Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 02.07.2022 11:46

Ale znając życiowe realia , nowe stawki/taryfy będą obowiązywać dla nowych umów . Jeśli ktoś ma obecną umowę , to jedzie na takich warunkach jakie ma.
Damian_80
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 28.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian_80 » 02.07.2022 12:19

W Play otrzymałem dziś info, że paczka mi się powiększy z 4,31GB na 7,77GB i koszt 1GB spadnie z 14,68 na 11,59zł. Nastąpi to od kolejnego okresu rozliczeniowego (u mnie od 10 lipca). Szczęśliwie urlop mam od 1.08, więc jeszcze mi się okres rozliczeniowy zmieni w trakcie urlopu, więc mam 2x7,77GB. Co do konsultantów - nic nie wiedzą - jeden twierdził, że to promocja tylko do końca wakacji, drugi, że 14,68 to prawidłowa cena - dopiero jak im wkleiłem fragment tekstu, to coś poszukali i okazało się, że "faktycznie ma Pan rację"... Normalka.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 13.07.2022 07:52

Kupiłem wczoraj kartę Visiting i to jest jakaś porażka. Na polskiej karcie T-Mobile są znacznie lepsze parametry połączenia (zwłaszcza pobieranie) niż na tej Visiting. Wykluczam raczej kwestię zasięgu i urządzenia. Przypuszczam, że jest ona ograniczana jakoś systemowo. Jeśli ktoś myśli, że dzieci na niej będą mogły coś oglądać może się zdziwić.
Będąc w tym samym miejscu D:0.24Mbps a po przełączeniu na internet z polskiej karty t-mobile około 18.0. Z opakowania faktycznie ununięto symbol 4G.
Obrazek

Obrazek
tuciek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuciek » 19.07.2022 11:42

Czy ktoś miał lub ma podobne doświadczenia z kartą Visiting co Tomy Lee? Rzeczywiście tak mizernie to działa? Myślałem, że ta karta rozwiąże mój problem z dostępem do YouTuba dzieci, kiedy już strasznie będą się nudzić;)
Sidney
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 16.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sidney » 19.07.2022 11:50

My kupiliśmy t mobile internet 7 dni bez limitu za 85kun dwa telefony YouTube + Netflix śmiga aż miło
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.09.2022 22:56

mchrob napisał(a):A ma ktoś z was doświadczenie z zakupem prepaida w Bośni? Planuje 3 dni w Sarajewie, przydał by się jakiś internet mobilny na te dni.

Udało Ci się to rozwiązanie wcielić w życie? Jeśli tak, podpowiesz, jak to wyszło?
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 21.09.2022 08:07

Ja korzystam z rodzimego Orange, doładowuje konto raz w roku i na cały rok mam ponad 40 gb internetu w UE (a pl 2048 gb na rok). Na 10-14 dniowe wakacje w Europie + kilka 2-3 dniowych wyjazdów w zupełności wystarcza. Jak latam poza Europę kupuję czasowego esima na dany kraj.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 21.09.2022 08:16

Pragnę zauważyć, że BiH to nie UE a samo odebranie tam połączenia przychodzącego kosztuje u większości operatorów krajowych około 5zł :mrgreen:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 21.09.2022 08:44

ApropoDefacto napisał(a):Jak latam poza Europę kupuję czasowego esima na dany kraj.
Nie w każdym kraju ta technologia jest dobrze rozwinięta no i na razie niewielki ułamek telefonów obsługuje e-sim. W tej chwili tylko iPhony, najdroższe Samsungi z serii S i kilka innych modeli.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 21.09.2022 08:58

vin napisał(a):
mchrob napisał(a):A ma ktoś z was doświadczenie z zakupem prepaida w Bośni? Planuje 3 dni w Sarajewie, przydał by się jakiś internet mobilny na te dni.

Udało Ci się to rozwiązanie wcielić w życie? Jeśli tak, podpowiesz, jak to wyszło?

Znalazłem odpowiedni pakiet:
https://www.bhtelecom.ba/turist-ponuda/
i miałem zamiar kupić go w drodze do Sarajewa jednak na żadnej stacji benzynowej po drodze ich nie mieli.
W Sarajevie są punkty sprzedaży BH Telecom, ale jak już byliśmy na miejscu a okazało się że na kwaterze mieliśmy bardzo dobry internet to sobie go odpuściłem. Wcześniej w Chorwacji pobrałem sobie nawigację GM offline i dałem radę ;)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 21.09.2022 09:21

greenrs napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):Jak latam poza Europę kupuję czasowego esima na dany kraj.
Nie w każdym kraju ta technologia jest dobrze rozwinięta no i na razie niewielki ułamek telefonów obsługuje e-sim. W tej chwili tylko iPhony, najdroższe Samsungi z serii S i kilka innych modeli.


Zgadza się, w takim przypadku pozostaje szukać na miejscu (zazwyczaj ten sposób również będzie tańszy). Niemniej za wygodę się płaci, więc mając możliwość korzystania z esima nie muszę w kraju docelowym biegać i szukać kart, tylko w dniu wylotu będąc jeszcze na lotnisku w pl kupuje sobie pakiet internetowy i wysiadając z samoloty jestem już online. Z ciekawości sprawdziłem pakiet neta do Bośni i wychodzi 6$ za 1 gb ważny 7 dni bądź 12$ za 3 gb na 30 dni. Na 1-3 dniowy wypad wydaje mi się opcja ok. Ale jak ktoś więcej tego neta będzie potrzebował to faktycznie trzeba zaopatrzyć się u nich w kartę sim.

W takiej Tajlandii np. nielimitowany internet na 2 tygodnie to koszt 19$. Więc śmieszne pieniądze.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 21.09.2022 20:38

mchrob napisał(a):
vin napisał(a):
mchrob napisał(a):A ma ktoś z was doświadczenie z zakupem prepaida w Bośni? Planuje 3 dni w Sarajewie, przydał by się jakiś internet mobilny na te dni.

Udało Ci się to rozwiązanie wcielić w życie? Jeśli tak, podpowiesz, jak to wyszło?

Znalazłem odpowiedni pakiet:
https://www.bhtelecom.ba/turist-ponuda/
i miałem zamiar kupić go w drodze do Sarajewa jednak na żadnej stacji benzynowej po drodze ich nie mieli.
W Sarajevie są punkty sprzedaży BH Telecom, ale jak już byliśmy na miejscu a okazało się że na kwaterze mieliśmy bardzo dobry internet to sobie go odpuściłem. Wcześniej w Chorwacji pobrałem sobie nawigację GM offline i dałem radę ;)

dzięki, pakiet też widziałem i właśnie się zastanawiałem, czy ktoś już przetestował, finalnie sam też się nie zdecydowałem, bo tylko jeden nocleg mieliśmy w BiH, więc zadziałałem podobnie jak Ty (kwatera+mapy offline). No nic, może za rok ;)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.05.2023 12:04

Jaki internet mobilny w tym roku ??
Z YT dowiedziałem się, że do routera (gdyby w apartamencie było słabe WiFI) warto sobie kupić A1.
14€ na 7 dni i później doładowanie 15€ na 10 dni. Jakiś router/stary smartfon i udostępniam w pokojach.

Ale taki tańszy na co dzień do smartfona co polecacie na 14 dni ?
Kiedyś korzystałem z Surf & Fun i to było tanie i fajne (chyba 50kn na tydzień). Teraz nie wiem czy to w ogóle jeszcze istnieje ?
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 30.05.2023 12:19

Kupowal ktos moze karte e sim dla turystow na tydzien do Czarnogory przez internet a nie na miejscu ?
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 30.05.2023 13:55

kaeres napisał(a):Jaki internet mobilny w tym roku ??
Z YT dowiedziałem się, że do routera (gdyby w apartamencie było słabe WiFI) warto sobie kupić A1.
14€ na 7 dni i później doładowanie 15€ na 10 dni. Jakiś router/stary smartfon i udostępniam w pokojach.

Ale taki tańszy na co dzień do smartfona co polecacie na 14 dni ?
Kiedyś korzystałem z Surf & Fun i to było tanie i fajne (chyba 50kn na tydzień). Teraz nie wiem czy to w ogóle jeszcze istnieje ?


Tak na szybko przejrzałem:
A1:
- typowo pod turyste - https://www.a1.hr/tourist-offer/en
- jeszcze coś takiego - 120gb przez 90 dni - tylko nie wiem czy można kupić stacjonarnie czy tylko przez strone - https://www.a1.hr/privatni/mobiteli/a1- ... -na-bonove

T-Mobile:
- turysta - https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia
- inna opcja - https://www.hrvatskitelekom.hr/internet ... et-posvuda

Telemach Croatia:
- turysta - https://telemach.hr/for-tourists
- inne - https://telemach.hr/mobilni-internet/paketi-na-bonove
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 85
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone