Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandaty i punkty karne za granicą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010
Re: Mandat z Wiednia

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 06.02.2011 14:25

[quote="Dick45"]Do mnie przyszedł w styczniu (listem poleconym)mandat z policji w Wiedniu Podobno jechałem 110 na ograniczeniu do 80.Werdykt 80euro.Tak było napisane ale zdjęć z fotoradaru nie raczyli dołączyć.Może bym to zapłacił dla świętego spokoju przy ewentualnej kontroli w Austrii,ale pan policjant zapomniał wpisać nr.konta i banku do którego mam to wpłacić.Nie będę jechał do Wiednia żeby zapłacić mandat.Olałem to.Mandat przedawnia się po roku od doręczenia(informacja ze strony policji austryjackiej) więc w tym roku trzeba jechać przez Węgry mimo że wolę trasę przez Austrię.[/quote

Dzień Dobry,
nie wiedziałem że tylko rok i już teoretycznie konto mamy czyste?
havran1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) havran1 » 11.02.2011 00:09

Nie jestem pewny jak jest w Austrii ale w Polsce na ustalenie osoby która kierowała czyt. sprawcy wykroczenia, jest rok po tym czasie wykroczenie się "przedawnia'. Ja w ubiegłym roku, zjeżdżając z autostrady w Austrii, nie pamiętam miejscowości ewidentnie wjechałem na fotoradar. Błysnęło po oczach aż miło. Do tej pory nie dostałem żadnej informacji co, jak i gdzie miałabym wpłacić. może jest tak jak w Niemczech że do 70E ze względów ekonomicznych odpuszczają sobie ustalanie obcokrajowca. co nie znaczy że nie zapłacisz jak wrócisz do Niemiec. Tak czy siak w tym roku jadę przez Węgry. W planach jest tez zmiana auta więc będzie można jeździć przez Austrię
krzys182
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 10.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzys182 » 11.02.2011 00:18

Ja dostałem w styczniu mandacik z Wiednia zrobiony w czerwcu na 80 eu ,jadę w sierpniu zaplace w austri policjantowi jak mnie namierzą , bo przelew z polskiego banku to około 140 zet :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.02.2011 08:43

Ale tu mowa o amatorach jest...

:wink:
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 11.02.2011 09:09

Rysio napisał(a):Za granicą punktów karnych nie otrzymujesz tylko pieniążki do zapłaty gotówką na miejscu.


Zła informacja. Juz chyba od dwóch lat w Czechach daja punkty obcokrajowcom. Nie sumują się one "z naszymi Polskimi" - ale mozna za granica dostać punkty. Nie wiem jak jest w innych krajach.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 11.02.2011 16:08

A mi w Austrii błysnęło po oczach w czerwcu 2010 r. Do tej pory nic - odpukać! - nie przyszlo. A zasuwałem chyba sporo więcej: tam wolno 120 km/h na autostradzie, ale że było akurat pod górkę i fajnie się wyprzedzało innych, to miałem jakieś chyba 160 km/h :roll:
Więc jeśli ktoś zna procedurę austriacką, to byłbym wdzięczny za wyjaśnienie co i jak i po jakim czasie można spać, a przede wszystkich JECHAĆ do i przez Austrię w spokoju.
k9tek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) k9tek » 25.03.2011 15:03

sanchopan napisał(a):A mi w Austrii błysnęło po oczach w czerwcu 2010 r. Do tej pory nic - odpukać! - nie przyszlo. A zasuwałem chyba sporo więcej: tam wolno 120 km/h na autostradzie, ale że było akurat pod górkę i fajnie się wyprzedzało innych, to miałem jakieś chyba 160 km/h :roll:
Więc jeśli ktoś zna procedurę austriacką, to byłbym wdzięczny za wyjaśnienie co i jak i po jakim czasie można spać, a przede wszystkich JECHAĆ do i przez Austrię w spokoju.


120km/h?

Na autostradach w Austrii obowiązuje ograniczenie prędkości:
do 130 km/h dla samochodów osobowych i motocykli,
do 100 km/h dla pojazdów z przyczepami oraz autobusów,
do 80 km/h dla ciężarówek.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 25.03.2011 16:06

k9tek - dzięki przy okazji za odpowiedź na pytanie.
Przecież w kontekście mojego postu nie ma to najmniejszego znaczenia czy się pomyliłem o 10 km/h czy nie :lol: :roll:
agary35
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1281
Dołączył(a): 28.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agary35 » 25.03.2011 19:53

W 2005r. zatrzymała mnie Słowacka policja za przekroczenie prędkości o 2km/h na 50-tce. Otrzymałem mandat w wysokości 1 000 Koron Słowackich.
Pepe12345
zbanowany
Posty: 328
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pepe12345 » 25.03.2011 20:02

agary35 napisał(a):W 2005r. zatrzymała mnie Słowacka policja za przekroczenie prędkości o 2km/h na 50-tce. Otrzymałem mandat w wysokości 1 000 Koron Słowackich.


TO jakieś chyba jaja są...
scrapp
Croentuzjasta
Posty: 203
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scrapp » 25.03.2011 23:22

120km/h?

Na autostradach w Austrii obowiązuje ograniczenie prędkości:
do 130 km/h dla samochodów osobowych i motocykli,
do 100 km/h dla pojazdów z przyczepami oraz autobusów,
do 80 km/h dla ciężarówek.
[/quote]

Zapominasz że wiele z ograniczeń jest wyświetlanych na tablicach i zmieniaja sie zależnie od warunków panujących na drodze więci 120 na autostradzie może byc limitem.

Punkty z innych krajów EU nas nie dotyczą (ale są juz przymiarki aby zdobyte w całej EU punkty zapisywały sie na koncie w kraju pochodzenia).
I niestety ale w niektórych krajach potrafi policja nawet po pewnym czasie zatrzymać auto i zarządać zapłacenia zaległego mandatu.
Niektore firmy leaisngowe oferuja nawet pakiet ubezpeiczeniowy od mandatów złapanych poza PL (np. RL), dla firmy ktorych auta czesto jeżdża poza PL.

ALe zdarza się, że błysk flesza oznacza że za 100-200 metrów stoi radiowóz i ściaga do płacenia.
Miałem tez spotkanie z patrolem (na autostradzie) ktory w Oplu Zafirze w bagażniku miał radar. I jak ich wyprzedzałem to błysnęło i 35EUR.
lżej.
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 26.03.2011 00:52

W tym roku jadę przez Węgry , wole nie liczyć punktów z zeszłego roku , najpierw zaliczyłem na zjeździe z autostrady a potem w Murecku a tam jest 50km lepiej nie liczyć ile było za dużo :oops:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 26.03.2011 15:52

Mnie ustrzelili suszarką w Cro, miałem 25 km/h więcej i zaśpiewali 500 Kun :twisted: , po negocjacjach ( że wracamy juz do kraju i mamy ino kase na Plitvice ) wypisali najmniejszy za prędkość czyli 300 Kun. Policjantów z Cro łączy z naszymi jedna rzecz, też byli w krzakach i na prostej, idealnej drodze.... :lol: :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.03.2011 16:12

sito_zabrze napisał(a): też byli w krzakach i na prostej, idealnej drodze.... :lol: :lol:

...i było ograniczenie prędkości...
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 26.03.2011 21:28

Bocian napisał(a):
sito_zabrze napisał(a): też byli w krzakach i na prostej, idealnej drodze.... :lol: :lol:

...i było ograniczenie prędkości...


Niestety było, jechaliśmy do Plitvic starą drogą i po minięciu miejscowości co leży w wąwozie i wjechaniu pod górkę za busem, zdenerwowałem sie i nacisnąłem prawy "guzik" ( juz było za wjazdem pod górę i droga prosta ), brakło mi 200 metrów , potem juz nie było ograniczeń :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandaty i punkty karne za granicą - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone