Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MLINI - nic dodać, nic ująć!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 05.09.2015 13:22

mysza73 napisał(a):Na tą rezydencję (opuszczoną 8O ) Pani Potter ostrzy sobie pazurki ... :smo:
Idę zajrzeć, czy by ją nie ubiec ... :lool: :nice:

Nie ma opcji, za późno...
Ja już ją sobie dawno zaklepałam :oczko_usmiech:
Tylko puki co, zawartość skarbonki mizerna :evil:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.09.2015 13:55

Fajna ta rezydencja. A co w niej planujecie zrobić? I kto w końcu planuje ją kupić? Jak się nie dogadacie, to ja w ciemno kupuję...
san95
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) san95 » 05.09.2015 15:47

mysza73 napisał(a):Ja Trebinje wypatrzyłam jakiś czas temu u Wojtka :P ,
fakt bardzo urokliwe miejsce ... no i most ... piękny :P ,
ale raczej nie będzie to ulubione miejsce tegorocznych wakacji ... bo były jeszcze piękniejsze 8) .

Wypada mi zaliczyć Trebinje do jednego z większych przeoczeń zeszłorocznych wakacji. Stacjonując w Małym Stonie wybraliśmy się w jaskini Vjetrenica koło Zavali w BIH, by potem obrać na kurs MNE i Kotor, beztrosko mijając Trebinje i jeszcze zaliczając wtopę na przejściu granicznym Aranđelovo - Vučija, dostępnym - jak się okazało - tylko dla localsów. Czyli do powtórki :)
Przy okazji - czy ktoś śledzi losy projektu odbudowy kolei w dolinie Trebiśnicy? http://www.aecom.com/Where+We+Are/Europ ... erzegovina
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.09.2015 15:57

tony montana napisał(a):A do Arboretum nie doszliście? :)

Byliśmy tam parę lat temu :D ,
Tony, Ty nie czytasz moich relacji :cry: :cry: :cry: .
tony montana napisał(a):Fajna ta ekipa z Radomia - tzn FAJNE AUTO MAJĄ! :oops: :oops:

Bo w Radomiu to same fajne dziewczyny ... tfu, tfu, tfu ... AUTA :oczko_usmiech: :smo: .


gusia-s napisał(a):A my Trsteno niestety musieliśmy odpuścić :( Lało jak z cebra i pojechaliśmy dalej w stronę słońca a jak wracaliśmy było już ciemno :(

Trsteno warte jest powrotu :P
i arboretum i porcik na dole :D .


Lednice napisał(a):Fajne to Mlini :D

Chodzi mi po głowie na następny rok, m.in. dzięki tej relacji 8)

Zobaczymy, w każdym razie relacja bardzo treściwa :D

Jak zawsze u myszy :wink:

Eeeeeee tam treściwa ... trochę princessy i parę zdjęć na deser :oczko_usmiech: :wink: .



a to ja napisał(a):Myszo :)

W letniej willi w Arboretum wisiał żółty kask Boba Budowniczego a w nim ... jaskółka/jerzyk zrobiła sobie gniazdko. Drzwi do willi - z tego tytułu - były otwarte, a mamuśka wylatywała i wlatywała co chwilę, nosząc jedzonko dla swoich maluchów :)

Nie zwróciłam uwagi :oops: ,
chyba za bardzo kombinowałam skąd by tu kasę na tą chatę wziąć :wink: .

a to ja napisał(a):P.s. pływaliśmy za bramą po schodkach, ja też :D (pierwszy i ostatni raz na tym wyjeździe)

Tam taki fajny basenik był :mrgreen: .


GOLDEN napisał(a):
tony montana napisał(a):
Fajna ta ekipa z Radomia - tzn FAJNE AUTO MAJĄ! :oops: :oops:


Zgadzam się z Tonym... :devil:

Czemu mnie to nie dziwi :roll: :oczko_usmiech: .


kkra napisał(a):Jestem dopiero w połowie relacji!

Ja wiem, że to trudna lektura jest ... :oops: :smo: .


Magdalena S. napisał(a):
mysza73 napisał(a):Na tą rezydencję (opuszczoną 8O ) Pani Potter ostrzy sobie pazurki ... :smo:
Idę zajrzeć, czy by ją nie ubiec ... :lool: :nice:

Nie ma opcji, za późno...
Ja już ją sobie dawno zaklepałam :oczko_usmiech:
Tylko puki co, zawartość skarbonki mizerna :evil:

piekara114 napisał(a):Fajna ta rezydencja. A co w niej planujecie zrobić? I kto w końcu planuje ją kupić? Jak się nie dogadacie, to ja w ciemno kupuję...


Dziewczyny, to może my to kupimy na spółkę ... Crobabskie imprezki będziemy tam urządzać :oczko_usmiech: :boss: :coool:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.09.2015 16:00

san95 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Ja Trebinje wypatrzyłam jakiś czas temu u Wojtka :P ,
fakt bardzo urokliwe miejsce ... no i most ... piękny :P ,
ale raczej nie będzie to ulubione miejsce tegorocznych wakacji ... bo były jeszcze piękniejsze 8) .

Wypada mi zaliczyć Trebinje do jednego z większych przeoczeń zeszłorocznych wakacji. Stacjonując w Małym Stonie wybraliśmy się w jaskini Vjetrenica koło Zavali w BIH, by potem obrać na kurs MNE i Kotor, beztrosko mijając Trebinje i jeszcze zaliczając wtopę na przejściu granicznym Aranđelovo - Vučija, dostępnym - jak się okazało - tylko dla localsów. Czyli do powtórki :)
Przy okazji - czy ktoś śledzi losy projektu odbudowy kolei w dolinie Trebiśnicy? http://www.aecom.com/Where+We+Are/Europ ... erzegovina
Pozdrawiam.

A jaskinia Vjetrenica fajna?
bo się zastanawiałam czy by nie pojechać ... ale i tak czasu zabrakło :( .
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 05.09.2015 18:07

mysza73 napisał(a):
a to ja napisał(a):Myszo :)

W letniej willi w Arboretum wisiał żółty kask Boba Budowniczego a w nim ... jaskółka/jerzyk zrobiła sobie gniazdko. Drzwi do willi - z tego tytułu - były otwarte, a mamuśka wylatywała i wlatywała co chwilę, nosząc jedzonko dla swoich maluchów :)

Nie zwróciłam uwagi :oops: ,
chyba za bardzo kombinowałam skąd by tu kasę na tą chatę wziąć :wink: .

a to ja napisał(a):P.s. pływaliśmy za bramą po schodkach, ja też :D (pierwszy i ostatni raz na tym wyjeździe)

Tam taki fajny basenik był :mrgreen: .




Zaje...fajny 8O :wink: ale nie dopłynęłam do niego :mrgreen:

Tak jak nie doszłam do rezydencji - nie wiedziałam, że jest opuszczona i do wzięcia :oczko_usmiech: (upał wtedy był niesamowity: aż mnie wepchnął do wody :oczko_usmiech: )
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.09.2015 18:27

mysza73 napisał(a):
Magdalena S. napisał(a):
mysza73 napisał(a):Na tą rezydencję (opuszczoną 8O ) Pani Potter ostrzy sobie pazurki ... :smo:
Idę zajrzeć, czy by ją nie ubiec ... :lool: :nice:

Nie ma opcji, za późno...
Ja już ją sobie dawno zaklepałam :oczko_usmiech:
Tylko puki co, zawartość skarbonki mizerna :evil:

piekara114 napisał(a):Fajna ta rezydencja. A co w niej planujecie zrobić? I kto w końcu planuje ją kupić? Jak się nie dogadacie, to ja w ciemno kupuję...


Dziewczyny, to może my to kupimy na spółkę ... Crobabskie imprezki będziemy tam urządzać :oczko_usmiech: :boss: :coool:


Ja jestem za.. Chłopy też się przydadzą.... będą zapasy donosić :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.09.2015 18:41

a to ja napisał(a):
Tak jak nie doszłam do rezydencji - nie wiedziałam, że jest opuszczona i do wzięcia :oczko_usmiech: (upał wtedy był niesamowity: aż mnie wepchnął do wody :oczko_usmiech: )

Upał był w tym roku niesamowity ... ja nie pamiętam takiej Chorwacji 8O :mrgreen: .


piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Dziewczyny, to może my to kupimy na spółkę ... Crobabskie imprezki będziemy tam urządzać :oczko_usmiech: :boss: :coool:


Ja jestem za.. Chłopy też się przydadzą.... będą zapasy donosić :mrgreen:

No dobra ... niech będzie impra z chłopami :oczko_usmiech: ,


a Ty już wróciłaś, czy z Cro nadajesz 8O :?:
W Primarku poszalałaś :smo: :?:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.09.2015 19:04

mysza73 napisał(a):a Ty już wróciłaś, czy z Cro nadajesz 8O :?:
W Primarku poszalałaś :smo: :?:

Niestety wróciłam dziś przed 6 rano... I zimno nas poraziło.... I szarość za oknami... A tu pranie trzeba robić...
Poszaleć nie poszalałam, coś się kupiło, ale i sklep na P i inne w SPS to to co w PL, więc nie powala. A poza tym ostatnio robię się samowystarczalna w zakresie ciuchów i jakość sieciówek, i nie tylko (zwłaszcza wykończenie) bardzo często powoduje, że rezygnuję z zakupów... Ale jeśli Zuzia cierpi na niedobór ciuchów na zimę, a na pewno cierpi, to polecam wycieczkę do SCS tam już jesień na całego i to nawet taka późna jesień...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.09.2015 19:10

piekara114 napisał(a):Ale jeśli Zuzia cierpi na niedobór ciuchów na zimę, a na pewno cierpi, to polecam wycieczkę do SCS tam już jesień na całego i to nawet taka późna jesień...

Ode mnie do Wiednia, to nie taki rzut beretem jak od Ciebie :roll: :smo: .
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 05.09.2015 19:35

mysza73 napisał(a):Na tą rezydencję (opuszczoną 8O ) Pani Potter ostrzy sobie pazurki ... :smo:


To i ja pozwolę sobie pokazać na co moje pazurki się ostrzą ... :D Stoi sobie ta ruina w Mlini prawie nad samą wodą :hut:

DSC02676.JPG

DSC02677.JPG
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 05.09.2015 19:38

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Dziewczyny, to może my to kupimy na spółkę ... Crobabskie imprezki będziemy tam urządzać :oczko_usmiech: :boss: :coool:


Ja jestem za.. Chłopy też się przydadzą.... będą zapasy donosić :mrgreen:

No dobra ... niech będzie impra z chłopami :oczko_usmiech: ,



Hm ... Robimy filię interesu w Kupari :?: :D
Ja tam mogę stać za barem ... :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.09.2015 19:47

To już chyba będzie kolejna z filii....
san95
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) san95 » 05.09.2015 22:03

mysza73 napisał(a): A jaskinia Vjetrenica fajna?
bo się zastanawiałam czy by nie pojechać ... ale i tak czasu zabrakło :( .

Vjetrenica to miła alternatywa dla nadmorskich tematów :), o ile oczywiście ktoś gustuje w tematach "podziemnych". Ja jak najbardziej polecam, poza tym to największa jaskinia w BIH, słynie ponoć z licznych gatunków zwierząt jaskiniowych ale ich oglądanie dane jest raczej naukowcom. Zwiedza się spokojnie i bez tłumów, przemysł turystyczny szczęśliwie nie opanował tego miejsca. Nazwa jaskini jak najbardziej uzasadniona - przy wejściu duje jak na dworcu w województwie na "ś" :).
01.jpg

02.jpg

Walory przyrodnicze a'la Postojna.
03.jpg

Dla tych co jaskini nie lubią na powierzchni też jest czym oko nacieszyć.
04.jpg

W pobliskiej knajpce dobry kajmak, jak widać poniżej mogliśmy się czuć bezpiecznie.
05a.jpg

Warto podkreślić bliskość tego miejsca z nadmorskiej Chorwacji. Dojazd ze Stonu nie zajął więcej niż godzinę, przejście Slano - Orahov Do jest bezproblemowe (panowie maksymalnie znudzeni).
Przy okazji - jakby kto się chciał zapuścić na skróty w stronę Trebinje drogą R426 przez Sedlari to może nie być szybciej :).
06a.jpg

Przepraszam za marne zdjęcia.
Pozdrowienia.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 06.09.2015 11:15

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Dziewczyny, to może my to kupimy na spółkę ... Crobabskie imprezki będziemy tam urządzać :oczko_usmiech: :boss: :coool:


Ja jestem za.. Chłopy też się przydadzą.... będą zapasy donosić :mrgreen:

No dobra ... niech będzie impra z chłopami :oczko_usmiech: ,

Jestem za. Pomysł bardzo mi się podoba :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
MLINI - nic dodać, nic ująć! - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone