Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój Zillertal na ziemi

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.03.2019 22:21

Dzięki za ciekawą relację i wspaniałe alpejskie widoki.
Niebieski i biały to moje ulubione kolory :hearts: :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.03.2019 00:14

travel napisał(a):Niebieski i biały to moje ulubione kolory :hearts: :papa:

To przepiękne połączenie! :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.03.2019 01:29

travel napisał(a):
Niebieski i biały to moje ulubione kolory :hearts: :papa:


To przepiękne połączenie! :mrgreen:

Możemy je zobaczyć latem w Cro i zimą w górach :hearts: 8)
Agnieszko, nie ukrywam, że oprócz podziwu - dla zdjęć i wyczynów - poczułam wielką zadrę zazdrości :oops: 8O :oczko_usmiech:
Ale...jest Wzór, jest motywacja 8) :D
Dzięki za relację :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.03.2019 19:08

Katerina napisał(a):Agnieszko, nie ukrywam, że oprócz podziwu - dla zdjęć i wyczynów - poczułam wielką zadrę zazdrości :oops: 8O :oczko_usmiech:
Ale...jest Wzór, jest motywacja 8) :D
Dzięki za relację :papa:

No to skoro jest motywacja, to masz nowy cel :smo: Trzymam kciuki! :mrgreen:
Cieszę się, że Ci się podobało.
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 16.03.2019 20:52

Powiem krótko - pięknie było! I już czekam na kolejną relację, może wielkanocną?
Karpatka1
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 13.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karpatka1 » 16.03.2019 22:45

Aż łezka się w oku zakręciła i wspomnienia wróciły... Znamy i lubimy! Za pierwszym razem - Mayrhofen, za drugim - Kaltenbach. Było wspaniale (jestem nieobiektywna, bo Alpy austriackie kocham miłością szczerą), mimo że Hintertux nas zaskoczył pogodą wybitnie niesprzyjającą (mróz i zadymka). W tym roku zaliczyliśmy szeroko rozumiane okolice Kitzbuchel - mieszkaliśmy po drugiej stronie góry i najlepiej szusowało nam się na Panoramabahn. Szmaragda w Brambergu polecam za to amatorom sanek - 14 km trasa robi wrażenie. Moja kość ogonowa do dziś ją wspomina z czułością! :D Jeśli jednak miałabym wskazać moje ulubione austriackie trasy, to w dalszym ciągu w ciemno wracam do Wagrain. Może dlatego, że było pierwsze? :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.03.2019 23:45

travel napisał(a):Dzięki za ciekawą relację i wspaniałe alpejskie widoki.
Niebieski i biały to moje ulubione kolory :hearts: :papa:


Moje również :D

Jak napisała marze_na " Alpejscy wyjadacze z Was " , z czym zgadzam się w zupełności


Dziękuję i pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.03.2019 16:04

Sara76 napisał(a):Powiem krótko - pięknie było! I już czekam na kolejną relację, może wielkanocną?

Wielkanocną na pewno nie... Nawet nie wiem, czy majową :(

Karpatka1 napisał(a):Aż łezka się w oku zakręciła i wspomnienia wróciły... Znamy i lubimy! Za pierwszym razem - Mayrhofen, za drugim - Kaltenbach. Było wspaniale (jestem nieobiektywna, bo Alpy austriackie kocham miłością szczerą), mimo że Hintertux nas zaskoczył pogodą wybitnie niesprzyjającą (mróz i zadymka). W tym roku zaliczyliśmy szeroko rozumiane okolice Kitzbuchel - mieszkaliśmy po drugiej stronie góry i najlepiej szusowało nam się na Panoramabahn. Szmaragda w Brambergu polecam za to amatorom sanek - 14 km trasa robi wrażenie. Moja kość ogonowa do dziś ją wspomina z czułością! :D Jeśli jednak miałabym wskazać moje ulubione austriackie trasy, to w dalszym ciągu w ciemno wracam do Wagrain. Może dlatego, że było pierwsze? :wink:

Cześć Karpatko!
Miło mi, że przywołałam Twoje wspomnienia. Do Zillertala mam sentyment i pewnie jeszcze tam wrócimy. Wagrain nie jest zły, w 2013 mieszkaliśmy tam, prawie na stoku Grafenberga. Tylko ja się pochorowałam i 2 dni spędziłam w łóżku, więc jakoś nieszczególnie dobrze mi się kojarzy :?

piotrf napisał(a):Jak napisała marze_na " Alpejscy wyjadacze z Was " , z czym zgadzam się w zupełności


Dziękuję i pozdrawiam
Piotr

:oczko_usmiech:
Dzięki, Piotrze :D
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 19.03.2019 23:29

[quote][/quote]Żeby dłużej porozkoszować się słońcem i ostatnim dniem w Alpach, siadamy w knajpce tuż obok trasy i zamawiamy dwa małe Weißbiery :D:

Piękny wyjazd, ale nurtuje mnie jedno... pijecie alkohol i jedziecie autem? naprawdę?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.03.2019 23:41

ewalla napisał(a):Piękny wyjazd, ale nurtuje mnie jedno... pijecie alkohol i jedziecie autem? naprawdę?

Po pierwsze - Weißbier był mały. Po drugie - to Austria, dopuszczalny limit alkoholu wynosi 0,5 promila. Po trzecie - mój mąż to duży chłopiec ;) - w dosłownym tego słowa znaczeniu oraz dlatego, że zawsze jest bardzo rozsądny...
Oby wszyscy kierowcy tacy byli!

Już pisząc to zdanie w relacji, wiedziałam, że ktoś się odezwie :oczko_usmiech: Nie zawiodłam się :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.03.2019 23:50

maslinka napisał(a):Już pisząc to zdanie w relacji, wiedziałam, że ktoś się odezwie :oczko_usmiech: Nie zawiodłam się :lol:


Czyżbyś celowo umieściła jakiś błąd w tym zdaniu :?: :mrgreen: . . . nie zauważyłem tam żadnego błędu . . . aż mi wstyd :oops:

:mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.03.2019 00:16

piotrf napisał(a):
maslinka napisał(a):Już pisząc to zdanie w relacji, wiedziałam, że ktoś się odezwie :oczko_usmiech: Nie zawiodłam się :lol:


Czyżbyś celowo umieściła jakiś błąd w tym zdaniu :?: :mrgreen: . . . nie zauważyłem tam żadnego błędu . . . aż mi wstyd :oops:

:mrgreen:

Wiesz, Piotrze, są tacy, którzy zawsze znajdą :oczko_usmiech:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 31.03.2019 11:54

Wczoraj (chyba) zakończyliśmy sezon narciarski - na Chopoku, co jest tradycją (choć nie co roku się tak zdarzało).

Pogoda super, widoczność bardzo dobra, kolejek (poza początkiem dnia i gondolą po północnej stronie) w zasadzie nie było. Do tego jeszcze świetne towarzystwo (dzięki Wszystkim za spotkanie! :papa:) i mamy idealny narciarski dzień :D

Po południowej stronie, jak zwykle - miękko i muldy, ale "na północy" super - twardo, ale mało lodu, co się rzadko zdarza na Chopoku ;)

Na dole wiosna i jakieś +15, w słońcu duuużo więcej (trochę się spiekłam na raczka :D).
Na samej górze też ciepło, zero wiatru.

Kilka fotek:

2019-03-30-09h28m14 (Custom).JPG

2019-03-30-10h50m20 (Custom).JPG

2019-03-30-11h51m14 (Custom).JPG


Takiej widoczności tam chyba jeszcze nie mieliśmy:

2019-03-30-11h47m31 (Custom).JPG


Zbliżenie na Wysokie Tatry:

2019-03-30-11h47m41 (Custom).JPG


Czarna "siódemka" - świetna, bez lodu:

2019-03-30-13h53m50 (Custom).JPG


Wyjazd bardzo udany! Aż się nie chce kończyć sezonu. Może jednak za tydzień... ;)

Pozdrawiam :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.03.2019 17:03

maslinka napisał(a):Wczoraj (chyba) zakończyliśmy sezon narciarski - na Chopoku, co jest tradycją (choć nie co roku się tak zdarzało).
...
Zbliżenie na Wysokie Tatry:

Nie widziałaś,że Ci macham z Kasprowego :?: :wink:

P_20190330_101335.jpg

P_20190330_105434.jpg
P_20190330_094818.jpg

maslinka napisał(a):Wyjazd bardzo udany! Aż się nie chce kończyć sezonu. Może jednak za tydzień... ;)

U nas jeszcze 2,60 cm śniegu, :D
Można będzie pojeździć do week. majowego :idea: :arrow:
W razie,to zapraszam :hearts:
:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 31.03.2019 18:34

tomekwgurach napisał(a):Nie widziałaś,że Ci macham z Kasprowego :?: :wink:

Jasne, że widziałam. Przecież Ci odmachałam :mrgreen:

tomekwgurach napisał(a):U nas jeszcze 2,60 cm śniegu, :D
Można będzie pojeździć do week. majowego :idea: :arrow:
W razie,to zapraszam :hearts:
:papa:

Dzięki za zaproszenie :D
Pomyślę 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Austria - Österreich


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mój Zillertal na ziemi - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone