Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Medici - proszę o informacje.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2016 18:07

MrOwA napisał(a):No do wakacji coraz mniej czasu zostało i pora czynić zakupy :)
Wybieram się oczywiście do Medici i chciałem podsumować co można zastać na miejscu. W tej miejscowości (a dokładniej chyba w Mimicach) mamy jeden sklep i jak dobrze wszystko przeczytałem trzy Konoby. Którą Konobę możecie polecić z czystym sumieniem, bo jeść codziennie coś trzeba :)



No więc, o ile się nie mylę, w samym Medici nie ma nic poza paroma domami poniżej i powyżej drogi.

W Mimicach są ze dwie knajpy czy też pizzerie, nie używałbym słowa konoba, bo podobnie jak tawerna czy trattoria, konoba jest to lokalna etniczna restauracja charakterystyczna dla Chorwacji. Czytając to forum zauważyłem sporą inflację słowa "konoba", bo tan naprawdę 90% tych miejsc, które się tu tak określa to zwykłe jadłodajnie czy inne pizzerie.

Pójść raz można do tej koło przystani, a codziennie można się żywić własnym sumptem albo jeździć do Omisa.
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 05.05.2016 21:24

Samemu to tak średnio mi się chce, wkońcu to wakacje :)
A jakieś sprawdzone miejscówki w Omnisie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2016 22:32

MrOwA napisał(a):Samemu to tak średnio mi się chce, wkońcu to wakacje :)
A jakieś sprawdzone miejscówki w Omnisie?



No chyba jednak będzie ci się musiało zachcieć, bo od śniadania do wieczora o suchym pysku ciężko wytrzymać, albo ogarniesz lunch gorącym kubkiem :)

W Omisu jest jedna długa ulica-deptak na "starówce" i tam koncentruje się gastronomia. Lepiej wybrać coś w bramie albo na podwórku, mnie stoliki przy głównym deptaku z przewalającym się tłumem i trącającymi ludźmi raczej nie odpowiadają. Pamiętam taką miejscówkę fastfoodową z pizzą, pleskavicą i innym prostym żarciem na samym początku tej uliczki, patrząc od strony Nemiry, po lewej stronie. Smakowało nieźle, ceny były rozsądne, a jedzenie podawali dość szybko, w innych knajpach można było paść z głodu czekając na zamówienie. No ale tak balowaliśmy raz na 2-3 dni, przy spuście moich chłopaków na dobrą kolację typu slow food schodziło średnio 500-600 kun na całą rodzinę, tak więc na co dzień ogarnialiśmy to pizzą i innymi burkami albo gotowaliśmy we własnym zakresie.
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 30.05.2016 14:17

No to został 1 m-c do wakacji :) Zaczynam robić listę to dokupić i co zabrać ze sobą :)
Czy ktoś w tym okresie też podąża w tym kierunku?
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 30.05.2016 15:45

MrOwA napisał(a):No to został 1 m-c do wakacji :) Zaczynam robić listę to dokupić i co zabrać ze sobą :)
Czy ktoś w tym okresie też podąża w tym kierunku?

ja do Marusici...
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 30.05.2016 16:17

amator33 napisał(a):
MrOwA napisał(a):No to został 1 m-c do wakacji :) Zaczynam robić listę to dokupić i co zabrać ze sobą :)
Czy ktoś w tym okresie też podąża w tym kierunku?

ja do Marusici...


To rzut beretem :) Jaką trasę obrałeś?
cisa2
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 31.05.2016 12:57

MrOwA napisał(a):No to został 1 m-c do wakacji :) Zaczynam robić listę to dokupić i co zabrać ze sobą :)
Czy ktoś w tym okresie też podąża w tym kierunku?

W jakim terminie jedziesz? My startujemy do Medici 15 lipca
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 31.05.2016 14:05

15 lipca to będę już w domu :) Zaczynamy 30 czerwca. To mogę ew zdać jakąś relację przed Waszym wyjazdem :)
cisa2
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 01.06.2016 07:03

MrOwA napisał(a):15 lipca to będę już w domu :) Zaczynamy 30 czerwca. To mogę ew zdać jakąś relację przed Waszym wyjazdem :)

No to świetnie,ale myślę że od zeszłego roku za wiele tam się nie zmieniło. Oczywiście odezwij się jak wrócisz.Może czegoś nowego się dowiemy. Pozdrawiam i udanego wypoczynku.
milarz
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) milarz » 16.07.2016 22:32

MrOwA
napisz jakąś relację jak było?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2016 22:40

milarz napisał(a):MrOwA
napisz jakąś relację jak było?

Już się pisze >>> medici-2016-t50762.html#p1750432
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 18.07.2016 14:24

Dziś ją trochę uzupełnię, bo rozkoszowałem się 3 tygodniem urlopu, ale niestety wszystko co dobre się kończy :(
milarz
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) milarz » 20.07.2016 14:13

czy ktoś mi powie gdzie jest Mira na tym zdjęciu?

https://www.novalja.cz/data/images/0199/img9939.jpg
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 28.08.2016 21:49

Pod tym napisem BAGARIĆ. Teraz przed Mirą jest jeszcze jeden nowy apartamentowiec, ale niski, więc widok na Jadran pozostał.
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 26.09.2016 12:23

Cześć

Czy ktoś może wie jak nazywa się ten nowy apartament, przed Mirą i RA? Chciałbym poznać jego ofertę :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Medici - proszę o informacje. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone