Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3175
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 26.06.2021 11:31

napisał(a) MCR » 26.06.2021 08:11


Gdyby ktoś wpadł na pomysł jechania przez Brno, to wybijam z głowy.
Wprawdzie do GR a nie CRO, ale wczoraj wyjeżdżając z Wrocławia o 7 planowałem (trasa Gliwice, Ołomuniec, Brno, Bratysława i dalej Węgry, Serbia, FYROM) dojechać na nocleg do Skopje koło 24. Dotarliśmy o 4 rano, tracąc w cholerę czasu na stanie w czeskich korkach. Ołomuniec - Brno przejazd jakieś 3h
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 26.06.2021 14:46

Powrót z Senj do Wrocławia przez Ormož i Bad Radkersburg, Mikulov, Boboszów.
Ormož - sprawdzili dowody, Słoweniec coś tam gadolił pod nosem, jak poprosiłem, żeby powtórzył - cisza.
Bad Radkersburg - stało 2 strażników, wzięli dowody, zapytali czy jedziemy do Polski i tyle.
Mikulov i Boboszów - nic kompletnie.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 26.06.2021 18:01

Granica węgiersko-chorwacka Letenye - Gorican, autostrada: 13:55-14:10. Węgier sobie spacerował i sprawdzał paszporty. Chorwat wziął paszporty, mój zeskanował, coś tam spojrzał i w drogę. O Covidzie, szczepieniu, testach ani słowa.

W Chorwacji na A4 2-3 zwężki ale bez jakiś dużych spowolnień.

Jeszcze jeśli chodzi o przejazd węgierską M7, to zatrzymywaliśmy się 3 razy, za każdym razem na "not for transit". Jeden postój z obiadem. 0 problemów.
Ostatnio edytowano 27.06.2021 05:25 przez coglin, łącznie edytowano 1 raz
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 26.06.2021 19:21

Trasa Gorzyczki-Ostrawa-Mikulov-Spielfield-Secovlje-Rovinj. Tylko na granicy z Chorwacją kolejka na 5 min godz. 9 rano sobota. Nawet dowodów osobistych nie wzięli do ręki. Natomiast mały korek ok 1 km na granicy Austra-Słowenia. Zwężenie do jednego pasa. Potem ci co mają winietę na lewo i jazda a ci co nie na prawo i zakup w kasie przez okienko z auta.
AgaGy
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 14.06.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaGy » 26.06.2021 19:24

Wyjazd z Ustronia 7:30 trasą Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja (nocleg tranzytowy). Korek pomiędzy Ołomuńcem a Brnem z powodu wypadków. Ale szczęśliwie stanęliśmy w nim nieopodal zjazdu, który wyznaczyła nawigacja, wiec szybko go ominęliśmy. Kolejne spowolnienie tradycyjnie w Wiedniu, ale w tą stronę przynajmniej jechaliśmy, a nie jak w przeciwna stronę niemal stali. Kolejne granice spokojne, zero kontroli, dopiero na przejściu w Macelj 15 minut zajął przejazd. Tylko skanowanie dowodów. Jutro ciąg dalszy trasy na Hvar.
Juzek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 06.07.2020
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Juzek » 26.06.2021 20:26

AgaGy napisał(a):Wyjazd z Ustronia 7:30 trasą Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja (nocleg tranzytowy). Korek pomiędzy Ołomuńcem a Brnem z powodu wypadków. Ale szczęśliwie stanęliśmy w nim nieopodal zjazdu, który wyznaczyła nawigacja, wiec szybko go ominęliśmy. Kolejne spowolnienie tradycyjnie w Wiedniu, ale w tą stronę przynajmniej jechaliśmy, a nie jak w przeciwna stronę niemal stali. Kolejne granice spokojne, zero kontroli, dopiero na przejściu w Macelj 15 minut zajął przejazd. Tylko skanowanie dowodów. Jutro ciąg dalszy trasy na Hvar.


Potwierdzam w całej rozciągłości, jechaliśmy tą samą trasą w podobnych godzinach. Wyjazd z Częstochowy po 9 rano. Delikatny korek w Czechach ale udało się objechać, w Wiedniu wolniej ale się jedzie. Macelj koło godziny 19tej czekania na 10 minut i to była jedyna kontrola, polegająca na zeskanowaniu dowodów.
Teraz siedzimy w ogródku przy apartmanie w okolicach Krapiny, a rano ruszamy do Vinišće. Życie jest piękne 8)
kubisimo
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 30.06.2018
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubisimo » 26.06.2021 21:21

stachan napisał(a):
napisał(a) MCR » 26.06.2021 08:11


Gdyby ktoś wpadł na pomysł jechania przez Brno, to wybijam z głowy.
Wprawdzie do GR a nie CRO, ale wczoraj wyjeżdżając z Wrocławia o 7 planowałem (trasa Gliwice, Ołomuniec, Brno, Bratysława i dalej Węgry, Serbia, FYROM) dojechać na nocleg do Skopje koło 24. Dotarliśmy o 4 rano, tracąc w cholerę czasu na stanie w czeskich korkach. Ołomuniec - Brno przejazd jakieś 3h


Potwierdzam. Dzisiaj (sobota) w okolicach 9.00 opóźnienie sięgnęło 2h.
Jeśli ktoś planuje dżemkę po drodze to polecam tamtędy. Mi się udało przysnąć w kroku i nadrobić siły na dalszą drogę.
Wszystkie granice puste. Na Macelji google pokazywało o 16 około 30 minut opóźnienia (być może i tyle wyszło faktycznie) - jedynie korek na ziemii niczyjej - wszystkie okienka otwarte - pas na enter croatia nie przyspiesza, nie pchać się tam.
Słoweński celnik Niemców sprawdzał, Polakom machał ręką bez zatrzymania. Chorwacki zeskanował 2 dowody z 5 i podziękował.
Chudy_PL
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.03.2018
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chudy_PL » 26.06.2021 21:41

Trasa Słowacja-Austria-Słowenia:
wyjazd ok. 11:00 z Bielska-Białej. Przejście w Zwardoniu puste. Słowacja niewielki ruch na drogach, obiad na MOP Cervenik - w środku, nikt o nic nie pytał.
Granica Słowacko-Austriacka - stali pogranicznicy, jak podjechałem to jakoś z rozpędu się przy nich zatrzymałem, bo widziałem, że auto przede mną też się zatrzymywało (absolutnie nie machali, nie było znaku STOP). Wzięli do ręki dowód kierowcy, reszty nie chcieli. Popatrzyli (nic nie skanowali), zapytali "Dokąd?" - "Chorwacja" - "Gute reise" i tyle.
Granica Austria-Słowenia pusto.
Na noclegu pod Mariborem stwierdzenie gospodarza "masek nie trzeba, Słowenia bezpieczna".
Całą drogę ruch niewielki, żadnych korków. Na stacjach (wewnątrz) maseczki obowiązują (w Austrii większość osób w maskach FFP 2).

Ogólne wrażenie - spokój, żadnych stresów.

Teraz zimne Lasko i jutro w dalszą drogę.

Pozdrawiam i polecam - pakować się i jechać! :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 27.06.2021 06:41

Znajomy w czwartek - wyjazd o 4 nad ranem. Trasa Wrocław - Boboszów - Olomuniec - Brno - Mikulov - Wiedeń - Graz - Maribor - Zagrzeb - Baska Voda. Zero problemów na granicy. Przelotowo. Kolega i żona zaszczepieni obiema dawkami. Syn tylko 1 dawka tydzień przed wyjazdem. Córki za małe na szczepienie. Cytuje: Slawek, wszystko spoko. Jak za dawnych lat. 14 godzin drogi z tego godzina w Wiedniu bo korek. I tu nie ma wirusa. Do sklepu bez maseczek bez problemu. Koniec cytatu.
robi30wot
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) robi30wot » 27.06.2021 08:37

Wyjazd z Tarnowskich Gór w piątek tuż po 23. Czechy bez problemu, puste drogi. Austria to samo, zjazd 226 do Mureck na drogę 69 faktycznie zamknięty, zjechałem nastepnym, na granicy z Słowenią pogranicznik znacząco pomachał ręką i tyle go widziałem. Słowenią bez problemu, niestety na granicy na drodze do Cvetlina kolejka na 1h 15 min, byliśmy tam w sobotę o 9.10. Austryjacy przed nami pokazywali oprócz dowodów jakieś papiery, my tylko skanowanie dr i w drogę. Lucko bez problemu, za bramkami korek i powolna jazda aż do Karlovac. Potem droga do Jasenice koło Omis już bez problemu. Całość prawie 1200 km 15 h. Pozdrawiamy
pietrys
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 17.06.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrys » 27.06.2021 09:05

Sobota wyjazd 7 rano z Płocka (centralna Polska). Przejazd Gorzyczki - Ostrawa - Brno - Wiedeń - Spielfeld - Maribor - Gruskovje. Na żadnej granicy nie staliśmy. Jedynie na przejściu Słowenia - Chorwacja Ok 5 minut. Na granicy byliśmy ok 18. Cała trasa w miarę pusto. Największy ruch standardowo we Wiedniu.
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 27.06.2021 16:09

krystian186 napisał(a):Trasa Gorzyczki-Ostrawa-Mikulov-Spielfield-Secovlje-Rovinj. Tylko na granicy z Chorwacją kolejka na 5 min godz. 9 rano sobota. Nawet dowodów osobistych nie wzięli do ręki. Natomiast mały korek ok 1 km na granicy Austra-Słowenia. Zwężenie do jednego pasa. Potem ci co mają winietę na lewo i jazda a ci co nie na prawo i zakup w kasie przez okienko z auta.


Dziś to samo. Zero korków. Zero kontroli.. wyjechałem z Krakowa o 2.30 o 13stej w Fazanie. Gorzej będzie sporotem. Zdaję się stali od zjazdu na Buje.
eirik
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.04.2009
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) eirik » 27.06.2021 17:38

Ja wracałem wczoraj z Peljeśca. Wg GM korek na przejściu w Macelj/Gruśkovje ponad 50 minut (dane z ok. 12:30). Zdecydowałem się go objechać przez Rogatec. Na przejściu przede mną jakieś 15, góra 20 samochodów, 10 minut stania (12:40-12:50). Inna sprawa, że ten objazd jest dosyć męczący: zakręty, rondka, podjazdy, wioski. W sumie urwałem pewnie nie więcej niż 10 minut - o ile korek na przejściu autostradowym się nie wydłużył.
Natomiast w drugą stronę korek do przejścia Rogatec miał ze dwa kilometry albo więcej. Przy dwóch stanowiskach (a to już max na tym przejściu) to mogły być godziny czekania.
Kolejne atrakcje to w Słowenii na autostradzie przed Mariborem zwężenie do jednego pasa i przekierowanie na punkt poboru myta dla ciężarowych, ograniczenie do 30 chyba, ale zero kontroli. Na szczęście ruch był znikomy.
Niestety, na granicy z Austrią (Spielfeld) kolejne 20-30 minut w plecy. Skanowanie dowodów/paszportów. Na hasło Polen tylko wzrokowa kontrola tablic rejestracyjnych i droga wolna. Ale niektóre samochody stały dłużej.
Jechałem tylko do Wiener Neustadt, ale GM raportowały jeszcze korek w Wiedniu (ok. 30 minut).
Jadąc do Chorwacji dwa tygodnie temu stałem tylko na w Macelju - ok. pół godziny (w niedzielę o 6 rano! Nigdy do tej pory nie stałem tam o tej porze dłużej niż 5 minut).
madzia_ur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 27.04.2009
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_ur » 27.06.2021 20:07

Dzisiaj trasa Baška Krk - Orebič wyjazd 9.15 na miejscu 17.15. Autostrada luz dopiero zator w Bośni, na granicy pół godziny skanowanie dowodów. Od Ploče do Orebič spory ruch. Pozdrawiam
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3175
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 27.06.2021 22:52

napisał(a) franz_maure83 » 27.06.2021 22:35


Gdansk-Cieszyn-Zylina-Bratyslawa-Szombathely-Redics-Landava-Mursko Sredisce.
Wyjazd chwilę po 7 rano, na miejscu, w noclegu tranzytowym-już w CRO, kawałek za granicą, chwilę po 20.
Na 86 na Węgrzech baja-cisza i spokój jak nigdy. Bajere i trochę papierków miałem gotowych w razie czego, ale nikt nie raczył pytać i kontrolować
Granica CRO przekroczona w.. minutę, ok 20 dzis
Pozdrawiam z jasnej strony mocy!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone