Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

mieliście jakieś przygody z policją ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
5il3nt
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) 5il3nt » 25.07.2005 17:09

500 kuna za parkowanie w niedozwolonym miejscu w Orebiciu :(
Co jesli bym powiedzial ze nie mam gotowki ?Czy wystawiaja wtedy madat kredytowy ?Jesli tak to jakie sa konsekwencje niezaplacenia takiego mandatu i wrocenie do kraju ?
duet
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) duet » 25.07.2005 21:49

Od 1.07.2005 obserwowaliśmy codzienny patrol przy magistrali Zadar-Sibenik ( 1,5 km od centrum Sukosanu), stali nawet po zmroku.

Widział ktoś nową-starą trasę przy Getro w Zadarze? 8O :roll: Ograniczenia prędkości zmieniają się co 50 - 100m, bez ładu i składu. Jak ktoś jadąc w kierunku Zadaru chciałby wjechać do marketu Getro, to musi kawał nadrobić, bo " po co robić skrzyżowanie w takim miejscu". Za to jak się już nakręci kółkiem na najbliższych światłach, tak żeby nie powyginać felg to napewno skręcając do sklepu i tak, pierwszym razem, nie zauważy się za daleko poprowadzonego krawężnika. Order głupoty temu kto projektował te zjazdy.
W ostatnich dniach naszego pobytu ustawiono na tym "niecodziennym" krawężniku oponę ze znakiem - może kilka samochodów ocali swoje koła.

W Zadarze byliśmy świadkami przedziwnego wydarzenia:
Do stacji benzynowej przy samej przystani prowadzi 1 droga. W tę drogę wjechała cysterna, za cysterną my, a za nami sznur samochodów. Cysterna dojechała do stacji i..............pełna konsternacja...........ani w przód, ani w tył............Na łukach stoją tak ściśle samochody, że nie wykręci........my w tak długim ogonku, że o wycofaniu sie nie ma mowy...........Wszyscy wyszli z samochodów,........Kilku osiłków próbowało przenieść 1 z "zawalidrogów", aż chłopak sprawdził bagażnik,......otwarty.............wszedł, popuścił hamulec i przesunęli auto.
Ostatnio edytowano 27.07.2005 09:55 przez duet, łącznie edytowano 1 raz
Finestra
Croentuzjasta
Posty: 470
Dołączył(a): 11.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Finestra » 26.07.2005 11:00

A złapali kogoś za jazdę po pijaku?

Byłem po kielonku wina, kielonku travarnicy i po bronksie
(2002 r dopuszczalna zawartość 0,5 promila. Wyliczyłem sobie, że nie przekroczyłem w żadnym przypadku, ale niepokój pozostał).

Jadę przez wioskę, a tu patrzę stoją koło radiowozu. Obok ustawiona barierka, tak że 1/3 jezdni zastawia. A policijanty gadają z jakimś kierowcą.

Ominąłem barierkę (!) i patrol i jadę, ale zerkam w lusterko, a gościu macha do mnie.

Zatrzymałem się i na wstecznym podjechałem do gościa, policjant podchodzi, dobar dan itd, ja mu odpowiadam, myślałem że mój chuch piwny zaraz go przewróci, a on uprzejmie prosi mnie aby zawrócić.

- No to kaplica - myślę sobie, zawróciłem zatrzymałem się obok radiowozu, wysiadam z auta i stoję. Policjanci dalej gadali z innym kierowcą, a ja czekałem ma swoją kolej. Ale po chwili policjant zorientował się, że czekam na niego, podszedł i pyta mnie: o co chodzi?

Ja mu na to że to on kazał zawrócić (każde moje słowo pachniało piwem). A on się uśmiecha i bardzo zmieszany prosi, żeby tam nie jechać bo procesja katolicka będzie, i że on bardzo przeprasza za utrudnienia, i że jest inna droga, i że pokaże mi na mapie. Podziękowałem, że nie trzeba i uciekłem.

MORAŁ: piłeś nie jedź. Nie i ch... Nie wolno!
UWAGA: od połowy 2004 nowy przepis w CRO 0,00 alkoholu
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
mieliście jakieś przygody z policją ? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone