Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcinsl
Autostopowicz
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinsl » 04.06.2021 10:08

Relacja z granic 03.06:
Czechy - zero kontroli
Austria - zero kontroli
Słowenia - zero kontrol
Na żadnej z granic nawet człowieka nie było widac
Chorwacja - kontrola paszportów/dowodów. Zero pytań o testy szczepionki itd. (miałem za szyba wypełnione EnterCro).
Tych bez deklaracji kierowali na bok jeszcze po stronie Slowenskiej.

Generalnie bardzo szybko i sprawnie.
Rudiok
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 04.06.2021 10:16

Relacja kolegi, trasa z Krakowa 02.06, auto osobowe.

Na żadnej granicy nie stali, płynny przejazd bez żadnej kontroli. W Chorwacji tylko dowody osobiste.
vin
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 04.06.2021 10:21

lamwoj napisał(a):Hej!
A przez te Węgry do przejścia "leciałeś" wsiami przez Szombathely i Lenti , czy inną drogą?
Nie było "zonków" przy drogach?
Pzdr i miłego wypoczynku , ja ruszam 2.07.

Pojechałem grzecznie, jak pan Orban przykazał, M15-M1-M0-M7. wkurzałem się trochę, bo droga dłuższa i nudna, a na M1 spory ruch, ale nie chciałem ryzykować, chociaż na wjeździe węgierski pogranicznik się słowem nie zająknął o jakimkolwiek tranzycie. Za dwa tygodnie wracam, to może wtedy się złamię i spróbuję przez Redics, koniec urlopu i tak zawsze smutny, to może w razie czego więcej empatii w policjancie będzie ;) dzięki i wzajemnie!
emerel
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) emerel » 04.06.2021 11:03

Wyjazd 03.06. Boboszów, Drasenhofen bez jakiejkolwiek kontroli, Mureck - jechać, ale sprawdzali wjeżdżających ze Słowenii. Gradišče - ok. 3 w nocy 4.06. skanowanie dowodów i pytanie o testy, podałem wydrukowane certyfikaty i zaczęło się skanowanie, coś nie wychodziło, ale po paru minutach ruszyliśmy dalej. Poza nami nie było w tym momencie innych podróżnych.
SebastianM
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 04.06.2021 11:34

james84 napisał(a):
mahum napisał(a):Jak wygląda obecnie trasa, którą jedzie się przez Wiedeń? Widać remonty, zwężenia etc.? A odcinek przed Mikulovem skończyli remontować?

Przez Wiedeń ok, bez remontów.
Przed Mikulovem skończyli remontować , wszystko sprawnie i szybko.

Remontują za to przed Brnem i to na 3 odcinkach.
lucienka
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lucienka » 04.06.2021 11:40

Cześć, Siostra jechała 3.06, dowody sprawdzali tylko na granicy Słoweńsko-Chorwackiej, bez sprawdzania testów.
Uriziel
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Uriziel » 04.06.2021 12:08

Trasa Wrocław-Orebić, wyjazd 2.06 około 23.
-Wiedeń mijany około 5.30 bez korków
- korek tak z 30 min na granicy Słoweńsko-Chorwackiej, po wjechaniu na pas enter croatia, już szybciej szło, sprawdzili tylko dowody(wniosek wcześniej wypełniony, załączona stara wersja zaświadczeń o szczepieniu)
-Zagrzeb- dramat 1.5h korek aż do Karlovac (pod Zagrzebiem byliśmy koło 11.30)!!!!

-Od Zadaru reszta drogi bajka
AdamZ
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 05.06.2021 18:04

Meldunek z trasy do Chorwacji 5.06.2021.
Granica czeska na A1 o godz 8 rano, pustki
Wjazd do Austrii przez Mikulov, żywej duszy.
Wjazd do Słowenii przez Mureck, uprzejmy austriacki pogranicznik wskazuje most graniczny :)
Wjazd do Chorwacji (Zavrč), puste przejście z jednym policjantem. Skanuje nasze dowody i kody ze świadectw szczepień. Karty EnterCroatia nie ogląda. Świadectwo zaszczepionej 3 dni temu 2 dawką żony wystarczyło do wjazdu.
Zaliczamy międzynocleg w Vinica Breg i jutro cd podróży na Brač. :papa: :hut:
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 06.06.2021 07:55

AdamZ napisał(a):Meldunek z trasy do Chorwacji 5.06.2021.
Granica czeska na A1 o godz 8 rano, pustki
Wjazd do Austrii przez Mikulov, żywej duszy.
Wjazd do Słowenii przez Mureck, uprzejmy austriacki pogranicznik wskazuje most graniczny :)
Wjazd do Chorwacji (Zavrč), puste przejście z jednym policjantem. Skanuje nasze dowody i kody ze świadectw szczepień. Karty EnterCroatia nie ogląda. Świadectwo zaszczepionej 3 dni temu 2 dawką żony wystarczyło do wjazdu.
Zaliczamy międzynocleg w Vinica Breg i jutro cd podróży na Brač. :papa: :hut:

Czyli objazd działa. Cieszy mnie to niezmiernie :D
AdamZ
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 06.06.2021 21:04

Uwaga dla zestresowanych kierowców (jak ja): zjazd nr 226 z austriackiej autostrady na Mureck jest zablokowany remontem prawego pasa. Ale nawigacja googla radzi sobie z tym problemem prowadzi do Mureck następnym zjazdem.
Meegg
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meegg » 07.06.2021 10:57

Trasa Krakow - Chyżne - Sahy - Budapeszt - Gorican - Zagrzeb - Split - Supetar
Wyjazd 3.06 20.00. Jedyna kontrola miała miejsce po stronie Chorwackiej na granicy Wegiersko- Hr. I dziwna była - trwała 15 minut na samochód. Nie ma pasa dla samochodów z formularzem EnterCroatia. Byliśmy na granicy Ok 2:30, 3 samochodem w kolejce a staliśmy na przejściu łącznie 45 minut - w zeszłym roku tez tyle staliśmy ale sznurek samochodów był na 30-40 aut.
Podałam dowody i wypełniony EnterCroatia - na formularz nawet nie popatrzył. Zeskanował dowody, po czym chce 2 tests, podałam certyfikaty wydrukowane z pacjent gov pl, bo my zaszczepieni. Wskanował. I chce dalej, tym razem dokumenty techniczne samochodu. Wtf w moich oczach zobaczył. No ale znalazłam gdzieś na spodzie damskiej torebki, dałam. I dalej coś klika. Oddał testy. Oddał dowód rejestracyjny, oddał dowody. Wogole nie interesowało go miejsce pobytu, wiec bez rezerwacji by przeszło.

Na drogach pustki. Na przejściach tez cisza. Za Budapesztem 2 x roboty drogowe. I do Zagrzebia również 2 x roboty drogowe, trasa na noc wiec bez problemowa. Mimo tego dość dużo patroli policyjnych i na Węgrzech i na Chorwacji. Jedyne co, to raz miedzy Zagrzebiem a Tunelem ciepło-zimno mignął nam błysk jak by fotoradaru. Ae czy to możliwe na autostradzie?
Zjechaliśmy na Trogir bo Google obliczyło krótsza trasę i tam już ze 4 fotoradary oznakowane do portu. W porcie trochę samochodów było, ale bez kolejek w kasach. Prom, Supetar, 10 minut auto i jesteśmy w Mirce.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2021 11:15

Tutaj miały być tylko meldunki, dyskusja w innym wątku. :idea:
Kris
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 07.06.2021 23:55

Wczorajszy powrót z Peljesacza- przez Słowenię skrótem MLPC w odwrotnej kolejności, potem Austria i Czechy
CRO-SLO, Cvetlin - leniwe machnięcie na widok okładek polskich paszportów
SLO- Austria, Mureck - Słoweńcy skanowali paszporty, Austriacy oglądali certyfikaty szczepieniowe ale bez nadmiernego zainteresowania
Austria - Czechy , Mikulov brak jakiejkolwiek kontroli
Czechy -PL, Cieszyn , absolutnie puste przejście
banditoss
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 08.06.2021 14:53

Meegg napisał(a):Trasa Krakow - Chyżne - Sahy - Budapeszt - Gorican - Zagrzeb - Split - Supetar
Wyjazd 3.06 20.00. Jedyna kontrola miała miejsce po stronie Chorwackiej na granicy Wegiersko- Hr. I dziwna była - trwała 15 minut na samochód. Nie ma pasa dla samochodów z formularzem EnterCroatia. Byliśmy na granicy Ok 2:30, 3 samochodem w kolejce a staliśmy na przejściu łącznie 45 minut - w zeszłym roku tez tyle staliśmy ale sznurek samochodów był na 30-40 aut.
Podałam dowody i wypełniony EnterCroatia - na formularz nawet nie popatrzył. Zeskanował dowody, po czym chce 2 tests, podałam certyfikaty wydrukowane z pacjent gov pl, bo my zaszczepieni. Wskanował. I chce dalej, tym razem dokumenty techniczne samochodu. Wtf w moich oczach zobaczył. No ale znalazłam gdzieś na spodzie damskiej torebki, dałam. I dalej coś klika. Oddał testy. Oddał dowód rejestracyjny, oddał dowody. Wogole nie interesowało go miejsce pobytu, wiec bez rezerwacji by przeszło.

Na drogach pustki. Na przejściach tez cisza. Za Budapesztem 2 x roboty drogowe. I do Zagrzebia również 2 x roboty drogowe, trasa na noc wiec bez problemowa. Mimo tego dość dużo patroli policyjnych i na Węgrzech i na Chorwacji. Jedyne co, to raz miedzy Zagrzebiem a Tunelem ciepło-zimno mignął nam błysk jak by fotoradaru. Ae czy to możliwe na autostradzie?
Zjechaliśmy na Trogir bo Google obliczyło krótsza trasę i tam już ze 4 fotoradary oznakowane do portu. W porcie trochę samochodów było, ale bez kolejek w kasach. Prom, Supetar, 10 minut auto i jesteśmy w Mirce.

Też za dwa dni jedziemy do Cro przez Gorican, czyli jak nie ma pasa EnterCroatia to bez sensu to wypełniać przed wyjazdem bo i tak mają to w czterech literach :) dam znać jak nam poszło na granicach pozdro :papa:
mspalony
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) mspalony » 09.06.2021 10:46

Czy ktoś może ostatnio wracał do Polski? Jak wygląda kontrola na przejściach z Czech do Polski - Boboszów lub Gorzyczki (A1) ? Czy są jakieś kontrole? Czy Boboszów jest czynny?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi