Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

"Moja Chorwacja 2006" - KOMENTARZE

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
urbandi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 28.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbandi » 19.11.2006 22:54

Przychylam się do propozycji Richiego 72!!! :-))Tym bardziej, że (nie)szczęśliwa-"13"pozycja-zdjęcie 006- "Japony" bardzo mi się podoba.
W przyszłym roku sobie odbijemy i powyginamy się w 2008 ! :lol:
zreszt a jestem zabezpieczony na wszystkie ewentualności :twisted:


Obrazek
Ostatnio edytowano 19.11.2006 23:25 przez urbandi, łącznie edytowano 2 razy
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 19.11.2006 23:01

Po pierwsze wielkie dzięki Jacuniu że Ci się chce poświęcać czas i wysiłek! :D
Gratuluję zwycięzcy, wszystkim co się zmieścili w czołówce, no i wszystkim z "szeroko rozumianej czołówki" :lol:

Z moich faworytów tylko jedna fota się zmieściła w 10-tce, chociaż kilka tych z czołówki rozważałem do zagłosowania. A w ogóle to każde wystawione zdjęcie coś w sobie ma :)

Osobiście wolę zdjęcia albo dokumentalne albo z jajem albo uchwytujące jakiś szczegół, a jak panoramki to też zawierające coś oprócz samej panoramki. No ale starożytni mawiali - de gustibus et biustibus non disputandum est ;)

Dzięki za głosy - fotki moja i mojej piękniejszej połówki weszły do "średnio szeroko rozumianej czołówki" :lol: i dzięki wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę!
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 20.11.2006 09:38

I wielkie wyczekiwanie na finał skończone - całe szczęście bo jeszcze jednego tygodnia bym nie zniosła. Bardzo się ucieszyłam że ktoś oddał swoje cenne głosy na moje zdjęcia (92, 96) WIELKIE DZIĘKI :) Jak na początek jestem bardzo zadowolona. W przyszłości postaram sie poprawic ale będzie bardzo trudno. Wszystkim z czołówki GRATULUJE!!!

A w sprawie kalendarza do kogo sie zgłaszac??
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 20.11.2006 10:19

Przeklejone z innego wątku, bo tu jest właściwe miejsce :) :

Wielkie dzięki wszyskim, którzy oddali głos na moje foty, a w szczególności: jolusi, darsonowi i janqesowi, którzy przyznali mi maksa! :mrgreen: 8 miejsce na 123 fotki - nie jest źle! :papa:
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 20.11.2006 10:41

Gratuluję Wygranym. Mój faworyt na pierwszym miejscu. Piękna ta Zavratnica i mnie jak najbardziej kojarzy się z Chorwacją. Może dlatego, że jechałam przez Kvarner i podziwiałam właśnie takie widoki.

Dziękuję wszystkim, którzy zagłosowali na moje zdjęcia. Jak na debiut w konkursie i w Chorwacji :lol: chyba nie wyszło mi to najgorzej :D
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 20.11.2006 11:34

Gratuluję zwycięzcom!!!


Miały być komentarze-argumenty :-) więc argumentuję:
3 miejsce: patrzę i czuję ciepło Jadranu, fale unoszące ciało i delikatny smak soli w ustach....aż strach pomyśleć, że zima przed nami!

5 miejsce: nie plaża mnie urzekła, ale moment uchwycenia łodego wędkarza: naturalny, spontaniczny... tu widać ile warta jest jedna, jedyna chwila...

16 miejsce: poczułam ssanie w dołku, ja, która za piwem bynajmniej nie przepadam...zatęskniłam za jego goryczką, oszronionym kuflem i widokiem zachodu słońca!

miejsce 18: wpadła mi w oko taka Baska Voda :-)

miejsce 21: (a propos oczka :-) ). Miło mi, że komuś się spodobało moje zdjęcie.

miejsce 35: najmocniejsze wspomnienie Kacpra: tancerka z ogniami. Także dziękuję za głosy.

miejsce 63: ten zaułek kusi...aby zajrzeć za bramę, aby zatrzymac się i pstryknąć...uwielbiam takie klimaciki.
Darek9634
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 20.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek9634 » 20.11.2006 15:03

Również chcę pogratulować zwycięzcom i wszystkim, którzy mieli chęć
i odwagę pokazać swoje zdjęcia.
Komentarz - Pomimo wysokiej, marcowej, pozycji "lewitacji" (też głosowałem za 3 miejscem dla tego zdjęcia), proponuję umieścić je w kalendarzu w którymś z letnich miesięcy.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 20.11.2006 15:27

Gratulacje dla zwycięzcy i pozostałych odważnych.
Ojjjjjj, gdybym wiedział, ze widoczki są NAJ...to bym wystawił inne zdjęcia :?
Pozdrawiam
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 20.11.2006 17:01

No więc wielkie podziękowania dla organizatora konkursu. Tegorocznego nie przegapiłem, jak pozostałe dwa :lool:

Osobne dla głownych bohaterów, jak i wszystkich biorących udział.

Co prawda jako ostatni wysłałem zdjęcie, ale warto było się spieszyc tego dnia do domu :mrgreen:
Rzutem na taśmę wywalczone 52 miejsce obliguje do niskich ukłonów dla Lenki i Blachy! :oczko_usmiech: Dzięki!

Co do nadesłanych prac.
Można je podzielić na dwie kategorie.
Na krajobrazy + pejzaże i na typowo artystyczne przykuwające oko zarówno całością, jak i pojedyńczymi, charakterystycznymi elementami, detalami.

Tak to już jest, że osób wielbiących piękne góry, błękitne niebo, całą ogólnodostepną przyrodę nie da się przekonać do zdjeć ukazujących np. martwą naturę.
Chorwacja jest tematem dość rozleglym. A to, że w przeważającej cześci przemawia do nas czystą wodą, plażą, słońcem, łodzią itp. jest zupełnie normalne.
Prześledziłem oddane głosy dość szczegółowo, gdzie dało się zauważyć tendencję równomierności, jak i przypadkowości.
O głosach oddawanych z pobudek czysto sympatycznych do autorów prac, czy też tak zwanych strategicznych nie ma co mówic, bo to przecież również... naturalna rzecz, aczkolwiek wypacza ona ostateczne wyniki.

Dlaczego w wiekszości przypadków górą pozostają piękne widoki? Niekoniecznie "oklepane"?
Myśle, że to wynika ze specyfikacji głosujących. Większość z nas to przecież ludzie wrażliwi na piękno natury, po to przecież się jezdzi nad Adriatyk.

Mam nadzieję, ze pobudzi to czytających do szerszego zainteresowania się tematem i wprowadzi ciekawą dyskusję :)

Co do moich faworytów. Na 10 pierwszych miejsc trafiłem dwa. Ale każdy ma swoje gusta. Wcale nie gorsze od innych

:wink:

Pozdrawiam
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 20.11.2006 17:39

arekwroc napisał(a):Wyniki mnie zaskoczyły.............
Nie rozmumiem czym sugerowali sie głosujący na zdjecie które wygrało.
Moim zdaniem nie oddaje klimatu Chorwacji, bardziej kojarzy mi się z naszymi Tatrami i Morskim Okiem.
Zdecydowanie bardziej wolę fotki w stylu "Plaża Kuca - Hvar" albo "Lazurowa zatoka" na których klimat CRO jest świetnie oddany.........
Szkoda że zdjęcie Japony nie dostało sie do czołowej dwunastki bo bardzo mi sie podoba.........
To chyba tyle.

W każdym razie gratuluję zwycięzcy :D
Duże uznanie dla Jacunia za bardzo sprawne przeprowadzenie konkursu.


szukając zdjęć osoby o niku djarq znalazłem na jednym forum fotograficznym ,ze djarq ma na imię Arek i jest z Wrocławia,trochę dziwny zbieg okoliczności :wink:
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 20.11.2006 17:59

AndrzejJ. napisał(a):
arekwroc napisał(a):Wyniki mnie zaskoczyły.............
Nie rozmumiem czym sugerowali sie głosujący na zdjecie które wygrało.
Moim zdaniem nie oddaje klimatu Chorwacji, bardziej kojarzy mi się z naszymi Tatrami i Morskim Okiem.
Zdecydowanie bardziej wolę fotki w stylu "Plaża Kuca - Hvar" albo "Lazurowa zatoka" na których klimat CRO jest świetnie oddany.........
Szkoda że zdjęcie Japony nie dostało sie do czołowej dwunastki bo bardzo mi sie podoba.........
To chyba tyle.

W każdym razie gratuluję zwycięzcy :D
Duże uznanie dla Jacunia za bardzo sprawne przeprowadzenie konkursu.


szukając zdjęć osoby o niku djarq znalazłem na jednym forum fotograficznym ,ze djarq ma na imię Arek i jest z Wrocławia,trochę dziwny zbieg okoliczności :wink:


Acha, Kapitan Sowa na tropie... :mrgreen:
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 20.11.2006 18:12

Moj komentarz był wczesniej, wszystkie zdjecia na 10.To poprostu Chorwacja!!
Ciesze sie ze dalam 5 punktow zwyciezcy tj. zdjecie 4
4 punkty na " 6 trznaste miejsce.

mam podobne zdjecia z innej szerokosci geograficznej rownie piekne

3 punkty na 39 miejsce 29 2 2 punkty na 26
1 punkt na 5

Chciałam podziekowac tym ,ktorym podobały sie moje zdjęcia.Licząc :) :) :wink: od 1 miejsca, niektore zdjecia otrzymały jednakowa ilosc punktow to na 38 miejsc, jestem na miejscu 27 i 30
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 20.11.2006 18:14

moondek napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):
arekwroc napisał(a):Wyniki mnie zaskoczyły.............
Nie rozmumiem czym sugerowali sie głosujący na zdjecie które wygrało.
Moim zdaniem nie oddaje klimatu Chorwacji, bardziej kojarzy mi się z naszymi Tatrami i Morskim Okiem.
Zdecydowanie bardziej wolę fotki w stylu "Plaża Kuca - Hvar" albo "Lazurowa zatoka" na których klimat CRO jest świetnie oddany.........
Szkoda że zdjęcie Japony nie dostało sie do czołowej dwunastki bo bardzo mi sie podoba.........
To chyba tyle.

W każdym razie gratuluję zwycięzcy :D
Duże uznanie dla Jacunia za bardzo sprawne przeprowadzenie konkursu.


szukając zdjęć osoby o niku djarq znalazłem na jednym forum fotograficznym ,ze djarq ma na imię Arek i jest z Wrocławia,trochę dziwny zbieg okoliczności :wink:


Acha, Kapitan Sowa na tropie... :mrgreen:


mhm,a tak głosował
djarq,2006-10-30 18:16,67,6,56,68,29
67 i 68 to zdjęcia arekwroc,oczywiście arekwroc głosował na djarq :wink:
arekwroc,2006-10-30 08:46,80,65,17,14,39
Japona
Cromaniak
Posty: 739
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Japona » 20.11.2006 18:19

.....
Ostatnio edytowano 21.11.2006 22:13 przez Japona, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.11.2006 18:25

AndrzejJ. napisał(a):mhm,a tak głosował
djarq,2006-10-30 18:16,67,6,56,68,29
67 i 68 to zdjęcia arekwroc,oczywiście arekwroc głosował na djarq :wink:
arekwroc,2006-10-30 08:46,80,65,17,14,39


mhm, to prawie jak Konkursie Eurowizji :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
"Moja Chorwacja 2006" - KOMENTARZE - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone