Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Medici - proszę o informacje.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 21.07.2009 09:15

Z tego co się orientuję. to w Mimicach nie mozna kupic ryb od przygodnego rybaka. Ale porozmawiaj ze swoimi gospodarzami - być może oni sami coś łowią i Ci sprzedadzą lub poczęstują :D
Moi gospodarze nadzwyczaj uprzejmi robili nam co roku ( byłem u nich 3 razy) w polowie pobytu uroczysta kolację z róznego rodzaju rybami. Były świetne frykasy :lol: Oprócz tego częstowali nas oczywiście róznego rodzaju specjałami kuchni dalmatyńskiej - zarówno w postaci dan jak i napojów :lol:
Bardzo dobre ryby możesz kupić zawsze rano na targu w Omiszu. Musisz tylko tam być w okolicach godz. 7.00 - 7.30. To tylko 15 min jazdy samochodem.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 21.07.2009 12:53

M@rlon napisał(a):Z tego co się orientuję. to w Mimicach nie mozna kupic ryb od przygodnego rybaka. Ale porozmawiaj ze swoimi gospodarzami - być może oni sami coś łowią i Ci sprzedadzą lub poczęstują :D
Moi gospodarze nadzwyczaj uprzejmi robili nam co roku ( byłem u nich 3 razy) w polowie pobytu uroczysta kolację z róznego rodzaju rybami. Były świetne frykasy :lol: Oprócz tego częstowali nas oczywiście róznego rodzaju specjałami kuchni dalmatyńskiej - zarówno w postaci dan jak i napojów :lol:
Bardzo dobre ryby możesz kupić zawsze rano na targu w Omiszu. Musisz tylko tam być w okolicach godz. 7.00 - 7.30. To tylko 15 min jazdy samochodem.

O to rzeczywiście nie daleko. Dzięki za info.
cisa2
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 12.08.2015 15:14

Właśnie wróciłem z Medici. Jestem bardzo zadowolony. Jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.
gumis84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 17.08.2015 13:24

cisa2 napisał(a):Właśnie wróciłem z Medici. Jestem bardzo zadowolony. Jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.


witaj
ja się tam wybieram 29.08 wraz z rodzinką (żonka + córa 3 lata) ogólnie jak wygląda mieścinka?? jak plaża, dojście do plaży,można smacznie zjeść. z tego co się orientuje to jest jakaś dobra conoba w Mimicach??

pozdrawiam
cisa2
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 18.08.2015 12:44

Mieścinka malutka. Zejście na plażę schodami nie jest tragiczne ale wejście do góry po całym dniu już gorzej. Plaża piękna kamienista. Polecam po wejściu kierować się w lewo do fajnych miejscówek. Restauracja jedna na granicy Medici i Mimice,jedzenie dobre. Następna knajpka to już w Mimicach obok Studenaca ale nie korzystaliśmy.Ogólnie cicha,spokojna miejscowość.Mieszkaliśmy zaraz przy Jadrance ale nie stanowiło to żadnego problemu. Jak nazywa się twój apartament to może będę kojarzył w którym jest miejscu?
gumis84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 19.08.2015 07:44

mój apartamet też jest przy Jadrance nazywa sie "Loncar" (gps 43.404241,16.802209)
cisa2
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 19.08.2015 08:41

Właśnie tam byłem. Pół budynku jest Loncar a pół Markić :)
gumis84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 19.08.2015 09:31

dokładnie mam ten drugi apartament Markic :)
jak wrażenia z apartamentu
cisa2
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 19.08.2015 10:19

No ja byłem u Jure Makić w apartamencie nr 1 na pierwszym piętrze. Ogólnie ok chociaż mogłoby być lepiej. Klima w sypialniach i w salonie działa.TV odbiera tylko 1 program.jak macie zamiar coś smażyć to radzę zabrać patenie bo ich jest do kitu. Jure bardzo miły gość. Częstowaliśmy go naszym piwem a on nas nalewkami z wiśni.Do sklepu 400 metrów.Widok z tarasu na wyspę Brać. Nie wiem co jeszcze? Pytaj.
gumis84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 20.08.2015 11:10

jeszcze jedno pytanko odnośnie plaży. czy są jeżowce??
cisa2
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 20.08.2015 13:06

W dzień nie widziałem ani jednego ale jak się ściemniło i nurkowaliśmy z latarkami to były tak z 15 metrów od brzegu.
gumis84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 20.08.2015 17:12

Chyba już ostatnie pytanie :) z gospodarzami da się pogadac po polsku ??czy tylko po angielsku :)
cisa2
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cisa2 » 21.08.2015 06:24

Z jurkiem ciężko się rozmawia. On tylko chorwacki ale jak będzie jego córka nikolina to ona angielski. W czasie naszego pobytu była 2 razy.
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 02.12.2015 20:57

Witam Was!
Czy był ktoś może tam lub zna lokalizację Apartmani Mira w Medici?
http://www.apartamentychorwacja.pl/apar ... -mira/6544
Proszę o wszelkie uwagi, np. jakie jest dojście do plaży, jak z dnem (czy gwałtownie się obniża, czy da się pochodzić), czy jest deptak/boczne drogi do sąsiednich miejscowości gdzie można pójść wieczorem na spacer (Jadranką raczej się nie da :) )
Pozdrav!
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 02.12.2015 21:40

Pasjonat Chorwacji napisał(a):Witam Was!
Czy był ktoś może tam lub zna lokalizację Apartmani Mira w Medici?
http://www.apartamentychorwacja.pl/apar ... -mira/6544
Proszę o wszelkie uwagi, np. jakie jest dojście do plaży, jak z dnem (czy gwałtownie się obniża, czy da się pochodzić), czy jest deptak/boczne drogi do sąsiednich miejscowości gdzie można pójść wieczorem na spacer (Jadranką raczej się nie da :) )
Pozdrav!


Byliśmy w Mirze w sierpniu.

Tu jest link do wątku i mojego wpisu:

https://www.cro.pl/apartament-bezposrednio-przy-plazy-t6093-270.html

Pisz na PW
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Medici - proszę o informacje. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone