Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tommyl
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 20.01.2011
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 16.06.2021 12:57

Krakow-Chyzne-Sahy-Letenye-Rogoznica z 14 na 15 czerwca

Chyzne - pusto o północy.

Sahy - pusto ok 3 rano. (droga ciężka, z 10 lisów i kun przebiegło przed autem, kilka ostrych hamowań, najgorsza sarna - na szczęście stała na drugim pasie....) W dzień to byłaby katorga przez te wioski. W nocy nie widziałem żadnego człowieka. Przez całą drogę 1 auto jechało za mną z 10km a tak to jechałem sam. Aż nie wierzę. Jakby wszyscy wymarli albo świętowali w domach zwycięstwo z Polską. Generalnie w nocy pusto, ale te zwierzęta niebezpieczne. Flaki co parę km.

Letenye - 1szy strażnik dowody, kazał opuścić szyby z tyłu żeby dzieci sprawdzic. Potem prawo jazdy i jeszcze dowód rejestracyjny....

Drugi w budce dowody. Pokazałem wydruk z Enter Croatia, ale co on z widział z daleka jak mała czcionka. Potem spytał o szczepienie. To mówię, że tak mamy certyfikaty i są załączone. On żeby pokazać, to znowu z 2 metrów to nic nie widzial. Wiem, że patrzył też w system.

Może tak sprawdzali bo byłem jedynym autem na granicy. Ok 7 rano.
Bramki puste.

Drogi na Węgrzech puste. Czasem myślałem że po jakiś zamkniętym odcinku autostrady jadę... Najwięcej aut, ale i tak niewiele na obwodnicy Budapesztu i potem Zagrzebia.
W Chorwacji autostrada pusta. Trochę tirów wyprzedziłem 3 polskie osobówki. Tyle.

W Rogoznicy turystów jak na lekarstwo. Kurde woda 21st tylko, ale idą upały.

ps. wrzuciłem też to do wątku trasa Węgry- Słowacja bo ktoś czekał tam na relacje.
Ostatnio edytowano 16.06.2021 16:17 przez tommyl, łącznie edytowano 1 raz
epinephrine087
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2013
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) epinephrine087 » 16.06.2021 14:00

tommyl napisał(a):Krakow-Chyzne-Sahy-Letenye-Rogoznica

Chyzne - pusto o północy.

Sahy - pusto ok 3 rano. (droga ciężka, z 10 lisów i kun przebiegło przed autem, kilka ostrych hamowań, najgorsza sarna - na szczęście stała na drugim pasie....) W dzień to byłaby katorga przez te wioski. W nocy nie widziałem żadnego człowieka. Przez całą drogę 1 auto jechało za mną z 10km a tak to jechałem sam. Aż nie wierzę. Jakby wszyscy wymarli albo świętowali w domach zwycięstwo z Polską. Generalnie w nocy pusto, ale te zwierzęta niebezpieczne. Flaki co parę km.

Letenye - 1szy strażnik dowody, kazał opuścić szyby z tyłu żeby dzieci sprawdzic. Potem prawo jazdy i jeszcze dowód rejestracyjny....

Drugi w budce dowody. Pokazałem wydruk z Enter Croatia, ale co on z widział z daleka jak mała czcionka. Potem spytał o szczepienie. To mówię, że tak mamy certyfikaty i są załączone. On żeby pokazać, to znowu z 2 metrów to nic nie widzial. Wiem, że patrzył też w system.


Może tak sprawdzali bo byłem jedynym autem na granicy. Ok 7 rano.
Bramki puste.

Drogi na Węgrzech puste. Czasem myślałem że po jakiś zamkniętym odcinku autostrady jadę... Najwięcej aut, ale i tak niewiele na obwodnicy Budapesztu i potem Zagrzebia.
W Chorwacji autostrada pusta. Trochę tirów wyprzedziłem 3 polskie osobówki. Tyle.

W Rogoznicy turystów jak na lekarstwo. Kurde woda 21st tylko, ale idą upały.

ps. wrzuciłem też to do wątku trasa Węgry- Słowacja bo ktoś czekał tam na relacje.


Kiedy jechałeś?
Czy do Cro dotarł już ktoś z zielonej strefy bez testów i szczepień?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.06.2021 16:02

Ostatni raz sprzataliśmy w tym wątku.
Dotyczy on informacji przekazywanych z tras dojazdowych do Cro, a nie zielonych stref czy wynurzeń na temat teściowej :!: :evil:
Kolejne tego typu posty będą usuwane z wątku bez informowania ich autorów o powodzie takowego działania.
:idea:
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 16.06.2021 21:37

trasa Chorwacja-Letenye-M7-M1-Rajka-Breclav-Boboszów
15/06 ok. 19.30 Letenye/Gorican (stare przejście) - kontrola dokumentów po obu stronach, węgierska pogranicznik dodatkowo spytała, czy jedziemy do Polski, po potwierdzeniu oddała dokumenty, bez info o tranzycie. w drugą stronę nie było chyba żadnego auta
16/06 ok. 9.00 Rajka/Rusovce (autostrada) - nikogo w stronę Słowacji, w przeciwnym kierunku policja słowacka wyrywkowo zatrzymywała, a Węgrzy normalnie przy budce
ok. 10.30 Kuty/Breclav (autostrada) - zwężka, policja czeska na bombach i z lizakiem się czaiła, ale nikogo nie zatrzymali, a jechało za mną parę innych aut
ok. 13.30 Dolni Lipka/Boboszów - pusto, nikogo
ps. Odradzam próby na przejściu w Redics, Węgrzy zawrócili nas stamtąd na drogi tranzytowe.
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 16.06.2021 22:23

Trasa Podkarpacie-Tućepi

PL-SK Barwinek - kontrola alkomatem, pytanie czy tranzyt i jechać.
SK-HU Tornyosemeti - nikogo na granicy, droga wolna.
HU-HR Letenye - 50 minut postoju, głównie przez to że słabo zorganizowani, bo w jednej kolejce i ci z testami i ci z paszportami covidowymi. Z paszportem kontrola kilka sekund i jedynie pytanie gdzie pobyt. A z testami to ludzie nieprzygotowani - albo testy bez tłumaczeń, albo stare i tak wstrzymywali.

Trasa przez Słowację spoko. Droga do Miszkolca mimo braku ruchu dość powolna. Duży korek na 40 minut przed Budapesztem. Przed Zagrzebiem jedno zwężenie a potem to już strzała do wybrzeża i wprost na zimne Karlovacko
gorny
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 14.07.2013
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) gorny » 17.06.2021 07:55

Hey
Trasa POL CZ AUS SLO HR
Dotankowanie w BP Mszana wjazd do Czech o 0:30
Mikulov po remontach płynna jazda
Austria SLO zwężka na granicy ale bez kontroli
SLO HR lekki korek na 30 min sprawdzali tylko dowody (nic więcej nie chcieli ECro wypełnione online)
W Splicie byłem o 10:40, promik na Hvar na miejscu 50% turystów to PL.
zbyszekG
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.06.2008
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbyszekG » 17.06.2021 14:28

Przekraczałem granice 13 czerwca Gorzyczki brak kontroli vinieta elektroniczna zakup na pierwszej stacji po prawo w Czechach.Nastepnie Mikołów bez kontroli zakup winiet w obydwie strony.Jazda w kierunku Maribor kamera pokazuje Kolejkę na granicy Górny Maciej 1.5 godziny.Zjazd na
Mureck nr zjazdu 222 stary zjazd 226 nieczynny remont.Przejscie Mureck Teatr bez problemòw następnie Lenart i Ptuj do przejścia Rogatec brak kolejki tylko nasze samochody.Dokladna kontrola dokumentów i świadectw szczepienia paszport cowidowy i już Chorwacja

Pozdrawiam Zbyszek
GLOBUS69
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 21.01.2009
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) GLOBUS69 » 17.06.2021 15:55

potwierdzam,w Mikołowie bez kontroli,przejeżdżam codziennie
Andrzej50
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.04.2008
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej50 » 18.06.2021 11:41

Witam wiele skorzystałem porad tu zamieszczonych na tym forum to i ja podzielę się meldunkiem z trasy:
Wyjazd z Piekar Śląskich 16.06 godz 4.00 trasa Cz. A. Slo. Cro
do końca nie byłem zdecydowany który objazd wybrać .Dwa lata temu był to Bad Radkersburg Ormoż. Dla odmiany teraz w ostatniej chwili pojechaliśmy na MLPC zwłaszcza że niemal godzinę przebijaliśmy się przez Wiedeń ( korki w godz 8.00 a 9.00 ) jakieś remonty na zjazdach się robi bo niektóre zamknięte. ,W okolicach zjazdu na Ilz spory remont więc ograniczenie do 80tki dalej sporo ograniczeń IG-L do 100 niemal do samej Slo. Zjazd 226 w remoncie więc trzeba skożystać z 222 lub cofnąć się z 228 tankowanie na stacji poza autostradą E 95 po 1.233. Na granicy Slo/Cro w Cvetlin tylko skanowanie dowodów i pytanie do jakiego grada jedziemy na EC tylko spojrzał . Byliśmy jedynym autem na granicy . Powrót na autostradę w Cro dość krętymi drogami. W sumie żałuję że nie nie pojechaliśmy na Bad Radkersburg/Ormoż wydaje się być prostrzy . A właściwie to szkoda że bratanki upierają się przy swoich korytarzach bo jeszcze bardziej pasuje mi jazda przez H starą i nową 86
Dalej to już bajka do Zadaru na tranzytowy nocleg i posłuchać morskich organów dotarliśmy na 18.00
tomi_weber
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_weber » 18.06.2021 14:12

Znajoma dziś o 14:30 przekraczała granicę w Rupie bez paszportów covidowych, bez testów ani zaświadczeń, że są ozdrowieńcami, bez EC. Kontrola dowodów, przejechali bez żadnych problemów i zbędnych pytań.
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 18.06.2021 18:19

Rozpocząłem dzisiaj powrót ze Splitu i o ile droga powrotna na Chorwackich autostradach była bezproblemowa tak na przeciwnych pasach mijałem koszmarny korek w punkcie pobrania biletu w Lucko (piątek godz. 15). Generalnie widać rozpoczęcie sezonu na autostradzie, spory ruch i zagęszczenie na pasach w stronę wybrzeża. Przy okazji odradzę jednak przekraczanie granicy slo/cro w szczycie sezonu na przejściu w Zavrč. O ile samo przejście jest puste i przejazd zajmuje kilka minut to po stronie chorwackiej przez kilkanaście kilometrów trwa remont drogi. Mijałem kilka wahadeł sterowanych światłami. W sezonie mogą tam tworzyć się korki.
hatatitla
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 18.07.2012
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) hatatitla » 18.06.2021 21:08

Cześć pracy. Meldunek z dziś. Tranzyt SK - At Wideń, SLO - HR . W macelj godz 12. Odprawa 40 minut. Urzędniczka w okienku wzięła tylko dowody osób. Zero pytań o testy. Uwaga. Nie wjeżdżać na pas - enter croatia - obsługa dwa razy dłuzsza, niż te po lewej stronie. Zdravim
skolimiak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 18.02.2006
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) skolimiak » 19.06.2021 12:28

Hej. W Zwardoniu na przejściu ani żywej duszy o 5:00, podobnie w Bratysławie o 7:40 zero zainteresowania, w Letenye o 12:30 trzy samochody - zarówno Węgier jak i Chorwatką tylko zerkneli w paszporty. Testów ani certyfikatów nie chcieli, ale my i tak ani nie zaszczepieni, ani nie testowani :) Pozdrawiamy spog Zagrzebia
szczepanlukasz
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.05.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczepanlukasz » 19.06.2021 18:46

Na AUT-SLO w Murecku strażnik machnął ręką, nawet się nie zatrzymałem. Na SLO-CRO w w Cvetlinie wziął wszystkie dokumenty, przeglądał, skanował i po 3min puścił (innych aut brak - sobota wcześnie rano). (przed wyjazdem wszystko uzupełnione na EnterCroatia).
Z powrotem w Cvetlinie identycznie, dokumenty i przejazd (brak innych aut ok. północy w tygodniu). W Murecku strażnik tylko zapytał dokąd jedziemy i czy bezpośrednio, bez dokumentów jazda dalej. PL-CZE i CZE-AUT w obie strony bez żadnych kontroli.
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 19.06.2021 19:05

Ciąg dalszy powrotu do domu, etap drugi ze Słowenii (sobota 19.06.2021). Pierwszy raz w swojej karierze wyjazdowej (to już chyba 10 rok), zamieniłem kilka słów z pogranicznikiem austriackim w Mureck. Poprosił tylko o paszporty, przepytał skąd i dokąd podróżujemy, pożyczył dobrej drogi. Całe 3 minuty odprawy. :mrgreen: Pozostałe granice (Mikulov i Gorzyczki) bezśladowe. W Brnie ok. 16 lekkie spowolnienie ale bez korka. Za Ołomuńcem w miejscowości Kocourovec wypadek na autostradzie, policja zamknęła całą drogę ale sprawnie przeprowadziła ruch przez sąsiednie miasteczka do kolejnego wjazdu na autostradę (ok. pół godziny wydłużenia przejazdu).
Powrót nam wyszedł bezproblemowy z okolic Ptuja do Tarnowskich Gór z postojami od 8 do 17.
Udanych wyjazdów życzę :papa: :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone