Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 19.06.2021 20:10

sviva napisał(a):Dzisiaj znajoma pisała, że jechali z Krakowa. Podjechali do strażnika, spojrzał w papiery, powiedział Zieleni i kazał jechać. Więc to chyba na razie widzimisię strażników jak interpretują przepisy.

No o właśnie od 17 czerwca możemy wjeżdżać bez niczego. Zakwalifikowali Polskę jako strefę zielona tu link https://fly.pl/komunikaty/chorwacja-kor ... nformacje/
kartrait
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.06.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) kartrait » 19.06.2021 20:12

Hej, dziś chwilę po północy ruszałem z Wrocławia pod Rovinj, trasa wyglądała następująco:
A4 i potem A1 Gorzyczki: ani żywej duszy
Dalej na Brno, Mikulov, trasa bez opóźnień, droga ładnie wyremontowana, na granicy znowu pusto,
Następnie Wiedeń, Graz i granica koło Spielfeld: tu sytuacja nie do końca dla mnie jasna, mianowicie tuż przed przejściem autostradowym TomTom pokazał tam jakieś zatwardzenie i kazał mi zjechać z autobany i granice przekroczyłem na krajowej 67 a tam kompletnie pusto, żywej duszy, wszystkie budy pozamykane
A teraz najlepsze na granicy z Chorwacją, Dragonia: po stronie Słowenii dwie budy, w pierwszej pani celnik, wręczam jej plik pięciu paszportów a ona nawet na to nie spojrzała tylko macha ręką że jechać, więc podjeżdżam do tej drugiej budy, a tam siedzi celnik i na szybie kartka coś o covid, a ja mu znowu próbuje wcisnąć zwykle paszporty całej rodziny a on ich nawet do ręki nie wziął tylko mówi jechać ;) co ciekawe Niemiec przede mną coś mu na telefonie pokazywał...
Kawałek dalej część chorwacka a tam kompletnie pusto w budkach. Miałem wypełnione enter Croatia i położyłem ta kartke pod przednią szybą.

To już bardziej mnie kontrolowali 2 lata temu przed pandemia, Chorwaci byli u siebie i nawet paszporty do ręki wzięli wtedy.
111mirek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 31.01.2010
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) 111mirek » 19.06.2021 20:31

Trasa tranzytowa: Gorzyczki Milulov Spielfeld Socerga Rabac.
Na pierwszych trzech ani żywego ducha. W Socerga pani poprosiła o paszporty. Sprawdziła jeden i do widzenia.
simon1985
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 15.06.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) simon1985 » 19.06.2021 21:09

Jechałem dzisiaj z Rzeszowa przez Słowację, Węgry, do Chorwacji przez przejście Gorican.
Granica Słowacja - Polska w Barwinku: brak kontroli
Granica Słowacja - Węgry: brak kontroli.
Granica Węgry - Chorwacja w Gorican: przejechaliśmy w 5 min, sprawdzenie dowodów, zero pytań o COVID, testy i cel podróży.
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 19.06.2021 22:04

Niniejszym odwołuję akcję "COVID-19" na przejściach granicznych PL->CZ->AT->SLO->CRO. Można jechać i cieszyć się wakacjami w Chorwacji :D

W piątek wieczorem wyjechałem z domu do CRO.
21.00 PL/CZ Gorzyczki A1 - brak granicy
23.00 CZ/AT Mikulov - brak granicy
02.00 AT/SLO Sentilj (autostrada) - brak granicy
03.00 SLO/CRO Gornji Macelj (autostrada) - pogranicznik SLO machnięcie ręką po zobaczeniu dowodów w ręcę, pogranicznik CRO przeskanował dowody i machnął ręką - można jechać (nie jesteś poszukiwany przez Interpol :D ). Zero pytań, dokąd, po co, czy zaszczepiony, itp. (Enter Croatia nie wypełniałem i nic więcej nie pokazywałem). Potwierdzam, że pas dla Enter Croatia szedł najwolniej i auta z tego pasa wciskały się na sąsiednie pasy. Były otwarte 4 okienka, w tym jedno dla Enetr Croatia. Spędziłem w kolejce 15 minut, ale przy okienku tylko 30 sekund.
04.30 CRO - Odmoriste Gornje Dubrave dwie godziny drzemki na parkingu bo jesteśmy 2 godziny przed czasem przekazanym właścicielowi apartamentu jako czas naszego przybycia :D Lubię taką jazdę, bez spiny, bez tłoku, bez korków, mogłem jechać dalej, ale po co?

Jeszcze dwa słowa o cenach paliwa: PB 95 na MOP Mszana po 5.56 PLN, PB95 na Petrol w Słowenii (przy autostradzie za Ptujem) po 1,25 EUR. Wychodzi na to samo :lol:
Diwad
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diwad » 20.06.2021 07:23

Wczorajszy przejazd do Chorwacji: trasa PL-SK-AUS-SLO-HR.
Granica PL- SK pusto po obu stronach. SK-AUS przy wjeździe pytanie o testy lub szczepionkę, ale po informacji o tranzycie do Chorwacji sprawdzają paszporty i puszczają. Na wjeździe z Austrii do Słowacji kilkanaście samochodów w kolejce i kontrola dokumentów. Granica AUS- SLO pusto na bramkach, w drugą stronę podobnie jak w SŁOWACJI, kilkanaście samochodów i kontrola. Na wyjeździe ze SLO strażnik macha tylko ręką żeby jechać dalej. Na wjeździe do HR kontrola paszportow (DO) bez żadnych pytań i życzenie miłej podróży. Po przyjeździe do apartamentu powitanie pyszną rakiją i limonczello :)

Pozdrawiam z Pirovac :)
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 20.06.2021 09:19

Wczoraj nad ranem wystartowałem z Podgory do Wrocławia. Trasa przez Słowenię, Austrie i Czechy.
Przejście Chorwacja - Słowenia tylko skanowanie dowodów i zero czekania w kolejce. W przeciwną stronę czyli do Cro korek tak do 1.5km
Chorwacja na autostradach pusto, Słowenia pusto, Austria już większy ruch, Czechy pusto. Na wjezdzie do PL w Gożyczkach stała SG ale trzepali jakiegoś Ukraińskiego busa więc bez kontroli.
W sumie trasa bardzo OK.
Pzdr
r19
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 12.06.2018
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) r19 » 20.06.2021 10:31

Dzisiaj 4.00 Letenye. Stare przejście, byłem jedyny. Pytanie o miejsce docelowe i wio.... Bramki na Lucko puste.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 21.06.2021 10:08

Wyjazd z okolic Niepołomic wczoraj 6:30, dojazd do Mandre 19:15.
Na przejściach granicznych spokój. Przejazd przez Wiedeń płynny. Jedynie w Macelj korek na 35 min. Korek zajmuje cały pas ziemi niczyjej pomiędzy przejściem słoweńskim, a chorwackim. Najpierw idą dwa pasy. Prawy dla Enter Croatia. Lewy dla pozostałych i ten idzie szybciej. Tajemnica wyjaśnia się nieco później. Lewy rozdziela się na cztery pasy a prawy na dwa.
Skanowanie dowodów osobistych i nic od nas nie chcą. Na pokładzie był czternastolatek, nie miał testów.
Jazda w Czechach przez D1 przypomina przejazd A4 Kraków Katowice. Co 5 km remont. Do tego Czesi fundują zwiedzanie miejscowości Prerov. Jak śpiewał Kazik, piękna aż pękają oczy. Przed wjazdem i przy wyjeździe policja z suszarkami. Uważajcie.
W Lucko przed bramkami też suszą po obu stronach.
WAZE spisywało się dobrze, o każdej kontroli ostrzegało.
fanpag
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 18.06.2019
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) fanpag » 21.06.2021 16:58

Dziś o 6 rano przejście w Letenye my i znajomi, wypełnione tylko entercroatia z danymi pobytu bez certów i testów. Wjazd bez problemu. Zero kolejki na przejściu.
madzia_ur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 27.04.2009
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_ur » 24.06.2021 16:38

Wczoraj 1.45 start Jaworzno - meta Baška Krk 13.50. Trasa Czechy, Austria, Słowenia. Kontrola tylko na granicy Chorwacji w Rupie polegającą na zeskanowaniu dowodów. O 6.30 w Wiedniu korek przez całe miasto. Autostrada Austria i Słowenia duży ruch zwłaszcza tirów.Pozdrawiam
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 25.06.2021 05:40

napisał(a) ulka73 » 24.06.2021 23:33


Relacja z dziś - bez "sraczki i padaczki", jechaliśmy przez Słowację i Węgry. Chyba najwięcej "covidu" było w Polsce. Żałuję, że nie wzięliśmy noclegu na Węgrzech. Tu przepisy "swoje" a życie swoje. Można jeść, pić , maseczek prawie nie widać. Jechaliśmy stara nasza trasa przez Szombatlay Oczywiście nikogo do niczego nie namawiam, ale "czerwony smok" na Węgrzech nadal ma pyyysze jedzonko. Na granicy w Zwardoniu, Rajce ani ducha żywego, straży brak. W Letenye tylko zeskanować dowody i wio...
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 25.06.2021 14:15

Wyjazd 8:00 Katowice - Czechy - Austria - Słowenia - Istria Umag 19:00

Na granicach żywego ducha albo snujący się pogranicznicy nikt nic nie chciał bez zatrzymywania przejazd, na granicy Słowenia - Chorwacja nuda podjechałem jako 5 samochód, trzymałem w ręce dowody i machnęli ręką żeby jechać bez oglądania, z tym że zagapiłem się i pojechałem na Portoroż i przekraczałem w Secovlje (SLO) - Plovanija (HR).

Zero Covida.
Zatwardzenie Wiedeń + Lubljana (długi weekend)
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 26.06.2021 07:32

Powrót z Tucepi na Podkarpacie 25.06, wyjazd 7:00.

HR-HU Letenye: skanowanie dokumentów, 3 auta w kolejce, 5 minut. Na Lucko dwa auta i wszystkie bramki otwarte.
HU-SK Tornyosnemeti: patrol na granicy, ale nikt nie zatrzymuje.
SK-PL Barwinek: taka sama sytuacja.

Trasy przez Węgry i Słowację nie polecam, ale o tym w innym wątku :)
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 26.06.2021 09:18

Właśnie jadę do Chorwacji.
Chyżne - żywego ducha.
Sahy - podobnie.
W związku z tym lecę trasą tranzytowa przez Budapeszt :)

edit: ze względu na korek na M7 od węzła z M0, nawigacja pokierowała mnie nie przez Budapeszt, tylko M0, potem M6 i droga nr 7 do Martonvasar i na M7: https://maps.app.goo.gl/39siQPzm2sPpvsZVA
Raczej nie wygląda to na trasę tranzytową :D przejazd bez problemów.

Na końcówce M0 też korek - przełożony ruch na moście na Dunaju. Zwężka z 3 pasów do 2, a potem przekładka na lewą stronę.

Na pierwszej stacji na M7 - tranzytowej, full. Nie na gdzie zaparkować auta.
Pojechałem na następną - nie tranzytową, bez problemów.

Gdzieś od 60 km przed granicą w Sahy, w sumie 4 słowackie kontrolę prędkość - policja z radarem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone