Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Muzyka chorwacka

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 07.05.2005 23:57

...hmmm...obejrzymy kasety z wyjazdu i wyłapiemy co to za hicior :D...
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 08.05.2005 08:50

...no i udało się...chodziło mi o piosenke Kome Bi Sumilo Milo Hrnic'a :D...
mążsylwii
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mążsylwii » 09.05.2005 21:43

antek napisał(a):Luuuuuudzie!!!!!!!!!!!!!!
wiemze to temat o hrvatskiej muzie, ale byłem wczoraj na koncercie Marka Knopflera!!! 20 lat czekania na koncert!!!!!!!!!

czy jest ktoś sobie w stanie wyobrazić jak kilka tysięcy ludzi śpiewa Money for nothing czy telegrapf road???

ale była jazda!!!!!


Antek , ale Ci zazdroszcze , to musialo byc czadowe , Kaczkowski wspominal wczorajo tym koncercie , i puszczal w trojce kawalki
ale byc na miejscu to calkiem co innego
pozdr
ad(am)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2005 22:17

antek napisał(a):...........byłem wczoraj na koncercie Marka Knopflera!!! 20 lat czekania na koncert!!!!!!!!!

czy jest ktoś sobie w stanie wyobrazić jak kilka tysięcy ludzi śpiewa Money for nothing czy telegrapf road???

ale była jazda!!!!!

....no już to widzę, jak Ci sie ta gębula śmiała...... :lol: :lol: :lol:
antek
Cromaniak
Posty: 1031
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek » 09.05.2005 22:39

Slapciu, Adam..........
2 godziny, 20 minut muza!!!

chyba sam Mark był zdziwiony tym,że ludzie w POlsce śpiewali jego teksty jak z elementarza!!!

ale to co gościu robi z gitarą mozna przyrównac tylko do tego jakby ktoś na tambutynie Mendelsona wymiatał!!!!
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 15.05.2005 12:07

Powróciło CROPLANET ! :D - przynajmniej na to wygląda :D .Niestety - stary login nie działa - trzeba się rejestrować na nowo - ale najważniejsze że już jest :lol:
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 17.07.2005 01:45

Hej!
Jeszcze chyba nikt ni pisał, że na CroTalk.com (trzeba się zarejestrować, ale jest to szybkie, łatwe i bezbolesne) jest nowa płyta Miroslava Škoro - "Svetinja". Można sobie zassać i... delektować się. Piękna!!! 8) :D

Oczywiście potem wykasować...
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 17.07.2005 01:49

... ale najpierw nagrać na płytę. :lol: :D




Pozdrav
J.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 17.07.2005 10:48

W czerwcu w radiu i na dancingach śpiewali często piosenkę, której refren zaczynał się od słów "Kako se dobro...." no i niestety dalej nie pamietam. Coś w stylu naszego disco-polo, czy znawcy tematu wiedzą o jaką chodzi?
Może ktoś mi taką kasetę w HR kupi bo nie wiedziałem o co mam pytać.
:wink: Pozdrawiam
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 17.07.2005 10:58

Jolanta Michno napisał(a):Hej!
Jeszcze chyba nikt ni pisał, że na CroTalk.com (trzeba się zarejestrować, ale jest to szybkie, łatwe i bezbolesne) jest nowa płyta Miroslava Škoro - "Svetinja". Można sobie zassać i... delektować się. Piękna!!! 8) :D

Oczywiście potem wykasować...


No i znów chyba da sie obejść rejestrację :lol: - przez jakiś czas nie było można :twisted: . Teraz powinno zadziałać - sprawdziłam :wink: :D
Więc ..do dzieła !!!! Nie wiadomo jak długo będzie można dostać się tylnymi drzwiami :lol:
No i tak jak Jola pisze - po odsłuchaniu szybciutko wykasować !!!! :twisted: :lol:


http://www.crotalk.com/framebrowser.php ... ufhisduhfi

Zapomniałam dodac że jest tam jeszcze najnowsza plytka Danijeli - "Oaza" i Colonii - "Najbolje od svega" :D
anja_p
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) anja_p » 04.08.2005 11:18

krakuscity napisał(a):W czerwcu w radiu i na dancingach śpiewali często piosenkę, której refren zaczynał się od słów "Kako se dobro...." no i niestety dalej nie pamietam. Coś w stylu naszego disco-polo, czy znawcy tematu wiedzą o jaką chodzi?
Może ktoś mi taką kasetę w HR kupi bo nie wiedziałem o co mam pytać.
:wink: Pozdrawiam


Hej, mysle, ze wiem o ktora piosenke chodzi- "Kako je dobro vidjeti te opet, staviti ruke na tvoja ramena, kao nekad poljubi me njezno- za ova dobra, dobra, dobra stara vremenaaaa" . Zapytam sie mojego Chorwata kto to spiewa, bo ja znam wiekszosc piosenek, ale z wykonawcami tak srednio mi idzie :oops: - za duzo ich jest :wink: ale muze chorwacka , serbska, wlaczajac wszystko co powstalo w bylej Jugo UWIELBIAM :D
lutka
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 27.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lutka » 04.08.2005 11:54

Piosenkę "Dobra stara vremena" wykonuje 4 Asa -klasyka chorwackiego (a własciwie to chyba jeszcze jugosłowiańskiego) rocka...
anja_p
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) anja_p » 04.08.2005 13:04

Wieem! Za dobra stara vremena rzeczywiscie wykonuje 4 Asa i teraz przerobila ja Colonia, ale w pierwotnej wersji wykonuja ja Novi Fosili. Piosenke mozna sciagnac z netu- w obu wersjach ze strony www.nostalgija.com wchodzi sie na Top 10000 ex Yu i wybiera bezplatna wersje zgrywania (besplatno) . W dolnej czesci strony pojawi sie ramka z alfabetem- wybiera sie pierwsza litere wykonawcy i pojawiaja sie wszyscy znani, lubiani i sluchani na ta litere. Wystarczy poszukac swojego wykonawcy.
Polecam ta strone, sciagnelam z niej mnostwo muzyki!!!! Jak sie pojawia reklamy zamiast strony trzeba po prostu zaczekac, pojawi sie pytanie czy chcesz wejsc na nostalgije teraz? Oczywiscie ze chce!!! I jestes w srodku :lol:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 04.08.2005 17:19

lutka napisał(a):Piosenkę "Dobra stara vremena" wykonuje 4 Asa -klasyka chorwackiego (a własciwie to chyba jeszcze jugosłowiańskiego) rocka...

Tak to ta ale przy okazji co znaczy ten tekst piosenki?
Anja_p bardzo dziękuję, zaraz będę próbował. :wink: Widzę, że tekst jej znasz na pamięć :wink:

Dopisuję jeszcze - i nie znalazłem tego zespołu, patrzyłem pod "c" jak 4 , pod "A", nie ma :cry: albo źle szukam. Colonia też jej nie ma.

Pozdrawiam
lutka
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 27.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lutka » 04.08.2005 19:40

Moze poszukaj pod N jak Novi Fosili albo wejdz na strone 4 Asa."Za dobra stara vremena" to piosenka, oczywiscie, o milosci(jak wiekszosc chorwackich piosenek, ktore znam) i tesknocie za dobrymi starymi czasami w bliskosci z druga osoba...Proponuje Szanownej Akademii blizsze zajecie sie ta piosenka :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Muzyka chorwacka - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone