Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mój Zillertal na ziemi

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.03.2019 21:21

Dzięki za ciekawą relację i wspaniałe alpejskie widoki.
Niebieski i biały to moje ulubione kolory :hearts: :papa:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.03.2019 23:14

travel napisał(a):Niebieski i biały to moje ulubione kolory :hearts: :papa:

To przepiękne połączenie! :mrgreen:
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.03.2019 00:29

travel napisał(a):

To przepiękne połączenie! :mrgreen:

Możemy je zobaczyć latem w Cro i zimą w górach :hearts: 8)
Agnieszko, nie ukrywam, że oprócz podziwu - dla zdjęć i wyczynów - poczułam wielką zadrę zazdrości :oops: 8O :oczko_usmiech:
Ale...jest Wzór, jest motywacja 8) :D
Dzięki za relację :papa:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.03.2019 18:08

Katerina napisał(a):Agnieszko, nie ukrywam, że oprócz podziwu - dla zdjęć i wyczynów - poczułam wielką zadrę zazdrości :oops: 8O :oczko_usmiech:
Ale...jest Wzór, jest motywacja 8) :D
Dzięki za relację :papa:

No to skoro jest motywacja, to masz nowy cel :smo: Trzymam kciuki! :mrgreen:
Cieszę się, że Ci się podobało.
Sara76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 16.03.2019 19:52

Powiem krótko - pięknie było! I już czekam na kolejną relację, może wielkanocną?
Karpatka1
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karpatka1 » 16.03.2019 21:45

Aż łezka się w oku zakręciła i wspomnienia wróciły... Znamy i lubimy! Za pierwszym razem - Mayrhofen, za drugim - Kaltenbach. Było wspaniale (jestem nieobiektywna, bo Alpy austriackie kocham miłością szczerą), mimo że Hintertux nas zaskoczył pogodą wybitnie niesprzyjającą (mróz i zadymka). W tym roku zaliczyliśmy szeroko rozumiane okolice Kitzbuchel - mieszkaliśmy po drugiej stronie góry i najlepiej szusowało nam się na Panoramabahn. Szmaragda w Brambergu polecam za to amatorom sanek - 14 km trasa robi wrażenie. Moja kość ogonowa do dziś ją wspomina z czułością! :D Jeśli jednak miałabym wskazać moje ulubione austriackie trasy, to w dalszym ciągu w ciemno wracam do Wagrain. Może dlatego, że było pierwsze? :wink:
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.03.2019 22:45

travel napisał(a):Dzięki za ciekawą relację i wspaniałe alpejskie widoki.

Moje również :D

Jak napisała marze_na " Alpejscy wyjadacze z Was " , z czym zgadzam się w zupełności

Dziękuję i pozdrawiam
Piotr
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.03.2019 15:04

Sara76 napisał(a):Powiem krótko - pięknie było! I już czekam na kolejną relację, może wielkanocną?

Wielkanocną na pewno nie... Nawet nie wiem, czy majową :(

Karpatka1 napisał(a):Aż łezka się w oku zakręciła i wspomnienia wróciły... Znamy i lubimy! Za pierwszym razem - Mayrhofen, za drugim - Kaltenbach. Było wspaniale (jestem nieobiektywna, bo Alpy austriackie kocham miłością szczerą), mimo że Hintertux nas zaskoczył pogodą wybitnie niesprzyjającą (mróz i zadymka). W tym roku zaliczyliśmy szeroko rozumiane okolice Kitzbuchel - mieszkaliśmy po drugiej stronie góry i najlepiej szusowało nam się na Panoramabahn. Szmaragda w Brambergu polecam za to amatorom sanek - 14 km trasa robi wrażenie. Moja kość ogonowa do dziś ją wspomina z czułością! :D Jeśli jednak miałabym wskazać moje ulubione austriackie trasy, to w dalszym ciągu w ciemno wracam do Wagrain. Może dlatego, że było pierwsze? :wink:

Cześć Karpatko!
Miło mi, że przywołałam Twoje wspomnienia. Do Zillertala mam sentyment i pewnie jeszcze tam wrócimy. Wagrain nie jest zły, w 2013 mieszkaliśmy tam, prawie na stoku Grafenberga. Tylko ja się pochorowałam i 2 dni spędziłam w łóżku, więc jakoś nieszczególnie dobrze mi się kojarzy :?

piotrf napisał(a):Jak napisała marze_na " Alpejscy wyjadacze z Was " , z czym zgadzam się w zupełności

Dziękuję i pozdrawiam
Piotr

:oczko_usmiech:
Dzięki, Piotrze :D
ewalla
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 19.03.2019 22:29

[quote][/quote]Żeby dłużej porozkoszować się słońcem i ostatnim dniem w Alpach, siadamy w knajpce tuż obok trasy i zamawiamy dwa małe Weißbiery :D:

Piękny wyjazd, ale nurtuje mnie jedno... pijecie alkohol i jedziecie autem? naprawdę?
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.03.2019 22:41

ewalla napisał(a):Piękny wyjazd, ale nurtuje mnie jedno... pijecie alkohol i jedziecie autem? naprawdę?

Po pierwsze - Weißbier był mały. Po drugie - to Austria, dopuszczalny limit alkoholu wynosi 0,5 promila. Po trzecie - mój mąż to duży chłopiec ;) - w dosłownym tego słowa znaczeniu oraz dlatego, że zawsze jest bardzo rozsądny...
Oby wszyscy kierowcy tacy byli!

Już pisząc to zdanie w relacji, wiedziałam, że ktoś się odezwie :oczko_usmiech: Nie zawiodłam się :lol:
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.03.2019 22:50

maslinka napisał(a):Już pisząc to zdanie w relacji, wiedziałam, że ktoś się odezwie :oczko_usmiech: Nie zawiodłam się :lol:

Czyżbyś celowo umieściła jakiś błąd w tym zdaniu :?: :mrgreen: . . . nie zauważyłem tam żadnego błędu . . . aż mi wstyd :oops:

:mrgreen:

Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.03.2019 23:16

piotrf napisał(a):
maslinka napisał(a):Już pisząc to zdanie w relacji, wiedziałam, że ktoś się odezwie :oczko_usmiech: Nie zawiodłam się :lol:

Czyżbyś celowo umieściła jakiś błąd w tym zdaniu :?: :mrgreen: . . . nie zauważyłem tam żadnego błędu . . . aż mi wstyd :oops:

:mrgreen:

Wiesz, Piotrze, są tacy, którzy zawsze znajdą :oczko_usmiech:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 31.03.2019 10:54

Wczoraj (chyba) zakończyliśmy sezon narciarski - na Chopoku, co jest tradycją (choć nie co roku się tak zdarzało).

Pogoda super, widoczność bardzo dobra, kolejek (poza początkiem dnia i gondolą po północnej stronie) w zasadzie nie było. Do tego jeszcze świetne towarzystwo (dzięki Wszystkim za spotkanie! :papa:) i mamy idealny narciarski dzień :D

Po południowej stronie, jak zwykle - miękko i muldy, ale "na północy" super - twardo, ale mało lodu, co się rzadko zdarza na Chopoku ;)

Na dole wiosna i jakieś +15, w słońcu duuużo więcej (trochę się spiekłam na raczka :D).
Na samej górze też ciepło, zero wiatru.

Kilka fotek:

2019-03-30-09h28m14 (Custom).JPG

2019-03-30-10h50m20 (Custom).JPG

2019-03-30-11h51m14 (Custom).JPG

Takiej widoczności tam chyba jeszcze nie mieliśmy:

2019-03-30-11h47m31 (Custom).JPG

Zbliżenie na Wysokie Tatry:

2019-03-30-11h47m41 (Custom).JPG

Czarna "siódemka" - świetna, bez lodu:

2019-03-30-13h53m50 (Custom).JPG

Wyjazd bardzo udany! Aż się nie chce kończyć sezonu. Może jednak za tydzień... ;)

Pozdrawiam :papa:
tomekwgurach
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekwgurach » 31.03.2019 16:03

maslinka napisał(a):Wczoraj (chyba) zakończyliśmy sezon narciarski - na Chopoku, co jest tradycją (choć nie co roku się tak zdarzało).
...
Zbliżenie na Wysokie Tatry:

Nie widziałaś,że Ci macham z Kasprowego :?: :wink:

P_20190330_101335.jpg

P_20190330_105434.jpg
P_20190330_094818.jpg

maslinka napisał(a):Wyjazd bardzo udany! Aż się nie chce kończyć sezonu. Może jednak za tydzień... ;)

U nas jeszcze 2,60 cm śniegu, :D
Można będzie pojeździć do week. majowego :idea: :arrow:
W razie,to zapraszam :hearts:
:papa:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 31.03.2019 17:34

tomekwgurach napisał(a):Nie widziałaś,że Ci macham z Kasprowego :?: :wink:

Jasne, że widziałam. Przecież Ci odmachałam :mrgreen:

tomekwgurach napisał(a):U nas jeszcze 2,60 cm śniegu, :D
Można będzie pojeździć do week. majowego :idea: :arrow:
W razie,to zapraszam :hearts: