowach bardzo pozytywnie.

Mnie na razie muzyka kojarzyć się będzie z Wami i z Borami. Do czasu.
Aż usłyszę ją TAM ........ .

Pozdrawiam wszystkich tych, którzy wiedzą, o co mi chodzi :wink: :lol:
Dorota
dominika
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 06.10.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominika » 07.05.2005 22:20

VC4R napisał(a):Na marginesie.....wszyscy wiedzą ,że największy heavy-metalowiec w Cro to GORAN KARAN.
No z taką ,zamiatającą deski ,fryzurką MUSI BYĆ !!! :lol:


opa..Karan i metal? to chyba przed 15 laty, bo te wypociny ktore slucham od 5 lat nawet do rocku nie sa podobne :wink:
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 07.05.2005 23:18

...byliśmy na pikniku w Baskiej Vodzie i gościu a'la Krzysztof Krawczyk spiewał takie chorwacje disco polo (ale pasowało to wspaniałego klimatu :))...W refrenie było "moja Dalmacija"...Czy ktoś wie co to jest?? :D
dominika
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 06.10.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominika » 07.05.2005 23:26

ha, duzo jest piosenek ktore maja to w refrenie, ciezko powiedziec. pamietasz cos jeszcze z tej piosenki?
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 07.05.2005 23:31

a'la K.Krawczyk? :lol: - może to Miso Kovac ??? :lol: - odrobinkę podobny :lol: :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Muzyka chorwacka - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone