Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marsa Alam Hotel Holiday Beach Resort 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008
Marsa Alam Hotel Holiday Beach Resort 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 17.12.2008 11:39

:D "klamka zapadła" wyjazd "komercyjny" w styczniu do Egiptu zaklepany.
Ten post będzie zaczątkiem mojej pierwszej relacji z podózy do Egiptu.
W w planie nurkowanie i tylko nurkowanie..no i wypad do Luksoru dla rodzinki ...a i córce obiecałem delfiny z Ras Samadai.

Będzie relacja Obrazek
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 17.12.2008 12:46

Mogę spytać jakich temperatur oczekujesz w Styczniu w MA? Ja byłem tak na początku listopada (Hotel Sol Y Mar abu Dabbab - bardzo ładna zatoka) i było nawet ciepło lecz bardzo wietrznie - wiało tak, że mało łba nie ukręciło - miejscowi mówili, że w styczniu zazwyczaj też silnie wieje a temperatura to coś około +20 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Generalnie w Marsa Alam było fajnie lecz jest to naprawdę pustynia - poza kilkoma hotelami nic tam nie ma! W każdym razie mam porównanie z Sharm el Sheikh i zdecydowanie wybieram Sharm.

pozdrawiam serdecznie i życzę mimo wszystko jak najwyższych temperatur i słabych wiatrów :D

Leszek
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 17.12.2008 13:06

Lelule1971 napisał(a):Mogę spytać jakich temperatur oczekujesz w Styczniu w MA? Ja byłem tak na początku listopada (Hotel Sol Y Mar abu Dabbab - bardzo ładna zatoka) i było nawet ciepło lecz bardzo wietrznie - wiało tak, że mało łba nie ukręciło - miejscowi mówili, że w styczniu zazwyczaj też silnie wieje a temperatura to coś około +20 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Generalnie w Marsa Alam było fajnie lecz jest to naprawdę pustynia - poza kilkoma hotelami nic tam nie ma! W każdym razie mam porównanie z Sharm el Sheikh i zdecydowanie wybieram Sharm.

pozdrawiam serdecznie i życzę mimo wszystko jak najwyższych temperatur i słabych wiatrów :D

Leszek


Wiem że wiatry będą ale nastawiam się bardziej na "leniuchowaniu" mojej rodziny i wykupionych pakietach nurkowych. Temperatura pow 20 C wystarczy. W Polsce będzie poniżej 0 :P .
Do wyjazdu zacheciła mnie TUI swoją ceną i możliwość odpoczynku przez tydzień za granicą.
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 17.12.2008 13:14

j_w napisał(a):
Lelule1971 napisał(a):Mogę spytać jakich temperatur oczekujesz w Styczniu w MA? Ja byłem tak na początku listopada (Hotel Sol Y Mar abu Dabbab - bardzo ładna zatoka) i było nawet ciepło lecz bardzo wietrznie - wiało tak, że mało łba nie ukręciło - miejscowi mówili, że w styczniu zazwyczaj też silnie wieje a temperatura to coś około +20 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Generalnie w Marsa Alam było fajnie lecz jest to naprawdę pustynia - poza kilkoma hotelami nic tam nie ma! W każdym razie mam porównanie z Sharm el Sheikh i zdecydowanie wybieram Sharm.

pozdrawiam serdecznie i życzę mimo wszystko jak najwyższych temperatur i słabych wiatrów :D

Leszek


Wiem że wiatry będą ale nastawiam się bardziej na "leniuchowaniu" mojej rodziny i wykupionych pakietach nurkowych. Temperatura pow 20 C wystarczy. W Polsce będzie poniżej 0 :P .
Do wyjazdu zacheciła mnie TUI swoją ceną i możliwość odpoczynku przez tydzień za granicą.


To życzę Wam udanych wakacji. W sumie w styczniu +20 a może nawet delikatnie wyższa jest do pozazdroszczenia :) Zresztą to skłania do siedzenia w wodzie, która przypuszczalnie jest jeszcze cieplejsza, no a pod wodą istny raj i... brak wiatru :P Sorry za ten wiatr ale pamiętam, że właśnie wiatr był najbardziej wkurzający...
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 17.12.2008 14:48

Lelule1971 napisał(a):
j_w napisał(a):
Lelule1971 napisał(a):Mogę spytać jakich temperatur oczekujesz w Styczniu w MA? Ja byłem tak na początku listopada (Hotel Sol Y Mar abu Dabbab - bardzo ładna zatoka) i było nawet ciepło lecz bardzo wietrznie - wiało tak, że mało łba nie ukręciło - miejscowi mówili, że w styczniu zazwyczaj też silnie wieje a temperatura to coś około +20 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Generalnie w Marsa Alam było fajnie lecz jest to naprawdę pustynia - poza kilkoma hotelami nic tam nie ma! W każdym razie mam porównanie z Sharm el Sheikh i zdecydowanie wybieram Sharm.

pozdrawiam serdecznie i życzę mimo wszystko jak najwyższych temperatur i słabych wiatrów :D

Leszek



Wiem że wiatry będą ale nastawiam się bardziej na "leniuchowaniu" mojej rodziny i wykupionych pakietach nurkowych. Temperatura pow 20 C wystarczy. W Polsce będzie poniżej 0 :P .
Do wyjazdu zacheciła mnie TUI swoją ceną i możliwość odpoczynku przez tydzień za granicą.


To życzę Wam udanych wakacji. W sumie w styczniu +20 a może nawet delikatnie wyższa jest do pozazdroszczenia :) Zresztą to skłania do siedzenia w wodzie, która przypuszczalnie jest jeszcze cieplejsza, no a pod wodą istny raj i... brak wiatru :P Sorry za ten wiatr ale pamiętam, że właśnie wiatr był najbardziej wkurzający...


Dziekx :wink:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 19.12.2008 14:13

Widzę, że nie tylko nas wywiewa zimą do Egiptu :D
Lecimy już w przyszłą niedzielę do Makadi Bay.
Pozdrawiam.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 19.12.2008 16:55

madzia1981 napisał(a):Widzę, że nie tylko nas wywiewa zimą do Egiptu :D
Lecimy już w przyszłą niedzielę do Makadi Bay.
Pozdrawiam.


Tzn. że relację z Ciovo kończyć będziesz w egipskiej opaleniźnie. :D :D
To i po powrocie poprosimy parę fotek z zimowego Egiptu .. :D
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 21.12.2008 21:15

madzia1981 napisał(a):Widzę, że nie tylko nas wywiewa zimą do Egiptu :D
Lecimy już w przyszłą niedzielę do Makadi Bay.
Pozdrawiam.


Dużo słonka i ładnej opalenizny - życze :)
My za 2 tygonie w sobote.
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 06.01.2009 11:21

Jestem bardzo ciekawy Waszych opinii jak tam jest o tej porze roku. Czekam z niecierpliwością na kilka słów:)

pozdrawiam
Leszek
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 06.01.2009 15:55

My już wróciliśmy...cali i zdrowi i dobrze opaleni.
Było warto-polecam wszystkim.
Postaram się w najbliższym czasie wrzucić jakieś fotki.
POzdrawiam.
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 12.01.2009 09:41

:D
Wróciłem wczoraj. .hmmmm
Było wspaniale.
Czas leciał powoli tak więc tydzień się ciągnął..... i dobrze
Poznałem wspaniałych ludzi Polacy, Egipcjanie, Włosi, Rosjanie.
Lelule1971- wiatry był że głowę urywał ale w mój ostatni dzień pobytu tj. niedzielę a tak przez cały czas 25 " C a woda cieplejsza od powietrza.
RAFA! Delfiny !Coś wspaniałego nakręciłem pod woda kilka filmów i zrobiłem dużo zdjęć.
Była też jazda czterokołowcami po pustyni.... camele itd.
niech ochłonę...
Dziś do pracy:(
Poskładam to wszystko w najbliższym czasie...
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 29.05.2009 09:16

Byłem w trzeciej dekadzie stycznia w Sharm i temperatury oscylowały w dzień 25-27 st.C, w nocy 17-19 st.C, wody 20- 21 st.C. Nie zachęcało to do kąpieli ale nie było też tak by z nich nie można było korzystać, ja codziennie i to kilkakrotnie wchodziłem do wody.
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 29.05.2009 09:36

W takim razie sprawdzę ten styczeń kiedyś :) wygląda obiecująco... Jeśli pamiętacie to proszę napiszcie do której godziny można leżeć na plaży? Bo ja pamiętam, że w Listopadzie to chyba max do 15 godziny bo zachodziło już słońce - dni w zimie są pewnie jeszcze odrobinę krótsze. Druga sprawa: po kolejnej wizycie w Sharm el Sheikh - tym razem w maju, wybieram jednak Sharm - nie czuję się tak odizolowany jak w Marsa Alam. Chociaż powiem, że jak w tym roku 3 dni pod rząd !!! było całkowite zachmurzenie w Sharm - co się podobno wyjątkowo rzadko zdarza, to miałem chwilę, kiedy myślałem, że w Marsa pewnie świeci słonko - w końcu to ponad 300 km na południe od Sharm. No i na koniec refleksja: Obawiam się, że za ileś tam lat (20?), rafy zostaną przez nas "zadeptane". Kremy do opalania pewnie też im szkodzą, widać to po wodzie - rano czysta jak kryształ po południu przy brzegu staje się mętna, z roku na rok rafy obumierają - w Hurghadzie trudno je już znaleźć choć podobno 20 - 30 lat temu były...
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 29.05.2009 11:23

j_w napisał(a)::D
Wróciłem wczoraj. .hmmmm
Było wspaniale.

Poskładam to wszystko w najbliższym czasie...


za chwile 6 miesięcy stuknie a zdjęcia by się chętnie oglądało coś nie ma tej relacji :roll:

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Marsa Alam Hotel Holiday Beach Resort 2009
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone