Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 13.06.2021 17:58

Wjeżdżałem tydzień temu i na przejściu granicznym pokazywałem wydrukowany z internetowego konta pacjenta, europejski certyfikat szczepienia z kodem QR.
Sylwiaprz
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.04.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwiaprz » 13.06.2021 21:26

Witam, przepraszam jeśli moja wypowiedź pojawi się kilka razy ale mam tu słaby internet i wysyłam już trzeci raz.
Wczoraj dotarliśmy do Chorwacji. Jechaliśmy z Podkarpacia przez Czechy, Austrię i Słowenię. Po drodze ( jechaliśmy nocą) - mały ruch, na granicach pusto, bez kontroli. Na granicy Słowenia- Chorwacja w Macejl staliśmy półtorej godziny. Nic nie dało wypełnienie enter croatia, pan nawet nie zwrócił na to uwagi ( mimo stania na właściwym pasie). Kontrola tylko dowód osobistych, nikt nie pytał o nic więcej.
Pozdrawiam
zyziozie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.07.2011
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 13.06.2021 22:09

Sylwiaprz napisał(a):Witam, przepraszam jeśli moja wypowiedź pojawi się kilka razy ale mam tu słaby internet i wysyłam już trzeci raz.
Wczoraj dotarliśmy do Chorwacji. Jechaliśmy z Podkarpacia przez Czechy, Austrię i Słowenię. Po drodze ( jechaliśmy nocą) - mały ruch, na granicach pusto, bez kontroli. Na granicy Słowenia- Chorwacja w Macejl staliśmy półtorej godziny. Nic nie dało wypełnienie enter croatia, pan nawet nie zwrócił na to uwagi ( mimo stania na właściwym pasie). Kontrola tylko dowód osobistych, nikt nie pytał o nic więcej.
Pozdrawiam


Dzięki za optymistyczne info!
Oby taka kontrola od teraz była już standardem :lol:
krisf62
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.09.2015
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisf62 » 13.06.2021 22:35

Może nie do końca droga do Chorwacji ale może kogoś zainteresuje, Czechy nikogo, to samo Słowacja, Węgry dowód i jechać, Węgry/Serbia Roszke i godzina w plecy ale nikogo nic nie interesuje, Serbia/Macedonia pół godziny zero pytań, Macedonia/Albania droga wolna, covida nigdzie nie widać w żadnej postaci (DDM - tego od Macedonii nie uświadczysz :D ). :papa: :hut:
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 14.06.2021 00:18

Wyjazd 10.06 godz 20:30 trasą przez Zwardoń - Bratysława - Letenye Gorican
PL Słowacja pusto jazda
Słowacja Węgry po stronie węgierskiej nas zatrzymał przy okienku bo chyba tablic w nocy nie obczaił i mówi paszport
Po okazaniu dowodu osobistego zerknął i mówi aaa Polsko dawaj dawaj dalej
Węgry Chorwacja Węgier skontrolował dokumenty i popatrzył do auta a Chorwat w okienku poprosił o dokumenty, również popatrzył i zapytał gdzie jedziemy, ja na to Brač - aha okej i mówi Covid
Więc mu dałem jedno zaświadczenie po dwóch szczepieniach
Jedno zaświadczenie ozdrowieńca
I dwa testy negatywne które robiliśmy z żoną dzień przed wyjazdem oczywiście w języku angielskim ( szybkie antygenowe )
Po wpisywał w komputerze nie trwało to 5min i dawaj dalej
Aha na granicy byliśmy około 4:30 było przed nami tylko jedno auto, enter Croatia nie wypełniałem bo i tak tam nawet nie ma pasa osobnego co pisali poprzednicy więc bezsensowne no i jesteśmy Pozdro ☀️
Mayki
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 01.04.2011
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mayki » 14.06.2021 09:31

Kolega wrzucił skan testów do enter croatia. Chorwat przejechał paszportem, kolega chciał podać zaświadczenia ale Chorwat powiedział, że już wszystko widzi w systemie.
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 14.06.2021 10:54

Mayki napisał(a):Kolega wrzucił skan testów do enter croatia. Chorwat przejechał paszportem, kolega chciał podać zaświadczenia ale Chorwat powiedział, że już wszystko widzi w systemie.

Dokładnie tak.
Wczoraj wjeżdżałem. Enter Croatia wypełnione, stanąłem na zwykłym pasie (nie EC) bo się potem rozdzielał na trzy, i zwyczajnie szedł szybciej
Po zeskanowaniu dokumentów można jechać dalej, wszystko im sie w systemie pokazuje.

Przede mną dawali dokumenty, jakieś kartki- pewnie właśnie zaświadczenia. Trwała to dużo dłużej.
U mnie kontrola to 20 sekund.
Wiec nie piszcie że EC bez sensu, po co to wypełniać, nic to nie daje.
Nie jest to prawda, przez to odprawa się wydłuża.
A pas EC pewnie by się sprawdzał gdyby stawali tam tylko ci którym chciał się w domu poświecić kilka minut i to wypełnić.
Ostatnio edytowano 14.06.2021 10:56 przez Flayszakal, łącznie edytowano 1 raz
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.06.2021 12:08

Dzisiaj znajoma pisała, że jechali z Krakowa. Podjechali do strażnika, spojrzał w papiery, powiedział Zieleni i kazał jechać. Więc to chyba na razie widzimisię strażników jak interpretują przepisy.
Sylwiaprz
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.04.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwiaprz » 14.06.2021 19:40

Miałam na myśli że w naszym przypadku wypełnienie enter croatia nic nie dało, bo tak było ;) może to kwestia konkretnego przejścia, może osoby, nie wiem. Sama liczyłam, że dzięki temu będzie szybciej, po to też to wypełniłam (jechaliśmy z trójką małych dzieci i ostatnie na co mieliśmy ochotę to korek na granicy ). Myślę że wypełnić warto, bo nie ma z tym dużo zachodu, a może akurat ułatwi sprawę pozdrawiam
czyzyk64
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.10.2012
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzyk64 » 14.06.2021 19:56

przejazd granica Polski i Czech Gorzyczki, nikogo nie ma na granicy, nastepnie Czechy Austria kupno winiety i jazda , nikogo nie ma i nikt nie zatrzymuje, Dalej przejście Austria Słowenia , winieta , też nikt nie kontroluje , przejazd bezproblemowy. Nocleg w Ptuj i rano dalej , na granicy byliśmy około 10.00 kolejka tak około 5 samochodów , wszystkie okienka graniczne czynne, Wjeżdżamy na Enter Croatia. Sprawdzają paszporty , może 20 sekund i do przodu. Teraz już tylko zimne karlowackie. Pozdrawiam.
maker
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 22.04.2014
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) maker » 15.06.2021 12:50

Nawigacja pokazywala kolejke na 45 minut. Pojechalem na Cvetlin i bylem jedyny. Widzialem tez kolejke w Macejl w kierunku SLO i miala na pewno z kilkaset metrów.
siwunio
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.04.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) siwunio » 15.06.2021 23:55

14.06.21 Powrót do Polski bez żadnych problemów i kontroli ma żadnej granicy (tylko w Austrii zatrzymują Austriakówreszt wolno), w Polsce nikt nie zatrzymywał w Gorzyczkach na A1.
krzychal1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.09.2018
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychal1 » 16.06.2021 05:39

siwunio napisał(a):14.06.21 Powrót do Polski bez żadnych problemów i kontroli ma żadnej granicy (tylko w Austrii zatrzymują Austriakówreszt wolno), w Polsce nikt nie zatrzymywał w Gorzyczkach na A1.


W jakich godzinach przekraczałeś Gorzyczki?
siwunio
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.04.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) siwunio » 16.06.2021 07:04

krzychal1 napisał(a):
siwunio napisał(a):14.06.21 Powrót do Polski bez żadnych problemów i kontroli ma żadnej granicy (tylko w Austrii zatrzymują Austriakówreszt wolno), w Polsce nikt nie zatrzymywał w Gorzyczkach na A1.


W jakich godzinach przekraczałeś Gorzyczki?


Przed 5tą rano, więc możliwe że spali:)
bienchen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 08.02.2019
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) bienchen » 16.06.2021 07:45

maker napisał(a):Nawigacja pokazywala kolejke na 45 minut. Pojechalem na Cvetlin i bylem jedyny. Widzialem tez kolejke w Macejl w kierunku SLO i miala na pewno z kilkaset metrów.


A o jakiej porze / której godzinie ta kolejka w Macejl? :?: :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone