Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Montenegro moim okiem

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 13.06.2011 10:43

Crayfish napisał(a):Kiepura:
Rezerwowałeś nocleg w Sarajewie czy w ciemno ?
Jest luz z wyborem noclegów we wrześniu ?
Chciałbym znaleźć coś w rejonie starówki
i posiedzieć tam wieczorkiem w jakiejś knajpce.


Jechałem w ciemno, bo tak wyszło. Ale osobiście gdybym miał jechać drugi raz zarezerwowałbym. Zwłaszcza jeżeli chciałbym przyjechać do Sarajewa popołudniem/wieczorem. Sarajewo to nie nadmorski kurort w Cro, który obejdziesz na nogach w pół godziny, tylko duże miasto. Są hotele, hostele itd. Ale wszystko rozrzucone, w gęstej plątaninie ulic. W ciemno znajdziesz coś na pewno (zwłaszcza we wrześniu), ale możesz a: stracić dużo czasu; b: zapłacić dużo więcej niż trzeba, c: w lokalizacji typu pół godziny jazdy autobusem od centrum. Zarezerwowanie czegoś przez internet to chwila. Ja byłem w sierpniu, najpierw znalazłem drogi (dla mnie) hotel na przedmieściu, na szczęście miałem kilka telefonów w notatniku.
Hostel w którym mieszkałem, był o kilka minut spaceru od Baśćarsiji (niestety nie po równym :D to a propos siedzenia w knajpce i ewentualnego powrotu), trafił nam się aneks dwa pokoje dwuosobowe + łazienka + taras z pięknym widokiem na Sarajevo. Samochód na zamkniętym terenie. Ale był to hostel, nie każdemu odpowiadają takie klimaty. Jeżeli jesteś zainteresowany, poszukam namiarów.


Jak jest z jeżowcami czy komarami???
Nie wiecie czy w bankomaty wypłacają bez prowizji jak to miało miejsce w Cro?


Nie czuje się ekspertem, byłem tylko raz w MNE, ale ani jeżowców, ani komarów nie stwierdziłem. Co do kart, to to chyba zalezy od posiadanej karty, a nie kraju. Ja płaciłem wszędzie prowizje.
Być może autor tematu wie coś więcej na ten tamat.
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Montenegro moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 13.06.2011 21:50

krzyswerm napisał(a):...
Zastanawiam się również nad wariantem trasy przez BIH - czy ktoś tak jechał ( Plitvice - Czarnogóra)?


Tak jechałem od Plitvickich jezior z noclegiem w okolicy Teslica (możliwość noclegu opisywana we wcześniejszych wątkach) następnie poranna wyprawa do Sarajewa i Mostaru. W Mostarze można zaliczyć kolejny nocleg np. w polskojęzycznym pensjonacie. Z Mostaru już kierunek na Neum -Dubrownik i Montenegro.

http://salveregina.ba/

Z Sarajewa można także (oprócz drogi łatwiejszej przez Jablanice - Mostar) wybrać bardziej ekstremalną drogę przez Srpsko Sarajevo - Trnovo. Widoki rewelacyjne, jednak droga zdecydowanie na NIE.

Pzdr
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Montenegro moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 13.06.2011 22:18

WIOLAB napisał(a): Nie mniej jednak oczekuję (my) jeszcze jednego, proszę napisz na co należy uważać, jak z płatnościami kartą, bankomatami, cenami.

W samej CG co Cię zachwyciło a gdzie nie warto się wybierać.
Może polecisz jakieś ciekawe miejscowości gdzie wybrałbyś się na letni wypoczynek.

A może wkleisz jeszcze coś z Twoich uroczych fotek???


Uważać na - w samej Czarnogórze nie spotkałem się z żadnymi przejawami agresji, kradzieży itd. Być może są ale ja tego nie odczułem.
Jeżowce - na plażach zorganizowanych - brak. Na plażach dzikich, przy skałkach i miejscach ciekawych z punktu widzenia gościa który lubi ponurkować - jest ich dużo.

Płatność kartą - nie odpowiem ponieważ płatności regulowałem gotówką (Euro - wprowadzone na zasadzie substytucji walutowej ;))

Miejsca warte zobaczenia - Herceg Novi, Budva, Sv Stefan, Kotor, Perast, Bar, Stari Bar... - mógłbym tak wzdłuż całego wybrzeża. Raczej nie zdecydowałbym się na wypoczynek w Budvie w szczycie sezonu. Oprócz tego warto wybrać się w góry Durmitor, kanion Tary...

Co do dodania fotek, postaram się coś dorzucić jak tylko zorganizuję więcej wolnego czasu.

Pozdrawiam
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 14.06.2011 14:47

Ktoś z Was był w Montenegro w ciemno?
Jest identycznie jak w Cro?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 16.06.2011 14:28

jestem aktualnie w petrovacu,komary sa pojedynczo,temp. 28stopni,przyjechalem w ciemno
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 16.06.2011 17:01

Z napisał(a):jestem aktualnie w petrovacu,komary sa pojedynczo,temp. 28stopni,przyjechalem w ciemno



myślę właśnie obrać ten kierunek więc Cię zamęczę pytaniami.
1. Jaką drogę wybrałeś, ile Ci zajęła?
2. Sprawdzają na granicy?
3. Szybko udało Ci się znaleźć kwaterę i w jakiej cenie?
4. Jak wrażenia????

pozdr
Wiki2001
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiki2001 » 16.06.2011 17:23

WIOLAB napisał(a):
Z napisał(a):jestem aktualnie w petrovacu,komary sa pojedynczo,temp. 28stopni,przyjechalem w ciemno



myślę właśnie obrać ten kierunek więc Cię zamęczę pytaniami.
1. Jaką drogę wybrałeś, ile Ci zajęła?
2. Sprawdzają na granicy?
3. Szybko udało Ci się znaleźć kwaterę i w jakiej cenie?
4. Jak wrażenia????

pozdr



DO Czarnogóry jedziemy dopiero w drugiej polowie sierpnia 18/19.08 ale tak jak WIOLAB mam jeszcze kilka pytań
1. ceny w sklepach, restauracjach i na bazarach?
2.Informacja o okolicy?
Może jakieś zdjęcia wkleisz?
(tez jedziemy w ciemno)
pozdr.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 17.06.2011 09:10

1.WIOLAB/ja przyjechalem w ciemno
2.Odwoluje co wczesniej pisalem o komarach,wczoraj mi tylek sciely
3.Jaką drogę wybrałeś, ile Ci zajęła?,jechalem przez Austrie poniewaz ciagnalem przyczepke,nocowalem po drodze w Skradinie bo sam prowadzilem.
4.Sprawdzają na granicy?,nie sprawdzaja.Tylko na Czarnogorskiej nie mialem upowaznienia do wwozu quada i kosztowalo mnie to flaszke z najblizszej stacji benzynowej
5.Szybko udało Ci się znaleźć kwaterę i w jakiej cenie,kwater 35 euro za 3 osoby,200metrow od plazy.Znalazlem w 10minut
6.Jak wrażenia?,pozytywne lecz wybralem sie do Ulcnij szukac kwatery i szybciej stamtad wyjechalem niz wjechalem,ogolnie syf straszny,osly na ulicy oraz zebrzace dzieci na wielu skrzyzowaniach.O stylu jazdy miejscowych kierowcow nie bede sie wypowiadal,ktos kiedys powiedzial co kraj to obyczaj
7.Ogolnie polecam Petrovac,pogoda bomba,ceny np.przy plazy mozna dostac piwo z kija za 1,20euro,puszka 1,30,kawalek duzej pizzy 1euro,smazony ser 4kawalki 3,80euro
Przepraszam za bledy lecz pisze z kafejki,raz dziennie tu bywam wiec czasami odpowiem na pytania.
Na plazy odnosze wrazenie jakby cala populacja Rosyjska sie zjechala :D
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 17.06.2011 21:01

Z zmartwiłeś mnie tymi komarami, mnie one uwielbiają....bardziej niż mąż :lol:

Zastanawiam się cały czas jaką drogę obrać....czy przez Austrię, Cro czy BiH :roll:


Jestem ciekawa czy pogoda nadal dopisuje, jak temperatura wody ???

Piszesz o dziwnym wrażeniu ...czyli populacji rosyjskiej .... kurcze, jak ja nie znoszę ruski jazyk i etc :evil:


Na pewno zerknąłeś już na okolicę, może powiedz cos więcej.
Jaki jest Petrovac, czy ma jakis market, bankomat, sklepy.
Jaka jest plaża.


Pisz ile możesz, o wszystkich wrażeniach tych na tak i nie :)
I wypoczywaj!
:papa:
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 18.06.2011 06:02

Witam,
czy wiecie coś o opłatach za wstęp w góry Durmitor, czy przejazd drogą znad jeziora Pivsko do Zabliaka jest odpłatny i jaki jest stan i trudność drogi?
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 18.06.2011 06:50

krzyswerm napisał(a):Witam,
czy wiecie coś o opłatach za wstęp w góry Durmitor, czy przejazd drogą znad jeziora Pivsko do Zabliaka jest odpłatny i jaki jest stan i trudność drogi?


Droga z nad jeziora do Zabljaka nie jest płatna. W lecie trudności jak na każdej górskiej drodze. Wąska, liczne zakręty kamienie itd. Pamiętać należy o dużym przewyższeniu (przełęcz Sedlo 1907 mnpm). Stan drogi dobry, jednakże należy uważać na kamienie (głównie na pierwszym odcinku, tuż nad jeziorem). Na 3 stronie tematu jest moje zdjęcie tej drogi. Ogólnie droga do przejechania, bez większych problemów.

Wstęp do Parku Durmitour jak na całym świecie płatny, o ile sobie przypominam 2 euro od osoby. Chyba były jakieś opłaty za namioty.
Ostatnio edytowano 18.06.2011 07:05 przez Kiepura, łącznie edytowano 1 raz
zellt
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zellt » 18.06.2011 06:58

Z napisał(a):ecz wybralem sie do Ulcnij szukac kwatery i szybciej stamtad wyjechalem niz wjechalem,ogolnie syf straszny,osly na ulicy oraz zebrzace dzieci na wielu skrzyzowaniach.O stylu jazdy miejscowych kierowcow nie bede sie wypowiadal,ktos kiedys powiedzial co kraj to obyczaj



To miłe bo tam właśnie mam już wykupione pokoje, mam nadzieje że w miesiąc miejscowi ogarną temat :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 18.06.2011 08:41

Z komarami jest problem tylko wieczorem,pogoda caly czas super,nie zanosi sie na zmiane,jestem pierwszy raz w Czarnogorze lecz widze ze Petrovac w porownaniu do Ulcnij to jak niebo i ziemia,calymi dniami zapitalaja goscie z koszami na smieci i zamiataja ulice,chodniki.Market jest niedaleko plazy,bazarek z owocami i poczta rowniez,co do bankomatu to sie nie wypowiem poniewaz kase przywiozlem ze soba.Co do jezyka rosyjkiego to bedziesz musiala sie przyzwyczaic,nie ominie sie tego,dla przykladu nie widzialem tu zadnego auta na gebelsowskich tablicach a plaza okupowana przez kobitki z makijarzem permanentnym i obwieszone zlotem,obciach.
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 18.06.2011 09:34

Z jeśli chodzi o nocleg w Skradinie, to nocowałeś w jakiejś kwaterze czy w hotelu.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 18.06.2011 12:29

W kwaterze,poszukiwania trwaly tyle ile potrzeba czasu na zatrzymanie auta.Dzis dopiero znalazlem druga plaze w Petrovacu,o niebo lepsza od glownej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Montenegro moim okiem - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone