Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Mobilny internet

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 14.05.2021 22:40

kapitan_statku napisał(a):Jadę do zaprzyjaźnionej rodzinki, która raczej nie potrzebuje internetu, więc ma jaki ma...może być problem i wolę obadać możliwości :) Może ktoś przerabiał.


Skoro do zaprzyjaźnionej, to chyba oni bardziej powinni być adresatem twojego pytania. Kto inny niż lokalsi wie lepiej co i jak na miejscu?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Mobilny internet

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 15.05.2021 02:47

kapitan_statku napisał(a):Cześć wszystkim

Pandemia dała trochę możliwości na pracę zdalną i tą możliwość chcę przepracować...wiadomo gdzie ;) Mój problem polega na tym, że może być problem z internetem i będę zmuszony użyć internetu mobilnego...

I tu właśnie pytanie do forumowiczów. Czy ktoś zna realia chorwackich sieci komórkowych i zasięgów LTE w okolicy Biogradu\Pakostane do podjęcia pracy zdalnej? W grę wchodzą telekonferencje i w zasadzie łączenie się z firmą przez VPN.

Może ktoś już coś takiego przerabiał i ma jakieś wskazówki?

https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia - tutaj masz prawie wszystkie informacje jakich potrzebujesz, nawet opisano sposób jak wykupić mobilny internet na dłuższy okres czasu (wbrew pozorom problem wcale nie jest trywialny).
Ja z tej oferty chorwackiego T-Mobile'a korzystam już od kilku lat i poza tym, że kilkakrotnie okradli mnie ze środków na koncie, to innych zastrzeżeń nie mam ;)
Internet LTE działa całkiem ładnie zarówno w Biogradzie jak i na większości wysp, ale konkretnych wartości transferów już nie pamiętam. W każdym razie na jachcie mieliśmy router mobilny do którego była podpięta cała załoga (w tym dwóch nastolatków ciągle wiszących na necie) i nie był skarg na internet, chociaż na telekonferencje nie wiem czy by wystarczyło.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Mobilny internet

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 15.05.2021 02:57

naszastruga napisał(a):A dlaczego mobilny? Praktycznie każdy apartament ma teraz wifi, trzeba tylko wcześniej zapytać jak z szybkością.

I właśnie w tym może być problem!
Ja na jednej kwaterze na wi-fi miałem ok. 1,5 Mbps do południa jak wszyscy siedzieli na plaży, ale jak wrócili do apartmanów, to net spadał mi do 0,1 Mbps.
Na drugiej kwaterze do południa miałem ok. 4-5 Mbps, ale wieczorem prędkość wi-fi też spadała 10-krotnie.

Skoro do zaprzyjaźnionej, to chyba oni bardziej powinni być adresatem twojego pytania. Kto inny niż lokalsi wie lepiej co i jak na miejscu?

Zwłaszcza, jak ci lokalsi, to para 70-latków ;)
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Mobilny internet

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 16.05.2021 19:33

Chris_M napisał(a):
naszastruga napisał(a):A dlaczego mobilny? Praktycznie każdy apartament ma teraz wifi, trzeba tylko wcześniej zapytać jak z szybkością.

I właśnie w tym może być problem!
Ja na jednej kwaterze na wi-fi miałem ok. 1,5 Mbps do południa jak wszyscy siedzieli na plaży, ale jak wrócili do apartmanów, to net spadał mi do 0,1 Mbps.
Na drugiej kwaterze do południa miałem ok. 4-5 Mbps, ale wieczorem prędkość wi-fi też spadała 10-krotnie.

Skoro do zaprzyjaźnionej, to chyba oni bardziej powinni być adresatem twojego pytania. Kto inny niż lokalsi wie lepiej co i jak na miejscu?

Zwłaszcza, jak ci lokalsi, to para 70-latków ;)


Zakładasz że osoby w tym wieku są z wykopalisk? A nawet jeśli już, mają dzieci, sąsiadów itp. od których mogą zasięgnąć informacji?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Mobilny internet

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 16.05.2021 20:45

naszastruga napisał(a):
Skoro do zaprzyjaźnionej, to chyba oni bardziej powinni być adresatem twojego pytania. Kto inny niż lokalsi wie lepiej co i jak na miejscu?

Zwłaszcza, jak ci lokalsi, to para 70-latków ;)


Zakładasz że osoby w tym wieku są z wykopalisk? A nawet jeśli już, mają dzieci, sąsiadów itp. od których mogą zasięgnąć informacji?

Czy jesteś pewien, że np. Twoi Rodzice byliby w stanie doradzić jakiemuś cudzoziemcowi, jaki wybrać najlepszy mobilny internet w Polsce?
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 16.05.2021 20:58

Tak, są w tym wieku, ale jeszcze parę lat temu pracowali, a jeszcze wcześniej sami kupowali sobie telefony, zakładali bankowość elektroniczną. Nowoczesna technologia nie pojawiła się rok temu, dzisiejsi 70-latkowie mieli 50 lat, kiedy to stawało się popularne.

A jeśli nawet, jakby im ktoś zadał bardzo specjalistyczne pytanie, wystarczyłby support ze strony wnuków, jaka sieć ma najlepszy ping w ich okolicy, i jakie są parametry dziadkowego wifi :)
TomCro2
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomCro2 » 04.06.2021 17:13

A czy ktoś x szanownych forumowiczów wie coś nr tej niżej oferty (Visiting Croatia - 85 kn): WEEKLY DATA ADD-ON FLAT SURF 60 kn/week ???
Czy nie lepiej taką kupić?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 06.06.2021 00:43

TomCro2 napisał(a):A czy ktoś x szanownych forumowiczów wie coś nr tej niżej oferty (Visiting Croatia - 85 kn): WEEKLY DATA ADD-ON FLAT SURF 60 kn/week ???
Czy nie lepiej taką kupić?

To jest ta sama oferta!
Na początek musisz kupić starter za 85 HRK i za tę kwotę masz nielimitowany internet na 7 dni. Jeśli siódmego dnia będziesz miał na koncie 60 kuna lub więcej, to pakiet nielimitowanego internetu automatycznie przedłuży się o następne 7 dni, a z konta zniknie Ci 60 HRK. I to samo przez kolejne tygodnie.
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 06.06.2021 00:54

Ten starter nie obsługuje 5G które jest już nawet w Pagu.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 06.06.2021 01:04

A który starter obsługuje 5G?
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 06.06.2021 01:17

Tylko abonamentowcy mogą korzystać z 5G w Cro.
hajan13
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajan13 » 08.06.2021 10:34

A gdzie na miejscu można kupić tę kartę SIM ? (Visiting Croatia - 85 kn): WEEKLY DATA ADD-ON FLAT SURF
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 08.06.2021 10:40

Najłatwiej, to na stacji benzynowej.
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 12.06.2021 22:36

hajan13 napisał(a):A gdzie na miejscu można kupić tę kartę SIM ? (Visiting Croatia - 85 kn): WEEKLY DATA ADD-ON FLAT SURF

Chyba na stacjach jednej marki INA . Czy ktoś już miał w tym roku ? Nie zmienili oferty ?
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 13.06.2021 12:07

Można też na poczcie, w kioskach kupić a nawet w wielobranżowym. Charakterystyczny różowy starter z napisem "Visiting Croatia".

Starter kosztuje 85 kuna, co tydzień pobiera 60 kuna z konta na przedłużenie. Działa nadal, korzystam cały czas.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 83
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone