Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje miejsce na ziemi. PISAK po raz drugi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mara39
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.09.2013
Moje miejsce na ziemi. PISAK po raz drugi

Nieprzeczytany postnapisał(a) mara39 » 28.08.2014 22:30

Dużo się już naczytałam waszych relacji na forum więc stwierdziłam że może i ja coś w końcu napiszę bo zbieram się do tego już od poprzednich wakacji. :D
W tym roku drugi raz z rzędu celem chorwackiej wyprawy był dobrze już na forum znany Pisak. Jedni się nim zachwycają inni krytykują mi mimo wszystko przypadł do gustu.
mara39
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mara39 » 28.08.2014 22:45

Tegoroczny wyjazd był już planowany od bardzo dawna a my wszyscy z niecierpliwie odliczaliśmy dni. Apartamenty zarezerwowaliśmy już w styczniu chociaż i wtedy mieliśmy już problemy ze znalezieniem czegoś wolnego. W końcu padło na jeden wspólny apartament na 10 osób chociaż mieliśmy obawy czy damy radę się dogadać. Termin wyjazdu 4 sierpnia, poniedziałek wszystko po to, żeby uniknąć gigantycznych korków jakie tworzą się w pierwszy weekend sierpnia. Wyjechać mieliśmy o 11 ale jak to zwykle bywa wystąpił lekki poślizg czasowy i z Wałbrzycha dwoma samochodami punkt 12 wyruszyliśmy w kierunku czeskiej granicy. :D

Bagaży oczywiście mieliśmy multum. Wypchana do granic możliwości przyczepa i bagażnik a i w środku trochę tych glamotów było ale tak to bywa jak jedzie się na prawie 3 tygodnie w pięć osób i zabiera własny ponton z silnikem. Ale znajomi wcale nie byli gorsi :P Pełny bagażnik, pełno manatek w środku i załadowany do pełna bagażnik na dachu.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 28.08.2014 22:50

Pierwszy ...zobaczę co się zmieniło przez dwa lata w Pisaku :wink:
mara39
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mara39 » 28.08.2014 23:34

Trasa na Chorwację dosyć standardowa. Przejściem granicznym w Boboszowie i dalej na Ołomuniec, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor i dalej już chorwacką autostradą w kierunku Pisaka. W tym roku droga szła nam bardzo dobrze 18 godzin( w tym ponad 2 godzinny postój jakieś 100 km za Zagrzebiem) i byliśmy na miejscu. Ale tu z kolei pojawił się problem co tu robić tyle czasu skoro pokoje dopiero od 14. Po uzgodnieniu ze znajomymi zapadła decyzja: najpierw pojedziemy do Baskiej Vody
Po drodze oczywiście piękne widoki :D
SAM_1094.jpg


SAM_1094.jpg
Załączniki:
IMG_20140820_120647.jpg
Magdaz911
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 08.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdaz911 » 29.08.2014 18:27

Witam, zasiadam i czytam bo Pisak mi jeszcze nie znany. Widzę, że spora ekipa podróżnicza, podobnie jak to zwykle bywało u nas, więc chętnie podpatrzę jak się Wam urlopowało w takim gronie :)
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 29.08.2014 18:36

Zasiadam do relacji ze znajomego Pisaka spędziliśmy tam 10 dni parę lat temu
mara39
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mara39 » 30.08.2014 01:06

No więc pierwszy poranek w Chorwacji rozpoczeliśmy od spaceru po Baskiej Vodzie, pierwszych chorwackich lodów i pierwszych chorwackich zakupów ale że wszyscy byliśmy nieziemsko zmęczeni to już o 10 stwailiśmy się pod drzwiami naszego apartamentu w Pisaku. Oczywiście nie był on jeszcze gotowy ale gospodarz zapewnił że ze sprzątaniem uwiną się w godzinę i zaprosił nas na taras i zachęcał do spróbowanie własnej Rakiji i Orachowicy.
Oczywiście zjazd do apartamentu samochodem z przyczepką nie był łatwy ale to nie był problem. Największą wadą był brak wystarczającej ilości miejsca do zaparkowania. Nasi panowie męczyli się chyba ze 40 minut żeby jakoś ustawić dwa samochody i przyczepkę na mini parkingu. Skończyło się na przerysowanym przodzie jednego z aut ale w końcu jakoś zaparkowali.
Godzina 11 apartament czysty ale pojawia się następny problem jak tu sprawiedliwie rozdzielić 3 pokoje na 2 rodziny? Nagłowiliśmy się przy tym całkiem nieźle. Jeszcze tylko rozpakować samochody i panowie pojechali rozkładać na brzeg swoje pontony. :D
A ja poleciałam na taras robić zdjęcia widoków.

IMG_20140805_132109.jpg


IMG_20140805_133520.jpg


2013-08-04 16.02.38.jpg
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 30.08.2014 09:39

Witam
Fajna nazwa miejscowości , pierwszy raz o niej słyszę muszę sprawdzić gdzie ona się znajduje.
Ciekawie się zapowiada z tymi początkowymi problemami.Mam małe doświadczenie w wyjazdach takich ale wiem ,ze takie dzielenie apartamentów powoduje nie lada problemy. Dlatego chętnie poczytam
Pozdrawiam
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 30.08.2014 10:09

Roland90 napisał(a):Witam
Fajna nazwa miejscowości , pierwszy raz o niej słyszę muszę sprawdzić gdzie ona się znajduje.


Znajduje się przed riwierą Makarską :wink:
https://www.google.pl/maps/@43.4016409, ... a=!3m1!1e3
..można zobaczyć jak wyglądała w czerwcu 2012 :wink:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 30.08.2014 10:53

Pisak :D

...byliśmy po raz drugi w drugiej połowie lipca.
...dzikie mini plażyczki tylko dla nas przez cały dzień 8)
TU jest nasza fotorelacja

Pozdrawiam
Rafał
mara39
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mara39 » 30.08.2014 23:51

Drugi dzień rozpoczęliśmy od śniadanka na tarasie i ruszyliśmy na plażę. Te w Pisaku są dla nas trochę zbyt małe i zbyt tłoczne dlatego całe szczęście, że mieliśmy pontony. Już w zeszłym roku wypatrzyliśmy sobie kilka fajnych plażyczek zarówno w stronę Makarskiej jak i Omisia jednak znaleźliśmy swoją ulubioną z chyba najchłodniejszą wodą jaka była możliwa :P Wszystko dlatego, że niedaleko od brzegu wybija w idealnym pierścieniu słona woda którą co pewien czas przyjeżdżają oglądać turyści.

SAM_3158.JPG


IMG_20130813_192943.jpg


SAM_3380.JPG


Po powrocie z plaży standardowa kolejka pod prysznic (dobrze że mieliśmy dwie łazienki bo chyba czekalibyśmy po dwie godziny :P ) A potem powitalna kolacja w Omisiu w restauracji Bastion już taka nasza tradycja :D
Oczywiście dla dzieciaków nie mogło zabraknąć wyprawy na wesołe miasteczko i różnego rodzaju skakalnie, karuzele itp.
A na koniec jeszcze małe zapasy Karlovacko w Konzumie w centrum i można już było wracać do apartamentów. :mrgreen:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 31.08.2014 00:18

Witaj 8)

Dla mnie każda miejscówka jest dobra , gdy z nią kojarza sie dobre wspomnienia z wakacji i miejsce , gdzie było mnóstwo wspaniałych chwil , pomimo nie do końca idealnych warunków biwakowania :)

czekam na C.D.

Pozdrawiam
Piotr
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 31.08.2014 11:14

że niedaleko od brzegu wybija w idealnym pierścieniu słona woda


Wydaję mi się ,że to źródło słodkiej wody.
No ale mogę się mylić.

Pozdrawiam
mara39
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mara39 » 31.08.2014 19:18

Rafał78 napisał(a):
że niedaleko od brzegu wybija w idealnym pierścieniu słona woda


Wydaję mi się ,że to źródło słodkiej wody.
No ale mogę się mylić.

Pozdrawiam



Tak, tak oczywiście że słodka :)
mara39
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mara39 » 04.09.2014 19:57

Kolejne dni upływały nam w standardowy sposób. Rano do sklepu i piekarni, śniadanko na tarasie, kawka, biegusiem do portu i na plażę, pływanie, nurkowanie, smażenie się na skwarka :P Koło 16/17 powrót do apartamentu prysznic i na kolację do Omisia bądź Boskiej Vody. A wieczorem gdy reszta zostawała w apartamencie część pokojach, panowie na balkonie z piwkiem nadrabiali zaległości we wspólnych rozmowach my z przyjaciółką szłyśmy do baru na lody, drinka a potem leżąc na cichej i pustej plaży dyskutując do późnej nocy.

Po 6 czy 7 dniach stwierdziliśmy, że przydało by się gdzieś pojechać na wycieczkę bo przez trzy tygodnie to my się tu zanudzimy. Tak więc wszystkie ręce na pokład i szukamy co by tu robić. Padały różne pomysły w końcu zdecydowaliśmy trzeba pojechać na Biokovo, zakochaliśmy się też w zdjeciach z Mostaru, także to piekne miasto tez postanowiliśmy odwiedzić.

Dzień 8 wstaliśmy super rano żeby zdążyć i poplażować i pojechać na Biokovo. Koło 16 wszyscy już pokąpani byliśmy zwarci i gotowi do wyjścia. :D
Kierunek Makarska i ruszamy, oczywiście z naszym szczęściem musieliśmy trafić na sznur samochodów zjeżdżających w dół Pisaka co się nasi faceci naprzeklinali przy cofaniu co chwilę..
Ale w końcu udało nam się wyjechać, muzyczka na full i śmigamy. Zaraz za Konzumem w Makarskiej skecamy w lewo i po chwili dojeżdżamy do miejsca gdzie trzeba nabyć bilety. Droga na sv. Jure zapiera dech w piersiach więc kto jeszcze tam nie był niech jak najszybciej nadrobi zaległości. Droga przepięknie wije się wśród gór a my możemy podziwiać niesamowite przepaście ale to i tak nie równa się widokom z samego szczytu.
Myślę, że zdjęcia nie oddają całego uroku tego miejsca ale naprawdę bardzo, bardzo polecam się tam wybrać.

2013-08-13 18.50.08.jpg


2013-08-13 18.50.55.jpg


2013-08-13 18.52.08.jpg


2013-08-13 19.06.58.jpg
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Moje miejsce na ziemi. PISAK po raz drugi
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone