Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Muzyka chorwacka

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 19.01.2005 10:44

Mirka Skoro :lol: - o tego to z przyjemnością bym posłuchała na żywo - właśnie wczoraj go ściągnęłam z croplanet :lol: - cuuudna miuzik :cry:
Thompsona też przesłuchałam sobie wczoraj :roll: - ale to już wybitnie nie mój klimat - taki ma skrzeczący głos 8O <czytaj przepity :wink: >
Ostatnio edytowano 17.04.2005 20:20 przez drusilla, łącznie edytowano 1 raz
VC4R
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 26.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) VC4R » 19.01.2005 16:32

drusilla napisał(a):poznałam właśnie zespół lepszy o niebo od Karmy :D - Colonię

Taaak!Sprawa wymaga głębszego referatu.
Niezorientowani mogliby stwierdzić ,iż muzyka Coloni to "łubudu" jakiego można posłuchać gdziekolwiek między Norwegią a Macedonią.Nic bardziej błędnego! to muzyka "narodna" i "domoljubna".
Po pierwsze;3xP czyli Podprogowy Przekaz Patriotyczny.Sama nazwa Col-onia to prawie jak Coll-oseum.Jak w sloganie"Czytasz Colonia,myślisz Colloseum".A za nim jawi się Pula i rzymskie faktorie.I już bezmyślnie machający makówką słuchacz i słuchawka ,macha ze świadomością długiej histori swego narodu.
Po wtóre;Tamburasi,któż zaprzeczy że to sól "Glazby of Roots".Proszę skandować wraz ze mną ,rytmicznie:
tam-bu-rasi...tam-bu-rasi....
A teraz Colonia,czyż to nie ta sama synkopa?
tam,tam-bu,bu
tam,tam-bu,bu.........................oh!yeah!!!
To "oh!yeah!!!" musi ,że ma jakiś patriotyczny wydźwięk.Tylko jeszcze nie wiem jaki?
I po ostatnie;słynne Klapy dalmatyńskie.Ilekroć słyszę Colonie ,wręcz nieodparcie ciśnie mi się refleksja "-Doprawdy!Toż to absolutna klapa!"
Konkluzja;jest więc Colonia zespołem "narodnym" i "domoljubnym" niezaprzeczalnie tak bardzo,że taki Perković Marko to przy nich cienias jest i już!
I doceniając orginalność ich muzycznych dokonań ,postanowiłem ukuć dla tej muzyki nazwę własną niczym "muzyka rockowa" czy też "muzyka jazzowa".Odtąd określał będę ten styl nazwą "muzyka kolońska"!
a co mi tam! powiem więcej......."muzyka toaletowa"!!!

[w tym miejscu udaję się do innego wątku muzycznego,podśpiewując z cicha w dialekcie dalmatyńskim ,słynny patriotyczny refren "Ta budi ,budi ta!ta!ta".Pani profesor Jolek! czy dobrze rozmieściłem akcenty?]
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 19.01.2005 16:42

VC - dziekuję za interesujący referat :D ,jest tak fascunujący i wyjaśnia tyle wątków że zapiszę go sobie :P w razie gdybym kiedyś nie mogła dostać się na Forum :wink:
jolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3457
Dołączył(a): 08.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolek » 19.01.2005 16:46

Brawo!!!!!!!!!! za akcenty i za meritum :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam.........fanów Colonii też :lol:
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 17.04.2005 18:46

Bijelo Dugme wraca http://www.slobodna-bosna.ba/ :lol:

pzdr :papa: :papa:
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
Hrvatske glazba

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 17.04.2005 19:46

:D A hoy podaję linki na których odnajdziecie trochę muzyki chorwackiej : www.cromp3.6x.to www.hacienda.hr www.crotalk.com
prponuję również teledyski tak produkcji chorwackiej jak i bośniackej www.cityrecords.co.yu pozdrav Waldek
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 21.04.2005 18:15

Waldku - podałeś link do cromp3.6x.to z czego wnioskuję ze poruszasz się tam bez problemu.
Zarejestrowałam się tam jakis czas temu a niczego nie udało mi się odsłuchać - na jakąkolwiek płytę bym nie najechała zawsze wyskakuje informacja "brak połączenia" albo "nie znaleziono".Czy tam jest wszystko aktywne chwilkę i trzeba mieć wyjątkowe szczęście żeby coś wyłapać czy może należy wykonać jakieś dodatkowe czynności ?
Z żadną stronką nie mam problemu - crotalk bez zarzutu,cityrecords również - co wobec tego robię nie tak na cromp3 ?????
pozdrav
VC4R
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 26.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) VC4R » 21.04.2005 19:02

Ej,Drussi,Drussi....wróć w tym wątku do 14.01.
Już to przerabialiśmy :)
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 21.04.2005 21:20

Wiem :D pamiętam :lol: - pisałeś żebym poczytała FAQ - problem w tym że to po chorwacku :lol: a ja chorwackiego nie znam !!!! :cry:
Więc ten problem nadal mam nie rozwiązany,stronka nie rozszyfrowana a croplanet z którym nie miałam problemów nie działa nadal :cry: :(
Myślałam że moze Waldemar zna tą stronkę ...
VC4R
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 26.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) VC4R » 22.04.2005 12:07

Pewnych spraw nie da się przeskoczyć,do innych użyć trzeba odpowiednich narzędzi.Oto początek Frequently Asked Questions (FAQ).Sama zdecyduj czy chcesz dalej.

Kako doci do pjesme ili albuma ?
Da bi ste mogli skiniti jedan od nasih ponudjenih albuma potreban vam je program koji se zove Applejuice.

Jak dotrzeć do piosenki lub albumu ?
Byście mogli ściągnąć jeden z naszych proponowanych albumów potrzebny będzie program o nazwie Applejuice.

Sta je to Applejuice?
Applejuice je jedan bezplatan peer-to-peer (p2p) shareprogram koji omogucava korisnicima da medjusobno dijele filove.

Co to jest Applejuice?
Applejuice to bezpłatny program peer-to-peer (p2p) umożliwiający użytkownikom wymianę plików.

Kako instalirati Applejuice?

Da bi vam radio Applejuice bez problema korisne su vam sljedece upute.

1. Skini JAVA odgovarjuci tvom operativnom sistemu: Java Download
2. Zatim skini AJ ovdje: Apple-Juice 0.29 Download
3. Onda si jos skini novi GUI ovdje: GUI Download
4. Instaliraj JAVA
5. Instaliraj AJ 0.29
6. Raspakuj sadrzaj zip'a u folder ...appleJuicegui
7. Napravi si shortcut na desktopu od ...appleJuicecoreajcore.jar
8. Napravi si shortcut na desktopu od ...appleJuiceguiAJCoreGUI.exe
9. Startaj CORE sa doubleclick na CORE shortcut
10.Startaj GUI sa doubleclick na GUI shortcut

VAZNO VAZNO: da bi vam radio Applejuice uvijek CORE startat prije GUI!!!!!

Jak zainstalować Applejuice ?
By Applejuice funkcjonował bez problemów przydatne będą poniższe wskazówki.
1. Ściągnij JAVA odpowiadający Twemu systemowi operacyjnemu: [tu link]
2. Ściągnij AJ tutaj:[link]
3. Później ściągnij jeszcze nowe GUI tutaj:[link]
4.Zainstaluj JAVA
5.Zainstaluj AJ
6. Rozpakuj zawartość zip'a do folderu...appleJuicegui
7. Utwórz skrót na pulpicie do...appleJuicecoreajcore.jar
8. Utwórz skrót na pulpicie do ...appleJuiceguiAJCoreGUI.exe
9. Uruchom CORE dwuklikiem na skrót CORE
10.Uruchom GUI dwuklikiem na skrót GUI

WAŻNE: by Applejuice funkcjonował prawidłowo ,zawsze uruchamiaj CORE przed GUI.

Mam dalej ?
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 22.04.2005 12:27

8O 8O To zależy czy dalej bedzie bardziej czy mniej skomplikowanie :lol: - tym już jestem trochę przerażona i boję się że sobie nie poradzę.
Javę mam zainstalowaną bo bez niej nie działa większość stronek <albo czat> Muszę ściągnąć inną ? :cry:
Nie wiem czy to CORE pojawi się po zainstalowaniu AJ :?: pewnie tak....
VC4R
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 26.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) VC4R » 22.04.2005 13:10

Potem to już z górki...hasła ,porty,kredyty............a na końcu [wiem z własnego doświadczenia]
"[cyt.z forum] - yesterday i started to download an album by Maja Blagadan, right now, (2 days after) i've downloaded only 52%"
Nie muszę tłumaczyć.A i tak uważam to za całkiem niezły wynik.
Znam tysiąc i jeden przyjemniejszych sposobów by mnie szlag trafił.
Croplanet żegnałem już dwa razy,wydawało się ,iż na zawsze.I wracało.
Teraz spokojnie czekam.Zresztą jest jeszcze "ómdziesiąt" miejsc ,skąd można "zapchać" twardy dysk.
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 22.04.2005 13:35

Vaald , a czy w Cro graja heavy metal ? Znasz lub masz coś w tym stylu ?
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 22.04.2005 13:51

VC4R napisał(a):Potem to już z górki...hasła ,porty,kredyty............a na końcu [wiem z własnego doświadczenia]
"[cyt.z forum] - yesterday i started to download an album by Maja Blagadan, right now, (2 days after) i've downloaded only 52%"
Nie muszę tłumaczyć.A i tak uważam to za całkiem niezły wynik.
Znam tysiąc i jeden przyjemniejszych sposobów by mnie szlag trafił.
Croplanet żegnałem już dwa razy,wydawało się ,iż na zawsze.I wracało.
Teraz spokojnie czekam.Zresztą jest jeszcze "ómdziesiąt" miejsc ,skąd można "zapchać" twardy dysk.


To ja w takim razie poczekam jednak na croplanet :lol: :lol: :lol: - jest chyba najlepsze :D
Wolałabym żeby mnie szlag trafił w jakiś bardziej przyzwoity sposób :lol: :D
Ostatnio edytowano 24.04.2005 09:44 przez drusilla, łącznie edytowano 1 raz
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 22.04.2005 14:06

bazyl napisał(a):Vaald , a czy w Cro graja heavy metal ? Znasz lub masz coś w tym stylu ?

Dolaczam sie do pytania - przydaloby sie na dlugie godziny za kierownica :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Muzyka chorwacka - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone