Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandaty i punkty karne za granicą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 27.04.2011 22:14

Na autostradzie? Znaczy - na jakimś zwężeniu, ograniczeniu, czy po prostu... na środku autostrady stali?
Ile można było a ile jechałeś - i ile kary wlepili?
No i kiedy to było dokładnie, bo dość niedawno te stawki na SK się zmieniły...?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.04.2011 22:20

sanchopan napisał(a):Na autostradzie? Znaczy - na jakimś zwężeniu, ograniczeniu, czy po prostu... na środku autostrady stali?
Ile można było a ile jechałeś - i ile kary wlepili?
No i kiedy to było dokładnie, bo dość niedawno te stawki na SK się zmieniły...?

Jeśli możesz omijaj Słowację, dobrze radzę
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 27.04.2011 22:23

Dzięki strasznie za baaaardzo "konkłetną" odpowiedź. :evil: 8O
Jeżdżę i tu i tu - nawet więcej po Słowacji, więc grzecznie spytałem. 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.04.2011 22:28

sanchopan napisał(a):Dzięki strasznie za baaaardzo "konkłetną" odpowiedź. :evil: 8O
Jeżdżę i tu i tu - nawet więcej po Słowacji, więc grzecznie spytałem. 8O


O co Ci chodzi, przecież to nie ja dostałem ten mandat na autostradzie na Słowacji.

Ja tylko z doświadczeń z policją Słowacką mówię omijaj Słowację.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 28.04.2011 07:27

No to przepraszam, ale też mogłeś coś więcej napisać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2011 08:00

Chcesz więcej o Słowackich Policjantach? Proszę jeden przykład.
A miałem ich kilka

Byłem kiedyś w okolicach Starego Smokovca. Wieczorem zatrzymuje mnie Policja na dzień dobry proszą nie o prawo jazdy, tylko o paszport (dawno temu było). W między czasie przedstawiają mi zarzut: spalona jedna z dwóch żarówek podświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Nauczony doświadczeniem, żeby nie dawać paszportu, gdyż trzeba go później wykupić, dałem tylko prawko, mówiąc, że paszport zostawiłem w hotelu. Pan Policjant już był zły i od razu przeszedł do przedstawienia jakiegoś kosmicznego taryfikatora za brak połowy oświetlenia rejestracji.

Jakiż był wku..iony gdy odmówiłem przyjęcia mandatu(łapówki) i ze stoickim spokojem otwarłem bagażnik i w 5 minut wymieniłem ową żarówkę tłumacząc, że nie mam oczu z tyłu i nie mogłem zauważyć spalonej żarówki.

Pan Policjant jeszcze przez dłuższą chwilę szukał czegoś do czego mógł by się doczepić, ale nic nie znalazł i niestety musiał odjechać bez łapówy.

Takich przykładów znajdziesz mnóstwo w necie, nawet i na tym forum.

Jeśli tylko mogę omijam Słowację jak tylko się da. I radzę Tobie tak samo
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 28.04.2011 08:19

No też mam doświadczenia, nie powiem, że jest sielanka...:(
A czy Kolega od Autostrad mógłby coś więcej napisać? Bo jak stali na ograniczeniu, zwężeniu itp., to często spotykane. Ale jeśli "ot tak, na autostradzie" to z czymś takim się (jeszcze) nie spotkałem...??
A z Czechami też nie ma sielanki - nie raz mnie zatrzymywali, że "5 km wcześniej przekroczyłem prędkość": bez radaru, tylko że "koledzy przekazali"...:(
Na granicy z kolei kiedyś Czech wmawiał, że chce mandat (czytaj: łapówkę), bo... nie mam apteczki. Wtedy się zjeżyłem i postawiłem, że nie ma i nie muszę mieć, bo jadę osobówką a nie autobusem czy ciężarówką. Odpuścił, ale było nerwowo.
scrapp
Croentuzjasta
Posty: 203
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scrapp » 28.04.2011 08:58

Tak czytam i się zastanawiam: w jakim postkomunistycznym kraju jest sielanka?
U nas 10 lat temu też wszystko można było ''załatwić''.
Ale powiem Wam że lepiej się czuję nie kombinując. przekraczam to wiem czym ryzykuje i pretensje mam do siebie ale z podniesiona głową bez skomlenia mówię: prosze wypisac, tylko szybko bo mój czas jest cenny. I naprawde psychicznie nie poniżam się.
Co do południowych sąsiadów to sa na nas wyczulenie ale to tez kwestia czy my się damy. Jak jesteś przygotowany do zajęć (vide Konwencja Wiedeńska- którą można sobie druknąć po słowacku lub czesku) to z otwartą przyłbicą dyskutujesz. A jak wiem że są cięci na predkość to pilnuje ograniczeń.
2 tygodnie temu mój kierowca dostał 1665EUR mandatu i zabrali mu prawko. Oczywiście wścieka sie na słowacką policję i wiesza nanich psy ale tylko to tylko jego wina że taki mandat dostał.
Jak drugiemu zabrali włosi prawko to uszy po sobie i wiedział co było nie tak.
A co do mandatów do na 25 aut jeżdżacych za granicą jeszcze żaden do firmy nie przyszedł choć błyskało.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2011 09:03

scrapp napisał(a):Ale powiem Wam że lepiej się czuję nie kombinując. przekraczam to wiem czym ryzykuje i pretensje mam do siebie ale z podniesiona głową bez skomlenia mówię: prosze wypisac, tylko szybko bo mój czas jest cenny. I naprawde psychicznie nie poniżam się.


Jeśli nabroję to płacę bez dyskusji, ale nie za żarówkę, która właśnie się spaliła podczas jazdy.
scrapp
Croentuzjasta
Posty: 203
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scrapp » 28.04.2011 10:39

Serce w pasy napisał(a):
scrapp napisał(a):Ale powiem Wam że lepiej się czuję nie kombinując. przekraczam to wiem czym ryzykuje i pretensje mam do siebie ale z podniesiona głową bez skomlenia mówię: prosze wypisac, tylko szybko bo mój czas jest cenny. I naprawde psychicznie nie poniżam się.


Jeśli nabroję to płacę bez dyskusji, ale nie za żarówkę, która właśnie się spaliła podczas jazdy.


Czyli tak jak radzę, byłeś przygotowany na taka ewentualność.
I to chodzi aby nie dać się ''nabić''.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2011 11:00

Dokładnie
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.04.2011 13:31

Od 1998 roku jeżdżę do Cro, głównie przez Słowację. Nigdy nie miałem kontroli policyjnej.
Co do pracy tamtejszej Policji to sądzę, że w większości przypadków działają zgodnie z prawem. W przypadku żarówki także... Opierają się na przepisach, a, że rygorystycznie to już inna sprawa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2011 13:33

Bocian napisał(a):Od 1998 roku jeżdżę do Cro, głównie przez Słowację. Nigdy nie miałem kontroli policyjnej.
Co do pracy tamtejszej Policji to sądzę, że w większości przypadków działają zgodnie z prawem. W przypadku żarówki także... Opierają się na przepisach, a, że rygorystycznie to już inna sprawa.


Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad Twoją opinią :wink:


Z żarówką przegięli, mówię to obiektywnie.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.04.2011 13:50

Serce w pasy napisał(a):
Bocian napisał(a):Od 1998 roku jeżdżę do Cro, głównie przez Słowację. Nigdy nie miałem kontroli policyjnej.
Co do pracy tamtejszej Policji to sądzę, że w większości przypadków działają zgodnie z prawem. W przypadku żarówki także... Opierają się na przepisach, a, że rygorystycznie to już inna sprawa.


Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad Twoją opinią :wink:


Z żarówką przegięli, mówię to obiektywnie.

Chyba subiektywnie, bo dotyczy to ciebie...
Co jest zastanawiającego w moim poście?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2011 14:07

Nic nie ma zastanawiającego w twoim poście, ale byłem ciekaw czy będziesz ganił czy bronił.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandaty i punkty karne za granicą - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone