Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

mieliście jakieś przygody z policją ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 03.07.2004 20:43

Dwa tygodnie temu kilka kilometrów przed Metkowicem wyprzedziłem Naukę Jazdy na ciągłej lini,pech chciał że akurat w bocznej drodze stała Policja.Mandat 150 kun o dogadaniu się nawet nie chcieli słyszeć.Pan policjant w bardzo kulturalny sposób wytłumaczył mi jaki złamałem przepis i wypisał mandat.Ewidentnie moja wina.Myślę że w Polsce za takie przewinienie zapłaciłbym więcej.
rafałc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 02.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafałc » 04.07.2004 13:49

KOL napisał(a):.Mandat 150 kun o dogadaniu się nawet nie chcieli słyszeć.Pan policjant w bardzo kulturalny sposób wytłumaczył mi jaki złamałem przepis i wypisał mandat.Ewidentnie moja wina.Myślę że w Polsce za takie przewinienie zapłaciłbym więcej.
W Polsce zapłaciłbyś ze 2 razy więcej i policjant byłby niekoniecznie kuluralny
el diablo
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 03.06.2004
Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) el diablo » 05.07.2004 19:00

Dwa tygodnie temu jadąc do Cro koło Poysdorf przekroczenie szybkości kosztowało mnie 32Euro. W sobotę w tym samym miejscu Kolega wracając z Cro zapłacił 21Euro.Austryjacy już nas chyba nie lubią!
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 06.07.2004 09:26

rafałc napisał(a):Mieliście jakiekolwiek przygody z policjantami w drodze do Cro ?

W 2001 roku wybralismy sie ze znajomymi z Korculi na wycieczke do Medjugorje... ale poniewaz mieli dosc duze auto zaproponowali zebysmy pojechali ich autkiem (Scenic) - byly 4 dorosle osoby i dwoje dziewczynek (2,5roku)- niestety kilometra za slynnym korytarzem Bosniackim zza zakreta z zatoczki wylonil sie "funkcjonariusz"...... nie bulo gadania... trzeba bylo placic... tylko ze zaproponowal 150 kun mandatu... my na to ze nie mamy i jedziemy do Matki Boskiej.... skonczylo sie na 50 kunach.... a po kursie z 2001 roku (2:1) wyszlo ze mandat kosztowal nas 12,5pln na rodzine.

Pozdrowionka
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004
Re: Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 06.07.2004 09:28

el diablo napisał(a):Dwa tygodnie temu jadąc do Cro koło Poysdorf przekroczenie szybkości kosztowało mnie 32Euro. W sobotę w tym samym miejscu Kolega wracając z Cro zapłacił 21Euro.Austryjacy już nas chyba nie lubią!

Chyba jednak lubia i mieli miekkie serce... bioraz pod uwage wysokosc mandatow w Austrii- wyszlo chyba taniej niez w Polsce.....

Piotr
GOSIAGOSIA
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.06.2004
Uwaga W Bih!

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOSIAGOSIA » 06.07.2004 10:14

Uwaga na patrole policyjne i na ograniczenia prędkości W BIH. Za każdym zakrętem mogą stać. Warto mieć z kilka banknotów 5 euro (lub inne "drobne") – to im wystarcza. nas złapali zaraz (dosłowmnie 1 km) po przekroczeniu granicy. przekroczenie dozwoplonej prędkości. Zawołali 5 euro. My mieliśmy 10 euro, a oni nie mieli wydać. wydali nam w ichniej walucie - w (?) marakach (?). nie znając kursu maraki wzięliśmy co dawali. okazało się że to "uczciwe" chłopaki i za otrzymane maraki kupiliśmy spooooro paliwa na jednej ze 100 000 stacji benzynowych. (wżyciu nie wuidziałam takiego zageszczenia stacji benzynowych jak w bih). Ale jeśli nie przekroczysz dozwolonej prędkości to NIC A NIC ci nie grozi.
"gęste" patrole to problem i nie problem. PROBLEM: trzeba sie bardzo pilnować (za każdym zakretem moga stać - nie przesadzam!) a tam jeśli dobrze pamietam 50 w zabudowanym. często tak do końca nie byliśmy pewni czy to zabudowany czy nie... NIE PROBLEM: wszechobecność patroli sprawia ze człowiek czuje sie jakoś tak... bezpieczniej.
Zibi27
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 19.05.2004
Policja w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibi27 » 06.07.2004 10:16

Mnie zatrzymała policja w Chorwacji. Jechałem przez jakieś miasteczko koło Drnis. Było tam ograniczenia do 40 i tyle jechałem ale zaraz za końcem ograniczenia przyśpieszyłem. Za małym pagórkiem stała policja i zatrzymała mnie. Powiedzieli że na ograniczeniu do 40 jechałem 60 co było totalną bzdurę. Pierwszy raz byłem w Chorwacji i przestrzegałem ograniczeń w miastach. Chcieli 350 kun i że muszą skontaktować się ze swoim szefem. Była to ich rozgrywka by wyciągnąć ode minie pieniądze. Ja byłem uparty i mówiłem że tyle nie zapłacę bo tyle nie jechałem to zeszli do 300 kun a że nie miałem tylko euro to powiedzieli 40 euro. Ja na to że dam 10 oni 25. Skończyło się na 10 euro. Było to ewidentne wyciągnięcie pieniędzy za wykroczenie którego nie było.

pozdr
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003
Re: Policja w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 06.07.2004 10:23

Zibi27 napisał(a):Mnie zatrzymała policja w Chorwacji. Jechałem przez jakieś miasteczko koło Drnis. Było tam ograniczenia do 40 i tyle jechałem ale zaraz za końcem ograniczenia przyśpieszyłem. Za małym pagórkiem stała policja i zatrzymała mnie. Powiedzieli że na ograniczeniu do 40 jechałem 60 co było totalną bzdurę. Pierwszy raz byłem w Chorwacji i przestrzegałem ograniczeń w miastach. Chcieli 350 kun i że muszą skontaktować się ze swoim szefem. Była to ich rozgrywka by wyciągnąć ode minie pieniądze. Ja byłem uparty i mówiłem że tyle nie zapłacę bo tyle nie jechałem to zeszli do 300 kun a że nie miałem tylko euro to powiedzieli 40 euro. Ja na to że dam 10 oni 25. Skończyło się na 10 euro. Było to ewidentne wyciągnięcie pieniędzy za wykroczenie którego nie było.

pozdr

Zrozum może chłopaki były na głodzie potrzebowali na śniadanie albo obiad:)
rafałc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 02.07.2004
Re: Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafałc » 06.07.2004 10:35

Piotr Lutynski napisał(a):
el diablo napisał(a):Dwa tygodnie temu jadąc do Cro koło Poysdorf przekroczenie szybkości kosztowało mnie 32Euro. W sobotę w tym samym miejscu Kolega wracając z Cro zapłacił 21Euro.Austryjacy już nas chyba nie lubią!

Chyba jednak lubia i mieli miekkie serce... bioraz pod uwage wysokosc mandatow w Austrii- wyszlo chyba taniej niez w Polsce.....

Piotr

Gdyby nas lubili to by chyba nie mówili o nas takich głupot.
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004
Re: Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 06.07.2004 10:41

rafałc napisał(a):
Piotr Lutynski napisał(a):
el diablo napisał(a):Dwa tygodnie temu jadąc do Cro koło Poysdorf przekroczenie szybkości kosztowało mnie 32Euro. W sobotę w tym samym miejscu Kolega wracając z Cro zapłacił 21Euro.Austryjacy już nas chyba nie lubią!

Chyba jednak lubia i mieli miekkie serce... bioraz pod uwage wysokosc mandatow w Austrii- wyszlo chyba taniej niez w Polsce.....

Piotr

Gdyby nas lubili to by chyba nie mówili o nas takich głupot.

A co Ci powiedzieli???

Piotr
rafałc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 02.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafałc » 11.07.2004 13:23

a co cie to interesuje?
Marko
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 12.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko » 11.07.2004 22:06

No właśnie, co ci powiedzieli? A poza tym, za co mieliby nas lubić?
czeslaw
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 14.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) czeslaw » 11.07.2004 22:41

Z mojego kilkunastoletniego doswiadczenia musze powiedziec ze nigdy :oops: :oops: :oops: nie placilem mandatu za granicami Polski-po prostu jade jak bozia nakazuje :!: :!:
TS
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) TS » 13.07.2004 14:31

tomek30 napisał(a):właśnie wróciłem z cro i jak do tej pory nie miałem uprzedzeń do austryjaków to w tym monencie już mam, przekroczyłem prędkość o 18 km i wlepili mi bez gadania mandat za 30 euro, na granicy przeswietlali chyba paszporty, przy wjeżdzie na autostrady płatne zawsze im coś nie pasowało i wogóle oni chyba nie lubią nas, w czechach policja super, w chorwacji też.


Mam dokładnie takie same wrażenia odnośnie Austryjaków - na każdym kroku starają się pokazać nam swoją niechęć.

Mnie też cyknął w tym roku koleś (wybiegł zza wiaty przystanku). Chciał 40 EUR, a jeżeli nie mam to zabiera radio w depozyt ( :evil: nawet nie wiem czy ma prawo). Stanęło na 10 EUR i 50zł (jedyny plus, że tak mało) i oczywiście wypisany mandat na tą kwote.

Nie chodzi nawet o fakt mandatu (rzeczywiście troszeczkę za szybko) ale zachowanie (również w innych sytuacjach - między innymi trzepanie samochodu moich znajomych) - bardzo stracili w moich oczach.
conewka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 338
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) conewka » 13.07.2004 22:50

My mieliśmy spotkanko z policją jadąc jadranką tranzytem przez BiH w Neum tuż przed wjazdem do HR, skończył sie właśnie obszar zabudowany i mąż trochę przyspieszył... a tu cyk :( zza skałki wyskoczył rosły mundurowy z lizakiem i kazał zjechać. Najpierw pertraktował z mężem, ja siedziałam cichutko obok grzebiąc dyskretnie w torebce. Tłumaczył coś, że następnego dnia w "magistracie" o 8 rano będziemy musieli zapłacić od 75 do 120 euro, na co mąż a ile dziś, Pan się nieśmiało uśmiechnął i napisał 50 euro w notesiku. Wtedy zastosowaliśmy, starą sztuczkę, ja jako żona głośno lamentuję i krzyczę na męża, pokazuję kartę kredytową, i macham banknotem 10 eurowym, właśnie wyjętym z portmonetki, mąż błagalnym wzrokiem patrzy na policjanta, ten porozumiewawczo mruga do męża i z usmiechem bierze banknot dodając rozbrajająco, że jak dziś to bez kwitu.
Macha na pożegnanie i pojechaliśmy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
mieliście jakieś przygody z policją ? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone