Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.10.2012 17:52

tony montana napisał(a):Smokovcowy, dość znany Grand Hotel

Tak jakieś 35 lat temu chadzaliśmy tam na sinku s vajcom.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.10.2012 19:14

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Smokovcowy, dość znany Grand Hotel

Tak jakieś 35 lat temu chadzaliśmy tam na sinku s vajcom.

Pozdrawiam,
Wojtek


Uova strapazzate? (Rührei) czyli po polsku jajeczniczkę? :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.10.2012 19:35

tony montana napisał(a):Uova strapazzate? (Rührei) czyli po polsku jajeczniczkę? :)

Nie. Sadzone na cienkich plasterkach szynki.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.10.2012 19:38

Na narty jeździliśmy też do Żdiaru - ok.25 km od TŁ po drodze do Polski (w tle Tatry Bielskie)

Obrazek

Ja piłem oczywiście Bażanta, laski jeździły ;) :)

Obrazek

Obrazek

o tutaj gdzieś piłem bro ;)

Obrazek

...albo chodziło się na spacery... np. pod Łomnicki Grandhotel Praha

Z okna pokoju w Hotelu Slovan

Obrazek

Grandhotel Praha usytuowany jest na wzgórzu i muszę powiedzieć, że ten budynek oprócz stuletniej tradycji coś w sobie ma. Jakos tak unosił się nad nim duch historii, dawnych lat, a w środku, gdy wszedłem na chwilę w 2009 roku zapach jaśminu i starych futer ;)

Obrazek

Strudzony wędrowiec przy GHPraha (żona na to zdjęcie mówi "Krzysztof Krawczyk w trasie odpoczywa po koncercie"

Obrazek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.10.2012 19:41

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Uova strapazzate? (Rührei) czyli po polsku jajeczniczkę? :)

Nie. Sadzone na cienkich plasterkach szynki.

Pozdrawiam,
Wojtek


Aleś mi smaka teraz narobił Wojtek :)
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 22.10.2012 20:22

tony montana napisał(a):
Ciekaw jestem Iwona, czy jak byłaś w TŁ to odwiedziłaś teren centrum narciarskiego (duże, właśnie, to, o którym piszę, jest tam tylko jedno, pod lanovką na Łomnicę - czy ta BUDKA NADAL tak wygląda?

Chyba będę musiał pogrzebać w kamerkach ;)



Tony , Twoją ciekawość muszą zaspokoić kamerki.

Ze sportów zimowych , to u mnie saneczkarstwo dominuje ( czasem "ślizgarstwo brzuszne ",jak się z dziewczynami wygłupiamy i ktoś na górce ślizgostradkę nam zrobi :wink: ) , narciarsto i wszystko co się z tym wiąże jest mi obce.
Dlatego na temat Twojej budki nic nie wiem. Poza tym , patrząc na daty , to byłam w TŁ kilka lat przed Tobą.

Póżniej , wiele razy przejeżdzałam (tak jak wczoraj ) , czasem zatrzymywaliśmy się żeby zrobić zakupy.

Pisz dalej , bo wesoło tu u Ciebie. Pozdrawiam - Iwona :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 23.10.2012 09:54

ObrazekPaczę i paczę ... Czekam i czekam a nowych zdjęć nie ma ...
Tony nie bądź taki ... Powrzucaj jeszcze trochę ... Jak dla mnie nie muszą być tylko widoczki ... Ludziki na nartkach też mogą być :D .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.10.2012 14:19

Iwona75 i Potter
(Potter, przecież wczoraj przed 20 wrzucałem notkę, nie odnotowałaś? ;) ) 8O :smo:
Dziękuje za obecność, miłe słowa i oczekiwanie na to, co będzie dalej.

Choć dalej, jeśli chodzi o rok 2006 będzie już niewiele. Napiszę tylko, że 5 na 7 dni mieliśmy świetną pogodę, słoneczko, nieduży mróz, a i sportowo pobyt był urozmaicony.

Korzystaliśmy zatem z dobrodziejstw basenu, wieczorami oglądaliśmy Snookera (to wtedy córka polubiła te kulki), odbywał się wtedy pasjonujący turniej rankingowy, za Wikipedią z kronikarskiego obowiązku podaję, że:

"The 2006 Malta Cup professional ranking snooker tournament was held between 30 January and 5 February 2006 at the Hilton Conference Center, Portomaso, Malta. Ken Doherty won in the final 9–8 against John Higgins"

W tym samym czasie odbywał się także Puchar Narodów Afryki czyli takie ich Euro ;)
Zapamiętaliśmy szczególnie mecz Kamerunu, który nachrzaniał się karnymi (13:12 z tego, co pamiętam) z drużyną, której nazwy nie pomnę (a nie chce mi się szukać w necie)

-------------------------------------------------------------
W 2009 roku podjęliśmy w większym gronie decyzję o powrocie do Tatrańskiej Łomnicy (mimo moich TRAUM! ;))

Nasza rodzina powiększyła się o małego zawodnika, był także kolega z rodziną (2+1, albo specjalnie dla Myszy 2=1 ;) ), oraz szwagierka z córką i jeszcze jedna koleżanka.

Tym razem wybór padł na biuro, którego nazwę wymienię (choć zwykle tego nie robię), a był nim Neckermann i hotel sieci Sorea o dźwięcznej nazwie Odborar

Obrazek

Dlaczego piszę o biurze? Ponieważ dało ciała - mimo wykupienia wczasów przez dość sporo osób, na miejscu, po przejechaniu ponad 600 km okazało się ... że biuro nie potwierdziło naszej rezerwacji hueheuheueh

Pokazalismy NASZE potwierdzenia papierowe, miły recepcjonista obiecał wyjaśnić to sobie później z biurem (z małej litery)

Na nasze szczęście (i szczęście i Neckermanna i Odborara, bo już planowałem robić klasyczną polską zadymę - młóckę) ten sam recepcjonista znalazł dla nas miejsca (a gdyby nie było miejsc to CO? ;)), a my nawet zamiast dużego apartmana, dostaliśmy jeszcze większy apartman z dwoma pokojami...

MOŻE BYĆ.

Odborar leżał nieco dalej od "centrum" TŁ, bo przy samym wjeździe od strony Tatrańskiego Matliare, skręcało się w lewo i jechało kawałek w dół.

Odborar miał też basen, zjeżdżalnie i saunę, więc lipy nie było.

Widok z hotelowego okna (pod koniec wyjazdu jakoś, bo tym razem .... padał deszcz 2 czy 3 dni - KICHA!)

Obrazek
Ostatnio edytowano 25.10.2012 16:07 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.10.2012 14:26

tony montana napisał(a):Widok z hotelowego okna (pod koniec wyjazdu jakoś, bo tym razem .... padał deszcz 2 czy 3 dni - KICHA!)

Zawsze mogło być też gorzej. Większość czasu miałeś bez deszczu. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.10.2012 14:31

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Widok z hotelowego okna (pod koniec wyjazdu jakoś, bo tym razem .... padał deszcz 2 czy 3 dni - KICHA!)

Zawsze mogło być też gorzej. Większość czasu miałeś bez deszczu. :)

Pozdrawiam,
Wojtek


Mnie wtedy wydawało się, że deszcz i brzydka pogoda są jednak w przewadze. 8O :(
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.10.2012 14:41

tony montana napisał(a):
Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Widok z hotelowego okna (pod koniec wyjazdu jakoś, bo tym razem .... padał deszcz 2 czy 3 dni - KICHA!)

Zawsze mogło być też gorzej. Większość czasu miałeś bez deszczu. :)

Pozdrawiam,
Wojtek


Mnie wtedy wydawało się, że deszcz i brzydka pogoda są jednak w przewadze. 8O :(


Mogłeś poćwiczyć matmę :wink:


tak liczę i liczę :roll:
i wychodzi mi, że Twoja rodzina jest 2:2=1 czyli Ty
a moja 2:1=2 czyli :?:

:oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.10.2012 20:17

mysza73 napisał(a):

Mogłeś poćwiczyć matmę :wink:

tak liczę i liczę :roll:
i wychodzi mi, że Twoja rodzina jest 2:2=1 czyli Ty
a moja 2:1=2 czyli :?:

:oczko_usmiech:


Dla mnie to jakaś wyższa matematyka ;)

Choć byłem na mat-fiz to z matmy nie kumałem nawet Brzegu Figury ;):)

A juz całkowanie to w ogóle czarna magia
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.10.2012 15:53

Na dowód faktu, że Odborar (uwielbiam tę nazwę) nie w kijek dmuchał hotel i zapewniał wieczorami jako taką rozrywkę zdjęcie basenu wraz z rurą ;)

Obrazek

Na spacery się chodziło z małoletnim, oczywiście także pod Grandhotel Praha :) ach, człowiek chce się ogrzać w tej odrobinie luksusu ;)

Obrazek

Obrazek

A z okolic hotelu - piękny widok na szczyty (zakłócony tylko bardzo słabą pogodą)

Obrazek

Nieczynna stacja kolejki koło Grandhotelu Praha - miejsce pamiętające, jak sądze, czasy jeszcze większej świetności tego KURORTU :)

Obrazek

Centrum "kurortu" - niedaleko stacji kolejowej i restauracji Stara Mama :)

Obrazek

Oraz wunderschon widok na Vysoke Tatry z drogi głównej numer 537 przechodzącej przez TŁ

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.10.2012 15:56

tony montana napisał(a):Nieczynna stacja kolejki koło Grandhotelu Praha - miejsce pamiętające, jak sądze, czasy jeszcze większej świetności tego KURORTU :)

Pamiętam te czasy!

Niestety...

;)

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.10.2012 16:04

Elementem obowiązkowym wyjazdu stał się wyjazd kolejką podmiejską do Smokovca :)

Jak tu nie pokazać pozostałym członkom ekipy tego, co już widzieliśmy trzy lata temu. Czuliśmy się prawie jak w domu, jak autochtoni, pokazując gawiedzi znajome kąty, pijąc kawę "zagryzając ją ciastkiem" w tej samej kawiarni co trzy lata temu ;)

Trochę deszcz siąpił, ale przecież nam to nie przeszkadzało ;) Ciekawość świata jest najważniejsza

Obrazek

Obrazek

Smokovec - zabudowa retro ;) ale w sumie mógłbym mieć taki dom do małego remonciku (gdybym miał kasę i na ten dom i na remoncik), tylko w cieplejszym miejscu

Obrazek

Jeszcze jedna zagubiona fotka z Tatrańskiej Łomnicy ... Ekipa podziwia armatki śnieżne niedaleko hotelu Slovan

Obrazek

Oraz ze Żdiaru bo tam tez byliśmy podczas tego wyjazdu - z okna knajpy znad bro (Tatry Bielskie)

Obrazek

Nawet skoczyliśmy raz do Białki, a jako, że było to niecały miesiąc po wejściu Słowacji do strefy Euro - a Słowacja przeżywała wtedy szok cenowy - w Polsce whisky, piwo i czipsy były naprawdę tanie ...

Papa

Następne odcinki - Władysławowo (Plaża i Ocean Park - X.2012)
Ostatnio edytowano 25.10.2012 16:11 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone