Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Medici - proszę o informacje.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 16.01.2016 20:30

A i poranna kawusia na tarasie z pięknym widokiem na Jadran, smakuje całkiem inaczej, czytaj lepiej. :D
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 16.01.2016 20:46

milarz napisał(a):możliwe nie mam w planie oglądać morza z balkonu:)

Zgadzam się z klerjeserem i elka21, dla Mnie taras z widokiem na plażę to ważniejsza rzecz od WI-FI w apartamencie.
Poranna kawka lub wieczorne winko o wiele lepiej smakują.

A tak z innej beczki, gdzie najbliżej można wymienić euro na kuny?
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 16.01.2016 21:36

To i ja przyłączę się do dyskusji :)
Miło wspominam pobyt w ubiegłym roku w Medići w apartamencie Lućica ( zjeżdżałem na dół obok Miry a zjazd dość stromy). Bardzo fajna baza wypadowa i miejscowość dla lubiących spokój ...najpiękniejsze widoki na Jadran
Więcej szczegółów co do miejsca umieściłem w banku kwater.
DSC_0037.JPG


Jackar napisał(a):A tak z innej beczki, gdzie najbliżej można wymienić euro na kuny?


Może nie jest to najbliżej ale ja wymieniałem przy okazji przejazdu przez Omiś tu lub jadąc 100m w kierunku Splitu jest Bank tu. Na przeciwko kantoru (mjenjaćnica)masz duży parking 7k/godz.
milarz
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) milarz » 16.01.2016 22:20

a jak z płatnością kartą w mimicach?
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 16.01.2016 22:22

Jackar napisał(a):
milarz napisał(a):możliwe nie mam w planie oglądać morza z balkonu:)

Zgadzam się z klerjeserem i elka21, dla Mnie taras z widokiem na plażę to ważniejsza rzecz od WI-FI w apartamencie.
Poranna kawka lub wieczorne winko o wiele lepiej smakują.

A tak z innej beczki, gdzie najbliżej można wymienić euro na kuny?


W punkcie informacji turystycznej koło Studenaca, ale mieli tam kiepski kurs, najlepiej przy okazji w Omisu.
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 16.01.2016 22:44

milarz napisał(a):a jak z płatnością kartą w mimicach?


Robiłem zakupy w Mimicach w Studenac i nie było problemów... kurs po przeliczeniu w Millenium wyszedł 0,59
milarz
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) milarz » 16.01.2016 23:24

a w restauracjach?
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 17.01.2016 13:27

milarz napisał(a):a w restauracjach?

Nigdzie nie miałem problemów tu gdzie płaciłem - fakt, że głównie wymieniałem Euro na kuny bo kupiłem je w dobrej cenie ( 4.00 ).
Płaciłem w Konzumie, Studenacu, restauracji w Trogirze i raz na bramkach. Spokojnie to kraj gotowy na turystę :P obyś miał tylko pieniądze na koncie. W Medici nie płaciłem bo nie było gdzie ;)
milarz
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) milarz » 17.01.2016 14:32

chodzi mi właśnie o mimice/medice czy jest tam gdzie zjeść? i cy można płacić kartą. byłem w zeszłym roku w drasnice i tam można było płacić karta w każdej restauracji to bardzo wygodne. Nie trzeba mieć ani euro ani kun, no i przelicznik OK.
milarz
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) milarz » 17.01.2016 17:01

download/file.php?id=152143 czy ktoś potrafi wskazać na tym zdjęciu apartament mira?
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 17.01.2016 20:05

milarz napisał(a):chodzi mi właśnie o mimice/medice czy jest tam gdzie zjeść? i cy można płacić kartą. byłem w zeszłym roku w drasnice i tam można było płacić karta w każdej restauracji to bardzo wygodne. Nie trzeba mieć ani euro ani kun, no i przelicznik OK.


tak czy owak gotówkę powinieneś mieć ze sobą
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 17.01.2016 20:07

milarz napisał(a):https://www.cro.pl/download/file.php?id=152143 czy ktoś potrafi wskazać na tym zdjęciu apartament mira?


zdjęcie stare, mira to ten z prawej, nieotynkowany
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 18.01.2016 14:53

milarz napisał(a):chodzi mi właśnie o mimice/medice czy jest tam gdzie zjeść? i cy można płacić kartą. byłem w zeszłym roku w drasnice i tam można było płacić karta w każdej restauracji to bardzo wygodne. Nie trzeba mieć ani euro ani kun, no i przelicznik OK.

W Medići nie jadłem nie znalazłem żadnej Konoby specjalnie nie szukałem bo w moim pensjonacie właścicielka przyrządzała dania jakie kto chciał z jej menu ( ceny w Euro ). Wszystko świeże ehh pychota, może i u Was będzie taka możliwość. Generalnie Medići to malutka mieścina :) zobacz na google street.

klerjeser napisał(a):
milarz napisał(a):https://www.cro.pl/download/file.php?id=152143 czy ktoś potrafi wskazać na tym zdjęciu apartament mira?


zdjęcie stare, mira to ten z prawej, nieotynkowany


Zdjęcie zrobiłem będąc w Lucici ( sąsiad Miry ) z pocztówki :) .... Mira w trakcie budowy brakuje jeszcze takiego małego apartamentu który w zeszłym roku wykańczali.
cisa2
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 19.01.2016 09:55

W Medici jest tylko jedna knajpa Sydney. Płatność tylko gotówką. A i jeszcze przy sklepie jest knajpa ale nie korzystałem i nie wiem jak z płatnością.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 19.01.2016 11:20

cisa2 napisał(a):W Medici jest tylko jedna knajpa Sydney. Płatność tylko gotówką. A i jeszcze przy sklepie jest knajpa ale nie korzystałem i nie wiem jak z płatnością.


Sydney jest już w Mimicach.

Poz tym mijasz się z prawdą, jest konoba Val zaraz za przystanią w Mimicach i restauracja w hotelu Pleter przy samej przystani. Do tego kilka barów w przystani.

http://www.val-mimice.com
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Medici - proszę o informacje. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone