Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 09.06.2015 08:42

kulka53 napisał(a):Gdzieś w interiorze


... piękne ujęcie ... :) ...

kulka53 napisał(a):ale fakt, że te dziury wydłubali w skałach ludzie żyjący może i 5000 lat temu jednak jakieś wrażenie robi.


... trochę się nadłubali ... :mrgreen: ...

kulka53 napisał(a):Gdy zobaczyliśmy ten przylądek z oddali od razu przypomniała się nam Lefkada


... Dukato Cape - wypisz, wymaluj ... :lol: ...
Pozdrawiam.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 09.06.2015 09:21

kulka53 napisał(a):
W zasadzie, całość nie wygląda jakoś imponująco....

Obrazek

….ale fakt, że te dziury wydłubali w skałach ludzie żyjący może i 5000 lat temu :roll: jednak jakieś wrażenie robi.


Dokładnie. Fakt, że te kilka tysięcy lat temu te tereny pewnie inaczej wyglądały, może to wtedy wcale nie były dziury.

PS. Flamingi widzieliśmy niedaleko Golfo di Oristano :P
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.06.2015 18:30

mysza73 napisał(a):A mi przypomniało się Amalfi :mrgreen: :wink:.

Eeee, Amalfi ładniejsze :cool:
Co prawda zabudowane, ale atrakcyjnie :)
kmichal napisał(a):... piękne ujęcie ... :) ...

Dzięki :)
kmichal napisał(a):... Dukato Cape - wypisz, wymaluj ... :lol: ...

Serio podobne (trochę) miejsce :)
Z tym, że na Lefkadzie latarnia bez problemu dostępna, na Sardynii - tradycyjnie ogrodzona była.
No i ducha Safony trochę brakowało :wink:

maxredaktor napisał(a):Fakt, że te kilka tysięcy lat temu te tereny pewnie inaczej wyglądały, może to wtedy wcale nie były dziury.

Prawda, okolica mogła być zupełnie inna.
Z tego co wyczytałem, w tych grobowcach zwanych domus de janas, z czasów kultury Ozieri, zachowały się gdzieniegdzie rzeźbione głowy byków u wejścia oraz ślady ochry, którymi ozdabiano ściany. Znaleziono wewnątrz ostre kamienie którymi owe "dziury" wykuwano, oraz brązowe figurki i koraliki.
Na Sardynii jest ogromna ilość takich grobowców, czy świątyń. Może gdybyśmy trochę wcześniej zaplanowali podróż na wyspę, część z nich udałoby się odwiedzić. A tak, to można poczytać i pooglądać w internecie :roll:
Monte dAccoddi
grobowiec Bonorva

maxredaktor napisał(a):PS. Flamingi widzieliśmy niedaleko Golfo di Oristano :P

My też :)
Ale najwięcej było ich na samym południu wyspy :cool:

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.06.2015 09:02

12 maja, wtorek – c.d.

Jaskinia Neptuna na Capo Caccia to jedno z kilku miejsc o którym słyszeliśmy wcześniej przed wyjazdem, dlatego nastawiliśmy się na jej odwiedzenie. Są dwie możliwości dotarcia do jaskini, tak jak zrobiliśmy to my – czyli dojazd autem na sam koniec Capo Caccia i potem zejście około 100 m w dół specjalnie wybudowanymi w klifie schodkami, albo możliwość druga – przypłynięcie tutaj stateczkiem z Alghero. Zejście schodkami jest bezproblemowe, podejście w upale i słońcu może być trochę bardziej problematyczne :roll: , jednak nie ma to porównania z podejściem z portu pod Firą na Santorini do samego miasta czy z plaży Egremni na Lefkadzie do parkingu.

Na końcu drogi jest nieduży placyk na kilkanaście aut, ale wzdłuż drogi też można je zostawić, tak właśnie zrobiliśmy przykrywając przednią szybę nowo zakupioną srebrną matą przeciwsłoneczną :cool: . Sprawdziła się, we wnętrzu było jednak nieco chłodniej.

Do jaskimi wchodzi się wiadomo, z przewodnikiem, co godzinę. Zbliżała się 11, zdążymy?. Zdążyliśmy :) .

U wejścia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bilety – nietanie – 13 euro.

Ludzi było niedużo, ale... już płyną :)

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.06.2015 09:03

Uzbierała się całkiem spora grupa, może i ze 40 osób i za chwilę weszliśmy do środka. Przewodnik mówił po włosku, ale też po angielsku i francusku, więc trochę trwały te opowieści, ale i tak mieliśmy co robić... Okazało się że robienie zdjęć nie jest zabronione :) , to sobie popstrykaliśmy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.06.2015 09:04

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.06.2015 09:04

Powiem tak... gdybyśmy jeszcze nigdy nie byli w żadnej jaskini – bylibyśmy zachwyceni. Ale tak się składa że byliśmy pewnie w co najmniej 20 i dlatego Neptun szału nie zrobił. Było ładnie, ale jak dla nas, zdecydowanie za krótko, jaskinia jest po prostu niezbyt duża. Wg mnie w tym przypadku cena była nieco zbyt wygórowana jak na to co dostaje się w zamian... no ale zaliczyliśmy :)

Kolejna grupa już wchodzi...

Obrazek

Klify, całkiem fajne :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wspinaczkę pod górę urozmaicili nam i w sumie ułatwili (jak się gada, czas szybciej mija i człowiek skupia się na tej czynności a nie na tym, że bolą nogi :wink: ) spotkani Polacy. Ojciec z dwiema około 20-letnimi córkami, przylecieli na wyspę rzecz jasna samolotem, na 8 dni i swój pobyt powoli kończyli. Pogadaliśmy, powymienialiśmy doświadczenia (nie tylko z Sardynii), dowiedzieliśmy się co warto, a co nie, tutaj zobaczyć – było miło, pozdrawiamy :) .

Widoczek z Capo Caccia.

Obrazek

Całkiem ładne są te okolice, i nie aż tak strasznie zabudowane, jak można by było się tego spodziewać. Poza tym pogoda wciąż dopisywała, upał wzmagał się coraz bardziej, słońce przypiekało...tak właśnie powinno być na wakacjach :) .

c.d.n.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 10.06.2015 09:09

... lubię odwiedzać jaskinie w południowym klimacie - można się nieco schłodzić, a i kilka ciekawostek zobaczyć ... :lol: ... ale cena faktycznie za niska nie była ... :roll: ... a klify śliczne ... :) ...
Pozdrawiam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.06.2015 09:18

Bardzo przyjemny rejs i jaskinia. :)

Pzdr
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 10.06.2015 12:40

mysza73 napisał(a):
kulka53 napisał(a):
Gdy zobaczyliśmy ten przylądek z oddali od razu przypomniała się nam Lefkada :wink:

Obrazek



A mi przypomniało się Amalfi :mrgreen: :wink:.


A mi Dugi Otok. :D

pzdr :wink:
fammoni
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 06.06.2014
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) fammoni » 10.06.2015 15:15

zaczynam dokładne czytanie Twojej relacji....już za niespełna 3 tygodnie wyruszamy na Sardynię :)
tylko nie tak spontanicznie bo bilety na prom już kupione no i trasa szybka czyli autostrady
dużo czytałam o kłopotach z dojazdem na nadbrzeże w Livorno ale mam nadzieję, że gps da radę
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.06.2015 15:59

Jaskinia zaliczona :)
Nie są to Groty Castellana, ale zawsze
Tym bardziej, że jak pisałeś byliśmy już w Karierze w około 20 jaskiniach :)

:papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.06.2015 21:31

kmichal napisał(a):... lubię odwiedzać jaskinie w południowym klimacie - można się nieco schłodzić, a i kilka ciekawostek zobaczyć ... :lol: ... ale cena faktycznie za niska nie była ... :roll: ... a klify śliczne ... :) ...

Fakt, zawsze coś nowego zobaczyć warto, chociaż, jak pisałem, uważam że cena trochę wygórowana :roll:
Chociaż... dla odwiedzających z Europy Zachodniej, to pewnie jakieś 13 zł :wink: , więc nie tak wiele.
Może zdradził mnie mój angielski :mrgreen: , albo pan nie miał wydać :wink: ,nie wiem, ale otrzymaliśmy "zniżkę" płacąc za 2 osoby okrągłe 25 euro :lol:
A co do schłodzenia, to fakt, trochę było można, ale nie za bardzo, temperatura wewnątrz to około 18 stopni. W krótkich spodniach i rękawkach można się było wciąż czuć komfortowo :)

Vjetar napisał(a):Bardzo przyjemny rejs i jaskinia. :)

Jaskinia... może być, a rejs - być może (trzeba by spytać tych, którzy płynęli :wink: )

longtom napisał(a):Dugi Otok. :D

Fakt, tam też były klify... ale to pamiętam tylko z forumowych relacji.
Mieliśmy być, ale ostatecznie wpuścili nas celnicy bez paszportu do Serbii i Macedonii więc Dugi Otok zamienił się na Chalkidiki i Pilion :)

fammoni napisał(a):zaczynam dokładne czytanie Twojej relacji....już za niespełna 3 tygodnie wyruszamy na Sardynię :)
tylko nie tak spontanicznie bo bilety na prom już kupione no i trasa szybka czyli autostrady
dużo czytałam o kłopotach z dojazdem na nadbrzeże w Livorno ale mam nadzieję, że gps da radę

Witamy i zapraszamy :)
Przez 3 tygodnie jeszcze kawałek wyspy pewnie uda się pokazać ...

My też mieliśmy szybką trasę - tylko przez 100 km Austrii zwykłą drogą przez Innsbruck :)
O ile naszą jazdę można nazwać szybką :roll:

Co do Livorno, to w sumie nie jest tak źle, myśmy pobłądzili nieco bo chyba źle zjechałem z autostrady :? , ale jadąc od Florencji FI-PI-LI jest łatwiej, trzeba jechać do samego końca a potem przebić się przez tereny portowe, składy, hale, magazyny... Są znaki, ale myślę, że tu faktycznie dobrze zdać się na gps :wink:

Trochę zazdrościmy... wyspa jest naprawdę fajna, a trochę innych wysp już widzieliśmy :roll:
Już planujemy powrót TAM w jakiejś dającej się przewidzieć przyszłości.

Jak wrócicie, skrobnij coś o wrażeniach :)

tony montana napisał(a):Jaskinia zaliczona :)
Nie są to Groty Castellana, ale zawsze
Tym bardziej, że jak pisałeś byliśmy już w Karierze w około 20 jaskiniach :)

Zaliczona :)
Jeszcze parę jaskiń na wyspie jest, ale ... maybe next time :)
Castellana mam nadzieję, też zaliczymy, w planie były...
A fakt, że trochę jaskiń mamy za sobą, w paru różnych krajach :)

Pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 10.06.2015 21:48

fammoni napisał(a):....już za niespełna 3 tygodnie wyruszamy na Sardynię :)

Czy można liczyć na jakąś relację :D :?:
pzdr. :wink:
fammoni
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 06.06.2014
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) fammoni » 11.06.2015 08:14

tiwa napisał(a):
fammoni napisał(a):....już za niespełna 3 tygodnie wyruszamy na Sardynię :)

Czy można liczyć na jakąś relację :D :?:
pzdr. :wink:



nie opisywałam podróży do Chorwacji to może na Sardynię się skuszę :)

oprócz Sardynii planujemy także kilka dni spędzić w okolicach Alessandrii, która będzie bazą wypadową do zwiedzania atrakcji Ligurii i Toskanii
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 113
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone