Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 10.08.2019 13:13

bigredone napisał(a):Jako, że nie wierzyłem w tą cenę czarnogórską to szukałem i gdzieś znalazłem, że faktycznie 500, ale tylko w LTE, a ta dostępna w wybranych miejscach....

Jeszcze dzisiaj korzystamy, wyczerpaliśmy około 100 GB z tego pakietu :) . Internet nie jest może zbyt szybki, ale wystarczający, żeby np. odpalić stream z polskimi kanałami. Za dnia, co oczywiste, prędkość spada, wieczorem ok. Generalnie mają dość słabą infrastrukturę (znam się nieco na tym, bo tym zajmuję się na co dzień od 20 lat ).
zgred66
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgred66 » 15.08.2019 23:25

Za trochę ponad tydzień jedziemy do Tribunj do Daria na ok. 10 dni.
Co byście polecili dla 4 osobowej rodzinki (mam router LTE) żeby móc sprawdzić pocztę, przejrzeć facebooka?
Na oglądanie filmów się nie nastawiam bo to raczej za dużo ciągnie (chyba że jakiś no limit).
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 15.08.2019 23:43

zgred66 napisał(a):Za trochę ponad tydzień jedziemy do Tribunj do Daria na ok. 10 dni.
Co byście polecili dla 4 osobowej rodzinki (mam router LTE) żeby móc sprawdzić pocztę, przejrzeć facebooka?
Na oglądanie filmów się nie nastawiam bo to raczej za dużo ciągnie (chyba że jakiś no limit).

Jeśli tam będą dzieci ze smartfonami, to na ściąganiu poczty się nie skończy ;)
W takiej sytuacji router i karta z nielimitowanym internetem jest idealnym rozwiązaniem.
Polecam kartę, której zdjęcie zamieściłem w tym poście: post2087508.html#p2087508
Nielimitowany internet na 7 dni za 85 kuna. Ostatniego dnia doładujesz sobie konto kwotą 30 kuna i po upływie okresu ważności pakietu 7-dniowego wykupisz sobie 3 jednodniowe (24 h) pakiety nielimitowanego internetu po 10 kuna każdy.
Terminy ważności pakietów liczone są w godzinach, czyli jeśli aktywujesz pakiet o godz. 17:15, to jego ważność upłynie następnego dnia o tej samej porze. To samo dotyczy pakietu 7-dniowego.

PS (13.08.2020):
Potwierdzam wcześniejsze doniesienia, że ten 7-dniowy pakiet, nie zawsze jest 7-dniowy.
W tym roku swój 7-dniowy pakiet aktywowałem w sobotę późnym popołudniem, a w następną sobotę rano okazało się, że pakiet skończył się już o północy z piątku na sobotę i moje konto jest wyczyszczone, gdyż operator od północy liczył za transfer wg standardowego cennika.
Ostatnio edytowano 13.08.2020 10:32 przez Chris_M, łącznie edytowano 1 raz
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 17.08.2019 12:41

Chris_M napisał(a):
zgred66 napisał(a):Za trochę ponad tydzień jedziemy do Tribunj do Daria na ok. 10 dni.
Co byście polecili dla 4 osobowej rodzinki (mam router LTE) żeby móc sprawdzić pocztę, przejrzeć facebooka?
Na oglądanie filmów się nie nastawiam bo to raczej za dużo ciągnie (chyba że jakiś no limit).

Jeśli tam będą dzieci ze smartfonami, to na ściąganiu poczty się nie skończy ;)
W takiej sytuacji router i karta z nielimitowanym internetem jest idealnym rozwiązaniem.
Polecam kartę, której zdjęcie zamieściłem w tym poście: post2087508.html#p2087508
Nielimitowany internet na 7 dni za 85 kuna. Ostatniego dnia doładujesz sobie konto kwotą 30 kuna i po upływie okresu ważności pakietu 7-dniowego wykupisz sobie 3 jednodniowe (24 h) pakiety nielimitowanego internetu po 10 kuna każdy.
Terminy ważności pakietów liczone są w godzinach, czyli jeśli aktywujesz pakiet o godz. 17:15, to jego ważność upłynie następnego dnia o tej samej porze. To samo dotyczy pakietu 7-dniowego.

Potwierdzam doskonała oferta i trzeba przyznać, że LTE na Chorwacji śmiga, aż miło.
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 19.08.2019 01:20

SebastianM napisał(a):Potwierdzam doskonała oferta i trzeba przyznać, że LTE na Chorwacji śmiga, aż miło.


Miejscami (tu akurat chodzi o Vir) ta oferta jest już chyba zbyt popularna, co powoduje przeładowanie sieci i znaczne spowolnienie internetu, do braku rozsądnego działania włącznie. Z tego powodu na drugi tydzień pobytu przeszliśmy na A1 i ten śmigał aż miło. Niestety ma limit danych 20 GB i 5GB w planie "codziennym" ale i tak woleliśmy to niż TM, który działał bardzo słabo.
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 19.08.2019 07:51

Chris_M napisał(a):
zgred66 napisał(a):Za trochę ponad tydzień jedziemy do Tribunj do Daria na ok. 10 dni.
Co byście polecili dla 4 osobowej rodzinki (mam router LTE) żeby móc sprawdzić pocztę, przejrzeć facebooka?
Na oglądanie filmów się nie nastawiam bo to raczej za dużo ciągnie (chyba że jakiś no limit).

Jeśli tam będą dzieci ze smartfonami, to na ściąganiu poczty się nie skończy ;)
W takiej sytuacji router i karta z nielimitowanym internetem jest idealnym rozwiązaniem.
Polecam kartę, której zdjęcie zamieściłem w tym poście: post2087508.html#p2087508
Nielimitowany internet na 7 dni za 85 kuna. Ostatniego dnia doładujesz sobie konto kwotą 30 kuna i po upływie okresu ważności pakietu 7-dniowego wykupisz sobie 3 jednodniowe (24 h) pakiety nielimitowanego internetu po 10 kuna każdy.
Terminy ważności pakietów liczone są w godzinach, czyli jeśli aktywujesz pakiet o godz. 17:15, to jego ważność upłynie następnego dnia o tej samej porze. To samo dotyczy pakietu 7-dniowego.

Powiedz mi bo teraz już nie wiem Ostatnio było tu napisane, że jest to defacto 6 nie 7 dni. To jednak jest pełne 7?
I dwa doładowania są intuicyjne czy wymagane są jakieś rejestracje itp?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2019 07:57

Pierwszą kartę odpaliłem 2 rano i 9 rano już się skończył. Następna działała od 9 rano, a 16 rano już nie było. Nie udało mi się doładować pierwszej przez net i musiałem kupić nową. Nie ma rejestracji. Działa po uruchomieniu. Nic nie trzeba wysyłać. Dobrze działała na kilka podłączonych urządzeń.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 19.08.2019 12:30

agulus napisał(a):Powiedz mi bo teraz już nie wiem Ostatnio było tu napisane, że jest to defacto 6 nie 7 dni. To jednak jest pełne 7?

Pełne 7x24h.
Na dzień przed wygaśnięciem pakietu dostaniesz SMS-a z ostrzeżeniem o upływie terminu jego ważności oraz informacją jak go przedłużyć. Jeśli na koniec okresu ważności pakietu na koncie będzie 80 kuna, to pakiet automatycznie się odnowi, w przeciwnym razie wygaśnie.
Najmniejsza kwota doładowania przez internet to 30 kuna, więc na trzy dni będzie w sam raz 3x10 kuna.
Więcej na ten temat na stronie operatora: https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia i na tej samej stronie możesz doładować swoje konto.

I dwa doładowania są intuicyjne

Doładowujesz tylko jeden raz, za 30 kuna, bo w momencie zakupu karta jest już doładowana kwotą 85 kn, z czego 80 kn zostaje pobrane w momencie aktywacji pakietu, a 5 kn dalej pozostaje na koncie do wykorzystania.
Z tym doładowaniem 30 kn za bardzo się nie śpiesz, żeby przypadkiem operator nie zabrał Ci tej kasy w międzyczasie na jakieś inne usługi, jak mnie się to zdarzyło.

czy wymagane są jakieś rejestracje itp?

Nie, po prostu wsadzasz kartę do telefonu, modemu czy routera i internet zaczyna działać(*).
Sprawdzenie stanu konta kodem USSD: *100# (Zielona słuchawka).
Jeśli karta jest w routerze, to jest pewien problem ze sprawdzeniem stanu konta, gdyż routery zazwyczaj nie obsługują kodów USSD i wówczas trzeba operować SMS-ami, co jednak długo trwa i jest maksymalnie wkurzające.

PS: Ważne ostrzeżenie!
*) Możliwe, że te SIM-karty są sprzedawane w różnych wersjach. Na używanej przeze mnie karcie taryfy FLAT INTERNET 24/7 nie trzeba było aktywować gdyż aktywowała się jakoś sama zaraz po włożeniu SIM-karty do routera, ale zgodnie ze stroną internetową operatora oraz dołączoną do karty instrukcją, tę taryfę należy aktywować samemu:
"For activation send a text message with the content FLAT to 13636 and reply with DA to the received text message"
Jeśli zaczniemy z internetu korzystać nie mając aktywnej taryfy FLAT INTERNET 24/7, to wówczas posiadane na koncie 85 kuna zostanie w krótkim czasie zużyte na opłacenie transferu!
Ostatnio edytowano 29.08.2019 15:19 przez Chris_M, łącznie edytowano 2 razy
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 19.08.2019 12:48

makono napisał(a):Miejscami (tu akurat chodzi o Vir) ta oferta jest już chyba zbyt popularna, co powoduje przeładowanie sieci i znaczne spowolnienie internetu, do braku rozsądnego działania włącznie. Z tego powodu na drugi tydzień pobytu przeszliśmy na A1 i ten śmigał aż miło. Niestety ma limit danych 20 GB i 5GB w planie "codziennym" ale i tak woleliśmy to niż TM, który działał bardzo słabo.

Przypuszczam, że nielimitowane oferty mają niższy priorytet niż oferty limitowane.
Ja korzystałem z tej oferty nielimitowanego internetu podczas rejsu na jachcie i cały czas internet działał bezproblemowo, za wyjątkiem jednej mariny, gdzie była wyjątkowo duża ilość jachtów i gdzie internet przestał mi działać. Przełączyłem się wówczas na otrzymany od operatora jachtu pakiet internetu wielkości 1 GB i internet zaczął mi działać z pełną prędkością, chociaż w dalszym ciągu korzystałem z sieci tego samego operatora, czyli HT.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 19.08.2019 16:58

Chris_M napisał(a):Przypuszczam, że nielimitowane oferty mają niższy priorytet niż oferty limitowane.

Nie ma czegoś takiego. Jakość połączenia zależy od jakości anteny w telefonie, siły nadajnika czy obecności obiektów powodujących zakłócenia. To czy masz ofertę na abonament czy na kartę, limitowaną albo nielimitowaną nie ma żadnego znaczenia.
No chyba, że w Chorwacji jest inaczej :roll:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 19.08.2019 17:33

greenrs napisał(a):
Chris_M napisał(a):Przypuszczam, że nielimitowane oferty mają niższy priorytet niż oferty limitowane.

Nie ma czegoś takiego.

Jeśli tak twierdzisz, to znaczy, że jeszcze niewiele wiesz :D
Wpisz sobie do googla hasło "traffic shaping", to się dowiesz, że jednak coś takiego istnieje.


Jakość połączenia zależy od jakości anteny w telefonie, siły nadajnika czy obecności obiektów powodujących zakłócenia.

Tutaj pełna zgoda.

To czy masz ofertę na abonament czy na kartę, limitowaną albo nielimitowaną nie ma żadnego znaczenia.

A to już zależy od operatora, wielu zagranicznych operatorów uzależnia prędkość połączenia od wykupionej oferty, np. w droższej ofercie masz LTE, a w tańszej ofercie masz tylko 3G.

No chyba, że w Chorwacji jest inaczej :roll:

Polscy operatorzy też takie zabiegi stosują, przykładowo w 2016 w Orange była wakacyjna promocja 6 GB internetu za 6 zł/30 dni https://biuroprasowe.orange.pl/blog/6-gb-za-6-zl-na-wakacje/ i powszechne wówczas były skargi, że w nadmorskich kurortach przy korzystaniu z tej oferty internet ledwo kapie, podczas gdy po zmianie karty SIM na inną kartę tego samego operatora (np. abonamentową), w tym samym miejscu i tym samym sprzęcie, internet działał normalnie.
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 28.08.2019 09:55

Słuchajcie mam problem Kupiłam kartę z t mobile i przez pierwszy dzień było ok. A teraz zasięg jest, LTE jest a internet nie działa :evil:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 28.08.2019 11:04

Nie chcę być złym prorokiem, ale przypuszczam, że nie włączył Ci się ten ten FLAT INTERNET 24/7 i pierwszego dnia na internet zużyłeś całe 85 kuna po cennikowej stawce.
Zgodnie z dołączoną do karty instrukcją, taryfę FLAT INTERNET należy aktywować ("For activation send a text message with the content FLAT to 13636 and reply with DA to the received text message")
natomiast u mnie ona wcale nie wymagała aktywacji i była aktywna już w momencie włożenia karty do mobilnego routera.

PS:
Sprawdź stan konta kodem USSD: *100# (Zielona słuchawka).
Jeśli na koncie masz 0 kuna, to najprawdopodobniej stało się to, co opisałem powyżej, czyli 85 kuna zużyłeś na internet po cennikowej stawce.
Jeśli na koncie pozostało nienaruszone 5 kuna, to przyczyna będzie jakaś inna.
Ostatnio edytowano 28.08.2019 13:55 przez Chris_M, łącznie edytowano 1 raz
CroLaguna
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroLaguna » 28.08.2019 13:40

agulus napisał(a):Słuchajcie mam problem Kupiłam kartę z t mobile i przez pierwszy dzień było ok. A teraz zasięg jest, LTE jest a internet nie działa :evil:



Miałem podobnie i dodatkowo wyskoczył błąd sieci. Wystarczyło wyłączyć i ponownie uruchomić telefon.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 28.08.2019 20:09

greenrs napisał(a):
Chris_M napisał(a):Przypuszczam, że nielimitowane oferty mają niższy priorytet niż oferty limitowane.

Nie ma czegoś takiego. Jakość połączenia zależy od jakości anteny w telefonie, siły nadajnika czy obecności obiektów powodujących zakłócenia. To czy masz ofertę na abonament czy na kartę, limitowaną albo nielimitowaną nie ma żadnego znaczenia.
No chyba, że w Chorwacji jest inaczej :roll:

Przede wszystkim zależy od ilości użytkowników zalogowanych i odległości od stacji bazowej. Im bliżej, tym priorytet większy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 79
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone