Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój Brač na ziemi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 08.08.2012 12:59

Plaże "miejskie" w Sutivanie może i przyjemne, ale ja nielubię plaż leżących "przy ulicy", nawet mało ruchliwej... Za to ta na końcu - bajka 8)
Samochodowy spacerek też przyjemny, lubię takie spokojne, małe miasteczka. Aż żal, że ten camp taki maleńki, jednak po relacji Gosi i Marka tak właśnie myślałam, że w sezonie zero szans na miejsce. My też mamy ogromny majdan i jeszcze większy namiot :lol: tym bardziej nie mamy tam czego szukać.

P.S. Moja druga połowa z lekka przerażona sanitariatami w Supetarze...
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 08.08.2012 13:07

I jest "moja" plaża :D Co prawda, my leżeliśmy zawsze trochę wcześniej przed tą zatoczką z kamyczkami, w cieniu drzewek, bo dla mnie cień na plaży jest niezastąpiony :D Tam można spędzić cały dzień przy szumie fal rozbijających się o skały, z widokiem na Split 8)
I chyba wiem, jakie minusy masz na myśli mówiąc o Sutivanie :lol:
My z tego względu lubiliśmy jeździć do Supetaru :roll:
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 08.08.2012 13:12

agus78 napisał(a):I chyba wiem, jakie minusy masz na myśli mówiąc o Sutivanie :lol:
My z tego względu lubiliśmy jeździć do Supetaru :roll:

Dziewczęta, no ja was bardzo proszę, bo zaczynam się stresować :P .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2012 13:16

morgana napisał(a):Dziś widzę dzień dobroci dla tych, co do Sutivanu jadą bądź z niego wrócili :) .
Maslinko, ja poproszę ten minus już teraz, niech będę przygotowana psychicznie przed wyjazdem, bo dotychczas same superlatywy były ;) .

Morgana, dla Ciebie zrobię wyjątek (już chyba jakiś zrobiłam wcześniej ;)) i wrzucę mały spoiler :P

Nie jest to nic strasznego, po prostu dla nas jest to minus, ale podejrzewam, że możemy być w zdecydowanej mniejszości ;) Po prostu mamy dziwne upodobania ;)
Chodzi o knajpki. Albo nie zauważyłam, albo na nabrzeżu nie ma żadnej konoby, baru, restauracji, krótko mówiąc: miejsca, gdzie można coś zjeść. Kawiarnie, bary z piwem, owszem - są, ale knajpki z jedzeniem na nabrzeżu nie widzieliśmy, kiedy wylądowaliśmy wieczorem w Sutivanie.

A jak jadę na 2 tygodnie do Cro, to staram się patrzeć na Jadran najczęściej, jak jest to możliwe, również jedząc (takie skrzywienie ;):D) Poza tym nabrzeża chorwackich miasteczek mają dla mnie magnetyczny urok i brak jakiejkolwiek konoby w takim miejscu to dla mnie spory minus...

Więc w zasadzie widzisz - nic strasznego, bo generalnie konoby czy restauracje są, tylko w ukryte w uliczkach, na placach. Jedliśmy w niejakiej "Keko" (Niestety pizza nam nie smakowała, ale może inne potrawy są smaczne), na końcu palmowej alejki odchodzącej od nabrzeża.


Rafles278 napisał(a):Będe zaglądać.

Cieszę się :D


AniaJ. napisał(a):P.S. Moja druga połowa z lekka przerażona sanitariatami w Supetarze...

No co Ty! :D Myślałam, że faceci są mniej wrażliwi na tym punkcie ;) Powiedz mu, że jak ja nie miałam z tym dużego problemu (a mam higienicznego bzika ;)), to spokojnie da radę! :D Tam jest czysto, tylko trochę mało nowocześnie ;)


agus78 napisał(a):I chyba wiem, jakie minusy masz na myśli mówiąc o Sutivanie :lol:
My z tego względu lubiliśmy jeździć do Supetaru :roll:

Hehe, i co, zgadłaś? :D
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 08.08.2012 13:27

Ufff, ten minusik jest do przeżycia :mrgreen: . Już się bałam, że może na noc morze zwijają albo co...
Dziękuję za wyjątek, kochana jesteś :) .
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 08.08.2012 13:41

morgana napisał(a):Ufff, ten minusik jest do przeżycia :mrgreen: . Już się bałam, że może na noc morze zwijają albo co...
To nie Wąchock...
Propos minusiku:
Fakt, jest to do przeżycia a nawet do strawienia. :lol:

Morgana Ty tam będziesz też niedługo z tego co widzę...
W samym Sutivanie?

Zabawne- Fata i Morgana osobno. :o :D :lol: :wink:
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 08.08.2012 13:48

Zgadłam :wink:

Chodziło mi dokładnie o to ...! Brak klimatycznej knajpki z dobrym jedzonkiem nad morzem.

W jednej (obok Piekarni) jedliśmy pyszne lody - warto!

W jednej (niedaleko trampoliny :evil: ) byliśmy na pizzy, ale było jakoś "bez klimatu" - nie polecam :(

Keko również nie zachwyciła :cry:

Polecam natomiast Konobę "DORA", nie jest w centrum przy morzu, ale w urokliwej uliczce (jakbyście od alejki palmowej poszli w lewo, trochę w górę.) Pyszne jedzonko!!!
I jeszcze jedno - nigdzie w Sutivanie w knajpce nie było Karlovačko :!: :?:
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 08.08.2012 14:00

Fatamorgana napisał(a):Morgana Ty tam będziesz też niedługo z tego co widzę...
W samym Sutivanie?

W samym samiutkim :) . I faktycznie, już tuż tuż, bo wyjazd w piątek, ale najpierw tydzień w Rogoźnicy.
Na Brać planowo dopływamy 18 sierpnia.

Fatamorgana napisał(a):Zabawne- Fata i Morgana osobno. :o :D :lol: :wink:

:mrgreen:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 08.08.2012 14:03

Wszystko ok, zdjęcia super, woda jak w CRO - świetna, ale te kampingi, pola namiotowe nikt, nigdy mnie nie przekona, mimo niskiej ceny.
Ja za nasz apartman zapłaciłem jakieś 45 ojro, ale było warto (też wydaje mi się całkiem tanio)...
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 08.08.2012 14:06

morgana napisał(a):W samym samiutkim :) . I faktycznie, już tuż tuż, bo wyjazd w piątek, ale najpierw tydzień w Rogoźnicy.
Na Brać planowo dopływamy 18 sierpnia.


A więc będziemy w tym samym czasie! Bo i nasza ekipa przybywa ok. 18.
:o :)
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 08.08.2012 14:13

Witam Malslinko widzę ze po miłości do Hvaru nadszedł czas na Brac podobnie jak u mnie było , czytam i sledze relacje czekam na c.d pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2012 14:43

morgana napisał(a):Dziękuję za wyjątek, kochana jesteś :) .

:oops:

Bardzo proszę :)



agus78 napisał(a):I jeszcze jedno - nigdzie w Sutivanie w knajpce nie było Karlovačko :!: :?:

Na całej wyspie był problem z lanym Karlovačko, a to moje ulubione chorwackie piwo. Jakoś w większości miejsc preferowali słoweńskie Laško, które w zasadzie też jest niezłe. W pięknych okolicznościach przyrody smakuje mi każde piwo ;)



ARTUR_KOLNICA napisał(a):Wszystko ok, zdjęcia super, woda jak w CRO - świetna, ale te kampingi, pola namiotowe nikt, nigdy mnie nie przekona, mimo niskiej ceny.

Może zmienisz zdanie, jak my zmienimy camping na "Aloa" ;) Na siłę oczywiście nie zamierzam nikogo przekonywać. Campingi mają swoje zalety, kwatery też :D Tak jak już napisałam na poprzedniej stronie - każdy odpoczywa, tak jak lubi 8)



Czesiek63 napisał(a):Witam Malslinko widzę ze po miłości do Hvaru nadszedł czas na Brac podobnie jak u mnie było , czytam i sledze relacje czekam na c.d pozdrawiam

Witaj, Czesiek! Dokładnie tak :D Nie potrafię teraz powiedzieć, która z tych wysp jest moją ulubioną :roll: Są jednak bardzo różne i wybrać nie sposób :D
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 08.08.2012 14:54

Witaj Maslinka, oczywiście czytam i ja:) Fajnie, ze wam się podobało na tej pięknej wyspie. Odwiedziliście nasz camp ( w tym roku się też na niego wybieramy ,ale dopiero we wrześniu). Widać, ze w tamtym roku mieliśmy wielkie szczęście, bo byliśmy w sierpniu i ten teren bliżej toalet był cały wolny, no ale niestety nie było tam cienia, co w sumie nie było tak uciążliwe, ponieważ i tak cały dzień nas tam nie było.
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 08.08.2012 15:00

Wydaje mi się ze nie ma co wybierać obie wyspy są piękne ,ciekawe i jedyne w swoim rodzaju i zasługują na miłość od pierwszego wejrzenia :D klimat jednej i drugiej jest podobny ale jakże inny myślę ze wiesz co mam na mysli :smo:
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 08.08.2012 15:04

Maslinka , a ta ładna plaża znajduje się, jak się stanie przodem do morza obok campu, to w prawo czy w lewo?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mój Brač na ziemi - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone