Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój Brač na ziemi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.08.2012 12:31

18 lipca (środa): Wieczór w Supetarze

Niezaprzeczalną zaletą naszego campingu jest odległość od Supetaru. Nadmorskim betonowym deptakiem do starówki docieramy w 10 - 15 minut. Po drodze mijamy całkiem ładną plażę:

016763.jpg


i nieco poplamiony (:?) wizerunek generała...:

017166.jpg


Supetar podoba nam się od pierwszego wrażenia. Jest dla nas w sam raz - wystarczająco mały, żeby go obejść w godzinę i wystarczająco duży, by codziennie trafić na coś innego :D Nie da się tu nudzić, zwłaszcza, że właśnie trwa Supetarsko Lito, w ramach którego można zobaczyć koncerty dalmatyńskich klap, przedstawienia teatralne, wystawy i wiele innych. Działa też tutaj letnie kino, w którym codziennie wyświetlany jest inny film, a często dwa - wczesnym wieczorem dla dzieci i późnym dla dorosłych.

My akurat kino sobie odpuściliśmy, ale byliśmy na koncercie klapy, z tym, że następnego wieczora, więc jeszcze o tym dokładnie napiszę.

Teraz zabieram Was na spacer po Supetarze :)

018452.jpg


Nabrzeże jest bardzo urokliwe - kamienne domy, restauracje i kafejki, łódki i motorówki:

018898.jpg


Spędzimy tu wiele wieczorów, więc jeszcze pokażę różne ujęcia tego miejsca :)

Po kilku schodkach wspinamy się do barokowego kościoła z 1733 roku:

019521.jpg

019871.jpg


Koło kościoła jest droga krzyżowa wyrzeźbiona w białym bračkim kamieniu:

020311.jpg


oraz wolno stojąca dzwonnica, tu widziana w promieniach zachodzącego słońca:

020756.jpg


Wchodzimy w urokliwe, wąskie uliczki:

021162.jpg


Sporo tu bugenwilli, które uwielbiam :D:

021690.jpg


Idąc cały czas wzdłuż morza, dochodzimy do miejskich plaż i do zjeżdżalni 8O:

022248.jpg


To okolice straganowej części Supetaru. Jest tu bardziej tłoczno, gra głośna muzyka, trzeba się przeciskać między ludźmi (nie robiliśmy zdjęć), nie nasze klimaty.

Focimy jeszcze uroczo wyglądającą z tego miejsca starówkę:

022846.jpg


i wracamy na nią :D

Po drodze obserwujemy dopływający do Supetaru prom Jadran:

023419.jpg


I znowu jesteśmy na sympatycznym nabrzeżu:

023830.jpg


Na jednym z zacumowanych statków rozpalają grilla:

024249.jpg


Będą tu sprzedawać makrele i kalamary. Porządnie już zgłodnieliśmy, wybieramy jednak miejsce, gdzie można usiąść i napić się pierwszego w Chorwacji piwa :) Idziemy do polecanej przez Ines (Ciekawe, czy jeszcze tu zagląda? Pozdrawiam, Aga :papa:) konoby "Riva":

025111.jpg


co okazuje się strzałem w dziesiątkę. Robią tu pyszną pizzę z pršutem:

025549.jpg


Lignje, skuša i gavuni też bardzo nam smakowały :)

Pijemy toast za udane wakacje :D:

026242.jpg


i ponieważ zdążyło się już zrobić ciemno, idziemy trochę pofocić Supatar by night.

Ponownie kościół, teraz prezentuje się jeszcze ładniej:

026756.jpg


Otwierają się muzea i galerie:

027153.jpg


Supetar zaczyna żyć! My natomiast coraz częściej ziewamy ;) Odkładamy więc nocne focenie na następny wieczór i nadmorską promenadą udajemy się w stronę naszego campingu i małego, zielonego domku :)

:papa:
Ostatnio edytowano 31.05.2020 17:43 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 07.08.2012 12:47

Akurat siadłam z kawką przed komputerem i pojawił się kolejny odcinek :)

Mam jednak pytanie dotyczące zakończenia Waszych wakacji. Przeczytałam w wątku "Po Pagu i Cresie...", że wracając zatrzymaliście się w Vrazdin i bardzo Wam się tam podobało. Ja właśnie planowałam je odwiedzić również w drodze powrotnej :) Będziemy mieli jakieś 1,5-2 godz. czasu, nie będzie za mało? I czy ze starówki długo się idzie na zamek?
Przepraszam, że wyprzedzam trochę relacje ale pewnie wyjedziemy, zanim w swojej relacji dojedziecie do Vrazdin :)

Pozdrawiam
Asia :)
Ostatnio edytowano 07.08.2012 13:01 przez JoannaG, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.08.2012 13:00

tony montana napisał(a):uff uff ;) :)
Nawet drzewa na campingu rosną pod kątem .... to na pewno sprawka "fałszywego Johna - Dymku" ;) 8O :twisted: :lol: :mrgreen:

Bardzo możliwe, że te burze, które przyszły parę dni później, to też była jego sprawka :evil: ;)



Magda O. napisał(a):Eeee... za taką cenę zniosłabym te drobne niedogodności toaletowe...
załamanie pogody mieliście pewnie w okolicach 23 lipca? Tak jak my, dwa dni przed wyjazdem...w nocy z 23 na 24 lipca przyszła burza trwająca całą (!) noc... strasznie się wtedy bałam, że burza wróci kiedy będziemy na promie w drodze powrotnej... chyba nie chciałabym przeżyć takiej przygody :?

Też wyszliśmy z takiego założenia i "znosiliśmy", a raczej ja, bo mojemu mężowi to w ogóle nie przeszkadzało ;) Mnie natomiast zaczęła bardziej przeszkadzać pogoda... Tak, dokładnie, zachmurzyło się w niedzielę, 22-ego po południu. Normalna chorwacka :D pogoda wróciła w środę, ale wtedy my przeprowadziliśmy się na inny camping :)



AniaJ. napisał(a):Maslinko, dziękuję za opis, bardzo dokładny, tego właśnie się spodziewałam :-D

Cieszę się :D

Lusterka nad umywalkami są :)
Wejście do morza jest łagodne, a ta druga plaża, z otoczakami, ładniejsza, ale my zawsze wolimy gorszą plażę, jeśli nie ma na niej ludzi ;)
Nadmorską drogę do Supetru na pewno jeszcze pokażę :D

AniaJ. napisał(a):Na Aloa nie jest tak tanio, niestety...

Ale tam są inne zalety... :twisted: :D



Fatamorgana napisał(a):Agnieszko, a jak z podłożem na tym campie?
Kamole pod warstwą igiełek czy trochę normalnej ziemi jest?
Dzięki za opis, może się przydać na początek.

Fata, podłoże niestety słabe. Szpilki ciężko wchodziły, mimo używania siły (nie mojej ;)) i młotka, a właściwie siły przyłożonej do młotka ;) Pod igiełkami jest sporo małych, rozdrobnionych kamulców, ale trochę ziemi pomiędzy tymi kamulcami też się znajdzie ;)


janusz.w. napisał(a):Fabiak widze troszkę dobity :wink: ale zapewniam Cię, że to nic w porównaniu z Octavią z czterema osobami na pokładzie i boxem na dachu... :)
Namot elegancki :!:

Cześć Janusz! :D A gdzie Wy w tym roku wakacjowaliście?


JoannaG napisał(a):Przeczytałam w wątku "Po Pagu i Cresie...", że wracając zatrzymaliście się w Vrazdin i bardzo Wam się tam podobało. Ja właśnie planowałam je odwiedzić również w drodze powrotnej :) Będziemy mieli jakieś 1,5-2 godz. czasu, nie będzie za mało? I czy ze starówki długo się idzie na zamek?
Przepraszam, że wyprzedzam trochę relacje ale pewnie wyjedziemy, zanim w swojej relacji dojedziecie do Vrazdin :)

Asiu, myślę, że 2 godziny spokojnie Wam wystarczą na spacer po mieście, wszystkie zabytki i miejsca warte obejrzenia są blisko siebie. Zamek znajduje się jakieś 5 minut drogi od głównego placu z ratuszem.

My w sumie byliśmy w Varażdinie 2 godziny z małym haczkiem, ale w tym czasie zdążyliśmy też zjeść obiad.

Warto zajrzeć do informacji turystycznej (są tabliczki kierujące do niej), żeby wziąć plan miasta. Mimo że Varażdin mały, ułatwia poruszanie się po nim. No i będziecie pewni, że niczego ważnego nie przeoczyliście :)


Pozdrawiam :papa:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 07.08.2012 13:02

maslinka napisał(a):
JoannaG napisał(a):Przeczytałam w wątku "Po Pagu i Cresie...", że wracając zatrzymaliście się w Vrazdin i bardzo Wam się tam podobało. Ja właśnie planowałam je odwiedzić również w drodze powrotnej :) Będziemy mieli jakieś 1,5-2 godz. czasu, nie będzie za mało? I czy ze starówki długo się idzie na zamek?
Przepraszam, że wyprzedzam trochę relacje ale pewnie wyjedziemy, zanim w swojej relacji dojedziecie do Vrazdin :)

Asiu, myślę, że 2 godziny spokojnie Wam wystarczą na spacer po mieście, wszystkie zabytki i miejsca warte obejrzenia są blisko siebie. Zamek znajduje się jakieś 5 minut drogi od głównego placu z ratuszem.

My w sumie byliśmy w Varażdinie 2 godziny z małym haczkiem, ale w tym czasie zdążyliśmy też zjeść obiad.

Warto zajrzeć do informacji turystycznej (są tabliczki kierujące do niej), żeby wziąć plan miasta. Mimo że Varażdin mały, ułatwia poruszanie się po nim. No i będziecie pewni, że niczego ważnego nie przeoczyliście :)


Pozdrawiam :papa:


Dziękuję bardzo za odpowiedź :D

Pozdrawiam
Asia :)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 07.08.2012 13:05

maslinka napisał(a):
AniaJ. napisał(a):Maslinko, dziękuję za opis, bardzo dokładny, tego właśnie się spodziewałam :-D

Cieszę się :D

Lusterka nad umywalkami są :)
Wejście do morza jest łagodne, a ta druga plaża, z otoczakami, ładniejsza, ale my zawsze wolimy gorszą plażę, jeśli nie ma na niej ludzi ;)
Nadmorską drogę do Supetru na pewno jeszcze pokażę :D

AniaJ. napisał(a):Na Aloa nie jest tak tanio, niestety...

Ale tam są inne zalety... :twisted: :D


Mam nadzieję, że zdradzisz mi sekrety Aloa zanim wyjadę...A gdybyś nie chciała wyprzedzać relacji (może nie dotrzesz do tego momentu przed moimi wakacjami) - to może w mailu?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.08.2012 13:42

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):uff uff ;) :)
Nawet drzewa na campingu rosną pod kątem .... to na pewno sprawka "fałszywego Johna - Dymku" ;) 8O :twisted: :lol: :mrgreen:

Bardzo możliwe, że te burze, które przyszły parę dni później, to też była jego sprawka :evil: ;)
Pozdrawiam :papa:


No właśnie, teraz już wszystko jasne. To sprawka Locke'a. ;) Przyznam, że trochę martwiliśmy się o Was w niedzielę wieczorem i poniedziałek rano, czy namiot nie spłynął do Jadrana, dopóki nie dałaś znać, że wszystko ok i trochę u Was przeszło bokiem (u nas - grubo dawało).

Fajnie się czyta, jutrzejszy dzień chyba też będzie fajny nie? ;) Ja tam byłem w Splicie tego dnia :)
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 07.08.2012 13:45

Proszę o polecenie fajnego miejsca na plażowanie i kąpiel podczas 1 dniowego wypadu na Brać
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 07.08.2012 14:46

Kurcze, jaki ładny ten Supetar, ja go zapamiętałam zupełnie inaczej, bo jako wymarłe miasteczko średniej urody. Starówki nie pamiętam wcale, mam wrażenie, że do niej nie doszliśmy. Pamiętam natomiast jakieś zabite dechami zabudowania przy plaży. Wyglądało jak miasto duchów ;) Wtedy, zwiedzając całą wyspę jednego dnia na naszym wypożyczonym pierdzikółku,nie dalismy Supetarowi szans na obronę, tym razem się poprawimy ;)
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 07.08.2012 14:55

maslinka napisał(a):Obrazek

Po paru piwach można by uznać, ze jesteś w Makarskiej :wink:

maslinka napisał(a):Obrazek

Fuj. 8O

8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.08.2012 15:44

AniaJ. napisał(a):Mam nadzieję, że zdradzisz mi sekrety Aloa zanim wyjadę...A gdybyś nie chciała wyprzedzać relacji (może nie dotrzesz do tego momentu przed moimi wakacjami) - to może w mailu?

A kiedy wyjeżdżasz? Jak nie zdążę tutaj, to napiszę Ci w mailu :)



tony montana napisał(a):Przyznam, że trochę martwiliśmy się o Was w niedzielę wieczorem i poniedziałek rano, czy namiot nie spłynął do Jadrana, dopóki nie dałaś znać, że wszystko ok i trochę u Was przeszło bokiem (u nas - grubo dawało).

Na szczęście "epicentrum" nas ominęło. Słyszeliśmy, że nieźle dawało w Splitskiej albo w Waszej Postirze, albo i tu, i tu.

tony montana napisał(a):Fajnie się czyta, jutrzejszy dzień chyba też będzie fajny nie? ;)

Każdy dzień był fajny, więc oczywiście :D



wermar napisał(a):Proszę o polecenie fajnego miejsca na plażowanie i kąpiel podczas 1 dniowego wypadu na Brać

Ciężko polecić takie miejsce, bo nie wiem, jakie są Wasze preferencje. Kiedy "pokazywaliśmy" Bracz znajomym, którzy przypłynęli do nas na 1 dzień, pojechaliśmy plażować do Povlji - okolice latarni morskiej, a potem na jedyną na wyspie piaszczystą plażę - Lovrecina (ale to ze względu na ich małą córeczkę). Dla mnie najlepsze były plaże w okolicach Murvicy, ale tam trzeba dojechać szutrem (droga jest ok) z Bolu...



a_nula napisał(a):Kurcze, jaki ładny ten Supetar, ja go zapamiętałam zupełnie inaczej, bo jako wymarłe miasteczko średniej urody. Starówki nie pamiętam wcale, mam wrażenie, że do niej nie doszliśmy. Pamiętam natomiast jakieś zabite dechami zabudowania przy plaży. Wyglądało jak miasto duchów ;) Wtedy, zwiedzając całą wyspę jednego dnia na naszym wypożyczonym pierdzikółku,nie dalismy Supetarowi szans na obronę, tym razem się poprawimy ;)

Ze Splitskiej będziecie mieć blisko :) Dlatego że Supetar był taki ładny, odpuściliśmy sobie wieczory w innych miasteczkach. Zaletą był fakt, że starówkę mieliśmy w zasięgu niedługiego spaceru, nikt nie musiał prowadzić samochodu, można było spokojnie napić się piwka, a nawet dwóch ;)

Raz, wczesnym wieczorem, pojechaliśmy do Postiry, ale potem i tak wróciliśmy do Supetaru, bo tam czuliśmy się, jak u siebie :) Dla każdego takie "swojskie" miejsce może być gdzie indziej, dla nas było w Supetarze :)



kaszubskiexpress napisał(a):Po paru piwach można by uznać, ze jesteś w Makarskiej :wink:

Kościoły rzeczywiście podobne :)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 07.08.2012 15:49

maslinka napisał(a):
AniaJ. napisał(a):Mam nadzieję, że zdradzisz mi sekrety Aloa zanim wyjadę...A gdybyś nie chciała wyprzedzać relacji (może nie dotrzesz do tego momentu przed moimi wakacjami) - to może w mailu?

A kiedy wyjeżdżasz? Jak nie zdążę tutaj, to napiszę Ci w mailu :)


Wyjeżdżamy 17 lub 18 sierpnia. Wiem, że planujecie wyjazd na długi weekend, więc czasu może zabraknąć, chyba, że będziesz "pędziła" z tą częścią "supetarską" ;)
Jeśli nie dojedziesz, proszę napisz parę zdań na adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuję :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.08.2012 15:53

Napiszę na pewno :)
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 07.08.2012 17:00

maslinka napisał(a):Ze Splitskiej będziecie mieć blisko :) Dlatego że Supetar był taki ładny, odpuściliśmy sobie wieczory w innych miasteczkach. Zaletą był fakt, że starówkę mieliśmy w zasięgu niedługiego spaceru, nikt nie musiał prowadzić samochodu, można było spokojnie napić się piwka, a nawet dwóch ;)

Raz, wczesnym wieczorem, pojechaliśmy do Postiry, ale potem i tak wróciliśmy do Supetaru, bo tam czuliśmy się, jak u siebie :) Dla każdego takie "swojskie" miejsce może być gdzie indziej, dla nas było w Supetarze :)


Wypiję więc Wasze zdrowie będąc w Supetarze ;)
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 07.08.2012 18:49

Zasiadam i ja, będzie okazja powspominać ;) Widze po fotach, że camp w Supetarze przez ostatnie lata nie wypiekniał. W 2004 roku wyglądał dokladnie tak samo, no może był bardziej pusty /wrzesień/. Miejscówkę mieliśmy dokładnie w tym miejscu co Wy :lol:
Nasz pobyt minął bez jednej chmurki za to kilka dni wiało tak, że zrozumialem dlaczego te sosny są takie pochyłe :twisted:
Brać jest przepiękną wyspą ale z campami bida /tego w Murvicy nie znam przed laty nie działał/.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 07.08.2012 20:45

maslinka napisał(a):Cześć Janusz! :D A gdzie Wy w tym roku wakacjowaliście?


My dla odmiany w tym roku ...Grecja :lol: :D

pozdr

P.S.
I tradycyjnie, jak się uda to tydzień we wrześniu cro :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mój Brač na ziemi - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone